צופר אזעקה באשקלון. צילום: דוברות עיריית אשקלון

מחולקת ל-4: פיקוד העורף פיצל את אשקלון לאזורי התרעה. איזה שכונה נעלמה?

החל מהיום העיר אשקלון מפוצלת לארבעה אזורי התרעה - אשקלון דרום, אשקלון צפון, אזור תעשייה דרומי, אזור תעשייה צפוני. אבל אם אתם גרים בשכונת פארק אלון, תתקשו לקבל מידע על אזור ההתרעה

פורסם בתאריך: 1.8.21 20:48

     

החל מהבוקר, ראשון 01.08.21, העיר אשקלון מתפצלת לשני אזורי התרעה, אשקלון צפון ואשקלון דרום זאת בנוסף לפיצול הקיים עם אזורי התעשייה שאף הם מחולקים לאזור תעשייה דרומי ואזור תעשייה צפוני. בכך מצטרפת אשקלון ל-11 רשויות נוספות ברחבי הארץ אשר מפוצלות לאזורי התרעה שונים.

המהלך, כך אומרים בעירייה, נועד להפחית את מספר ההתרעות בקרב כלל תושבי העיר ולהתמקד באזורים ובשכונות בהן נשקפת סכנה ממשית לתושבים מנפילת רקטות וטילים או מנפילת שברי יירוט ואף לצמצם תופעות של לחץ וחרדה.

בשנים האחרונות אשקלון הפכה מהעורף לחזית של המדינה, ורק לאחרונה התמודדה העיר עם מבצע שומר החומות, המבצע הקשה ביותר שידעה העיר אשקלון מזה 15 שנים. תושבי העיר חוו 114 מטחים, 964 שיגורים ו-75 נפילות ישירות בתוך העיר.

פינוי רקטה מהזירה בנווה הדרים. צילום: אילן אסייג

פינוי רקטה מזירה באשקלון. צילום: אילן אסייג

כידוע, מערכת ההתרעה של פיקוד העורף היא בין המערכות החשובות ומצילות החיים בעת חירום. בזכות ההתרעות וההנחיות של פיקוד העורף לאורך השנים וסבבי הלחימה ניצלו חיי אדם, הלכה למעשה.

על מנת לדעת מהו אזור ההתרעה אליו שייכים התושבים בעיר מפוצלת – יש להיכנס לפורטל החירום הלאומי או לאפליקציית פיקוד העורף ולהזין בלשונית 'התרעות' את כתובת המגורים שלכם. לדוגמה: תושב שגר ברחוב יוספטל בשכונת שמשון משויך לאשקלון דרום ואילו תושב שגר ברחוב הציונות משויך לאזור אשקלון צפון וכל אחד מהם יקבל התרעה וישמע אזעקה רק במידה וקיים סכנה ממשית לירי רקטי לעבר האזור בו הוא מתגורר.

לרחוב יחיא ערוסי אין אזור התרעה

לרחוב יחיא ערוסי אין אזור התרעה

היה ניתן לשער כי רחוב בן גוריון הוא המחלק את העיר לדרום לצפון, אלא שבדיקה באתר פיקוד העורף מגלה כי אזור אשקלון דרום כולל בתוכו גם רחובות צפוניים יותר כמו רחוב הטייסים, רחוב בר כוכבא ואזור הסיטי. יחד עם זאת, מי שניסה לחפש רחובות בשכונת פרק אלון, כמו למשל רחוב יחיא ערוסי או רחוב הרב שלום משאש גילה כי הרחוב אינו משויך לאזור התרעה מסוים.

יש להדגיש כי הפיצול עשוי להביא למצב שבו ניתן לשמוע אזעקות חלשות מצופרי פיקוד העורף מאזורים סמוכים. כדי להיות בטוחים שההתרעה מופעלת במקום שבו אתם נמצאים, יש להשתמש ביישומון פיקוד העורף – שמזהה את מיקומכם ומתריע בפניכם אם אתם נמצאים בסכנה, באמצעות אזעקה עולה ויורדת הזהה להתרעה המתקבלת מצופרי פיקוד העורף. לשם כך, וודאו כי שירותי המיקום שלכם פועלים. כמו כן, ניתן להגדיר ביישומון קבלת התרעות באזורים הסמוכים למקום מגוריכם, וכך לדעת האם צליל האזעקה ששמעתם הוא מכיוון שהופעלה שם התרעה, שאינה מיועדת לכם. נציין כי אזורי התעשייה מוגדרים כאזור התרעה בפני עצמו, בנפרד מאזורי המגורים.

החל מהבוקר, עיריית אשקלון בשיתוף פיקוד העורף יוצאים במערך הסברה נרחב בנושא במטרה להגיע לכל תושבי העיר. כחלק ממערך ההסברה, יחולקו פליירים לאזרחים הוותיקים ובשפות שונות, יוצבו עמדות הסברה במרכזי קניות ומקומות עם ריכוזי אוכלוסייה גבוהים ותיעשה פעילות הסברה נרחבת באמצעי התקשורת והרשתות החברתיות עם סרטוני הסברה של התושבים ואנשי מקצוע.

בקישור הזה ניתן לבדוק מה שם אזור ההתרעה שלכם ומה זמן הכניסה שלכם למרחב המוגן

למידע נוסף על קבלת התרעה ממוקדת

למידע נוסף על אמצעי ההתרעה של פיקוד העורף


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר