אילוסטרציה: מוטי מילרוד
אילוסטרציה: מוטי מילרוד

"ביצעו עבירות מין באכזריות": כתב אישום נגד 11 מעורבים באונס הקבוצתי באילת

הותר לפרסם כי שלושת הבגירים המעורבים בפרשה הם: איליזיר מאירוב, איסי רפאילוב ואושר שלמה. מאירוב ורפאילוב ועוד שני אחים תאומים קטינים, מואשמים באינוס בנסיבות מחמירות והאחרים מואשמים בעבירות של מעשים מגונים, סיוע לאונס ואי מניעת פשע. רפאילוב אף תיעד את חברו מבצע את המעשים

פורסם בתאריך: 2.9.20 15:02

     

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפי זמן קצר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד 11 נאשמים, מתוכם שלושה בגירים ושמונה קטינים, המייחס לכל אחד לפי חלקו עבירות של אינוס בנסיבות מחמירות, סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים, אי מניעת פשע, פגיעה בפרטיות ועוד.

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רותם יוחנני-הר ציון, הנאשמים 2-1, איליזיר מאירוב (27) ואיסי רפאילוב (28) מחדרה, והנאשמים 7-6, אחים תאומים בני ה-17 מהיישוב בדרום הארץ, ביצעו עבירות של אינוס בנסיבות מחמירות כלפי קטינה בת 16, מאשקלון בבית המלון "הים האדום" באילת, שלא בהסכמתה החופשית, תוך ניצול מצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, ובהיותם בחבורה.

יתר הנאשמים, אושר שלמה (19) מהיישוב נוגה ו-6 קטינים נוספים, ביצעו כל אחד לפי חלקו עבירות של סיוע לאינוס ועבירות של מעשים מגונים, בכך שחלקם נכחו בעת ביצוע מעשי האינוס וסייעו לו בעצם נוכחותם, צחקו והתבוננו במתרחש ובכך אפשרו והקלו על ביצוע מעשי האינוס, וכן אחרים שהתבוננו בקטינה ששכבה ערומה על המיטה וזאת לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני ומבלי שעשו דבר על מנת לעצור את מעשי האינוס שהתבצעו בחדר.

מלון "הים האדום" באילת

מכתב האישום עולה, כי הנאשמים נהגו במתלוננת כחפץ, ככלי לסיפוק יצריהם ואיש מבין הנאשמים לא ניסה לעצור את המתרחש ולהגיש לקטינה עזרה כלשהי.

על פי כתב האישום, הקטינה הגיעה לאילת יחד עם שתי חברותיה והן התאכסנו בוילה בעיר. ביום 12.8.2020 בשעות אחר הצהריים, הגיעה הקטינה עם החברות למלון "הים האדום", והן שהו בבריכה של המלון יחד עם מכריה של החברה. באותה עת שהו בבריכה גם הנאשמים 1 ו-2, הנאשם 2 שידע כי הקטינה בת 16, הציע לה לצאת איתו לבילוי, אך הקטינה סירבה.לאחר שבריכת המלון נסגרה, עלו הקטינה והחברות לחדר של המכרים בקומה 2 במלון, שם שתתה הקטינה כמות גדולה של אלכוהול אשר גרמה לערפול חושיה, עד שהייתה במצב בו אינה מסוגלת לשלוט במעשיה וברצונותיה.

איסי רפאילוב (במגבת לראשו) מובא להארכת מעצר

איסי רפאילוב (במגבת לראשו) מובא להארכת מעצר

בסביבות השעה 19:00, פלשו הנאשמים 2-1 לחדר 216 בקומה 2, אשר משמש את נהגי אגד שעושים נסיעות לאילת ואמורים לנוח בין נסיעה לנסיעה. החדר היה פנוי והשניים נכנסו אליו מבלי שנרשמו בקבלת המלון או שילמו עבור השהות בחדר.

בשלב כלשהו, יצאה הקטינה מהחדר יחד עם חברתה. הנאשם 2 ניגש אליה, אמר לנוכחים שהוא יכול לעזור, שכן יש לו הכשרה במתן עזרה ראשונה והוביל את הקטינה לחדרו.

לאחר מכן, ביצעו הנאשמים רפאילוב ומאירוב וכן הנאשמים 6 ו-7 התאומים הקטינים, בזה אחר זה, במשך כשעה, לעתים בצוותא, עבירות מין בקטינה באכזריות, תוך אובדן צלם אנוש, ותוך התעלמות מופגנת ממצוקתה.

במצלמות האבטחה של המלון נראית התגודדות הנערים מחוץ לחדר ואף נראות תנועות הידיים המזמינות את הנערים האחרים להגיע לחדר. במכשירי הטלפון של הנערים אף נמצאו תכתובות שבהן הם קוראים לחבריהם לבוא לחדר 216.

המעשים נמשכו עד אשר הוצאה הקטינה מהחדר על ידי הנאשם 3, לבקשת חברתה. הנאשם 2 שהה כל זמן האירוע בחדר ואילו שאר הנאשמים ביצעו על פי כתב האישום את העבירות המיוחסות להם, ויצאו מהחדר.

בנוסף, הנאשם 2 צילם את הנאשם 1 בזמן ביצוע העבירה, באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו ובהמשך שלח אליו את הסרטון.

הפגנת תמיכה בנערה מאשקלון. צילום: אלמוג גלוצמן

מאחר והכרתה של הנערה הייתה מעורפלת, היא לא הייתה מודעת למעשים שבוצעו בה. רק למחרת היא קיבלה מסרונים מרפאילוב שרצה להיפגש איתה וסיפר לה על מה שהתרחש לילה קודם ואף סיפר לה כי ישנו תיעוד. רק בשלב הזה היא הבינה מה קרה לה ומיד כשהגיעה לאשקלון היא ניגשה לתחנת המשטרה ושם גוללה את שעבר עליה.

בעקבות התלונה שהוגשה בתחנת המשטרה באשקלון, הוקם צוות חקירה מיוחד בפיקוד קצין אח"מ מרחב לכיש, סגן ניצב דורון אלוני.

צוות החקירה מנה למעלה מ-20 חוקרים וחוקרות, צוות טכנולוגי וחוקרי נוער במטרה להגיע לחקר האמת במהירות האפשרית תוך שמירה על הקורבן ופרטיותה.

במהלך החקירה נאספו חומרים ויזואליים, ראיות פורנזיות ועוד ובאמצעותם הצליחו החוקרים להגיע ולזהות של כלל המעורבים ולהביא למעצרם. חוקרת הנוער מצוות החקירה ליוותה את הקורבן ונמצאת איתה בקשר רציף.

ראש צוות החקירה המיוחד מסכם:

ראש הצוות המיוחד שהוקם לחקירת האונס באילת, סנ"צ נמרוד אלוני מסכם:

ראש הצוות המיוחד שהוקם לחקירת האונס באילת, סנ"צ נמרוד אלוני מסכם:

Publiée par ‎כאן דרום אשקלון‎ sur Mardi 1 septembre 2020

 

"מדובר בחקירה מורכבת ורגישה שהייתה חשיבות רבה להגיע לחקר האמת ולהביא לסיומה המהיר, תוך שמירה על הקורבן וזכויות החשודים", ציין מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם סופר. "זוהי חובתנו האזרחית והמוסרית, לא לעמוד מנגד ולדווח על מעשים פלילים, כל שכן לסייע לקורבן העבירה".

כתב האישום מייחס לנאשמים את העבירות הבאות:

נאשם 1: איליזיר מאירוב – אינוס בנסיבות מחמירות. נאשם 2: איסי רפאילוב – אינוס בנסיבות מחמירות, סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות, עבירות רבות של מעשים מגונים ופגיעה בפרטיות לפי חוק הגנת הפרטיות. נאשמים 6 ו-7: אינוס בנסיבות מחמירות. נאשם 3: סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות ואי מניעת פשע. נאשמים 5-4: סיוע לאינוס בנסיבות מחמירות. נאשם 9: אושר שלמה – מעשים מגונים ואי מניעת פשע. נאשמים 8 ו-10: מעשים מגונים. נאשם 11: שידול למעשה מגונה.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"


לנאשמים מאירוב ורפאילוב ישנו עבר פלילי בגינו ריצו מאסרים בפועל. הפרקליטות מבקשת לעצור עד תום ההליכים את הנאשמים 1 ו-2 וחמישה קטינים נוספים.

בעניינם של שאר הנאשמים, הסכימה הפרקליטות לשחרור בתנאים מגבילים.

התיק נחקר ע"י צוות חקירה מיוחד של מרחב לכיש במשטרת ישראל, בליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) ובשיתוף עם מרכז הסיוע לנפגעות תקיפה מינית תאיר.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר