שלום דומרני. צילום: אליהו הרשקוביץ
שלום דומרני. צילום: אליהו הרשקוביץ

הדלפות לפני מעצר: כך הפך שוטר בסיירת מג"ב למודיע של ארגון דומרני

באמצעות האינסטגרם ובשיחה לאחיו הדליף השוטר שלו סבן, מסיירת מג"ב תמונות של יעדים משטרתיים ןהתראות לפני חיפושים ומעצרים בקרב ארגון הפשיעה הידוע

פורסם בתאריך: 13.3.22 16:01

     

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה היום לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד שוטר בסיירת מג"ב בשם שלו סבן מקריית גת, וזאת לאחר שהעביר מידע משטרתי חסוי לגורמים עבריינים בכירים בדרום הארץ על אודות פעילויות מבצעיות של המשטרה.

סבן שירת כשוטר במשטרת ישראל, בצוות 46 של סיירת משמר הגבול 5 שבבסיס יד מרדכי. בשגרה, וכחלק מפעילותו, היה מסופח הצוות ליחידות משטרה שונות, לצורך תגבור בעת פעילויות מבצעיות שונות. במהלך התקופה האחרונה ובמסגרת תפקידו, נחשף סבן למידע מסווג על אודות פעילויות מבצעיות של יחידות משטרה אליהן סופח הצוות, לרבות בנוגע לחיפושים ומעצרים עתידיים.

שוטר מג"ב

שוטר מג"ב

את המידע העביר הוא במספר הזדמנויות ובמועדים שונים, לפעילים בארגון הפשיעה של שלום דומרני, והכל מתוך מטרה לסכל את הפעילות המשטרתית.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד נטלי חגי, במהלך חודש ינואר 2022, במסגרת פעילות משטרתית חסויה בה נטל חלק במסגרת עבודתו במשטרה, קיבל סבן לידיו מידע חסוי לפיו עתיד להיערך חיפוש במספר יעדים בקריית גת המזוהים עם ארגון דומרני.

בסמוך לאחר מכן, העביר סבן הודעה לאחד מפעילי הארגון בדבר הפעילות המשטרתית ובה מסר לו את כל פרטי המידע החסוי "וזאת כדי להזהירו או את מי מפעילי הארגון, ולסכל את הפעילות המשטרתית", נכתב בכתב האישום.

במקרה אחר שהתרחש במהלך החודשים האחרונים, נטל סבן חלק בפעילות משטרתית חסויה ובה קיבל לידיו מידע חסוי לפיו שוב עתיד להיערך חיפוש, בקרב יעדים בעיר קריית גת. הפעם הוא התקשר לאחיו מתוך ידיעה כי אחיו מכיר מספר פעילים בארגון, מסר לו את פרטי המידע החסוי, וזאת, כך על פי כתב האישום, כדי להזהיר באמצעותו את אנשי הארגון מפני הפעילות המשטרתית וכדי לסכלה. אחיו אף נעצר במסגרת החקירה ובהמשך שוחרר לביתו.

שוטר מעצר חשוד בהתפרצות. צילום: דוברות המשטרה

מעצר חשוד. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

במקרה נוסף שהתרחש בתאריך 2 במרץ השנה, בשעות הבוקר, במסגרת פעילות משטרתית חסויה, בה השתתף סבן והצוות שלו וכן שוטרי תחנת אשקלון, הוא קיבל לידיו מסמך חסוי שכלל פירוט של אנשים המהווים 'יעדי פעילות' של משטרת ישראל, לרבות פרטיהם האישיים ותמונותיהם.

בנוסף, במהלך תדרוך שהועבר כחלק מהפעילות המשטרתית המתוכננת, בה הוא אמור היה ליטול חלק, נמסר לנאשם מידע על אודות פעילויות משטרתיות שעתידות להתבצע בנוגע לאותם אנשים שפרטיהם היו במסמך החסוי. סמוך מאוד לאחר שנמסרו לו המסמך החסוי והמידע החסוי, העביר אותם סבן לשניים מפעילי הארגון – באמצעות האינסטגרם.

סבן, כך על פי כתב האישום, עשה זאת כדי לעדכן את פעילי הארגון בדבר הפעילות המשטרתית המתוכננת וכדי לסכלה. לאחר מכן, הוא מחק את התכתובות וזאת כדי להרחיק עצמו מהמעשה וכדי למנוע התחקות אחר מעשיו.

לאחר מכן, בשעות הצהריים, קיבל הנאשם הודעה לפיה הצוות יתלווה לפעילות משטרתית נוספת ויסייע לימ"ר לכיש בפעילות מבצעית המתוכנת לאותו יום, בשעות אחר הצהריים, הכוללת, בין היתר, מעצר של אחד מיעדי המשטרה.

משרדי מח"ש. צילום: אמיל סלמן

בהמשך אותו יום, בשעות אחר הצהריים, בעת שהצוות, לרבות הנאשם, המתינו בבסיס, ולאחר הגעתם של שוטרי ימ"ר לכיש לבסיס, צילם סבן, באמצעות הטלפון הנייד שברשותו, את בלשי ימ"ר לכיש ואת כלי הרכב המשטרתיים הסמויים של הימ"ר, לרבות את מספרי הרישוי שלהם, והעביר את התמונה, באמצעות האינסטגרם, לאחד מפעילי הארגון והתריע בפניו על הפעילות המתוכננת, לרבות על המעצר המתוכנן.

הוא הואשם בעבירות רבות של גילוי בהפרת חובה, שיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים.

החקירה הזאת נפתחה כחקירה סמויה על ידי ימ"ר לכיש שעלו על ההדלפה, על הזהות שלו, ואספו ממצאים וראיות שלבסוף הובילו למעצרו על ידי מח"ש והגשת כתב האישום נגדו.

"מרחב לכיש על כלל יחידותיו ובפרט היחידה המרכזית", אומרים במרחב לכיש, "פועל ימים ולילות במסגרת המלחמה בארגוני הפשיעה והיכולת שלהם להוציא לפועל אירועים פליליים ופיגועים פליליים שעלולים לגבות חיי אדם. פעם נוספת הוכחנו שלא נאפשר לאף גורם לשבש ולפגוע בתכנית המבצעית הרחבה של המרחב, ולא נהסס לפעול נגד כל אדם בגלוי או בסמוי עד למיצוי מלוא הדין עמו והוצאתו מהמשוואה".

לאחר מעצרו נחקר סבן, ובחקירתו הודה בעבירות הללו. במח"ש הגישו לבית המשפט בקשה למעצרו של סבן עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

בבקשה נכתב כי סבן, "ניצל ניצול בוטה את האמון שנתנו צוותי משטרה שונים ובניגוד לחובותיו בחוק, כעובד ציבור ושוטר במשטרת ישראל, העביר המשיב את המידע, במספר הזדמנויות ובמועדים שונים, לפעילים בכנופיה, והכל מתוך מטרה לסכל את הפעילות המשטרתית ולקדם את המטרות העברייניות של הכנופיה. לאור האמור לעיל, מתבקש בית המשפט הנכבד לעוצרו עד תום ההליכים ולחילופין להורות על שחרורו למעצר בית מלא הרמטי, שמיקומו רחוק גאוגרפית מפעילי הכנופיה ומאחיו המהווה חוליה מקשרת לפעילי הכנופיה, וכן להורות על תנאים נלווים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדובר בכתב אישום חמור נגד השוטר (שמשרת בארגון בשירות חובה) מעשים שאינם עומדים בקנה אחד עם ערכי החיל והארגון. למעלה מן הצורך נדגיש כי מדובר בפעילות משותפת של משטרת ישראל ומח"ש לאיתור מקור דלף המידע, וזאת מיד כשהתעורר החשד בעניין. השוטר עצור, לאחרונה התקבלו חומרי החקירה ממח"ש ונשקל סיום שירותו בחיל והחזרתו לשירות בצה"ל".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר