כספת. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

אישום: כך ביצעו תושב אשקלון וחבריו לכנופיה שוד כספות אלים

במהלך השוד הם כפתו אישה וקטין והם אף היכו את בעל הבית ואיימו לירות בבנו. אחת הראיות הם שיחות על חלוקת השלל שנמצאו בטלפון של חבר בכנופיה, "קונצו לקח 50 אלף יותר מאיתנו"

פורסם בתאריך: 2.2.23 17:00

     

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כתב אישום כנגד כנופיה הכוללת את: מירזה דומברזה (42) מאשקלון, ישראל קטייב (31), בנימין שלומוב (37), יוסי אברהם (42) מרמלה ותמיר אברהם (41) מדימונה, לאחר שפרצו לבית באילת ושדדו את תכולתן של הכספות בבית, זאת תוך שהם מפעילים אלימות כלפי בעל הבית ובני משפחתו.

מכתב האישום שהגישה עו"ד אירה ויימן-קריקון עולה כי במועד הרלוונטי לכתב האישום המתלונן שגר עם אשתו ובנו הקטין, החזיק בביתו כספת גדולה עשרות אלפי שקלים, כסף זר ותכשיטים בשווי מוערך של קרוב ל-400,000 ש"ח. בנוסף, החזיק כספת קטנה במקום אחר בבית.

חברי הכנופיה, אשר ידעו על הכספות בביתו של המתלונן, קשרו קשר יחד עם אדם נוסף לשדוד את המתלונן ולגנוב את הרכוש שמוחזק בכספת הגדולה.

שק כסף. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

כסף. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

לצורך כך, הצטיידו דומברזה, קטייב ושלומוב בחפצים הנחזים לאקדחים, אזיקונים ועוד. בנוסף, בסמוך לאירוע החליפו הנאשמים את לוחיות הזיהוי וברכב בו נסעו.

ביום האירוע, החל משעות הבוקר, האדם הנוסף ערך מעקב אחר תנועות המתלונן ברחבי אילת, לאחר שדיווח כי בעל הבית בדרכו הביתה יצאו דומברזה, קטייב ושלומוב לכיוון הבית וניגשו לשער הכניסה של ביתו בפנים רעולות.

באותה העת, אשתו של בעל הבית, שהתה בחדר השינה בקומה העליונה של הבית והתארגנה לטיסה, בנו הקטין שיחק במשחקי וידאו בסלון בקומת הקרקע ובעל הבית עמד בקרבת דלת הכניסה לבית שהייתה פתוחה.

אז הוא הבחין באחד מהנאשמים נשען על השער, שאל אותו האם הוא שליח ונענה בחיוב. אז תפס לו אחד מהנאשמים את היד וציין בפניו כי "הבן שלך א' עושה בעיות", הוא שאל אילו בעיות עושה בנו ופתח את השער.

בשלב זה דומברזה, קטייב ושלומוב התפרצו אל תוך החצר, רדפו אחריו וכשהשיגו אותו בכניסה לבית, הפילו אותו ארצה, הכו אותו הכניסו אותו לתוך הבית. אז אחד מהנאשמים נכנס לחדרו של הקטין לשם גם הכניס את האישה והורה להם לשבת על המיטה, תוך שהוא מאיים עליהם בחפץ הנחזה לאקדח ומציין בפני האישה כי הוא יודע שיש לה ילד בחו"ל ושהם "במעקב עליו".

כספת. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

במקביל לכך, שני הנאשמים האחרים הושיבו את בעל הבית על הברכיים במסדרון ודרשו ממנו לפתוח את החדר בו הייתה הכספת. הוא טען כי הכספת בחדר אחר והציע להראות אותה לשני הנאשמים, הוא אכן הראה להם את הכספת הקטנה ומגירות בהן החזיק בשעונים וכסף בסכום נמוך שאינו ידוע במדויק.

הנאשמים נטלו את התכולה של הכספת הקטנה ושל המגירה וחזרו ודרשו ממנו להוביל אותם לכספת הגדולה. בשלב זה, אחד משני הנאשמים נכנס לחדר ואמר לנאשם ששמר על האישה והילד שבעל הבית "עושה בעיות" וכי "אם הוא ימשיך ככה" יש לירות לילד ברגל. אז אזק הנאשם את ידי האם ואת ידיו ורגליו של הקטין.

שטרות כסף. צילום ארכיון: דוברות המשטרה

בסמוך לכך, בעל הבית דחף את שני הנאשמים בניסיון לברוח מהבית. בתגובה לכך, הם החלו לבעוט ולחבוט בפניו ובגופו עד שהוא הרגיש כי הוא עומד לאבד את הכרתו. בנוסף לכך מי משני הנאשמים איים עליו באמרו שאם ימשיך להתנגד "הוא יקבל דקירה" או מילים דומות לאלה.

בעקבות האלימות והאיומים הוא הסכים לפתוח את הכספת הגדולה ולנטרל את האזעקה. לאחר ששני הנאשמים סיימו לרוקן את הכספת, הם הובילו אותו לחדר בו היו האישה והילד ואזקו גם אותו.

במהלך השוד ומיד לאחר סיומו, יוסי אברהם שהיה בקשר טלפוני עם שלושת הנאשמים, המתין להם בדירתו של אחיו תמיר אברהם. בסמוך לאחר יציאת שלושת הנאשמים מהבית הצליח המתלוננים והקטין להשתחרר מהאזיקונים והזעיקו משטרה. כתוצאה מהאירוע בעל הבית פונה לטיפול רפואי במרכז הרפואי "יוספטל".

לאחר האירוע פעלו הנאשמים על מנת לטשטש את עקבותיהם ובין היתר שילמו לבנו החורג של אחד הנאשמים כ-15,000 ש"ח על מנת להחליף את לוחיות הרכב ששימש לצורך השוד ולהוציאו מאילת.

מעצר חשוד. צילום: דוברות המשטרה

מעצר חשוד. צילום: דוברות המשטרה

לנאשמים יוחסו עבירות של שוד, כליאת שווא, שינוי זהות של רכב, הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט, ניסיון לשיבוש מהלכי משפט.

אחת הראיות שבידי הפרקליטות היא שיחות שנמצאו בטלפון של אחד מחברי הכנופיה – יוסי אברהם.

בחדירה שביצעו החוקרים לטלפון שלו נמצאו שיחות מפלילות בין היתר עם בנימין שלומוב על קניית הציוד, וכן שיחות עם גורם נוסף שלא אותר עדיין, אודות השוד וחלוקת השלל ביום למחרת השוד.

כך למשל לאחר שהקטין נעצר על ידי המשטרה עם רכב הסקודה המזויף, יוסי אברהם עדכן על כך את האחר ואמר לו שהוא מקווה "שלא יעשו פאדיחות". עוד אמר לו: "קיבלנו כולנו שווה בשווה, 40 אל, 30 אלף, קונצו (שזהו כינויו של תמיר אברהם -אחיו של יוסי) 100 כולם בדיוק יצא".

האחר הטיח בו "אני יודע בדיוק כמה לקחתם… תפסיק לשקר, מגיע לי עוד כסף, אתה לא יותר טוב ממני ואחיך לא יותר טוב ממני". ויוסי אברהם השיב לו: "קונצו לקח יותר מאיתנו 50 אלף… לא יודע מה הרעש אני אקבל פחות מכולם" ובהמשך הוסיף: "קונצו לקח יותר אמרתי לך 50 אלף מאיתנו. מה אתה רוצה אחי? לא הבנתי, מה אתה רוצה לקחת יותר ממני? איפה אתה חי? שקונצו ייתן מהחלק שלו" ועוד.

במקביל הוגשה בקשת מעצר עד תום ההליכים ובקשה לחלט כספים שנתפסו אצל הנאשמים ואת הרכב ששימש לביצוע השוד.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר