רה"מ, ראש הסגל אשר חיון ופיני ביטון
רה"מ, ראש הסגל אשר חיון ופיני ביטון

למה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש לדבר עם פיני ביטון?

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם פיני ביטון בעקבות הטור שכתב בשבוע שעבר, ובו תהה היכן היה ראש הממשלה בכל כהונתו בנוגע לתיקון הליקויים במערכות החוק והמשפט

פורסם בתאריך: 5.12.19 16:51

לששת קוראיי הקבועים, ניתן לומר בכל הצניעות הראויה שלטור שלי מהשבוע שעבר נוסף קורא נוסף בעל תואר עולמי – הלוא הוא ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. הטור כנראה הכה גלים והדים בחלונות הגבוהים. שיחת טלפון שקיבלתי מראש הסגל של ראש הממשלה בתחילת השבוע הבהירה לי שהטור הביקורתי של עבדכם הנאמן כלפי ראש הממשלה שאני כל כך אוהב עשה את שלו. כזכור, שאלתי ממרום המדור הזה את ראש הממשלה לא מעט שאלות ואף נוקבות בכל הנוגע במה שקרה בפרקליטות וברשויות האכיפה במהלך שנות כהונתו. השאלה המרכזית "איפה היית?" נותרה ללא מענה עד ליום שני השבוע. כפי הידוע, השבוע הגיע לאשקלון ראש הממשלה לטקס הנחת אבן פינה להקמת 12 מפעלים חדשים.

פיני ביטון. צילום: פבל

פיני ביטון. צילום: פבל

כפי שהזכרתי, קיבלתי יום קודם לכן שיחת טלפון מאשר חיון, ראש הסגל של ראש הממשלה. נושא השיחה היה כאמור הטור של השבוע הקודם. האמת היא ששעות רבות אחרי השיחה ההיא לא באמת האמנתי שלביבי חשוב עד כדי כך לתת את הדעת על מה שנכתב עליו בעיתון מקומי. כבר התחלתי להריץ בראש סרטים בעלי גוון שמאלני על ה"אובססיה של ביבי לתקשורת". תכל’ס זה לא משהו שכיח במחוזותינו. כך או אחרת, השיחה עם חיון הסתיימה בהבנה שביבי מעוניין לפגוש אותי ולהעביר תגובה שלו לשאלות הנוקבות שעלו כאן. לומר את האמת, הייתי כמעט בטוח שלא תתקיים פגישה וכנראה אקבל תשובה מנומקת לגבי לו"ז צפוף בליווי תגובה כתובה לשאלות שלי. זה אפילו נראה לי סביר, כך שאם לא הייתה מתקיימת פגישה, לא הייתי מתאכזב (ככה זה כשמנמיכים ציפיות).

רה"מ, ראש הסגל אשר חיון ופיני ביטון

רה"מ, ראש הסגל אשר חיון ופיני ביטון

לא אפתיע אתכם אם אומר שהופתעתי כאשר בסוף הטקס ניגש אליי ראש הסגל ואמר לי: "בוא פיני, ביבי ישמח לדבר איתך". וואלה?? (לא וואלה, "כאן דרום"!) טוב נו, אם ביבי קורא, אז באים.

אז ככה: ניתן כבר לומר, האיש מרשים בכל קנה מידה. אספתי את עצמי ואת האהבה שלי אליו, ולאחר ברכות, נימוסים וחיוכים ניגשנו לנושא שלשמו התכנסנו. אני כמובן לא מסתיר אהדתי אליו חרף הביקורת, מזכיר את ההישגים המרשימים שלו במכלול התחומים של חיינו למול מה שעוד דורש שיפור ואפילו מרשה לעצמי להעניק לו את התואר "קוסם" על רקע היכולת שלו להעלים את עניין שתי המדינות מהשיח הציבורי.

כן, גם אני הייתי ממאוכזבי נאום בר אילן, אמרתי, אבל לאט לאט למדתי שמה שהיה נכון לימים ההם כבר לא רלוונטי ולא באשמתנו. את האמירות "אין פרטנר מהצד השני" הוא החליף במהלכים להעלמת הפרטנר. חזרנו לעיקר: עניין הפרקליטות. לפני שאעלה את תשובותיו, גילוי נאות, השיחה לא הוקלטה והתקיימה בנוכחות עוזריו, לכן הציטוטים יהיו לא מלאים, אבל משקפים במאת האחוזים את רוח הדברים."תראה פיני, אתה חייב להבין שכראש ממשלה של מדינה שנמצאת בכל כך הרבה סיכונים מכל כך הרבה מקומות, אתה מוצא את עצמך ממוקד קודם כול בדברים הקיומיים לעם ולמדינה שעליה אתה אחראי. תראה מה קורה היום מסביבנו, למרות שמדינות רבות שהיו במצב של עימות איתנו הפכו לכמעט בני ברית שלנו, יש עדיין כל כך הרבה מדינות שמנהיגיהן שמחים כל כך שלא הצלחנו באופן מלא בבחירות האחרונות. לדאבון הלב, זה המכנה המשותף ביניהם לבין יריבינו מהשמאל".

אני קופץ על זה ומקשה: "בעניין הזה של השמאל, יש טענה קשה נגדך, הטענה שאתה מפלג את העם. יש מי שאומר שאתה לא ראש הממשלה שלו".

"תראה, פיני", הוא השיב, "לטענה הזאת אין כל בסיס. עובדתית יש לי אהבה רבה לכל אחד ואחת מאזרחי המדינה. אני אוהב מאוד את תושבי הדרום ומעריץ את העמידה האיתנה שלכם בתקופה הלא קלה הזאת. האמירה הזאת כאילו אני מפלג ואני לא ראש הממשלה של כולם היא בדיחה. כשאני מביא את הכלכלה שלנו להישגים חסרי תקדים, אני עושה זאת בשביל כל האזרחים. כשאני נלחם נגד האיום האיראני, אני נלחם בשביל כל אזרחי ישראל, גם אלה שלא בחרו בי. כשאני עושה לילות כימים כדי להביא לכאן מנהיגים ממדינות שנחשבו פעם למדינות עוינות ומחזק בכך את מעמדה ישראל בעולם, אני עושה זאת בשמכם ובשבילכם, כל אזרחי ישראל, אלה שבחרו בי וגם אלה שלא. תבין, פיני, למרות הקשיים והמצב הביטחוני הלא פשוט, אתה חי בעיר יפיפייה שממשיכה לגדול ולהתפתח. יש לכם ראש עיר מצוין שעושה לילות כימים לרווחת העיר היפה שלכם. אתה רואה ומרגיש את זה בעצמך. 12 המפעלים שיוקמו בקרוב ישפרו משמעותית את מצב התעסוקה בעיר. הממשלה בראשותי תמשיך לסייע לאשקלון, לדרום גם בהמשך".

אני חזרתי לעניין המרכזי: הפרקליטות. העליתי את תהיותי בפניו, אך בנושא הזה בחר ראש הממשלה שלא להרחיב ובעיקר השיב לשאלותיי בצמד המילים "אתה אמרת", מה שמורה על הסכמה לא רשמית לדברים.

מה אומר לכם? הייתי רוצה לומר כאן "מודה ועוזב ירוחם", אבל גם אתם, קוראיי היקרים, יודעים שאת הנושא הזה אסור לעזוב. השינוי חייב להגיע וכבר בכנסת הבאה. ולך, ביבי, אני מוסר בשם תושבי אשקלון תודה על התמיכה בעיר שלי. אני באופן אישי מאחל לך שתמשיך להנהיג את ישראל בביטחון ותשמור על ארצנו ועל כוח העמידה שלנו מול לחצים מבית וחוץ. שה"דברים שרואים משם" יהיו הציונות, אהבת הארץ והאמונה בצדקת דרכנו. שתזכור שמנהיגות אינה תחרות פופולריות על לבם של כותבי הדעות, ומשימת חייך היא להשאיר את ישראל חזקה יותר וערכית יותר. שתהיה נאמן לערכיך שהביאו אותך להנהגה של המדינה.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

20 תגובות
 1. יעקב

  פיני ביטון היקר ,מה הבאת לנו בכתבה הזאת ,שיר הלל לבורא עולם (בנימין נתניהו)כל התגובה לא נוגעת בשאלות שבכתבה שלשמה נפגשת איתו.(אתה כתב חצרו)

 2. אוהבת ישראל אמיתית

  אין ספק שרק חיזקת את זה שביבי הוא חרטטן מקצועי, נו באמת אי אפשר להאמין למילה שיוצאת לו מהפה….שילך כבר ויפטור אותנו מעונשו!!!

 3. יוחאי יפרח

  פיני כל הכבוד לך אתה תותח , כל כתבה שלך היא במקום. אני לא ליכדוניק כמוך אבל אני מפרגן למי שיודע להגיד גם מילים קשות וביקורת וגם לברך כשצריך , כל הכבוד

 4. עדי

  ביטון, מתי אתה והספרדים תבינו ותפנימו שביבי האשכינזי על אף שהוא טוען שהוא ימני לא סופר אותכם. הוא כן יודע איך למשוך אותכם אליו, הוא מומחה לעשות המזרח, מילה טובה והוא קונה את כולכם על אף שחלק גדול מהטענות שלכם הם צודקות. חבל שלא כתבת טור שבו תסביר ותנמק מה עשה ביבי לעשות המזרח במהלך כהונתו כראש ממשלה.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מי שמדבר רע על ביבי המלך שיילך כפרות עליו אנשים רעים

 6. שוש

  לא הבנתי – לא נראה לי שהיה קשר בין צה שביטון כתב בטור לבין השיחה שהתנהלה . פירמל אותך ביטון.
  גדול מהחיים ביבי ואני רצינית.

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איזה חמוד בביבי הזה….
  אנשים תתעוררו זה ראש ממשלה, זה עיתונאי בעיתון מקומי….
  כל הכבוד לך על הישגיך המרשימים!

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יצאת פראייר אחי הוא ניצל אותך לתעמולת הבחירות .לא סתם פגש אותך שיש לו אירן ומשפטים על הראש.הוא מפחד מסחף בסקרים זה הדבר הכי חשוב לו לשמר את הפינק שלו לבוחרים מזל שלא הבטחתי לך.תפקיד שר על הדרך

 9. אורי

  עבד עליך כמו שעובד על כולם. אגב – נחכה בסבלנות לראות כמה מאותם 12 מפעלים אכן יוקמו ויפעלו. ה ל ו ו א י!

 10. חבל על מקום בעיתון

  בדיחה, לפחות עקבית אבל בדיחה…סייג לחוכמה שתיקה,

 11. הילה

  אדון ביטון תפסיק כבר עם הכתבות שלך אתה בכלל לא קשור לחיים הפוליטיים לא של ראש העיר ולא של ראש הממשלה תתעסק בעיניינך האישיים ותפסיק לשגע אנשים

 12. אשקלוני

  בזכות ביבי הדרום מתפתח, ביבי פוליטיקאי מעולה ומנהיג דגול. אני חושב שכל מנהיגיו העולם עושים לביתם וזו הנורמה.
  הבעיה שלי היא לא עם ביבי, הבעיה שלי היא עם הצפון אפריקאים, מצד אחד אתם משתחווים לביבי שהוא אשכנזי ומצד שני אתם רק מלכלכים על האשכנזים וזה די סותר את ההתנהגות שלכם. אולי תפסיקו עם השנאה לאשכנזים שבנו את המדינה ובזכותם הכלכלה פורחת.

 13. אשקלוני

  תקשיבו טוב אני אנטי ביבי ולא בגלל עיניין הבטחוני שבו אני דווקא ימינה מביבי, אלא רק על המדיניות הכלכלית החזירית האכזרית שלו שדואגת לחזק להתחזק ולחלש להתחלש, אני יודע שהוא איש מאוד חכם עם סט ערכים קטן מאוד, אילו היה בן אדם עם מצפון ולב שאכפת לו מהאזרחים אז היה טוב כאן לכולנו, אבל הוא פשוט מעניין אותו דבר אחד שרידות פוליטית, תקחו דוגמא: מסכנה נעמה יכלה להיות בבית ברגע זה, אבל לביבי לא היה אומץ ורצון לפעול עבורה, הפחד מטראמפ גרם לו להתעלם מאיומי הרוסים, והתוצאה ידועה
  כל ראש ממשלה היה מתחנן לטראמפ שיוותר פעם אחת על מנת להציל את הבחורה הזו, אם יקרה לה משהו חלילה איך יחיו עם עצמם כל בעלי השררה שלא פעלו עבורה.

 14. שמעון בוסקילה

  כולם קשקשנים \ רק ביבי המלך, ולכל הקנאים מאחל שתחיו ותראו בעינכם איך הוא מרכיב ממשלה כל פעם מחדש. סחתיין פיני ביטון על המיפגש עם ביבי המלך רק תגיד לי מתיי כבר תוריד את הכובע.

 15. רחל

  פיני היקר, אכן מפתיע ומרגש שביבי קינג , ביקש להיפגש עם פיני הכתב המקומי של העיר הדרומית , שהעלה בטור לא שיגרתי שאלה חשובה שאותה הפנה לביבי -" אפה היית עד עכשיו" ? שאליה התלוו בכתבה שאלות רבות על מקרים שונים הנוגעים להתנהגותה של הפרקליטות שלפי דברי הכתב לוקים בחסר ודורשים תיקון , וראה איזה פלא אכן האיש " קוסם" כמו תמיד הוא בחר לענות רק על השאלות שהוא שאל את עצמו והגיע עם תשובות מוכנות מהבית מה שנקרא " הכינותי מראש" , להשוות את יריביו מהשמאל למנהיגי מדינות שאנחנו לא יודעים למי הוא מתכוון את זה הוא משאיר לדמיון "הפרוע" של כל אחד מהקוראים והקוראות , ואח"כ לטעון שאינו מפלג ?היש יותר מפלג מאמירה שכזו? לגבי אהבתו לתושבי הדרום , מברכת על 12 המפעלים שהוקמו, אך מה עם הבטחון ?? מעריץ את עמידתם האיתנה , עמידתם של מי ??כאילו כל התושבים הם " יחידה" אחת , אז זהו שלא ,צריך להכיר בעובדה שגדל פה דור שהולך לישון בחרדה ומתעורר בחרדה אלו הנפגעים " השקופים" שבעתיד לא יצליחו לצאת מרוב פחד מהבתים , לשום מקום , יתכן שיהיה צורך להסב את אחד המפעלים לייצור תרופות , תרופות נוגדי חרדה, זו בדיחה עצובה,ו" פלא" נוסף לזכותו כאשר בחרת לשאול אותו על הפרקליטות , השאלה שבעקבותיה נוצר המפגש הוא בחר למלא פיו מים . אני מאחלת לו ולנו כעם ,שאם לא דבק בו רבב שיצליח להוכיח את חפותו , ושיזכור את מה שכתבת " שמנהיגות אינה תחרות על פופולאריות על ליבו של כותב הדעת"

 16. לילי

  פיני יקר, מאוד מעריכה אותך ואת הכתיבה שלך אבל מאוד מאוכזבת מביבי… בבחירות הקודמות הגיע משום מקום לחנוך את מבני השלד לדיור הציבורי בשכונת אלון ועכשיו הגיע לחנוך חולות, זה תרגיל פוליטי מאוד עלוב (אני מכירה היטב את התהליכים, אף מפעל לא התקדם מול רמ"י ובסה"כ קיבלו אישור עקרוני ממשרד הכלכלה שהוא לא מאפשר כלום… כשרב בריח ביקש לעשות הנחת אבן פינה עם שר הכלכלה, עד שלא סיים לשלם את הקרקע ורמ"י ראו שהתשלומים נפדו, לא אישרו לו לקיים את האירוע… לא כולם מטומטמים…

 17. מושיק

  פיני אח שלי קודם כל אני אוהב אותך ואתה תותח

  בתור אחד שלא קל לערבב אותו
  תכלס שורה תחתונה אתה מאמין לו?

  נכון, הוא רב אמן
  נכון, האיש תרם ויש לו זכויות בקידום במדינה (וגם חובות לא מעטים.)

  אבל שורה תחתונה,
  תכלס, מה החזון?

  הרי ברור לכל שהסיכוי שלו להקים ממשלה אחרי שנכשל פעמיים הוא קרוב לאפס
  אז למה האיש שכל כך אוהב את המדינה מחזיק אותנו כבני ערובה…?

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר