שגריר מרוקו בישראל, עבד אל רחים ביוד. צילום: אשר דיין
שגריר מרוקו בישראל, עבד אל רחים ביוד. צילום: אשר דיין

"אירוע חשוב מסוגו": הכנס הבינלאומי לאתיקה במשפט ורפואה במכללה האקדמית אשקלון

נפתח הכנס הבינלאומי לאתיקה במשפט ורפואה במכללה האקדמית אשקלון, במעמד שגריר מרוקו בישראל, ובהשתתפות אנשי אקדמיה בכירים. מנכ"ל ומייסד המכללה האקדמית אשקלון, פנחס חליוה: "אנו שמחים וגאים לארח במכללה את הכנס הבין לאומי שמבטא את פירות השלום עם מרוקו והסכמי אברהם"

פורסם בתאריך: 14.3.23 18:29

     

אמש נפתח הכנס הבינלאומי לאתיקה במשפט ורפואה במכללה האקדמית אשקלון, שהתקיים ביוזמת עו"ד דר' אבי עומר, ובמעמד שגריר מרוקו בישראל. הכנס עוסק ב'התפתחות האתיקה ברפואה ובמשפט לאחר השואה', והוא הכנס השלישי שמתקיים בין נציגי ישראל ומרוקו בתוך שנה וחצי, כאשר הכנס הקודם התקיים באוניברסיטת 'מוחמד החמישי' ברבאט שבמרוקו ועסק במשפט ובמשפט עברי בפרט.

שגריר מרוקו בישראל, עבד אל רחים ביוד, אמר בערב הפתיחה החגיגי: "זה אירוע חשוב מסוגו מאחר ואינו הראשון מסוגו בין ישראל למרוקו וזה מה שאנחנו רוצים – להחליף רעיונות בין האנשים ולצעוד לעבר האתגרים ולהעמיק את הידידות והשלום בינינו. עבורי, האתיקה היא לכבד את האחר, כפי שאתה מצפה שיכבדו אותך. כך נוכל לבנות חברה אידיאלית. היחסים יכולים להתקיים בין בני אדם, קהילות וממשלות והחברות יחיו ברווחה ובשלום. כאשר זה נוגע לישראל ומרוקו, למשל, הרי שהיחסים בין היהודים והמוסלמים במרוקו היא דוגמא להתגשמות הקודים האתיים ולדו קיום עמוק כבר 2,000 שנה".

דר' אבי עומר. צילום: אשר דיין

דר' אבי עומר. צילום: אשר דיין

דר' שמעון אוחיון מהמכללה האקדמית אשקלון ומנהל מרכז דהאן נשא דברים בכנס ואמר כי "הסכמי אברהם יצרו הזדמנות מיוחדת לבניית מודל לדו קיום ושיתוף פעולה בין יהודים למוסלמים בכל המסגרות ובמישור התרבותי, מסחרי, ביטחוני, תיירותי ואקדמי".הוא הדגיש את חשיבות בחינת הסוגיות הללו על רקע הרפורמה המשפטית שמנסה הממשלה לקדם. "התפתחות הטכנו' הרפואית מחייבת בחינה ודיון לימוד עדכני של כל הנושא שיתרום לקידום החלטות הכוונות והנחיות ברפואה".

ד"ר אבי עומר, יו"ר האסיפה כללית ויוזם הכנס, אמר כי מדובר בשיתוף פעולה חשוב עם מרוקו והוא אחד מאבני הדרך של מכללת אשקלון, שהייתה הראשונה לכנס משפט מבוים שהעלה את הסוגיות האתיות בהן דן הכנס.

בערב הפתיחה השתתפו פרופ' חיים ברייטברט, נשיא המכללה, והתקיימו שתי הרצאות: פרופ' אבי שגיא מאוניברסיטת בר אילן בנושא: "בין אתיקה לחובה לאתיקה לחמלה: המחלה כמקרה בוחן" ושל פרופ' אברהם שטיינברג, חתן פרס ישראל לספרות תורנית שעסקה ב"גנטיקה מודרנית והיבטים אתיים והלכתיים", לצד הופעה של הזמר והפייטן אמיל זריהן.

נשיא המכללה, פרופ' חיים ברייטברט. צילום: אשר דיין

נשיא המכללה, פרופ' חיים ברייטברט. צילום: אשר דיין

מנכ"ל ומייסד המכללה האקדמית אשקלון, פנחס חליוה: "אנו שמחים וגאים לארח במכללה את הכנס הבין לאומי שמבטא את פירות השלום עם מרוקו והסכמי אברהם. אני מברך את המשתתפים הרבים שהגיעו לכנס החשוב. נמשיך לחזק את הקשר האקדמי והתרבותי מול עמיתנו במרוקו".

מנכ"ל ומייסד המכללה האקדמית אשקלון, פנחס חליוה. צילום: אשר דיין

מנכ"ל ומייסד המכללה האקדמית אשקלון, פנחס חליוה. צילום: אשר דיין


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר