בנייה באשקלון. צילום: חיים אפריאט
בנייה באשקלון. צילום: חיים אפריאט

ברגע האחרון הוארכה ההרשמה להגרלת "דירה בהנחה": כמה נרשמו עד כה באשקלון?

לאחר שלמעלה מ-100 אלף משקי בית נרשמו להגרלות בהם כ-10 אלף באשקלון, הוחלט להאריך את הרישום להגרלה, אך לעצור בקשות לזכאות. כמה נרשמו באשדוד וכמה מבני העיר? כל הפרטים בכתבה

פורסם בתאריך: 29.3.22 20:16

     

יותר מ-100 אלף משקי בית נרשמו להגרלות "דירה בהנחה" שנפתחו רק לפני 9 ימים ובהן תוגרלנה 10,000 דירות ברחבי הארץ. 10,768 משקי בית נרשמו בממוצע לכל אחת מארבעת ההגרלות בעיר אשקלון, מתוכם 2,675 הם בני העיר.

מדובר ב-297 דירות באשקלון, כאשר המחיר הממוצע של הדירות בעיר הוא 9,009 ש"ח, כך שדירת 3 חדרים בגודל של 85 מ"ר אמורה לעלות כ-760 אלף ש"ח. כאשר דירת 4 חדרים בגודל של כ-100 מ"ר אמורה לעלות קצת פחות ממיליון ש"ח. כל הדירות בהגרלה הן בפרויקט ניצנים שבצפון תוכנית עיר היין.

אין ספק שמדובר במחירים זולים ביחס לאשקלון והמחירים זולים כך בכל ההגרלות ברחבי הארץ, מה שמסביר את ההתנפלות לרישום להגרלות, דבר שהביא לא פעם לקריסת האתר.

הרישום להגרלה היה אמור להסתיים הלילה בחצות, אך לאור האמור ולפנים משורת הדין, החליט שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין להאריך את ההרשמה להגרלה עד יום 10.4.2022.

אתר בנייה. צילום ארכיון: אלירם משה

אתר בנייה. צילום ארכיון: אלירם משה

ההכרזה על ההגרלה הביאה גם לכמות עצומה של נרשמים לקבלת אישורי זכאות. מיום ההכרזה הוגשו 57,500 בקשות להנפקת אישורי זכאות, ואושרו מעל 44,000 זכאויות. מדובר בהיענות חסרת תקדים בפרק זמן קצר מאוד.

אף שהמשרד מחויב לבצע את בדיקת הזכאות להשתתפות בהגרלה רק למי שהגיש בקשה לזכאות עד יום 20.3.22, הוחלט, לפנים משורת הדין, לעשות את מירב המאמצים ולטפל בבקשות לזכאות שהתקבלו בחברות עד יום 29.3.22. המטרה היא לאפשר למי שהגיש בקשה ויימצא זכאי לממש את זכאותו להשתתף בהגרלה זו.

יחד עם זאת, החולט כי החל מהלילה בחצות, לא ניתן יהיה להגיש בקשות חדשות להכרה בזכאות לתוכנית דירה בהנחה, עד יום 11.4.22.

בקשה תיחשב כ"בקשה שהתקבלה" אם הועברה באתר המקוון, השארת הודעה טלפונית במוקדים, או שליחת הודעה במייל לאחת מכתובות הדוא"ל להלן:

הגרלה זו היא הראשונה בסדרת הגרלות של 30,000 דירות שיוגרלו במסגרת דירה בהנחה. זכאים שלא יזכו בהגרלה זו וזכאים חדשים, יוכלו להירשם להגרלות הבאות.

עיר היין. הדמיה: ארמון אדריכלים

עיר היין. הדמיה: ארמון אדריכלים

בהגרלה הראשונה מעל 10,000 יחידות דיור, ב-150 פרויקטים הפזורים ב-31 יישובים ברחבי הארץ, וביניהם: ירושלים, אשקלון, ראשון לציון, באר יעקב, אשדוד, אור יהודה, אילת, נתיבות, בית שאן ועוד.

כ-50% מיחידות הדיור המוגרלות נמצאות באזורי הביקוש: ירושלים, ראשון לציון, אשדוד, בני ברק, חיפה ועוד.

ניתן להירשם לכמה הגרלות יחד, אולם ישנה הגבלה לשלושה יישובים בלבד וניתן להירשם לכל הפרויקטים באותם היישובים ללא הגבלה.

סדר ההגרלות יתבצע לפי גודל היישוב, כך שההגרלה הראשונה תתבצע בעיר בה מספר התושבים הרב יותר ועד לעיר עם מספר התושבים הנמוך ביותר. ניתן לראות את סדר היישובים שיוגרלו בדף ההגרלה.

תוצאות ההגרלה יימסרו לזוכים עד סוף חודש מאי.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר