גלובוסנטר במבקיעים. הדמיה: יחיאל צוברי

הכירו את מתחמי המסחר העתידיים של אשקלון

בשנה הקרובה ייפתחו באשקלון והסביבה מרכזים מסחריים חדשים, מרכזים נוספים נמצאים עדיין בתכנון. אז מה צפוי לנו בתחום המסחר?

פורסם בתאריך: 17.9.17 18:55

     

מרינה מול

אטרקציה לאורחי המלונות. מרינה מול. הדמיה: אודי כרמיל אדריכלים

במרינה של אשקלון, מול נוף עוצר נשימה, הולכת ומסתיימת בנייתו של קניון המרינה מול. את הקניון בונה איש העסקים תושב אשקלון אלי אלעזרא באמצעות החברות שבבעלותו, אפרידר והכשרה ביטוח, בעלות של 150 מיליון שקלים. הקניון נבנה בשני שלבים.

שלב א' הוא 12 אלף מטר שטחי בילוי, בידור והסעדה, קולנוע, חנויות אקססוריז, כולל סנטר שיש לו כמה עוגנים: מתחם בילוי דינוזאורים לילדים, פאב אירי בסגנון הפאב שיש היום ברוטשילד בתל אביב, רק הפאב עצמו ישתרע על גודל של 500 מטר.

בשלב ב' במגרש 8 ישנו תכנון להרחיב את הקניון למזג אותו עם רחוב יפה נוף, שם ייבנו 312 דירות נופש וכן שטחי מסחר. המקום יהיה מחובר על ידי טיילת מרהיבה. הדבר יהיה בגב הקניון.

הדבר הבא של אשקלון. מרינה מול. הדמיה: אודי כרמיל אדריכלים.

המקום בנוי בצורה מזמינה, קניון פתוח, שמורכב משני אגפים עם כיכר באמצע שתהיה כיכר העיר החדשה. הוא יהיה פתוח לציבור בכל ימות השבוע, ויהיה ממשק בין החנויות לסירות המרינה. בסופי שבוע יהיה מרכז תיירות.

"הקניון אמור היה להיפתח בחודש אפריל האחרון, אך פתיחתו נדחתה בשל הקשיים שהערימה החברה כלכלית, שלא מיהרה לבצע את החלק שלה במתחם שהוא בניית דק שישמש שביל גישה", כך על פי גורם בחברה. "בסופו של דבר, העניין נפתר, ופתיחתו של הקניון צפויה בעוד כחודש".

מרינה מול. הדמיה: אודי כרמיל אדריכלים

"מרינה מול יספק אלטרנטיבת בילוי חדשנית שעוד לא נראתה כמוה באשקלון, וגם 1,000 מקומות עבודה חדשים לתושבי העיר", מוסיפים בחברה. "בקניון יהיו שמונה אולמות קולנוע, שינוהלו על ידי 'גלובוס מקס'. אולמות בסטנדרט גבוה ומתחם v.i.p מרווח ומתקדם. שוק האוכל, עליו דובר תחילה, ירד מהפרק, אך הם מבטיחים שהמקום יספק דברים אחרים, מושקעים אפילו יותר. בשלב הראשון ייפתחו המסעדות ומתחמי הבילוי שיכללו מטבח אסייתי, קפה לנדוור, קקאו, חנות של דיוטי פרי הראשונה מסוגה בארץ. בשלב השני, שאמור להיפתח רק יותר מאוחר, שם יהיה את מתחם הפאשן שיכלול את חנויות האופנה ממרב המותגים".

גלובוסנטר מבקיעים

תאריך רשמי עדיין אין, אך מתחם גלובוס סנטר הסמוך למושב מבקיעים שבמועצה האזורית חוף אשקלון מתקדם בצעדים ענקיים אל עבר הפתיחה הגדולה. הבנייה עצמה נמצאת ממש לפני הישורת האחרונה, ובמחלקת השיווק עובדים כעת במרץ להביא למתחם את הרשתות הגדולות והאהובות והמותגים הבינלאומיים. רשימה סופית עוד לא קיימת, אז הסקרנים ייאלצו להמתין עוד קצת בשביל לדעת אם רשת חנויות האופנה הספרדית 'זארה' תגיע סוף סוף לאזורנו או אולי דווקא הרשת השוודית 'h&m' מתקרבת לעברינו.

הדמיה: האדריכל יחיאל צוברי

"הבאנו בשורה לכל האזור", אומר היזם של המתחם, נסים ברכה. "מתחם סינמה כולל VIP, חנות אדידס 500 מ"ר מותגי אופנה בינלאומיים כמו: מנגו, אמריקאן איגל, צ'ילדרן פלייס, חנות מותגי אופנה בלאק פוינט, משחקיית בבילון, רנואר, סופר פארם, דלתא, אלדו, מותגי אוכל כגון ג'פניקה ,BBB , ביגה, גלידריה איטלקית, אוכל מכל הסוגים ועוד מותגי אופנה רבים שאנו לקראת סגירה איתם".

מדובר על מתחם מסחרי של 250 דונם המיועד למסחר, לתעשייה קלה וכן ללוגיסטיקה ולתיירות. המתחם הוא הראשון מסוגו בתחומי המועצה האזורית חוף אשקלון ונמנה עם מתחמי המסחר היחידים בישראל שזכו בשנים האחרונות לאישור מינהל מקרקעי ישראל לשינוי ייעוד קרקע חקלאית לטובת תעשייה ומסחר. מרבית האישורים שניתנים על ידי המינהל הם לשטחים קטנים של כ-40-30 דונם.

גלובוסנטר במבקיעים. הדמיה: האדריכל יחיאל צוברי

האזור המסחרי החדש ממוקם על כביש 4, סמוך למושב מבקיעים. המושב קלט לפני כשש שנים עשרות משפחות חילוניות ממפוני גוש קטיף, ואחת ממטרות הפרויקט המוצהרות היא יצירת מקומות תעסוקה חדשים אשר יסייעו לאותם תושבים.

מתחם גלובוסנטר מבקיעים יכלול מבחר ענקי של חנויות, מסעדות, בתי הקפה, מתחם אופנה עם מיטב המותגים הבינלאומיים והארציים, מרכז לעיצוב הבית ולמשפחה, סופר מרקט יוחננוף, תחנת דלק, מבחר אטרקציות לילדים, משחקייה ואירוח הצגות ומופעים. כמו כן, יהיו במתחם שבעה אולמות קולנוע (VIP), מבית סינמה פרימיום, רשת חדשה שהסניף הראשון שלה נפתח לא מכבר בעיר כרמיאל. החברה מביאה בשורה חדשה בתחום אולמות הקולנוע וחוויית הצפייה ומקימה בתי קולנוע מתקדמים, ובהם אולמות חדישים ומפנקים.

"כל הקשור לאיכות הצפייה, איכות הסאונד, נוחות הישיבה וכמובן איכות מוצרי המזון יבואו לידי ביטוי בבתי הקולנוע שייפתחו, מיטב הציוד ומירב השירות", אומר ישראל הורוביץ, היזם והבעלים של הרשת.

גלובוסנטר אשקלון. הדמיה: האדריכל יחיאל צוברי

המתחם היה אמור להיפתח בחודש מאי האחרון, לאחר מכן הודיעו על יוני, ואז נדחה מועד הפתיחה לספטמבר, ונכון לעכשיו זה שוב מתעכב מעט, ולא מתחייבים על תאריך. על פי ההערכות של ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון, הפתיחה תהיה עד סוף השנה האזרחית, כלומר בשלושת החודשים הקרובים.

"אצלנו במועצה שקדנו כל הזמן לחתור לעצמאות כלכלית, להגדיל את ההכנסות מארנונה מאזורי המסחר, התעסוקה והתעשייה, ופרויקט מתחם מבקיעים זה הצעד הראשון שלנו שיצא לדרך. אם הייתי אומר למישהו לפני עשר שנים שיהיה לנו כזה מתחם בשטח של מבקיעים, הוא בוודאי היה צוחק. אני תמיד האמנתי, עשינו הכול כדי לקדם את הביורוקרטיה, וזה לא היה קל, אפילו מתיש ומייאש לפרקים. בשלב מסוים התכנית נעצרה בפקידות בירושלים, אך הצלחנו לבסוף לקבל את היתר העבודה המיוחל. זה היה תהליך, שעכשיו קורם עור וגידים לנגד עינינו, וזה קרה בזכות סבלנות ועבודה קשה. צריך לנשוך שפתיים, אף פעם לא להתייאש ולהמשיך קדימה".

לדברי פרג'ון, על פי ההערכות המתחם יניב בעתיד ארנונה על סך של כ-12 מיליון שקלים, והמצב כפי שהוא כיום יניב כמחצית מהסכום. "זה יעזור לנו לתת לתושב יותר, ובהחלט התושבים ירגישו את זה בשטח. בנוסף, מדובר במתחם שיספק כמובן מקור תעסוקה ופרנסה לתושבי המועצה, ואני שמח על כך. כמו כן, המרכז צפוי למשוך אליו תושבים מכל רחבי הארץ, שיגיעו לאזור וייהנו מהמועצה היפה שלנו".

ביג פאשן

ביג היא הקבוצה המובילה בישראל בפיתוח קונספט מרכזי הקניות הפתוחים ומרכזי פאשן והלייף סטייל הגדולה בישראל. הקבוצה מפעילה ומנהלת כיום 22 מרכזי קניות וקניונים בישראל ועוד חמישה נמצאים פיתוח המשתרעים על פני כ-310 אלף מ"ר. המרכזים פרושים בכל רחבי הארץ, החל מקריית שמונה בצפון, כרמיאל וטבריה, בית שמש, יהוד, פתח תקווה, אשדוד וקריית גת ועד באר שבע ואילת בדרום.
מרכזי הקניות, הממוקמים בצירי תנועה מרכזיים, מציעים לקהל הלקוחות אלפי מקומות חניה חינם, דבר שמאפשר גישה נוחה ומוקד משיכה אסטרטגי לקהלי היעד השונים. המרכזים מציעים חוויית קניות נוחה ותמהיל חנויות מגוון עם מגוון הרשתות המקומיות והבינלאומיות המובילות.

ביג פאשן אשקלון. הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים

על פי נתוני החברה, מדי יום עוברים במרכזי ביג בישראל יותר מ-150 אלף מבקרים המצביעים ברגליים ומספקים הוכחה יום-יומית להצלחת הקונספט. בנוסף, ביג מחזיקה בכמה מבני משרדים הפזורים ברחבי הארץ ומנוהלים גם הם על ידי הקבוצה.

מרכז ביג פאשן באשקלון נמצא כרגע בשלבי תכנון ראשונים. הוא יוקם ככל הנראה בכניסה לעיר במתחם יובל גד, הסמוך למתחם הפאוור סנטר ולתחנת הרכבת. על פי התכנית הראשונית, המתחם יכלול כ-880 חנויות על שטח מסחר של 24,000 מ"ר ברוטו, כששטחי המסחר העיקרי ישתרעו על כ-15,000 מ"ר.

ביג פאשן אשקלון. הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים

בנוסף, צפויות להיבנות שבע קומות משרדים על שטח כולל של כ-10,000 מ"ר. הקניון מתוכנן בהתאם לקונספט המוכר של מרכזי הקניות של ביג: קומה אחת נגישה ונוחה להתמצאות עם מעברים רחבים לנוחות הציבור, כיכרות ציבוריות לפעילויות חברתיות ומופעים. בנוסף, ישלב בתוכו מתחמים של ספורט אתגרי, כמו מגרש החלקה, קיר טיפוס ומסלולי קארטינג.

ביג פאשן אשקלון. צמוד לתחנת הרכבת באשקלון. הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים

קבוצת ביג מחזיקה כיום ומנהלת 58 פרויקטים פעילים ברחבי העולם בתחום מרכזי הקניות וקניונים. הקבוצה מחזיקה 27 מרכזי קניות בארצות הברית ושלושה בסרביה. המטה המרכזי של הקבוצה ממוקם בהרצליה בישראל, ובו נמצאת ההנהלה הראשית וכן מחלקות הבינוי, הכספים, השיווק, הטכנולוגיה, הניהול והמחלקה המשפטית. בנוסף, לקבוצה שני מטות נוספים בארצות הברית וסרביה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר