פרס מפעל חיים לבעז שרעבי במכללה האקדמית אשקלון. צילום: פלג לוי
פרס מפעל חיים לבעז שרעבי במכללה האקדמית אשקלון. צילום: פלג לוי

"משמח את הלב": תעודת הוקרה לבועז שרעבי בכנס במכללה האקדמית אשקלון

כנס אקדמי בנושא יהדות תימן התקיים במכללה האקדמית אשקלון, בהשתתפות הזמר בעז שרעבי, שקיבל במהלך הכנס פרס מפעל חיים על תרומתו למוזיקה הישראלית. בועז שרעבי על קבלת הפרס: "זוהי מחמאה גדולה"

פורסם בתאריך: 2.5.23 13:49

     

הכנס השביעי "חידושים בחקר יהדות תימן", התקיים במכללה האקדמית אשקלון. הכנס עסק בתרומת המוסיקה התימנית לתרבות הישראלית, בקשיי קליטה של היהודים מתימן ועוד. בשיאו של הערב העניקו תעודת הוקרה על מפעל חיים לזמר בעז שרעבי על תרומתו לזמר העברי ושילוב תרבויות בישראל.

 

זהו הכנס האקדמי השביעי שעוסק ב"חידושים בחקר יהדות תימן – רב תרבותיות בחברה הישראלית בהשפעת תרבות יהודי תימן", ומתקיים ביוזמת ד"ר משה גברא. במסגרת זו השתתפו פרופ' אדוין סרוסי מהאוניברסיטה העברית, שדיבר על המוסיקה של יהודי תימן והשפעתה על התרבות הישראלית, וכן חברת הכנסת לשעבר, עו"ד נורית כהן שדיברה על המאבק הציבורי להנגשה ולזמינות כתבי היד התימניים בספריה הלאומית. ד"ר אמנון מעבי הרצה על סיפור קליטתם של עולי תימן בין השנים 1881-1954 בארץ ישראל ובמדינת ישראל, הרצאה שמבוססת על הספר שהוציא אשתקד, יחד עם עו"ד נורית קורן.

בעז שרעבי. צילום: פלג לוי

בעז שרעבי. צילום: פלג לוי

הכנס היה במעמד ד"ר שמעון אוחיון, מנהל מרכז דהאן מאוניברסיטת בר אילן והמכללה האקדמית אשקלון, נשיא המכללה פרופ' חיים ברייטברט, פרופ' שמעון שרביט ופרופ' רחל שרעבי ומכובדים נוספים.

כאמור, בשיאו של הערב, קיבל הזמר והיוצר בעז שרעבי, תעודת הוקרה על מפעל חיים על תרומתו למוסיקה הישראלית, על פיתוח יצירה מוסיקלית עשירה ועל פועלו הרב לשילוב בין תרבויות בישראל. הפרס הוענק מאת המכללה האקדמית אשקלון, בשיתוף מרכז דהאן של אוניברסיטת בר אילן והמכון לחקר חכמי תימן, בראשות ד"ר משה גברא, שעמד בראש וועדת פרס ההוקרה.

"אין ספק שזוהי מחמאה גדולה ואני מתייחס אליה בהתרגשות וברצינות", אמר בועז שרעבי עם קבלת הפרס. "זה מחמם ומשמח את הלב ואני מודה לאלה שבחרו בי לקבל פרס זה. אני מאמין שגם לעוד הרבה מחבריי הקולגות מגיע פרס הוקרה על פועלם".

"כשמקבלים פרס אחרי ערב מרגש, למחרת היום הפרס תלוי על הקיר כדי להנעים לבני, עדי, ולאחר מכן לנכדיי, שירגישו את ההתייחסות אלי – וזו שמחה בלב", הוסיף. "למרות שאני חוגג יום הולדת עם המדינה, אני ממשיך לעבוד בשיא המרץ. בימים אלה אני עובד על מספר שירים חדשים שייראו אור בקרוב ובנוסף, סיבוב הופעות חדש הכולל מופעים בכל הארץ לרגל חגיגות 30 שנה לאלבום האוסף 'את לי לילה'".

פרס מפעל חיים לבעז שרעבי במכללה האקדמית אשקלון. צילום: פלג לוי

פרס מפעל חיים לבעז שרעבי במכללה האקדמית אשקלון. צילום: פלג לוי

ד"ר משה גברא אמר על ההחלטה להעניק את הפרס לבעז שרעבי: "לא היו כלל התלבטויות. כל חברי הוועדה הסכימו בתמימות דעים, פה אחד, שבעז שרעבי הוא אחד הזמרים הכי ראויים לפרס. בעבר הענקנו, במסגרת הכנס לחקר יהדות תימן, אותות הוקרה גם לזמרים יוסף לוי (דקלון), לזמר אביהו מדינה ואפילו לאביגדור קהלני, שהשיא משואה בערב יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל. כלומר, ההחלטות שלנו צופות פני העתיד ומוקירות אנשים ראויים, שזוכים לאחר מכן גם להוקרה ברמה הארצית ולזמרים שקיבלו, לימים, את פרס ישראל. על כן, זה המקום לציין כי הבשילה העת שגם לבעז שרעבי יעניקו את פרס ישראל".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר