יקירי העיר לשנת 2018. צילום: סיוון מטודי

ראש העיר בטקס יקירי העיר: "אתם מייצגים את כל מה שטוב ויפה בחברה שלנו"

בטקס מרגש וחגיגי קיבלו עשרת יקירי העיר את האות המעידה על תרומתם יוצאת הדופן לקהילה ולעיר. נציג היקירים, דוד רוזנר: "זה מרגש לדעת שהעיר שלנו, שאנחנו כל כך אוהבים, גם אוהבת אותנו קצת בחזרה"

פורסם בתאריך: 20.12.18 14:12

     

עשרת יקירי העיר שנבחרו קיבלו אמש בטקס חגיגי ומרגש, שנערך בהיכל התרבות אשקלון, את אות יקיר העיר. העשרה נבחרו ביולי האחרון, על ידי הוועדה לבחירת יקירי העיר בראשותו של פרופ' חיים יוספי.

תחילה עלתה חבורת הזמר המקומית 'חוף ימים' ושרה שיר ולאחר מכן פתח את הערב המנחה המקומי הוותיק יוסי טל שהנחה את הערב והזמין את חברי הוועדה לשולחנם, את יקירי העיר לשולחן שמנגד ואת ראש העיר תומר גלאם לברך את הזוכים ואת הקהל.

חבורת הזמר חוף ימים מבצעת שיר מול הקהל. צילום: סיוון מטודי

"זהו ערב מיוחד, בו יש לנו את הזכות להוקיר תודה לעשרת יקירי העיר. עשרה נשים וגברים, המהווים, כל אחת ואחד מהם, פיסה מרתקת ומיוחדת מהפסיפס האנושי של העיר. במשך עשרות שנים, הם פעלו ללא לאות, במסירות, ביושר ובאהבה אין קץ למען ייסודה של העיר, חיזוק המרקם הקהילתי שבה ולמען אחד היסודות העיקריים המנחים את העם היהודי לאורך הדורות – ערבות הדדית" אמר גלאם בנאומו והוסיף "כל אחת ואחד מכם עשה זאת שלא על מנת לקבל פרס, בהתמדה, בצניעות ועם חיוך רחב. במעשיכם ובפועלכם, אתם מייצגים את כל מה שטוב ויפה בחברה שלנו. אני מבטיח לכם שנעשה כל שביכולתנו, כרשות, כדי להמשיך ולהטמיע את מסורת הנתינה והעשייה שלכם בקרב הדורות הבאים".

תומר גלאם מברך את הזוכים. צילום: סיוון מטודי

כאמור זוכה אחד לא זכה לקבל את האות במו ידיו וגלאם התייחס גם אליו ואמר בצער: "הייתה לי מערכת יחסים טובה וארוכת שנים עם דוד אריאל, עוד מהימים שביקש שנמקם מחדש את האנדרטה להנצחת זכרם של הילדים בשואה. אי אפשר היה לסרב לו, ובאמת בתוך זמן קצר, ביצענו זאת" הוסיף גלאם "השמחה הגדולה שלו על המעשה הכל כך פשוט שלנו הייתה מרגשת. וזה מעיד עליו. זה מעיד על כמה היה אדם מיוחד, רגיש וצנוע. אין לי ספק שהאור שהפיץ דוד בחייו, ימשיך להאיר לנו את הדרך גם במותו, במטרה להנציח את המורשת החשובה שהותיר אחריו".

לאחר מכן נאם יו"ר הוועדה לבחירת יקירי העיר פרופ' יוספי. "כל אחד ואחת מכם הוא פנינה אשקלונית ייחודית אשר במשך שנות דור ויותר יגעה ועמלה לעשות את כל שיכולתה למען הזולת. בחרנו בכם מהתחומים השונים של חיינו בעיר הנפלאה הזו. החל מתחום הרפואה דרך החברה, החינוך, התורה, התרבות והדאגה לחלש" אמר יוספי והוסיף "אתם הייתם מאילו שהקנו לעיר אשקלון את אופייה והייתם לאש בלפיד הנושא את חייה ותרבותה של אשקלון. יישר כח לכולכם על העשייה המבורכת שמוכיחה כי מדינת ישראל לא נבנתה כדי לשרוד בה, אלא כדי להיות מקום שטוב לחיות בו".

פרופ חיים יוספי נואם ומברך את יקירי העיר בשם הוועדה. צילום: סיוון מטודי

לאחר מכן החל מעמד הענקת האותות. טרם עלייתו של כל זוכה הוקרן סרטון קצר, המתאר את פועלו באשקלון לאורך השנים. תשעה מיקירי העיר עלו בזה אחר זה לבמה: מוטי אלבר, יהושוע באבאי, הדסה גוראל, ד"ר תמר הנר, פרופ' בוריס יופה, עזרא ינוב, אריה פיינשטיין, גילה פרי ודוד רוזנר, וקיבלו את האות, תעודת הוקרה וזר פרחים. הענקת האותות נפתחה בענקת האות ליקיר העיר הראשון, דוד אריאל ז"ל שנפטר לפני חמישה חודשים מבלי שהספיק לקבל את הפרס, בנו אייל אריאל עלה לבמה וקיבל את הפרס בשמו.

טקס הענקת אות יקירי העיר בהיכל התרבות. צילום: סיוון מטודי

יקירי העיר ניגשו כשהוקרא שמם לאחר הסרטון, לשולחן ראש העיר וחברי הוועדה לחץ את ידיהם וקיבל את האות וזר פרחים. רוב יקירי העיר זכו גם לזרי פרחים מבני משפחותיהם שעלו מיד לבמה והעניקו להם את הזרים.

חברי הוועדה לבחירת יקירי העיר שגם העניקו את האות השנה הם: סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט, המשנה לראש העיר, משה אטיאס, עו"ד אבי קריסי, הילה רווח, גלית כהן, שלמה כהן ומשקיף הוועדה, רו"ח אריאל גמליאל.

שידור חי מטקס הענקת אות יקיר העיר אשקלון בהיכל התרבות באשקלון

Опубліковано ‎כאן דרום אשקלון‎ Середа, 19 грудня 2018 р.

ואלו שמות יקירי העיר ותקציר פועלם:

מוטי אלבר – נבחר ליקיר העיר אשקלון על תרומתו במשך עשרות שנים של פעילות התנדבותית חשובה, למען רווחתם של חיילים בצבא ההגנה לישראל. על תרומתו בארבע ממלחמות ישראל ועל הסיוע שלו למשפחות מעוטות יכולת, חיילים בודדים, ילדים חולים וקשישים.

מוטי אלבר ואריאל דוד

מוטי אלבר ואריאל דוד

דוד אריאל – נבחר ליקיר העיר אשקלון על תרומתו הגדולה ללימוד השואה ועל פעילותו להנצחתה בקרב תלמידי העיר. על דאגתו ועשייתו למען שיפור רווחתם של ניצולי השואה, סיפור ההישרדות המרתק והמרגש שלו מעורר השראה ומעניק כוחות לכל מי ששומע אותו. יהיה זכרו ברוך.

יהושוע באבאי – נבחר ליקיר העיר אשקלון בשל עשייה התנדבותית מבורכת, למען משפחות שידן אינה משגת. ביחד עם בתו, הקים גמ"ח שפועל עד היום, בעיקר בחגים, ומסייע למשפחות רבות לקיים את עצמן בכבוד. ליהושוע חלק משמעותי בהקמת בתי כנסת בעיר את כל פעילותו המבורכת עושה הוא ללא תמורה.

יהושע בבאי וגילה פרי

יהושע בבאי וגילה פרי

הדסה גוראל – נבחרה ליקירת העיר אשקלון על התנדבותה, לילות כימים, בעמותות שונות למען אוכלוסיות מגוונות, על חינוך דורות שלמים בסיעוד, תוך עיצוב אישיותם של התלמידים על פי הקוד האתי וערכי מוסר. המוטו המלווה אותה בעשייתה ההתנדבותית: "זה נהנה, וזה לא חסר".

ד"ר תמר הנר

ד"ר תמר הנר

ד"ר תמר הנר – נבחרה ליקירת העיר אשקלון, על תרומתה הגדולה לקידום העיר, בתחומי הבריאות, התרבות וקידום מעמד האישה. על כל אלו זכתה בתואר "אישה פורצת דרך" מטעם מרכז השלטון המקומי והרשות לקידום מעמד האישה שבמשרד ראש הממשלה. כל פעילותה העירונית, בתחומים רבים וחשובים, נעשתה ללא תמורה ובהתנדבות מלאה.

פרפ' בוריס יופה. צילום: קרן אור

פרפ' בוריס יופה. צילום: קרן אור

פרופ' בוריס יופה – נבחר ליקיר העיר אשקלון על תרומתו יוצאת הדופן ופורצת הדרך לקידום תחום הרפואה ובריאות הציבור באשקלון ובעולם, על חינוך דורות שלמים של רופאים ועל התנדבותו ביחידה ללוחמה בטרור במשטרה. פיתוחיו הרפואיים, החלוציים והחדשניים משמשים עד היום להצלת חיים.

עזרא ינוב

עזרא ינוב. זקן העיתונאים

עזרא ינוב – נבחר ליקיר העיר אשקלון על תרומתו המוערכת לעידוד וקידום התיירות בעיר ומיצובה כעיר תיירותית בינלאומית. עזרא היה מחלוצי התקשורת הארצית הכתובה והאלקטרונית. בתושייה בלתי רגילה הצליח עזרא לאחד מחדש באשקלון את משפחתו שאבדה במלחמת העולם השנייה.

גילה פרי: נבחרה ליקירת העיר היות ופועלת בהתנדבות קהילתית באשקלון ובשני העשורים האחרונים משמשת כיו"ר שכונת בן גוריון. בנוסף, מתנדבת במועצת הנשים, בתוכנית ערים וכחברת הנהלה באלק"א. מזה 35 שנה מארגנת פעילויות לתושבי השכונה ומגייסת כספים ותרומות לטובת פעילויות לתושבי השכונה. קיבלה משר הרווחה אות מגן כמתנדבת מצטיינת על פועלה.

 

אריה פיינשטיין וגילה פרי

אריה פיינשטיין וגילה פרי

אריה פיינשטיין – נבחר ליקיר העיר אשקלון על תרומתו המשמעותית לשילובם וחיזוקם של עולים חדשים מארגנטינה וארצות דרום אמריקה בעיר. בזכות פועלו הצליח להרים את קרנה של אשקלון בעיני תיירים ומבקרים רבים מרחבי העולם.
גילה פרי – נבחרה ליקירת העיר אשקלון על חינוך דורות של תלמידים, להאמין בעצמם וביכולות שלהם. על התנדבות בלתי פוסקת ומעוררת השראה למען נזקקים ומשפחות מעוטות יכולת. גילה קיבלה את אות המתנדבת המצטיינת משר הרווחה, על תרומתה ופועלה למען הקהילה.

דוד רוזנר – נבחר ליקיר העיר אשקלון, על תרומתו החשובה לייסודה של העיר, בנייתה ופיתוחה. על דאגתו ביחד עם רעייתו, לרווחתם של חיילים בודדים ושיפר תנאי מחייתם, ועל פעילותו למען הגשמת צרכיהם וחלומותיהם של אלפי ילדים – בהתנדבות מלאה.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
בתום הערב עלה נציג היקירים, דוד רוזנר שנשא דברים בשמם. "הטקס הזה, מדליק אור ומאיר לרגע את האנשים שמשך שנים תרמו, נתנו לא כדי לקבל חזרה אלא פשוט כי היה צורך. לרגע אחד יפה, זה מוציא אותנו מהאלמוניות שבה התעטפנו בכל השנים בהם נתנו באהבה גדולה בשקט ובצנעה" אמר רוזנר "אשרינו שאנחנו שייכים לקהילה שערכיה הם מעורבות חברתית, נתינה למען הזולת, ערבות הדדית ואהבת האדם. זה מרגש לדעת שהעיר שלנו, שאנחנו כל כך אוהבים, גם אוהבת אותנו קצת בחזרה. תודה גדולה לראש העיר, תומר גלאם, שהמשיך בפרויקט חשוב זה ולפרופ' יוספי ולחברי הוועדה על עבודתם המסורה והטובה".

חברי הוועדה ויקירי העיר התכנסו לתמונה משותפת והאירוע נחתם בהופעה פתע של הזמרת ירדנה ארזי שעלתה לבמה עם הרכב נגנים ושרה מספר שירים שאליהם הצטרף הקהל בשירה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר