אבי נימני. צילום: אורי קריספין

נימ-גרופ תפסיק את פעילות בית הספר לכדורגל

חברת נימ-גרופ שמפעילה את בית הספר לכדורגל בעיר וספגה ביקורת קשה ממבקר העירייה החליטה לעצור את פעילות בית הספר שבראשותה בעקבות קשיים שמערימה עיריית אשקלון שאמרה: "נימ-גרופ לא עמדה בהתחייבויותיה"

פורסם בתאריך: 28.8.17 22:35

     

רק לפני כחודש, פורסם בכאן דרום את מסקנות דו"ח מבקר העירייה. המבקר קבע כי  ישנם בעיות מהותיות בהתקשרות העירייה על חברת נימ-גרופ. בעקבות ההתקשרות עם חברת נימ-גרופ הפסידה החברה העירונית בשנת 2015 סך של 126,996 אלף שקלים. כאשר מקור ההפסד הוא באותו תשלום של 195 אלף שקלים; כך שאם תשלום זה לא היה משולם, היה רווח בשיעור של כ–10 אחוזים. הפסדים אלו, נבעו מכספים שקיבלה נימ-גרופ שלא כצורך.

 

לנוכח הממצאים שהתגלו אצל מבקר העירייה הומלץ כי דירקטוריון החברה בשיתוף היועץ המשפטי יבחנו את כלל ההתקשרות עם חברת נימ-גרופ וכן התשלומים ששולמו לה במשך השנים, ובמקרה הצורך אף החזרת תשלומים לחניכים ששילמו ביתר. בנוסף, מבקר העירייה קבע כי יש לערוך מסמך מעודכן המפרט את האחראים לגבייה לורישום השחקנים ובהתאם להסדיר את שיעור העמלה שנקבע. כמו כן, בנוגע לשנים 2016-2015 יש לערוך תחשיב המשער את עלות פעולות הגבייה והרישום שנעשו על ידי החברה העירונית, ולא על ידי חברת נימ-גרופ.

 

כעת לאחר הסערה הציבורית, בחרה העירייה והחברה העירונית לבטל את ההסכם מול החברה ובעקבות כך בית הספר לכדורגל בראשותו של אבי נמני לא יופעל השנה. חברת נימ-גרופ פרסמה הודעה להורים וזו לשונה:

 

"הורים יקרים,

ראשית, אנחנו מקווים שהחופש הגדול עובר עליכם ועל ילדכם באופן נעים ומוצלח.

לצערנו, אין ביכולתנו להתחיל את הרישום לעונה הקרובה של בית הספר לכדורגל, וזאת בשל החלטה חד צדדית מטעם מנהלי העירייה שלא לאפשר את התחלת הרישום.

בחודשים האחרונים אתם בטח ערים לכל מיני "ספינים" תקשורתיים באשר לתלונות שצצו כביכול בנוגע לאופן בו בית הספר לכדורגל נוהל עד היום. כמובן שכל הפרסומים הנ"ל הינם שקריים לחלוטין ונובעים אך ורק ממניעים זרים (כנראה פוליטיים) של אנשים ששמו לעצמם למטרה ל"חסל" את בית הספר לכדורגל בעיר.

במהלך שלוש השנים האחרונות, הקמנו בעיר אשקלון בית ספר לכדורגל לתפארת, אשר מנוהל בסטנדרטים הכי גבוהים שקיימים בישראל. כל זאת, על אף קשיים רבים שעמדו בדרכנו בשל היעדר שיתוף פעולה מצד החברה העירונית והפרות חוזרות ונשנות של הוראות ההסכם על ידה. קשיים אלו מעולם לא הרפו את ידינו, אלא גרמו לנו לעבוד קשה יותר ללא שום עזרה מצד העירייה, והכל בכדי להעניק לילדי העיר את ההכי טוב שאנו יכולים מבחינת איכות אימונים, איכות מאמנים, חינוך, הנאה ותרבות ספורט.

נכון למועד זה, שלושה ימים בלבד לפני המועד המתוכנן לפתיחת האימונים, אנו עומדים בפני שוקת שבורה. העירייה פשוט מסרבת שנפעיל את בית הספר לכדורגל, וזאת בניגוד מוחלט להוראות ההסכם שקיים בינינו ותוך שהיא מפרה את ההסכם בינינו ברגל גסה. על אף ניסיונותינו הרבים להבין מה עומד מאחורי ההחלטה העגומה הזו, לא קיבלנו עד היום שום הסבר אשר מניח את הדעת. האמת פשוטה יותר – מישהו פשוט החליט שזהו, אין יותר בית ספר לכדורגל בעיר, ו"חיסל" את הפרויקט. ממש כך.

החלק היותר עצוב בסיפור הזה הוא לא ההפרה של ההסכם על ידי העיריה (בשביל זה ישנם בתי משפט בישראל), אלא ההתעלמות המוחלטת של העירייה מילדי העיר. ההתעלמות המוחלטת של מנהלי העיר מאותם מאות ילדים שכל כך נהנו להגיע למגרש הכדורגל ורק חיכו לימי ראשון ורביעי בכדי ללבוש את מדי האימון. זה כל כך עצוב שמניעים זרים, שאין להם שום בסיס מלבד קנאה ושנאת חינם, הם אלו שמונעים ממאות מילדי העיר להמשיך וליהנות, ללמוד ולצמוח – הן כשחקני כדורגל והן כאזרחים צעירים המשמשים כדור העתיד של העיר. במקום בו פוליטיקה קודמת לחינוך, ושיקולים זרים קודמים לטובת ילדי העיר, העתיד אינו ורוד. צר לנו שזהו המצב כיום.

היה לנו העונג להכיר את ילדכם במהלך השלוש שנים האחרונות. שמחנו לאמן אותם, לצחוק איתם, לשחק איתם וללמד אותם על כדורגל וערכים. יש עתיד נפלא לעיר אשקלון.

לצערנו אין לנו שום שליטה לגבי העתיד וככל שהדברים לא ישתנו בימים הקרובים, אנו נאלץ להתייחס לבית הספר לכדורגל בלשון עבר.

שמחנו לשרת אתכם עד כה. אוהבים ומעריכים,

נימ-גרופ". 

מעיריית אשקלון נמסר:" אנו מצרים על כך שחברת נימ-גרופ לא עמדה בהתחייבויותיה והפרה את ההסכם מול החברה העירונית לתרבות נופש, פנאי וספורט. עובדות אלו הובהרו לחברת נימ-גרופ במכתב שנשלח על ידי היועץ המשפטי של החברה העירונית. על אף האמור, חברת נימ-גרופ לא השכילה לשנות או לתקן את התנהלותה. טובת תושבי וילדי העיר אשקלון עומדת לנגד עיני החברה העירונית, שתמשיך להפעיל את בית הספר לכדורגל באופן עצמאי במסירות ובמקצועיות".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר