חניה ספורטה והמכתב ששלחה
חניה ספורטה והמכתב ששלחה

עם כפפות על הידיים: כך שלחה אילנה חניה ספורטה את מכתבי האיום לראש הממשלה

11 ימים לאחר שנעצרה, כתב אישום מוגש נגד אילנה חניה ספורטה מאשקלון. למרות שניסתה להסתיר את מעשיה באמצעות טשטוש טביעות האצבע, כתב ידה הסגיר אותה

פורסם בתאריך: 20.5.22 17:30

     

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר כתב אישום לבימ"ש השלום בכפר סבא נגד אילנה חניה ספורטה, תושבת אשקלון בת 65, בגין סחיטה באיומים של ראש הממשלה, נפתלי בנט, והחזקת ונשיאת נשק (תחמושת).

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רועי רייס, הנאשמת הינה פעילה פוליטית, המרבה לפרסם ברשתות החברתיות פרסומים פוליטיים, ולהשתתף בהפגנות ומחאות פוליטיות. מזה חודשים רבים, בליבת השקפתה ופועלה הפוליטיים-אידיאולוגיים, מצויות התנגדות ועוינות קשות, כלפי ראש הממשלה, מר נפתלי בנט, וסביבתו הקרובה.

במהלך תקופה זו, הרבתה הנאשמת לפרסם ברשתות החברתיות פרסומים בגנות ראש הממשלה, לרבות קללות, הכפשות בוטות, האשמות קשות, ואיחולי ומשאלות מוות.

צילום מסך מתוך חשבון הפייסבוק של ספורטה

צילום מסך מתוך חשבון הפייסבוק של ספורטה

צילום מסך מתוך חשבון הפייסבוק של ספורטה

צילום מסך מתוך חשבון הפייסבוק של ספורטה

על רקע זה, במועד שאינו ידוע במדויק, החליטה הנאשמת, להפנות לראש הממשלה איומים, לרצוח אותו, את אשתו, גילת בנט, ואת בנו, אם לא יתפטר מתפקידו. בהתאם לכך, החל מיום 3.4.22 ועד ליום 11.4.22, מעת לעת, בשלבים, הכינה הנאשמת שני מכתבי סחיטה באיומים:

א. מעטפה הממוענת בכתב ידה לגילת, במכללה ברעננה בה היא עובדת מעת לעת, בתוכה שמרדף בו כדור חי 5.56 מ"מ (כדור רובה), ודף נייר בו המלל המודפס הבא: "זה הכדור שיפגע בבטן הרכה שלך נפתלי בנט ויפגע היישר ביוני בנט אם לא תתפטר".

המכתב ששלחה חניה ספורטה

ב. מעטפה הממוענת בכתב ידה ליוני, בבית ראש הממשלה ומשפחתו ברעננה, בתוכה שמרדף בו כדור חי 5.56 מ"מ (כדור רובה), ודף נייר בו המלל המודפס הבא: "זה הכדור שיפגע וינטר את גילת שלך הנוכלת או אותך נפתלי בנט נוכל תתפטר עצה לך".

מכתב ששלחה חניה ספורטה

במהלך הכנת שני המכתבים הקפידה הנאשמת לגעת בכל הפריטים שהרכיבו אותם רק באמצעות כפפות או שקית שחבשה על ידיה כדי לא להותיר עקבות שיובילו לזיהויה. זמן מה לאחר סיום הכנת המכתבים שלחה הנאשמת את שני המכתבים לנמעניהם.

תיעוד מצלמות אבטחה בבית העסק של חניה ספורטה מראה כיצד היא מכינה לכאורה את שני המכתבים, מעת לעת, בשלבים, החל 22.4.3 ועד ליום 22.4.11. היא נראית מכינה, מטפלת ומתעסקת במכתבים – נייר מדפסת, שמרדף, חפץ חד קטן המתאים להיות כדור חי, שימוש בסלוטייפ להדבקת החפץ, הכנסת כל אלה למעטפה, כתיבה בכתב יד על המעטפה. כל זאת כאמור, תוך הקפדה עקבית לגעת בכל פריטים אלה קר באמצעות כפפות או שקית החובשת על ידיה, כדי לא להותיר עקבות שיובילו לזיהויה.

כתב ידה של חניה ספורטה על המכתב

ב-5.4.22 התקבל המכתב הראשון במזכירות מכללת רעננה. תכולת המכתב נבדקה על ידי מאבטח אישים והמכתב הועבר לטיפול המשטרה.

ב-28.4.22 התקבל המכתב השני ביחידת הבידוק במרכז המיון הארצי של דואר ישראל במודיעין. באותו היום נבדקה תכולת המכתב על ידי עובד היחידה והמכתב הועבר לטיפול המשטרה.

כתוצאה מהגעת שני המכתבים, הוגברה האבטחה שניתנה לבני משפחת ראש הממשלה.

נפתלי וגילת בנט. צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

נפתלי וגילת בנט. צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

בבקשת המעצר כתבה פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) כי "נגד המשיבה קמה עילת מעצר…. שכן לאור חומרת, טיב ואופי מעשיה, והלהט הפוליטי-אידיאולוגי בגינו בוצעו, קיים יסוד סביר לחשש שתסכן את בטחון הציבור, ראש הממשלה וסביבתו….מדובר בסחיטה/איומים ממניע פוליטי-אידיאולוגי, כלפי ראש ממשלה מכהן, לרצוח (בירי) לא רק אותו – אלא גם את אשתו ובנו הקטין – אם לא יתפטר מתפקידו; …. הסחיטה/איומים הקשים הופנו באופן ישיר, מוחשי ופיזי, הן לכתובת מקום עבודה, והן לכתובת מגורים… בוצעו בתכנון מוקדם מוקפד ומחושב… בוצעו באופן עקבי בשני מכתבים נפרדים, להבדיל ממעשה חד פעמי; מטבע הדברים …..בנסיבות אלה, יש כדי לפגוע מעבר לראש הממשלה ומשפחתו, גם בציבור כולו וביסודות המשטר הדמוקרטי".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר