המתנה חדרי לידה. קרדיט: צילום רפואי ברזילי
המתנה חדרי לידה. קרדיט: צילום רפואי ברזילי

ללדת בידיים בטוחות – הצצה לחדרי הלידה החדשים במרכז הרפואי ברזילי

מזל-טוב! אתם בדרך להפוך למשפחה. בזמן שאתם מתכננים איך יראה חדר הילדים כדאי שתכירו גם את חדרי הלידה החדשים של המרכז הרפואי ברזילי. עם צוות מיילדות מנוסה ומקצועי, מכשור טכנולוגי מתקדם ויחס אישי, חם ועוטף

פורסם בתאריך: 2.7.19 09:47

מאת: מיכל ברקו, תוכן שיווקי

הרגע המאושר בחייכם הוא גם רגע שמלווה בלא מעט חששות, אבל בחדרי הלידה של המרכז הרפואי ברזילי יעשו הכל כדי לתת לכם תחושה של ביטחון ושקט נפשי. זו הסיבה שבשנה האחרונה עיקר תשומת הלב הופנתה לשדרוג חדרי הלידה בבית החולים והפיכתם למקום שבו תרגישו הכי בבית שבעולם. אילנה פולט, מיילדת אחראית חדרי לידה, חושפת את כל הסודות המתוקים שכדאי לכם לדעת.

אילנה, בוגרת תואר ראשון ושני בסיעוד וסיעוד קליני, תמיד אהבה את תחום הרפואה והטיפול באנשים. במהלך הלימודים נחשפה למחלקת המיילדות, למדה קורס על בסיסי במיילדות והוכשרה כמדריכה קלינית מורשית מטעם משרד הבריאות. במהלך השנים היא עבדה בחדרי לידה בבתי החולים ברחבי הארץ, ומיד עם הגעתה למרכז הרפואי ברזילי הרגישה חלק ממשפחה גדולה וחמה.

"כשהגעתי לתחום המיילדות הבנתי שזה המקום שבו אני רוצה להיות, בדיוק ברגע הזה שהוא כל כך משמעותי עבור ההורים שצופים יחד איתי בפלא הבריאה שמתרחש אל מול עניינו", היא מספרת. "וכשהגעתי לברזילי אותה תחושה של זה המקום שבו אני רוצה להיות המשיכה ללוות אותי. בית החולים בכלל וחדרי הלידה בפרט, מתאפיינים באווירה משפחתית ואינטימית. הבחנתי ביחס אישי שמקבלת כל יולדת, בדגש ובתשומת הלב שנותנים לפרטים הקטנים והופכים כל לידה לחוויה של ממש. ראיתי כיצד נוצרים קשרים מדהימים שהם הרבה מעבר למיילדת-יולדת, איך הפניות והקשב מופנים בצורה מוחלטת לכל צרכיה של המטופלת. פשוט הרגשה מדהימה. הרגשה של לא עוד מספר, אלא שכל יולדת היא אינדיבידואלית ומיוחדת במינה".

חדרי הלידה בברזילי מנוהלים על-ידי צוות רחב של 31 מיילדות מיומנויות, רופאים בכירים ומתמחים מקצועיים. כולם מטפלים בכ-4,500 לידות בשנה ועוד היד נטויה. "הייחודיות של הצוות שלנו היא במנעד הרחב שקיים במחלקה. מצד אחד מיילדות בעלות ותק של 20 שנה ומצד שני מיילדות צעירות בתחילת דרכן", אומרת אילנה. "בכל מפגש שכזה ישנה הפרייה שמעשירה את העשייה שלהן. אלו מגיעות עם הדגשים שלהן, מיומנויות הידיים ויכולות גבוהות ואלו מספרות על החידושים האחרונים והעדכונים בספרות המקצועית. שש מתוכן אף עברו התמחות נוספת בלידה טבעית והן פועלות לקידום הנושא במחלקה ומעודדות לידה טבעית בקרב היולדות. בנוסף, אנחנו מתגאים בצוות הרפואי שמנהל את מערך המיילדות ונמצא בשורה ראשונה עם טובי המומחים בתחום. כך, למשל ד"ר שמואל צנגן, מנהל המחלקה לטיפול מיוחד ביילוד ובפג, הוא יו"ר האיגוד הישראלי לנאוטולוגיה שמקדם בברזילי נושאים רבים לטובת טיפול איכותי ובטוח. מנהלת חדרי הלידה שלנו היא ד"ר אלה איבשין שהיא מהרופאות הבכירות והמוערכות ביותר בדרום, ופרופ' אייל ענתבי, מנהל מערך למיילדות וגניקולוגיה ששמו הולך לפניו, שקובע סטנדרטים בינלאומיים בכל הנוגע לאיכות הטיפול. משפחה אחת גדולה ומאושרת".

אילנה פולט. קרדיט: צילום רפואי ברזילי

אילנה פולט. קרדיט: צילום רפואי ברזילי

אהבה ממבט ראשון

המדיניות הגורפת בחדרי הלידה במרכז הרפואי ברזילי מאופיינת בהתאמה אישית לרצונות היולדת וכל האופציות קיימות. בכל חדר מתקיימים תנאים לאפס הפרדה בין היולדת לילוד שמאפשרים לתינוק להיות צמוד לאם כבר מהרגע הראשון ובכל שעות היממה. בין אם מדובר בלידות רגילות, עם וללא משככי כאבים ובניתוחים קיסריים אלקטיביים שנקבעו מראש. לכל יולדת מוצמדת יועצת הנקה שנותנת מענה לחיבור הראשוני בין האם והילוד ומעודדת את המשך הקשר האישי והאינטימי.

במחלקה ישנם 12 חדרי לידה להם קוראת אילנה "סוויטות לידה", חדר פרטי לכל יולדת ואגף ממוגן שבו שלושה חדרים ומיון מיילדותי. כל חדר מאובזר בכל הציוד הנדרש ללידה, החל ממיטות מודולריות שמאפשרות ליולדת ללדת בכל תנוחה שהיא בוחרת לפי רצונה או בהתאם לצורך הרפואי, מקלחת ושירותים, כורסת שינה למלווה, מוניטורים אלחוטיים עמידים במים שנותנים ליולדת את האופציה להשתמש במים לשיכוך כאבים, פינת טיפול ליילוד ופינת החייאה ליילוד מהמתקדמות והחדישות בארץ. כמו כן, קיים ניטור עוברי לכל יולדת ממערכת מרכזית הניתנת לצפייה מכל החדרים ומתריעה על שינויים בדופק העובר והפרעות בהתכווצויות הרחם. בנוסף, כל המיילדות עברו קורס החייאת הילוד במטרה לתת את המענה הטוב ביותר במקרים מיוחדים.

"בנינו סוג של עולם קטן משלהן בתוך בית החולים", אומרת אילנה. "אנחנו מנסים לשמר את ההרגשה של היולדת שגם אם היא נמצאת בחדר הלידה במקום זר ולא מוכר, עדיין תהיה לה הרגשה של בית, שתרגיש שהיא נמצאת במקום הכי בטוח שיש. זאת לצד צוות מקצועי ובאותה נשימה גם משפחתי שיסתכל עליה בגובה העיניים וישרה אווירה טובה ורגועה".

צמוד לחדרי הלידה זמין כל העת חדר ניתוח בו מתבצעים הניתוחים הקיסריים הדחופים ואלה שנקבעו מראש, ונותן מענה מיידי לכל בעיה שנדרשת. זמינות החדר ויעילותו מתבססים על ההבנה כי זמן הוא שווה ערך להצלת חיים, והקרבה הפיזית מגדילה את סיכויי ההצלחה. במקביל, ההתאוששות מהניתוח מתבצעת גם היא בתוך חדר הלידה. מדובר במודל שלא קיים בבתי חולים רבים, ותפקידו לאפשר לתינוק ולמלווה להיות נוכחים לצידה של האם בזמן ההתאוששות, להניק במידה והיא רוצה ולקבל את כל התנאים בדיוק כפי שמקבלות היולדות שעברו לידה רגילה.

לצורך כך שודרגה גם המחלקה לאשפוז לאחר הלידה והותאמה לקונספט שמיושם במחלקה לאם ולילוד, לפיה יש אחות אחראית אחת לכל יולדת ותינוק. כל הבדיקות מבוצעות בנוכחות האם ובהסכמתה, וזאת במטרה לשמור על תא משפחתי אחד ולהתייחס אליהם כישות אחת. גם כאן יש אפשרות לביות מלא של אפס הפרדה, לביות גמיש וללא ביות לפי רצונה של היולדת.

תפריט האוכל אף הוא מגוון ועשיר, קיים בכל סוגי ההכשרים, כולל הכשר בד"צ של החברה החרדית, ומוגש כבופה במקום בחמגשיות.

גם בתחום המוצרים המשלימים דואגים במרכז הרפואי ברזילי להיות עם אצבע על הדופק בכל הנוגע לחידושים האחרונים בתחום. בין היתר, נרכשו תחבושות מיוחדות המיועדות לניתוחים קיסריים והוכחו כמפחיתות את עוצמת הכאבים ומשפרות את יכולת הריפוי של הגוף. וכן, סיכות נמסות שהן המילה האחרונה בתחום המיילדות שבעצם מייתרות את הוצאת הסיכות, הכאבים והטרחה.

ואם הזכרנו כאבים, מחלקת ההרדמה זמינה 24 שעות 7 ימים בשבוע מה שבפועל מצמצם את הזמן לקבלת אפידורל בצורה משמעותית. מי שאינה מעוניינת בהרדמה יכולה לקבל עזרה בשכוך כאבים על-ידי טיפול במים, טשטוש דרך הווריד ובקרוב מאוד גם בטיפול בגז צחוק. המניפה הרחבה נועדה לתת ליולדת אפשרות לבחור כיצד תטופל ובאיזו דרך.

ולשיפור מצב הרוח הכללי, מוענק שירות ייחודי בתחום הרפואה אלטרנטיבית בדמות ליצניות רפואיות שמבקרות כדרך קבע גם בחדרי הלידה. זאת לאחר שהוכח מעל לכל ספק שכוחו של ההומור עוזר בשיפור איכות החיים, בתפקודם ובהרגשתם של המאושפזים והפגת המתח בו הם מצויים.

כניסה חדר לידה המתנה. קרדיט: צילום רפואי ברזילי

כניסה חדר לידה המתנה. קרדיט: צילום רפואי ברזילי

לידה בראש שקט

עוד בטרם תגיעו אל חדרי הלידה, במרכז הרפואי ברזילי סללו עבורכם את הדרך, כך שברגע שתבחרו תוכלו לצעוד בה בבטחה. בבית החולים מתקיימים קורסי הכנה ללידה מרוכזים של שני מפגשים עם מיילדות מקצועיות שנותנות לבני הזוג את כל הכלים להתמודדות שמביאה איתה הלידה. כל יולדת שתבחר לאחר מכן ללדת בברזילי תוכל לקבל עבור הקורס החזר מלא.

בנוסף, מתקיימים סיורים מודרכים בחינם ובהרשמה מראש בחדרי הלידה, המלווים במיילדת על-מנת שתוכלו להתרשם מכל הפסיליטיז המוצעים בחדרים.

אחת לחודש מתקיימת סדנת הכנה ללידה קיסרית בחינם, במהלכה מושם דגש על כל האלמנטים שבניתוח קיסרי, ההכנה ללידה עצמה והאופציות שמוצעות ליולדת. סדנאות אלו קמו לאחר שהצוות הרפואי זיהה כי מדובר בתחום חשוב שלא פעם קל להתעלם ממנו, כאשר הנטייה בדרך כלל מוסתת לניתוח עצמו ולא לעובדה כי מדובר בלידה לכל דבר.

"אני מאמינה שלכל יולדת יש זכות לבחור כיצד ללדת, אבל חשובה עוד יותר הדרך בה היא יולדת. מדובר בחוויה מעצימה מהחשובות שנעבור בחיים ושתשפיע על כל החיים. המטרה העליונה שלנו היא לתת ביטחון מלא עבור היולדות ואת כל הכלים לאמהות טובה ובריאה. אנחנו פועלים כל יום, כל היום, כדי להבטיח שזה גם יקרה. זה החזון והאני מאמין שמשותף למרכז הרפואי ברזילי ולי, ואנחנו נעשה הכל כדי שכל יולדת תצא מכאן עם התחושה הטובה ביותר".

פעמיים כי טוב

זו הייתה הלידה השלישית של קרולין בוניאל (31) משדרות, במרכז הרפואי ברזילי. הפעם השמחה הייתה כפולה כשנודע לה שהיא נושאת ברחמה תאומים. אבל הדרך אל האושר הייתה רצופה מתחים שהתפוגגו, לדבריה, רק בזכות הצוות המדהים של מחלקת היולדות בבית החולים.

כשהייתה בחודש הרביעי להריונה נפלה קרולין על בטנה כשמיהרה למרחב המוגן אחרי עוד אזעקת צבע אדום. אמבולנס שהוזמן לזירה מיהר לפנות אותה לבית החולים ברזילי מחשש לפגיעה בעובר. "איך שהוכנסתי למיון צוות הרופאים, יחד עם צוות היולדות, פשוט עטף אותי מכל עבר. הם מיהרו להכניס אותי לבדיקות, היו כל העת סביבי, החזיקו לי את היד ולא עזבו אותי לרגע", היא מספרת. "הם בדקו קודם את העובר ווידאו שהכל בסדר, ומחשש שאני סובלת משברים השאירו אותי להשגחה בבית החולים. סמכתי עליהם בעיניים עצומות, ובכל רגע הודיתי לשם ששם אותי בידיים בטוחות".

ארבעה חודשים לאחר מכן מצאה את עצמה קרולין מובלת שוב למרכז הרפואי ברזילי באמבולנס. הפעם בנסיבות משמחות יותר, אך מדאיגות לא פחות – צירים מוקדמים. היא אושפזה בחדר הלידה ולאחר התייעצות קצרה הוחלט להכניס אותה לניתוח חירום קיסרי. "פחדתי מאוד מזריקת ההרדמה. התחננתי לד"ר אבירן אבקסיס שידאג שלא יקרה לי כלום כי יש לי ילדים בבית ואני מפחדת למות. הוא חיבק אותי ואמר לי שהוא שומר עליי ושהוא איתי. הוא הרגיע אותי והחזיק לי את היד. סמכתי עליו והאמנתי שאם אתה חושב חיובי, הכל יהיה חיובי, וכך בדיוק היה. רק ככה הצלחתי להרגיע את הרעד בגוף ולעבור את הניתוח בהצלחה".

לדבריה של קרולין הדאגה והיחס האישי לא הסתיימו עם הלידה. בזמן שהיא מתאוששת מהניתוח בעזרת המיילדות המדהימות של חדרי הלידה, הוכנסו התאומים לפגייה ושהו בה כחודש. גם לאחר שהשתחררה והגיעה לבית החולים בכל יום זכתה לחיוך, תמיכה ויד מלטפת. "הם פשוט היו שם לאורך כל הדרך. בזמן ההיריון שנחשב להיריון בסיכון, בזמן ההחלמה מהניתוח ועד שהתאומים שוחררו מבית החולים. הצוות לא הפסיק לתמוך בי ברגעי הלחץ והחרדה. הם עודדו אותי לקום מהמיטה ולהפעיל את הגוף כדי שאחלים מהר יותר. כשעזבתי את בית החולים בלי הילדים שלי בכיתי המון והם חיבקו אותי ותמכו בי. אפילו מנהל בית החולים, פרופ' חזי לוי, הגיע לבקר את התאומים, שאל לשלומי והבטיח לי שהם ידאגו לכל הצרכים שלי. האחות מלי מלכה, שהיא אישה משכמה ומעלה, מעולם לא אמרה לי 'לא' והייתה שם איתי כאילו זכיתי באחות פרטית. כשהתאומים היו בפגייה האחיות פשוט אימצו אותם, נתנו להם יחס אימהי ולא משו מהם לרגע. בכלל, הכל היה נגיש, נוח, החדרים היו מרווחים וכל השירותים היו בהישג יד. קבלתי מענה מיידי לכל בקשותיי. הצוות זכר אותי מלידות קודמות, אני הכרתי את כולם, וההרגשה הייתה שאני יולדת בקרב המשפחה השנייה שלי".

בקרוב מאוד תפגוש קרולין שוב את צוות חדרי הלידה בברזילי. לאחרונה התבשרה כי חצי שנה לאחר לידת התאומים, היא שוב בהיריון ושוב עם תאומים. "אין אושר גדול יותר מזה. אני יודעת שהבחירה הטבעית שלי היא בבית החולים ברזילי, ואני ממליצה כאן לכל האמהות לעתיד בפה מלא לבחור בדיוק כמוני. יש כאן צוות שהוא מספר אחת, אנושיות שלא מוצאים בכל מקום ויחס חם ומכיל שמאוד חשוב לקבל ביום החשוב בחייך".

חדר הלידה החדר במרכז הרפואי ברזילי. קרדיט: צילום רפואי ברזילי

חדר הלידה החדר במרכז הרפואי ברזילי. קרדיט: צילום רפואי ברזילי


כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

באותו נושא

תגובות

5 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אילנה התותחית! אין עליךךךךך ילדת אותי לפני 4 חודשים בזכותך גם הלידה הזו הפכה לחוויה!!!ברזילי צוות של אלופות ואלופים ❤❤❤

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אין על בית חולים ברזילי!!
  3 לידותוהאחרונה לפני 8 חודשים עם תהילה המיילדת המהממת 😊
  צוות מדהים ,אדיב וחם

 3. מעיין

  היי רציתי להודות למיילדת רעות
  אחראית משמרת המיילדת שלי וואו אין דברים כאלה פשוט מלאך אני מודה לך מעומק נשמתי על השליחות שלך ועל התמיחה ועל המילים החמות שהייתי כל כך זקוקה לאותם רגעים אני פשוט מודה לך את מלאך משמיים !!!!!!!

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר