מימין למעלה בכיוון השעון: שינדלר, למס, מימון, כהן, בר אושר, עקיבא. צילומים: גלית מזוז, עיריית לוד, ירון שיין
מימין למעלה בכיוון השעון: שינדלר, למס, מימון, כהן, בר אושר, עקיבא. צילומים: גלית מזוז, עיריית לוד, ירון שיין

חסר תקדים: מנהל שישי בשמונה שנים למקיף אמי"ת ב' – גדעון שינדלר

תחלופת המנהלים הבלתי נתפסת במקיף ב' נמשכת גם השנה כאשר לניהול בית הספר נבחר גדעון שינדלר. כך נקבע השבוע בתום מכרז שניהלו נציגי עירית אשקלון, רשת אמי"ת ומשרד החינוך ובו נבחר שינדלר פה אחד לתפקיד

פורסם בתאריך: 15.6.20 10:44

אחרי הסאגה בין עיריית אשקלון לרשת אמי"ת וההגעה לעמק השווה כשכבר היה נראה שכלו כל הסיכויים, יש מנהל חדש למקיף ב' בשנה הנוספת שהוא מנוהל על ידי רשת אמי"ת.

השבוע נבחר למנהל הבא של המקיף את גדעון שינדלר, לאחר הליך מכרז שניהל העירייה יחד עם רשת אמי"ת ומשרד החינוך.

אין ספק שמדובר בתחלופת מנהלים אולי חסרת תקדים בהיקפה: שינדלר הוא המנהל השישי של בית הספר בשמונה השנים האחרונות. קדם לו רפאל מימון שכיהן בתפקיד שנת לימודים אחת בלבד. מימון החליף בתפקידו את יניב עקיבא שהודיע כי החליט לסיים את תפקידו, לאחר כהונה בת שנה וחצי בלבד. עקיבא החליף את המנהל יהודה כהן שהודיע על סיום תפקידו לאחר שלוש שנים בתפקיד. כהן עצמו נבחר לתפקיד מנהל בית הספר בחודש ספטמבר 2014 כאשר בית הספר עבר לניהול של רשת אמי"ת.

גדעון שינדלר מקיף אמית ב'. צילום: ירון שיין

גדעון שינדלר, המנהל החדש של מקיף אמית ב'. צילום: ירון שיין

כהן החליף בתפקידו את המנהל דאז, יצחק בר אושר שכיהן בסך הכל שנתיים בתפקיד ונכנס אליו רק בספטמבר 2012. לפניו ניהלה את בית הספר, המנהלת הוותיקה, שרה למס זינגר.

שינדלר, בן 39, מנהל כיום את התיכון השש שנתי, קרית חינוך בבית שמש. בשנות עבודתו בקרית החינוך עלו נתוני הזכאות לבגרות בעשרות אחוזים ועלה באופן משמעותי אחוז הבוגרים שיצאו למסגרות המשך תורניות ולמסלולי לימוד אקדמאים. קודם לכן היה מורה פורץ דרך, רכז חברתי וחבר צוות ההנהלה בתקופת צמיחתה של ישיבת אמי"ת 'נחשון' במטה יהודה ובעבר ניהל את מרכז ההפצה של בית מדרש להתחדשות בישיבת 'מקור חיים'.

מקיף אמי"ת ב'

מקיף אמי"ת ב'

שינדלר, תושב ראש צורים, אב לשישה, למד בישיבה התיכונית 'אור עציון' ובישיבת ההסדר אורות 'שאול' פ״ת. הוא בעל תואר ראשון בחינוך ותואר שני במנהל עסקים והיה עמית בתוכנית המצטיינים של המכללה למדינאות. הוא בוגר תוכנית הכשרת מנהלי בתי ספר מטעם "אבני ראשה" וכיהן כחבר מליאת מועצת גוש עציון.

כאמור, בחצי השנה האחרונה התנהל מאבק בין רשת אמי"ת לעיריית אשקלון. הראשונה טענה כי העירייה אינה עומדת בסיכומים בנוגע בתקצוב בית הספר כדי לשקם אותו והחליטה כי תחזיר לעירייה את מפתחות הניהול ובשנת הלימודים הבאה לא תנהל את בית הספר. העירייה ניסתה להגיע לעמק השווה ורשת אמי"ת לא נענתה ואפילו בהתערבותו של הממונה על מחוז הדרום במשרד החינוך. בעירייה אף איימו שאם רשת אמי"ת לא תשב למשא ומתן יהיו לכך השלכות על הפסקת ניהול את אמי"ת טכנולוגי הוותיק. לאחרונה הגיעו הצדדים לעמק השווה כאשר רשת אמי"ת תישאר לשנה נוספת, במהלכה מי שינהל את המקיף הוא שינדלר, ובמהלך השנה יצא מכרז לניהול שנת הלימודים תשפ"ב.

ראש העירייה, תומר גלאם, בירך את שינדלר על הבחירה ואמר כי תחת ניהולו תימשך התנופה של התיכון, החתירה להישגים והרוח הטובה וכי הוא יקדם את המצוינות הלימודית והחינוכית בפדגוגיה חדשנית במגמה להוביל את התיכון יחד עם מערכת החינוך באשקלון לקדמת החינוך בארץ. בהזדמנות זו הודה ראש העיר למנהל היוצא, רפי מימון, על ההשקעה, ההתמדה וטיפוח דור העתיד בבית הספר.

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


מנכ"ל רשת אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר, אמר כי גדעון שינדלר הוא האיש הנכון במקום הנכון וכי בהנהגתו ובשיתוף המורים והנהגת ההורים, קהילת מקיף אמי"ת ב' בעיר, תעפיל לפסגות חדשות. אלדר הודה לרפי מימון המנהל היוצא ולמנהלת החטיבה מיכל פלג על שנה יוצאת מן הכלל של השקעה, מסירות והצלחה בבניית ובהצמחת הקהילה החינוכית המיוחדת כל כך בעיר.

ראש מינהל החינוך, יובל זוזט, איחל לשינדלר הצלחה רבה ואמר כי הוא נכנס לניהול תיכון עם מורים המאמינים בשליחות החינוכית, הורים הנותנים אמון רב בתיכון ותלמידים שמקבלים חינוך לערכים ולמצוינות. בעזרת המשך תמיכת העירייה, משרד החינוך ורשת אמי"ת, התנופה וההתחדשות יימשכו ביתר שאת. כמו כן, הודה ואיחל המשך הצלחה למנהל היוצא, רפי מימון.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

6 תגובות
 1. רודי ג'וליאני

  תומר תתעורר .תמשיך התנופה .חתירה להישגים .,!?!
  הרי השם לצערי של בית הספר הוא שהוא המקום האחרון אליו מגיעים כל הנושרים המסורתיים לייט
  ומי שאשם זו עיריית אשקלון שלדורותיה טיפחה זאת
  אין סיבה שאם בבית הספר יש מורים טובים מחוייבים לחינוך שכך יראה בית הספר
  אני אומר זאת בכאב כי רק מינהל חינוך כזה לא יודע לייצר ניהול רציף חזק וטוב .פשוט מביאים מנהל מבטיחים לו הבטחות שוא ואז סורקים אותו" לכלבים"
  כל סמן שהעיר לא יודעת לייצר תיכון דתי איכותי ולא רק ישיבה או.מקיף ב אנשים.יעזבו ועוזבים את העיר לטובת מוסדות חינוך.טובים בחוץ.אבן שמואל .ניצן .אור עציון .נתיב מאיר ישל"צ וכד פשוט לא נוח להם ואמן להם יכולת להתמודד עם אתגרים.כאלה

 2. שירה

  אם חושבים בעירייה שמה שיפתור את בעיית מקיף ב' הוא להביא מנהל טוב שהצליח במקומות אחרים הוא טועה.
  כשבני סיים את לימודיו ביסודי תורני לפני שנתיים פנה אלי המנהל לעתיד עקיבא וסיפר שבית הספר עומד בפני שינוי גדול לטובה. אמרתי לו אז איך אפשר שבית ספר יצליח אם כל שנה-שנתיים מתחלף מנהל ומתחלפת הרשת שנותנת חסותה. והנה מסתבר שעברו ושנתיים והוחלפו שני מנהלים. בנוסף איך אפשר לבצע שינוי אם העירייה השלישה את מספר התלמידים המתקבלים לצבייה. הרי צבייה היא המתחרה העיקרית למקיף ב' מבחינת סוג האוכלוסייה. עם איזה תלמידים רוצים לעשות שינוי בבית הספר אם הטובים ביותר הולכים לצבייה? לצערי כל מי שלומד בבית ספר יסודי דתי( ממלכתי ותורני) בעיר אשקלון ורוצה להמשיך תיכון במסגרת דתית לא ישיבתית אין לו ברירה אלא לרשום לצבייה ולצערי אם הילד לא מוכן ללכת לישיבה הוא הולך למקיפים החילוניים.

  בדיחה שבעיר כל כך גדולה עם אוכלוסיה דתית גדולה יש הרבה תיכונים חילוניים טובים ואף לא תיכון ממלכתי דתי טוב.
  את הבעיה לא התחיל תומר גלאם אבל הגיע הזמן להתייחס אליה בכובד ראש ולפתור אותה. להקצות משאבים. אולי להקים תיכון דתי חדש שלא מעמיס על גבו את השם השלילי שיש למקיף ב' . להקטין חזרה את ישיבת צבייה למימדים הנכונים(ולא לאפשר להם לקבל על פי מבחנים)

 3. שי

  אם מדברים צריך לעלות לכותרות גם אם תיכון באר טוביה ששם כבר כמה שנים כול שנה מתחלף מנהל וזה פשוט לא יאומן כול פעם באה מנהל אחר ואחרי שנה או שהוא עוזב או שמעזיבים אותו.
  אז כניראה שלא רק באשקלון זה קורה זה קורא בעוד מקומות לצערי הרב

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שירה שלום
  אנחנו חושבים אותו דבר גם אני מחפש תיכון דתי איכותי
  ונלואי שיהיה להקים תיכון צומח כמו בבתי הספר החילוניים .ראי כמה תיכונים חילוניים נפתחו וכמה דתיים
  ואני לא מדבר על המבנים המוזנחים והישנים שילבנו מתחנכים בהם .מלבד אסף מימון הכל פח אשפה

 5. שלמה

  תגובת העירייה וראש העיר מעידים על נתק מוחלט מהמציאות ומהתמונה העגומה שמצטיירת מהכתבה.

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר