קארין אלקסלסי והשגרירים

קארין אלקסלסי מאשקלון היא שגרירה עם מוצ’ילה

קארין אלקסלסי מאשקלון היא השגרירה של ההסתדרות הציונית העולמית באנטרה ריוס בצפון מזרח ארגנטינה במסגרת פרויקט שנועד לחזק את הקשר עם קהילות יהודיות מבודדות

פורסם בתאריך: 28.5.17 00:50

     

קארין אלקסלסי מאשקלון היא רק בת 25 וכבר מייצגת את ישראל כ’שגריר עם מוצ’ילה’ מטעם המחלקה לפעילות בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית.
שגרירים צעירים מכל רחבי הארץ ארזו את המוצ’ילות (תרמילי גב) ויצאו לפרויקט ‘מוצי’לרוס’ בדרום אמריקה, במטרה לחזק את הקשר של קהילות יהודיות קטנות ומבודדות לישראל ולציונות.
אלקסלסי, שסיימה תואר ראשון בייעוץ חינוכי וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בר אילן, היא שגרירת המחלקה לפעילות בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית בקהילה היהודית באנטרה ריוס, בה חיים מעל 2,500 יהודים. חברי הקהילה מאופיינים בקשר הדוק למקום בו הם חיים והם צאצא של המושבות היהודיות הראשונות בארגנטינה. קהילה שגאה בשורשים שלה, עם רוח יהודית וציונית מיוחדת. באנטרה ריוס לא מוצב שגריר רשמי אחר מטעם מדינת ישראל, כך שקארין מהווה את הקשר הישיר של חברי הקהילה לישראל ולציונות.
את הרעיון לחבר בין המוצ’ילרוס הישראלים, היוצאים לטיול הגדול שאחרי הצבא לדרום אמריקה, לקהילות היהודיות הקטנות ביבשת, העלתה יו”ר המחלקה לפעילות בתפוצות, בהסתדרות הציונית העולמית, גוסטי יהושע ברוורמן.

קארין אלקסלסי וחברים

המוצ’ילרוס שוהים חודשים מספר באחת הקהילות הקטנות ביבשת, בהן אין שליחים קבועים של המוסדות הלאומיים, מעבירים פעילויות ציוניות לילדים, לנוער ולמבוגרים בקהילה כאשר עצם נוכחותם מהווה משב רוח ישראלי ציוני לחברי הקהילה.
במהלך שהותה של קארין בקהילה, היא גילתה קהילה קטנה ומיוחדת מאוד. “החיבור לישראל נוכח בשיחות יומיומיות, בבית הספר היהודי ואפילו בפלייליסט. בקהילה פועל קן של תנועת הנוער ‘הנוער הציוני’, שם מצאתי מדריכים ומדריכות המשקיעים זמן רב בעשייה ציונית כחול-לבן גם אלפי קילומטרים ממדינת ישראל” אומרת קארין. “אחד הרגעים המצחיקים שלי בשליחות קרה בערב חומוס שערכתי עם המדריכים והמדריכות של הקן. תוך כדי הכנת החומוס וממש לקראת ההגשה אומרת לי לארה, אחת המדריכות, ‘או קיי, ואיפה הבשר?’ זה פתח דיון שלם על אוכל ישראלי וארגנטינאי והעביר לנו את הערב באווירה טובה”.
עוד היא מספרת כי יש בה רצון עז לפעול למען חיזוק הקשר בין מדינת ישראל לבין יהודי התפוצות. “אני גם מאוד מאמינה ברעיון השליחות – אני מגיעה לקהילה שמארחת אותי, אני חיה את חיי הקהילה ותורמת לה בעצמי. השתלבות בחיי הקהילה ותחושת השותפות יכולות להוליד הרבה ביטחון הדדי ופתיחות, לשם אני מכוונת. חשובה לי העלאת קרנה של ישראל בפני אנשי הקהילה. אם בעקבות המפגש איתי חשיבותה של מדינת ישראל עבור חברי הקהילה באנטרה-ריוס תעלה והם ירגישו חיבור מחודש או מחוזק, הדבר יחשב בעיניי כהצלחה” היא אומרת.
מיזם “סיירת מוצ’ילרוס” חותם את שנתו הראשונה בהצלחה יתרה, אחרי שיגור של שני מחזורים, וכבר מגייס את המוצ’ילרוס הבאים. “פרויקט מוצ’ילרוס מצליח להגשים את החשוב שביעדינו, חיזוקו של העם היהודי היושב בתפוצות וחיבורו לציונות. אנו בוחרים ומכשירים בקפידה את הצעירים המשתתפים בפרויקט ומאמינים ביכולתם להוות שגרירים לכל דבר בקהילות בהן הם מתארחים” מסבירה גוסטי יהושע ברוורמן.
בשנה הבאה צפוי הפרויקט להתרחב לקהילות יהודיות ולמדינות נוספות. “אני מעודדת צעירים חדורי מוטיבציה, שמחפשים חוויה שונה ומאתגרת, דוברי ספרדית, להירשם לפרויקט ולהמשיך את הקשר הייחודי שנבנה בין המחלקה לפעילות בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית לבין הקהילות היהודיות של דרום אמריקה”, מסכמת יהושע-ברוומן.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר