תומר גלאם, אלכס קושניר. צילום: פבל, דוברות חה"כ
תומר גלאם, אלכס קושניר. צילום: פבל, דוברות חה"כ

ראש עיריית אשקלון קרא לח"כים להתנגד תקציב; ח"כ קושניר הגיב כי גלאם "מפיץ שקרים"

ח"כ האשקלוני אלכס קושניר הבטיח הטבות מס ומיגון לתושבי אשקלון. ראש העירייה, תומר גלאם טען כי בהצעת התקציב אין זכר להבטחות הללו וקרא לחברי הכנסת שלא לאשר את תקציב המדינה. קושניר הגיב כי מדובר במהלך פוליטי וציני וטען כי גלאם מפיץ הודעות שקריות לתקשורת: "איננו זוכרים שבזמן כהונתה של הממשלה הקודמת ראש העיר קרא להצביע נגד התקציב כי אשקלון לא נכללה שם"

פורסם בתאריך: 31.10.21 15:22

על רקע כוונת הממשלה לאשר את תקציב המדינה לשנתיים הקרובות, פנה הבוקר ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, באופן אישי, לכלל חברי הכנסת וביקש מהם שלא להצביע בעד אישור התקציב.

"נדהמנו לגלות כי בהצעת התקציב שנוסחה וצפויה לעבור לאישור הכנסת בימים הקרובים, אין זכר לנושא מיגון העיר אשקלון והטבות המס שהובטחו לתושבים", כתב גלאם, והוסיף: "אני פונה אלייך בשם 160 אלף תושבי אשקלון החיים תחת איום מתמיד של טרור רקטי מעזה, בדרישה שלא להצביע בעד תקציב שמתעלם מסבל מתמשך של עשרות אלפי משפחות, עד שיתוקן העוול ותושבי אשקלון יזכו לקבל את המיגון והטבות המס המגיעות להם. זה המעט שהמדינה יכולה לעשות למען אלו שעומדים איתן נוכח טרור מתמשך המשבש את חייהם, גורם לאבידות בנפש, פגיעה ברכוש ואבדן פרנסה".

כזכור, אך לפני כחמישה חודשים, בעת מבצע 'שומר החומות', ספגה העיר אשקלון את הנזק הכבד ביותר לאחר למעלה מ-1,000 רקטות שנורו לעברה. עם סיום המבצע, בחודש מאי האחרון, ועם תמיכה גורפת מצד כל חברי סיעות הממשלה, אישרה הוועדה המסדרת את הצעת החוק לקדם חקיקה למתן הטבות מס לתושבי אשקלון.

ההצבעה בוועדה המסדרת. צילום: דוברות עיריית אשקלון

"זה היה צעד חשוב במאבק שלנו למיגון העיר ומתן הטבות כלכליות לתושבים וציפינו כי המתחיל במצווה גם ידאג להשלים אותה", נכתב עוד במכתב, "אולם מאז הנושא שוב נדחק מסדר היום ובימים האחרונים גילינו כי אינו נכלל כלל בהצעת תקציב המדינה. אנו לא מבקשים טובות או חסדים, אנו דורשים את מה שמגיע לנו על פי דין – תושבי אשקלון מגלים עמידה איתנה, סבלנות וחוסן ראויים לשבח זה למעלה מעשור נוכח טרור הרקטות, אולם מתבקשת כאן ערבות הדדית. אנו מצפים שגם הממשלה והכנסת יעשו את הצעדים הנדרשים כדי להעניק לתושבי העיר את כל הגיבוי הנדרש כדי שיהיו ערוכים לסבב העימות הבא שכולנו יודעים שעוד יבוא".

ח"כ קושניר: "גלאם מטעה את הציבור"

ח"כ קושניר הגיב לדברים של גלאם ומסר: "עצוב לראות איך ראש עיריית אשקלון ממשיך ללכת שבי אחרי אלה שרק הבטיחו במשך 12 שנה ולא עשו כלום, ובכך להטעות את תושבי העיר. רק לפני שבוע העברנו החלטת ממשלה שמקצה רבע מיליארד שקלים למיגון העיר אשקלון – בצעד תקדימי. בנוסף, לפני שלושה חודשים שר האוצר אביגדור ליברמן התניע את הקמתם של 11 מפעלים בעיר אשקלון. החלטה שהייתה תקועה במשך יותר משנה, וכעת אישורה יביא לצמיחה כלכלית של העיר, לפיתוח ולעוד מקומות עבודה".

לעניין הטבות המס לתושבי העיר, הסביר קושניר כי עם כניסתו לתפקיד יו"ר ועדת הכספים, "נדהמנו לראות כי לא בוצעה שום עבודת מטה בעבר ולא נבדקו השלכות או הקבלות משפטיות בנושא זה. מהרגע שעברה הצעת החוק שלי בקריאה טרומית, התקיימו דיונים מרתוניים על מנת לקדם את הסוגיה. אני לא מתכוון לזנוח אותה עד לבדיקת כל האפשרויות החקיקתיות שעומדות לפניו".

עוד הוסיף קושניר כי "כעת אנו מרוכזים בהגדרת קריטריונים למענקים וסובסידיות למיגון עבור תושבי העיר. כשהעברנו את הבשורה החשובה של הממשלה למיגון העיר לראשונה, ראש העיר אמר מבלי לברך לרגע על התקציב של רבע מיליארד ש"ח כי מדובר באשליה. איננו זוכרים שבזמן כהונתה של הממשלה הקודמת ראש העיר קרא להצביע נגד התקציב כי אשקלון לא נכללה שם, ואילו עכשיו כשהבאנו פתרונות מיגון הוא יוצא בהודעות שקריות לתקשורת. לכן אין לנו אלא להסיק שמדובר במהלך מפוקפק המטעה את הציבור ומנצל את הנושא באופן פוליטי וציני. הקריאה להצביע נגד התקציב היא חסרת אחריות ומסוכנת לא רק לתושבי אשקלון, אלא לאזרחי המדינה כולה. היינו מצפים מראש העיר להתנהלות אחראית יותר".





רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

17 תגובות
 1. אלכס קושניר

  אלכס קושניר פוליטיקאי שאין דברים כאלה,
  שקרן,חרטטן, מספר סיפורים ומשקר את הציבור, חשב שהוא יכול לעשות סיבוב על תושבי אשקלון תאמת שעשה לצערי ודיי הצליח לו, בנאדם רמאי ושקרן נוכל..
  כל מה שיש לו להגיד כדי להגן על עצמו זה להזכיר את הממשלה הקודמת בכל פעם ובכל זמן הוא חייב להגיד " אבלהממשלה הקודמת" כולמר הם לא עשו אז גם לי מותר לא לעשות. חתיכת שקרן ורמאי הלוואי שתושבי אשקלון יקבלו קצת בינה ויתחילו לעשות לו הפגנות מתחת לבית שלו עד שאיאשר את כל מה שהבטיח להם חבל שהם לא עושים את זה וממשיכים לשתוק ולחלום על מה שמגיע להם במקום לצאת ולהפגין.

 2. אשקלוני

  תומר אתה כל כך צודק !!!!
  אלכס אתה חי בצביעות לא תגיע לשום מקום עם השקרים .
  סוף האמת להתגלות .
  פתאום שאתה בכנסת אין שום דיבור על זה

 3. גילי

  לך קושניר יש זכות דיבור????? אנטישמי .
  מי שמטעה את הציבור זה אתה והמפלגה הנוכלת שאתה מייצג.

 4. צדק

  ממשלת התנועה האיסלאמית דואגת לתפור אותנו במיסים דרך ליברמן שישוב על הכספים ובהוראת מנסור עבאס הכל קורה ולכן אתה רוצה שהוא יתן לך הטבות מס????חחחחחחח זאת. ממשלת המיסים על מה אתה מדבר קורעיםצלנו את הכיס בתקציב מטורף של 53 מחיארד לתנועה האיסאלמית

 5. אביב

  אני בחרתי ישראל ביתנו , אם הטבת המס לאשקלון לא תהיה אני , אני לא ילך לבחור ועוד הרבה מתושבי אשקלון , כל המפלגות רמאים ושקרנים מבטיחים ולא מקיימים. לכן חבל לבזבז את הזמן בקלפי

 6. יפה

  תומר גלאם צודק בהחלט. קושניר התברב להתרברב מה הבעייה שלך שר האוצר ועדת כספים שלכם למי אתה מחכה

 7. יפית

  לא מצפה מאסון גלאם להתנהג כך..חוסר אחריות .אם ביבי יה עומד בראשות ממשלה גאלם לא היה מתנהג כך..אתה צריך לתת דוגמא חיובית לכל צבור .אך עושה ההפך ..קח אחריות על עצמך .כי בבחירות הבאות אנשים סוכרים הכל .אל תהיה גבור

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  תושבי אשקלון חייבים לקבל הטבות מס.כמו עכו.נתיבות.רהט.ועוד ערים שמקבלות.

 9. מייקי

  קושניר הצביע נגד החוק להטבות מס לאשקלון רק כי חבכ כנסת אחר מהליכוד העלה אותה.
  בושה וחרפה שיש לנו חברי כנסת מהסוג הזה ששקולי אגו מניעים אותם ולא טובת הציבור.
  ישראל ביתנו וגושינר בפרט יצאו שקרנים ורמאים.
  בסבב הבא שוב יזרקו הבטחות שווא כדי להרגיע ומיד אחר כל אחד ממשיך בחייו כאילו לאנררה כלום.
  אלכס קושניר יצאת חומוס בשםת העם.
  אדם שאין לו עמוד שדרה לא ראוי להיות חבר כנסת.
  תתפטר.

 10. מישהי

  מפלגת ישראל ביתנו אסון למדינה! מי זה בידיוק אלכס קושניר? מה הישגים שלו? כן אני גם דוברת רוסית ומעולם לא תמכתי במפלגה של נוכלים.

 11. אלברט ק

  גלאם חותר להתברג בפוליטיקה הארצית. על הדרך מקריב את יחסי העיר אשקלון עם הממשלה. הממשלה הקודמת לא ממש ספרה את אשקלון. אולי הנוכחית תסתכל לכוון שלנו. אבל גלאם מקפיד להרוס את היחסים אתם למען הקריירה האישית שלו.

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל הכבוד לראש העיר שלנו, מאז שגלאם בראש העיר מתפתחת יפה, ולממשלת השקרנים לא מאמין לאף מילה שלהם

 13. אודטה

  עוד ביביסט עבריין ניראה כמו ראש פשע בעולם התחתון של אשקלון.אם זה ראש עיר ,עכשיו אני מבינה איזה זבל יש בליכוד,מתביישת להיות תושבת אשקלון

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר