גלאם נואם בוועידת ערים מתחדשות

ראש עיריית אשקלון בוועידת ערים מתחדשות: "התחדשות עירונית היא מנוף לצדק חברתי ומיגוני"

את הדברים אמר תומר גלאם בנאומו בפתיחת הוועידה. מחר אמור ראש העירייה להשתתף בפאנל שיוקדש לפארק ההייטק החדש בעיר

פורסם בתאריך: 31.5.22 20:11

     

ראש העירייה, תומר גלאם, השתתף היום ונאם במליאת הפתיחה של הוועידה לערים מתחדשות הנערכת בירושלים בימים אלו.

בדבריו, אשר זכו לתשואות רבות, התייחס גלאם להתפתחות הנוכחית והעתידית של העיר אשקלון, לבנייתו של פארק היי-טק באשקלון, להישגי החינוך העירוניים וכמובן להישגים בתחום ההתחדשות העירונית.

אשקלון בוועידת ערים מתחדשות

אשקלון בוועידת ערים מתחדשות

כידוע, לאחרונה אושר פרוייקט אהוד-התחיה בשכונת 'גבעת ציון' והפרויקט השני בשכונה זו עתיד לקבל אישור בות"ל בתוך שבועות ספורים.

בנוסף, יזמים ימצאו כיום באשקלון יעד אטרקטיבי ביותר לקידום פרוייקטים של התחדשות עירונית, בזכות התמריצים הרבים שפעלה הרשות להשיג עבורם. במסגרת זו יצרה העירייה, באמצעות המינהלת להתחדשות עירונית, היתכנות כלכלית לפרוייקטים של בתחום, אם באמצעות קרקע משלימה בהיקפים הגדולים ביותר בארץ (למעלה מ-8,000 יח"ד) ואם באמצעות מתן פטור מלא מהיטל השבחה בשנים הקרובות לפרוייקטים של התחדשות עירונית בעיר.

אחד האזורים סמוך לקולנוע אסתר ורחוב אהוד בשכונת גבעת ציון. הדמיה באדיבות לייטרסדורך בן דיין אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

מתחם אהוד-התחייה בשכונת גבעת ציון. הדמיה באדיבות לייטרסדורף בן דיין אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

כמו כן, העיר אשקלון הינה אחת מחמש ערים בלבד המשתתפות ב'פיילוט' בשיתוף רמ"י והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, למתן קרקע משלימה ליזמים בשווה-כסף ולא באמצעות בניית יח"ד על קרקע. בחודשים הקרובים מצפים בעירייה למכרז ראשון במסגרת הפיילוט שבו יוכלו לקחת חלק רק יזמים המקדמים תכניות לפינוי-בינוי באשקלון.

במליאת הפתיחה של הוועידה השתתפו שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, ראשי ערים ומהנדסי ערים מכל רחבי הארץ. כמו כן, נכחו מ"מ ראש העירייה, סופה ביילין; סגנית ראש העירייה, מיריי אלטיט; מהנדסת העיר, ויקטוריה ברנגל; המשנה לראש העיר הממונה על התחדשות עירונית, פאני לוי; ראש המינהלת להתחדשות עירונית, עו"ד גדעון קינג ומנהל אגף תשתיות וכבישים, סלבה לייקין.

"העיר אשקלון מתפתחת בקצב אדיר, בכל התחומים, ומיישמת את החזון הציוני, הלכה למעשה, על ידי בינוי, פיתוח, הקמה של פרויקטים ומיזמים חינוכיים, חברתיים, תעסוקתיים ותרבותיים", אמר גלאם בנאומו, "אנחנו עושים זאת בחוכמה ובצורה נכונה כשלנגד עינינו טובת תושבי העיר אשקלון בלבד. אנחנו רואים את הפירות של ההשקעה שלנו בביקוש האדיר למגורים בעיר, בהגירה החיובית, בפרס החינוך הארצי, בייזום ויישום פארק ההיי-טק הגדול בישראל ובעוד שורה של פרוקיטים שישדרגו את איכות החיים בעיר לאין ערוך.

גלאם נואם בוועידת ערים מתחדשות

גלאם נואם בוועידת ערים מתחדשות

"תחום ההתחדשות העירונית הוא מנוף כלכלי אך חשוב מזאת, הוא מנוף לצדק חברתי וצדק מיגוני, שמוטלת עלינו החובה לעשות עם תושבי השכונות הוותיקות בעיר. העירייה כולה מגויסת ורתומה לנושא וגורמי וכשהפרויקטים בתחום ייצאו אל הפועל ייהנו התושבים משדרוג משמעותי של סביבת המגורים, דירות חדשות, וחשוב מהכל – מיגון ביתי שכל-כך חסר לנו כיום. חשוב לומר עם זאת כי מדובר בתהליך ארוך ומורכב מאוד, אבל אם לא נתחיל, זה לא יקרה. עכשיו, יותר מתמיד, אנו נותנים ליזמים תמריצים משמעותיים לקדם פרוייקטים שכאלו באשקלון. ניתן להם גיבוי מלא לצאת לדרך".

מחר יישא דברים ראש העיר בפאנלים נוספים, בהם פאנל שיוקדש לפארק ההיי-טק באשקלון אשר יוצג בצורה נרחבת יותר וממוקדת יותר במעמד חברות מובילות ומשמעותיות בתחום הנכסים המניבים, בהם גב-ים, מבנה ועוד.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר