אמיליה אוסטרובסקי
אמיליה אוסטרובסקי

לאחר שריצתה שנת מאסר אחת: הגננת המתעללת מאשקלון מבקשת שחרור מוקדם

על אמיליה אוסטרובסקי מגן דיסני באשקלון נגזרו שנתיים מאסר, אלא שלאחר שריצתה שנת מאסר אחת היא הגישה בקשה להשתחרר בשחרור מוקדם. הורי הילדים שנפגעו מתנגדים: "צעד מחריד. החוצפה והאכזריות של הגננת בפנייתה זו לשחרור מוקדם - בלתי נתפסים"

פורסם בתאריך: 15.8.23 10:51

     

בחודש מרץ 2022 נגזר על הגננת המתעללת אמיליה אוסטרובסקי, מגן דיסני באשקלון, שנתיים מאסר בפועל. אוסטרובסקי החלה לרצות את עונשה בחודש אוגוסט 2022. כבר אז, הורי הפעוטות שנפלו קורבן להתעללות האכזרית של אוסטרובסקי מחו נמרצות נגד גזר הדין המקל, וחלק מהם אף הגיש תביעות נזיקין כבדות נגד הגננת.

בימים אלה התברר, כי הגננת המתעללת שבקושי השלימה שנה בכלא, כבר פנתה לוועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר, על מנת שזה יקל בעונשה, ויעניק לה שחרור מוקדם.

עורכי הדין אוה קליין שטיינמץ ודרור דיין, המייצגים את אחד מזוגות ההורים לפעוטות שנפלו קורבן למעשיה של אוסטרובסקי, פנו בימים אלה במכתב התנגדות חריף לוועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר, ובו הם קוראים לשב"ס לא לאפשר דיון בעונשה של האסירה אוסטרובסקי. "לא רק ששופטים גוזרים על פושעים כדוגמת אוסטרובסקי עונשים מגוחכים, באה המדינה ומאפשרת להם ליהנות משחרור מוקדם. חוקית, מעצם האפשרות שלפושעת כמו אוסטרובסקי מותר להגיש בקשה לקיצור עונש – קיימת בעייתיות". לדבריהם, "גם עצם הגשת הבקשה, גם אם לא תתקבל לבסוף, מגבירה את סבלם הבלתי נתפס של ההורים שילדיהם נפלו קורבן לחיות אדם כמו אוסטרובסקי".

הבית בו פעל גן "דיסני". צילום: מתוך גוגל סטריטוויו

הבית בו פעל גן "דיסני". צילום: מתוך גוגל סטריטוויו

כזכור, הפרשה נחשפה באפריל 2021, אחרי שההורים, מקסים ויוליה בלניצקי, הקליטו בסתר את הגננת אמיליה אוסטרובסקי. בעקבות תלונה שהגישו בני הזוג בלניצקי למשטרה, נתפסו סרטונים שתיעדו את אוסטרובסקי כשהיא משליכה פעוטות מגובה רב לעבר מזרנים, מושכת אותם בחוזקה ומרביצה להם. ההורים נאלצו לחזות כיצד הגננת מכה את בנם הפעוט בכל חלקי גופו, בדגש מיוחד על הראש והפנים, מושכת אותו בחוזקה ומאכילה אותו בכוח עד שהוא נופל לאחור.

הגננת נעצרה והוגש נגדה כתב אישום, שתוקן בהמשך במסגרת עסקת טיעון עליה חתמה הגננת, ובמסגרתה היא הודתה בחלק מהמעשים שיוחסו לה בתחילה.

בני הזוג בלניצקי, שחשפו את הפרשה, הגישו, באמצעות עורכי הדין אוה קליין שטיימנץ ודרור דיין, תביעה נזיקית על סך 6.7 מיליון ש"ח נגד אוסטרובסקי, ובה נטען כי האלימות ממנה סבל בנם גרמה לו לחרדות, לעיכוב התפתחותי ולאפילפסיה.

מיד לאחר פרסום פסק הדין, פרסמו הורי הפעוט שחשפו את הפרשה פוסט בפייסבוק, שבו הביעו זעזוע קשה מקולת העונש: "היום התקבל הגזר דין נגד אמיליה אוסטרובסקי ,הגננת שהרסה לבן שלנו ולנו את החיים. גזר הדין הזה מרגיש כמו יריקה בפרצוף שלנו. האישה הזו, שהשליכה תינוקות על הרצפה והטיחה את הראש שלהם ברצפה, תשב בכלא לא יותר משנתיים, וכנראה גם תשתחרר לפני כן על 'התנהגות טובה'.

"בעוד שנתיים כשאמיליה אוסטרובסקי תשתחרר מהעונש הקל שקיבלה, התינוק שלנו עוד לא יבין אפילו, איזה תהליך ארוך של טיפול הוא צריך לעבור, וכמה שנים הוא ייקח, אולי אפילו כל החיים, כדי לנסות לשקם את חבלות ראש שאוסטרובסקי גרמה לו ולחברים שלו בגן. הקללות הצרחות והאיומים שאוסטרובסקי צרחה על הבן שלנו ועל החברים שלו ילוו אותם לכל החיים. להם בית המשפט לא ימצא נסיבות מקלות.

"מדינה שגוזרת על גננת מתעללת עם הוכחות חד משמעיות בהקלטות וידאו ברורות מאוד – שנתיים בלבד בכלא, היא מדינה שצריכה להתבייש בעצמה. איך גננת אחת מקבלת תשע שנים בכלא, והשנייה רק שנתיים? לנו לא ברור. שתיהן צריכות לבלות את שארית החיים שלהן בכלא – על החיים שהן הרסו".

הורי הילדים מגן דיסני

במכתבם של עורכי הדין קליין-שטיינמץ ודיין נטען כי הגננת המתעללת כלל לא מודה במעשים המיוחסים לה, לא הפנימה את חומרתם, ומסרבת לקבל עליהם אחריות. וכראיה, במסגרת תביעת הנזיקין שהוגשה על ידי הקטין והוריו נגדה, הנדונה בביהמ"ש המחוזי בבאר שבע, הגישה האסירה כתבי הגנה בהם היא מכחישה, מתנערת מאחריותה ומסרבת לפצות את הקטין שנפל קורבן למעשיה.

"עולה הרושם כי היא מסרבת להכיר בתוצאות מעשיה החמורים והקשים שפגעו בראשו, במוחו, בהתפתחותו של הקטין ולרבות בהתקפי אפילפסיה קשים מאוד שמהם הוא עדיין סובל, ואשר נגרמו על פי המומחית בתיק, מפגיעות הראש שגרמה לו הגננת המתעללת" טוענים עורכי הדין. "החרטה אותה מביעה אוסטרובסקי בפני הועדה אינה חרטה כנה והיא בבחינת מן הפה ולחוץ על מנת לקנות שחרורה במילים ריקות מתוכן".

עו''ד אווה קליין-שטיינמץ ועו''ד דרור דיין. צילום: צביקה קייפי

עו"ד אווה קליין-שטיינמץ ועו"ד דרור דיין. צילום: צביקה קייפי

לדבריהם, על הגננת הוטל העונש המקל ביותר, שברצפת הענישה לפושעים כדוגמתה, והשופט המחוזי עדן, שדן בתיק, אף ציין זאת מפורשות. לכן כעת, לבוא ולבקש לקצר עוד יותר את העונש המקל שהושת עליה, הוא מעשה שלא ייעשה.

הם קוראים לשירות בתי הסוהר לשקול מחדש את זימון הוועדה לשחרור מוקדם בעניינה של האסירה אוסטרובסקי, ומבטיחה שאם ההליך יימשך, ההורים יגבירו את מחאתם.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר