יואל ישורון. צילום: ניר שמול.
יואל ישורון. צילום: ניר שמול.

היום: הפגנה בדרישה לפיטורי דיקן הסטודנטים במכללת אשקלון

את ההפגנה מארגן אחד מתלמידיו שהוא בעצמו משתייך לקהילה הלהט"בית, "כמי שקיבל ממנו מצטיין דיקן - אני מתבייש. פתאום אני בהמה?", תהה התלמיד. ישורון: "אם דבריי בפוסט פגעו במישהו מהקהילה הלהטבי"ת - אני מתנצל"

פורסם בתאריך: 19.6.18 11:32

הדברים שכתב יואל ישורון, דיקן הסטודנטים במכללת אשקלון, בנוגע למצעדי הגאווה, ממשיכים לעורר גלים. מחר, בהתארגנות של אחד מתלמידיו המצטיינים, תתקיים הפגנה במכללת אשקלון, בדרישה להדיחו מהתפקיד.

מודעת ההזמנה להפגנה

מודעת ההזמנה להפגנה

התלמיד, אליאור מור יוסף, אמר ל"כאן דרום" כי ארגן את ההפגנה בשל "תחושת הפגיעה מדבריו של ד"ר יואל ישורון – דיקן הסטודנטים. כמי שקיבל ממנו מצטיין דיקן – אני מתבייש. לחצתי לו את היד והוא אמר לי כל הכבוד ושהוא גאה בי על הישגיי. פתאום אני בהמה? פתאום אני לא ראוי? למה? כי אני חולק את חיי עם גבר ולא עם אישה? אני אוהב את בן הזוג שלי וטוב לנו ביחד. מה פסול באהבה הזו? למה הוא צריך להתבטא כך?".

מור יוסף מקבל תעודת מצטיין מישורון. באמצע: יו"ר אגודת הסטודנטים

"אני מתבייש". מור יוסף מקבל תעודת מצטיין מישורון. באמצע: יו"ר אגודת הסטודנטים, יפה טבג'ה

את ההפגנה שתתקיים היום בשעה 14:30 מול הכניסה למכללה, מארגנת האחווה הגאה יחד עם מור יוסף ויחד עם התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, והאגודה למען הלהט"ב. בהתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית הגיבו בחומרה לדברים שכתב ישורון וקראו לסטודנטים להגיע להפגנה: "אנחנו מזועזעים והמומים מאמירותיו של מר יואל ישורון סגן ראש עיריית חולון ודיקן מכללת אשקלון. אנו מצפים מאדם העוסק בהוראה לא לפעול על פי סטיגמות ודעות קדומות. לא ייתכן שבשנת 2018, לאחר מצעד בתל אביב בו נוכחו כרבע מיליון בני אדם, אנחנו עדין נתקלים באמירות חשוכות מן הסוג הזה. אנחנו בהתאחדות הסטודנטים הארצית לא נשב מהצד, בזמן שציבור שלם נפגע ואנחנו נפעל למען קידום הסובלנות וקבלת האחר בחברתנו. אנחנו קוראים לעיריית חולון ולמכללת אשקלון להתנער מהאמירות הללו ולפעול למען התושבים והסטודנטים שלהם".

כזכור, ישורון פרסם פוסט, אותו מחק לאחר שעורר סערה, ובו כתב בין היתר: "במדינת תל אביב צמחו גידולי פרא, מפלצות בסגנון סרט "היורה" שרקחו ממוחם הננסי והמעוות מצעדי חיות דו-רגליות, מבחילות ודוחות. בראש הפירמידה עומד ראש עירייה דפוק, קשיש בלוי, אנין טעם להחריד, ספק יהודי, החוגג על המנגל עם בשר כלבים (!!!) עד שבא לעם ישראל להקיא עליו ועל צלחתו. ועירו של אוכל הכלבים??? שם בחוצות העיר תל אביב, צועדים על שתיים ובגאווה, שרוטים לעומק, חרמני מישכב זכר (בעעעעע) ואסופת חיות ממין נקבה, מכוערות עם קעקועי "אני שרמוטה"(!!!)".

מכללת אשקלון. צילום: אלירם משה

הכניסה למכללת אשקלון. צילום: אלירם משה

מור יוסף אומר כי מחר המפגינים ידרשו את פיטוריו של ישורון:"הכי עצוב לי זה שבעוד רגע אני מסיים תואר ראשון בעבודה סוציאלית באשקלון. בלימודים לימדו אותנו להיאבק למען החלשים, לשאוף לצדק חברתי, לקדם שוויון זכויות ולפעול למען האוכלוסיות המודרות ביותר בחברה ודווקא עכשיו אני נחשף לאי צדק ואי שוויון במכללה שמלמדת אותי, אני נחשף לכל כך הרבה שנאה דווקא במקום באמור להכין אותי לחיים בשדה. אין מה לומר, עצוב מאוד. מחר בשעה 14:30 נקיים הפגנה מול הכניסה למכללה, נמחה על דבריו ונדרוש שיתפטר".

עוד כותרות

ישורון מסר בתגובה: "הבהרה: א. את הפוסט כתבתי בדף הפיסבוק הפרטי שלי במסגרת עיקרון חופש הביטוי כעיקרון יסוד במדינה דמוקרטית, וודאי ליברלית. ב. דבריי לא כוונו, אפילו לא ברמז, כלפי החברה הלהטבי"ת (!!!) אלא נגד המצעדים ומוחצנותם הוולגרית "מצעד הגאווה" ו"מצעד השרמוטות" (כפי שכונו על ידי מארגני המצעדים עצמם). ג. אגב, בתוך הקהילה הלהטבי"ת עצמה יש ביקורת על מצעדים אלה והנזקים שהם מחוללים למאבק שלהם עצמם. ד. אם דבריי בפוסט פגעו במישהו מהקהילה הלהטבי"ת אף שכפי שציינתי, לא התכוונתי לכך כלל ועיקר, אלא רק על מוחצנותם הוולגרית של המצעדים – אני מתנצל!".

מהמכללה האקדמית אשקלון נמסר כי "הדקאן כתב את דעתו נגד מצעד הגאווה בדף הפייסבוק הפרטי שלו. איננו רואים שום מקום לנקוט עמדה ביחס לדברים שנכתבו בדף פרטי".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

14 תגובות
 1. הילה אסור

  טוב לך בחיים שלך שמור אותם לעצמך אנחנו לא צריכים לראות את המצעדים שלכם או את הזוהמה שאתם מייצגים יש לנו ילדים קטנים ודור שלם לגדל ואנחנו לא חייבים לראות את הפגם שלכם בחוצות העיר לא הפרענו לכם אל תפריעו לנו זכותנו לא לקבל כמו שאתם לא מקבלים את זה שלנו זה לא נראה
  עוד לא ראינו שמישהו שיש לו מחלה או מום יצא להפגין על זה שיראו שיש לו את זה
  לפטר מישהו שחושב אחרת זו אפליה אנחנו לא שווים ואין לנו אותם הדעות וזה בסדר על מה כל הרעש זכותו לישוב מה שבא לו אתה חושב שזה בסדר הוא חושב שלא

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דבריו מלמדים שהוא נגעל מהחד מיניים ולא רק מהמצעד…. שקרן לפחות תעמוד מאחורי דבריך כמו גבר. מה קרה? נבהלת על הכסא שלך? איש דוחה עם דעות חשוכות. לרוכל בשוק יש יותר נאורות ממך.

 3. ענת לוין

  חופש הביטוי שמור רק לשמאלנים , להטבי"ם, ערבים. כל מי שאינו כזה צריך לסתום את הפה. מעתה יעשו את המוות לדיקן.

 4. אור

  הוא אדם בתפקיד ציבורי , חמור מאוד איך שהוא מתבטא זה גובל בהסתה נגד אוכלוסיות שבעבר נרדפו ודוכאו.
  למי שלא מבין יש מקומות בעולם שבהם עדיין חוטפים להטבים מענים ורוצחים אותם ואפילו בחסות המדינה, כמו צצניה.
  לכן תבינו למה המצעדים האלו נועדו מלכתחילה , להילחם בשינאה הזו ולהפגין נגדה .
  בעבר לא היה זכות בחירה לנשים , הנשים הפגינו וקיבלו זכויות היום זה מקובל שיש להם זכויות מה שאז ניראה לא נורמלי.
  האנושות מתקדמת , ויש כאלה שעדיין רוצים להשאיר אותה פרימיטיבית .

 5. אחד העם

  לא רוצים גועל נפש ברחובות.
  לא מעניין מה אתם עושים בחדרים.
  אל ת טמאו לנו את העיר.
  חוצפה אנשים לא נורמטיבים מנסים לנהל את המדינה
  מה התוחלת שלכם מה. ללא כיוון רק….
  חולי נפש אחד אחד.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש נורמליים ויש לא נורמליים גייס ולסביות וכל מה שקשור בזה לא נורמלי ואשקלון זה לא תל אביב לא צריך לזהם כל עיר מספיק זיהמו את תל אביב אז שילכו לשם ושישארו שם.

 7. אזרחית

  בבקשה לא לזהם את העיר , תעופו לתל אביב. שם מקומכם! לא רוצים לשמוע ולראות אותכם. תעשו את מה שאתם מעוניינים בדלת אמותיהם. די ליחצו את יחסי המין הארורים שלכם.אדח

 8. עם ישראל מת כי הוא פרימיטיבי איזה תגובות בושה

  או אה מצבנו לא טוב ראש עיר בבון וציבור בבוני יותר…חבל מאוד שעד היום (רק תזכרו שנת 2018) אנשים עדיין שופטים אחד את השני אך ורק בגלל דת גזע מין ומגדר רק שתדעו שסטריאוטיפים כלפי בני אדם נוצרים בשל דת גזע מין מוצא ומגדר…מי שיוצר אותם פרמיטיבי

 9. יוסף

  היה חזק העם איתך
  עם ישראל לא להטב
  תיתעוררו מחלום הבלהות הזה
  עם ישראל מיוחד ראשית בשל היותו שונה מהעמים האחרים שכבודם בימקומם .
  לא מבינים את חומרת העניין
  יש בורא לעולם …וגם הגוים שחלקנו מיתדמה אלהם
  יודעים שיש בורא לעולם שאמר כבר את דברו מראשית הבריאה שמישכב זכור אסור ועונשו חמור..
  אני לא עתיק אבל אבותינו הקדושים כן..והיו משכילים ביותר..
  יש לי אח כזה וזה לא פשוט גם לא להורים ולא לרוב החברים המיושבים בדעותיהם

 10. "אחד העם"

  אנשים יקרים דיקן המכללה אדם משכמו ממש כך.יש חופש ביטוי וראוי ליישן אותו.לעניין ההומואים זה טרנד ולא אחר יעבור מן העולם מהר.ראוי להפגין נגדם באותה שעה כך זה לא יתפשט ויזהם את העיר.
  חובה לחזק את הדיקן.
  כל מה שקשור להומואים ומסתננים יש רוח "ואהדה"
  בתקשורת.
  פרופסורים ופסיכולוגים בעלי שם עולמי בארץ ובעולם חקרו את עניין ההומואים וחד משמעית חוליםלא מפרסמים וראוי לצאת נגד התופעה

 11. בהמה זה אתה והדוסים טוסו לאיראן פרמיטיביים ולכו להתקלח

  נבלות

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  סוטים וחולים בנפשם
  מסכנים חולים בכל רמ"ח אבריהם
  אנשים חשוכי מרפא ומתלהמים ומתנהלים כמו עדר של חיות מעורבות ופגומות
  לא קולטים שהקטע שלהם כבר ז"ל.
  יאללה תזדרגגו לכם במקומות אחרים כי פה יזכרו אתכם לנצח כקקלון העיר

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר