הכלב נגרר אחרי הרכב
הכלב נגרר אחרי הרכב

כך "החמיר" בית המשפט בעונשו של אדם שגרר כלב עם רכבו ופצע אותו

בועז בשארי הורשע בכך שקשר את הכלב של שכנו לרכבו, גרר אותו על אספלט רותח ופצע אותו ברגליו. נגזרו עליו שישה חודשי מאסר על תנאי ולכן הפרקליטות ערערה ודרשה עונש מאסר בפועל, אלא שבית המשפט החליט להחמיר את עונשו רק ב-140 שעות למען הציבור. "עד מתי בתי המשפט יזלזלו בזכויות הבסיסיות של בעלי החיים", תוהה עו"ד יפעת סיל

פורסם בתאריך: 9.6.20 01:01

האירוע המזעזע התרחש אז בחודש מרץ 2018, כאשר בועז בשארי, תושב מושב רווחה קשר את הכלב של שכנו בצוואר, בחבל באורך של כמטר וחצי, לחלק האחורי של מכוניתו ונסע בצורה זו למרחק של כ-700 מטר, אל בית בעליו, כשהכלב נגרר מאחור על האספלט החם. כתוצאה מכך, נגרם לכלב שפשוף בארבעת כפות רגליו ובברכו והוא איבד את הכריות המרכזיות שלו, וסבל מכאב ומלחץ נפשי. הסרטון ממצלמת אבטחה שתיעד אז את המקרה עורר זעזוע רב.

לאחר שהוגש נגד בשארי כתב אישום, בית משפט השלום גזר עליו בינואר השנה, עונש מאסר על תנאי של שלושה חודשים וקנס של 6 אלף ש"ח. ביקורת רבה הובעה על גזר הדין הזה, בין היתר על ידי פעילים למען בעלי חיים.

הפרקליטות ערערה על העונש הקל ודרשה להטיל על בשארי עונש מאסר של 9 חודשים. מנגד, סנגורו טען כי בשארי לא התכוון להתעלל בכלב ושמעשהו נבע מטעות בשיקול הדעת. מיד לאחר האירוע הוא פנה לבעליו של הכלב, התעניין בשלום הכלב ואף נשא בהוצאות הטיפול הרפואי.

ראש הרכב השופטים אליהו ביתן כתב בפסק הדין כי במקרה הזה אכן "מדובר במעשה שיש בו משום אטימות כלפי בעל חיים חסר ישע, אולם, מנגד מדובר באירוע נקודתי וקצר שאינו מעיד על כוונה לגרום לפגיעה בבעל החיים אלא הוא ביטוי של שיקול דעת מוטעה ופזיז; מהירות הנסיעה של המערער ברכב הייתה אטית יחסית; ולמרבה המזל גם הנזק שנגרם לכלב איננו חמור – כעולה גם ממכתבו של בעליו", כתב השופט ביתן.

השופט אליהו ביתן. צילום: אתר בתי המשפט

השופט אליהו ביתן. צילום: אתר בתי המשפט

מה שמפתיע בעמדתו של השופט ביתן שהוא ציין בפסק הדין כי העונש שהוטל על בשארי "מקל אתו במידת מה" ואף קבע שמתחם העונש אינו מקובל על הרכב השופטים וכי העונש צריך לכלול גם מאסר בפועל "כמסר המבטא את החומרה המושגית של עבירת ההתעללות בבעל חיים ואת הצורך להרתיע מפני ביצועה".

אלא שלמרות זאת הסכים השופט כי העונש שיוטל על בשארי יהיה 140 שעות למען הציבור. השופט התחשב בכך שמדובר באדם ללא עבר פלילי וגם ציין לחיוב את התנהגותו של בשארי לאחר המעשה.

גרירת הכלב באוטו

גרירת הכלב באוטו

"עד מתי בתי המשפט יזלזלו בזכויות הבסיסיות של בעלי החיים", תוהה עו"ד יפעת סיל, "עם כל הכבוד העובדה שהבעלים של הכלב כתב שהוא מוחל וסולח לו, עם כל הכבוד יש פה הכלב ואני לא חושבת שהוא מוחל. גם לו יש רצונות ותחושות מי ישמיע את קולם של בעלי החיים?".

מלבד זה שסיל היא עורכת דין פלילית ותיקה, היא גם פעילה למען בעלי חיים ובמקרה זה היא אף ביקשה להשתתף בהליך המשפטי הזה ולהביא את קולו של הכלב, אך בית המשפט לא איפשר זאת מטעמים חוקיים.

"אני הזדעזעתי מהסיפור הזה ואני חושבת שההחלטה מלכתחילה לשחרר אותו ממעצר הייתה החלטה אומללה. אני חושבת שהחיים של בעלי החיים במדינה לא זוכים לכבוד הראוי", אומרת סיל.

ען"ד יפעת סיל

ען"ד יפעת סיל

גם מצד האזרחים וגם מצד בית המשפט?
"מצד בתי המשפט. הביקורת שלי מופנית כלפי בתי המשפט. מי שפוגע כך היום בבעל חיים, יפגע כך מחר גם בבני אדם. אני חושבת שהשיקול של המסוכנות היה צריך להיות במקרה הזה ובמקרים דומים לעיני בית המשפט. התאכזבתי מאוד לקרוא שבית המשפט הטיל עליו עונש של שעות למען הציבור שזה לא הולם בעיניי כלל וכלל. איזה מסר מקבל הציבור כשהוא רואה שאדם שעשה מעשה כזה נורא מקבל עונש של שעות למען הציבור. זה מאוד עצוב שזה המצב במדינה ושבתי המשפט לא לקחו את ההחמרה והנעשה בתחום הזה עוד צעד אחד קדימה".

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


את חושבת שהיה צריך להטיל עליו מאסר בפועל?
"אחד הנימוקים לקולא כי שמדובר בשיקול דעת מוטעה. ואני חושבת שלקחת בחשבון את הדבר הזה לקולא זאת טעות מצד בית המשפט, כי אני לא רואה אדם נורמטיבי שיכל לנהוג עקב שיקול דעת מוטעה כך ולגרור כלב שמחובר בצווארו לרכב, במרחק של 700 מטרים, על אספלט רותח. זאת התנהגות של אדם מאוד מסוכן".

הפרקליטות צריכה לדעתך לערער על כך?
"אני חושבת שיש מקום שהפרקליטות תגיש בקשת רשות לערער. קולם של בעלי החיים האומללים במקומותינו לא נשמע וזעקתם לא באה מול בית המשפט".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

45 תגובות
 1. יוסף שקי

  היה צריך לפחות 3 חודשים מאסר ולא משנה מה העבר שלו בושה וחרפה

 2. מתתיהו

  מה אתם רוצים?השופט תימני וכך גם המורשע תימני.אני מציע לקשור את השופט למכונית ולגרור אותו כמו כלב.ואני מעוניין לעמוד בצד ולמחוא כפיים.

 3. צפוני

  בושה של החלטה מבישה המתעלל קיבל פרס במקום כלא בפועל

 4. חיים

  אני אדם נורמטיבי המקיים את החוק באדיקות ובעבר האמנתי בצדק בבתי המשפט בישראל. אך אחרי מעקב רציני אחרי פסקי דין הניתנים בטרץ לעומת העוךם המערבי אני מודה שאבדתי את האמון בבית המשפט. הפסיקות תלודות לצערי מהמציאות. מנותקות ! פריחת האלימות בכל מחוזות חיינו , פריחת דמי החסות , עבריינות אלזקת הנשק , סמים , הדחה לזנות ומה לא זוכים "במידת הרחמים: ….נרחבת ולא מרתיע כלל ולמעשה חושפת את האזרחים שומרים החוק לשלטון העבריינים. בעיני בבחיהת צדיק ורע לו רשע וטוב לו.

 5. חיים

  בושה. ונניח שהנאשם אדם"נורמטיבי", אז בוודאי שצריך להעניש אותו בחומרה! איזה אכזריות. בנוסף חייב היה להענש כדי להרתיע אחרים .

 6. ורד

  מי שמסוגל לעשות דבר כזה לבעל חיים מסוגל לעשות כך גם לבני אדם. היה צריך להאשים אותו בסיכון ובתקיפה. שישב קצת בבית סוהר נראה אם יעז לעשות דבר כזה שוב

 7. צבע הצדק

  אני מאד מקווה שאנשים יקחו את החוק לידיים ייפגעו בחרא הזה שגרר חסר ישע עם רכבו היום זה כלב מחר זה ילד קטן כי אין הרבה הבדל ביזיון למדינת ישראל שזה העונשים שנותנים לפושעים ורוצחים תכנסו בפושע הזה בכל הכוח אמן מסכן הכלב מה עבר שייימינג נוסף לזבל הזה שגרר חסר ישע

 8. פנינה

  הייתי קושרת אותו לרכב וגוררת אותו לפחות חמישה קמש וגם השופט היה אצלי מושבת לחודש אין לו רחמים היום זה כלב מחר אדם, השופטים חיים בעננים אנסים צריכים להשתקם הקורבן שילך לעזאזל אטימות אין צדק בישראל כואב הלב מה לומדים הצעירים מהתנהגות חסרת לב

 9. כלבבי

  הכלבים טובים מהרבה אנשים. לפחות יש בהם אהבה. להרבה אנשים כמו הנאשם יש אכזריות! דינם בכלא!! עם גרירה יומית על כביש אספלט רותח.

 10. נחום

  אני ירקן ושוקל להגיש מועמדותי להיות שופט…מה יש?? גם אני רוצה לשבת בכיסא שכולם יכרעו ברך לפני וגם תהיה לי משכורת פצצה

 11. גיא

  למה מאסר על תנאי?עונש מאסר בפועל !בנאדם עלוב ושפל.שיפרסמו את התמונה שלו בתקשורת המצולמת.

 12. משלם המיסים

  מערכת בתי המשפט בארץ איבדו את אמונן בעיני הציבור במדינת ישראל.
  סחבת נוראית במשפטים, התעמרות באזרחים, מתן פסקי דין שנים אחרי סיום ההליכים.
  המערכת עסוקה רק בשימור הכוח התקציבים והעצמאות שלה, השירות והסעד שהיא אמורה לתת לאזרחים משולים בעינייה לקליפת השום.

 13. מוחמד

  אני מתביישבשופט כזה איפה צער בעלי חיים איפה חינוך. אים שופט לא מעניש מה יאמרו ילדי ישראל מה הכל מותר. ביזיון

 14. אבי

  אני הייתי קושר אותו לרכב .איך אפשר לעשות דבר כזה זה לא בנאדם זה מפלצת שצריך לעצור

 15. אלין

  ביזיון ממש. היה צריך לקבל עונש חמור יותר לדעתי. כדי שיראו וייראו די כבר להתעללות בבעלי חיים חסרי אונים וחסרי ישע כמה אפשר כבר לסבול את זה!!! חלאת המין האנושי

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  על זה נאמר " איפה מקום המשפט שם הרשע"

 17. יואב

  איזה ביזיון של שוטה שהפכו אותה לשופט!!! אם זאת קביעה נורמטיבית ברור בעליל שהשופט ובית המשפט אינם נורמטיביים !!! איזו אכזריות ואיזו אטימות, פשוט מזעזע!!! זאת מדינת היהודים שהורינו וסבינו פיללו לה???!!! בושה וחרפה, איזה פיחות ערכי ומוסרי, אנחנו כבר מזמן במדרון החלקיק…

 18. דנידין

  האיש הזה היה צריך כלא חצי שנה ועוד חצי שנת שירות בצער בעלי חיים 6משעות ביום …..זה עונש מכובד אבל השופט חשב אחרת ..בוא ננסה לקשור את השופט ונגרוב אותו 500 מטר ללא נעליים ? מה אתה אומר שופט "רחמן"?

 19. ארקדי

  תימני טיפש. ראית פעם תימני חכם? זה שכולם חושבים את עצמם חכמים לא אומר כלום.
  כן גם אני הייתי מצטרף לתגובות בהם הציעו לקשור את השופט לרכב ואני הייתי מוסיף בקשירה לשופט גם את התימני הבזוי השפל והאומלל. וגורר את שניהם בשטח הררי. ושב וגורר גם את ילדיהם.

 20. אלי פרץ

  אכן שיקול דעת מוטעה של הגורר.
  ומה עם שיקול הדעת המוטעה של השופט…
  לכן לדעתי צריך לקשור את השופט הטמבל לרצועה ולגרור אותו ע"י טרקטור בתוך שדה חרוש.
  בכלל לצערי הרב מערכת המשפט בארץ מעסיקה יותר מידי אנשים נמוכים וקצרים כולל בגצ ומטה.
  אפשר לראות את המקרה של ביבי כאבן בוחן למערכת המשפט הרקובה. כאשר תופרים תיקים והופכים את ההליך הפוליטי בכללותו להליך קרימינלי במהותו.
  ואז מתפתחת סלקטיביות בחקירה לפי הקומבינה הרצויה

 21. עטרה

  חייבים לקשור את הטינופת שנהג ברכב + השופט ולגרור אותם בדיוק כמו שהזבל גרר את הכלב טוב הלב.
  מאסר קצר על תנאי וכנס כספי לא מספיק.
  צריך לכלוא כל אחד שמענה בעלי-חיים וחסרי ישע ל ע ד + עינויים ועבודות פרך!!!!!!!!!!
  אולי רק כך יחשבו הרתעה.

 22. מוציאה לפועל

  איזה החמיר, פשוט בושה וביזיון, אני נשבעת שהייתי קושרת אוטו לרכב ונוסעת, זבל שימות ביסורים ולאט אמן, פשוט המערכת המשפטית נותנת לגיטימציה לפושעים כאלה להתעלל בחסרי ישע.
  צריכים להכניס אותו לכלא למען יראו וייראו למינימום שנה וגם עבודות שרות בצער בעלי חיים.

 23. ניסן

  יש לי כלב קטן צואווה הציל את הבן שלי מהכשת נחש על הדשא .לא תמצאו נאמנים ואוהבים כמו הכלבים בעולם.בתי המשפט הפכו לבית בושת.

 24. Ungayman

  הייתי שולח אותו ל4 שנים בכלא והורג לו את המשפחה ושואף לו את הבית ומו א לכלב בית אם מישהו נחמד ולא כזה בנזונה

 25. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שילך לעזאזל הוא והשופט שהשם יקח אותם

 26. שרון

  השופטים מועלים בתפקידם . מערכת המשפט בארץ לדאבוני פשטה את הרגל , לא פלא ששר הבריאות בתפקידו הקודם לא נענה להחלטת בגץ . הפסקתם להיות המגדלור לחברה מתוקנת .

 27. שרון ב

  השופטים מועלים בתפקידם . מערכת המשפט בארץ לדאבוני פשטה את הרגל , לא פלא ששר הבריאות בתפקידו הקודם לא נענה להחלטת בגץ . הפסקתם להיות המגדלור לחברה מתוקנת .

 28. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הלואי שלא הייתי מסתכלת בוידיאו . נורא איזה כאב לב . שופט עם לב אבן .

 29. מיכל

  לכל המטומטים… אני תימניה וביתן זה לא תימני פסיכים…. רוב הפשעים זה מעדות אחרות… התימנים למדו ממכם… מרוקאים אשכנזים וכו'. ממש נטולי פשעים… צוואר לבן…. וכו'… האופנוען וכו

 30. אבי

  אין קשר לעדה תמיד היו שרוטים ותמיד יהיו גם.צריך לקשור את השופט לרכב ולתת לבשארי לנהוג.אחרי זה נראה מה הוא יפסוק…..

 31. סיתונית

  ממש נאצי. תץצאיך מאסר בפועל למען יראו ויראו. ממש בן סונה פסיכופט

 32. אנונימיקס

  בואו נקשור תבן זונה לבגאז של האוטו ונתחיל נסיעה אם הוא לא מתחנן למות אחרי 200 מטר אני עציץ

 33. נוי

  מה זה ה' ישמור ,איזה פושע עבריין גועל נפש דיי מה קורה פה ישר לכלא ואז עבודות שירות בזבל לא עם בעלי חיים וקנס כפול ומכופל הכפשתו בציבור .מאחלת לו רק סבל בחיים כמו שגרם לכלב . ואז כלא בקקי תנאים קשור

 34. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חתיחת חרא מסריח הלוואי ככה יגררו אותך כמו שעשית לכלב

 35. אריאל

  תמיד כשאתם רואים איך השופטים ה"נחמדים" מקלים בעונשים תזכרו שמי שזרק נעל על שופטת (דורית בייניש) קיבל מאסר 3 שנים בפועל!!!

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר