גוזרים את הסרט: הרב יצחק ברדא, תומר גלאם, חדווה אמונה

אשקלון: טקס חגיגי לחנוכת שתי מרפאות של שירותי בריאות כללית

בחודשים האחרונים נפתחו שתי מרפאות חדשות של הכללית באשקלון, האחת בקניון חוצות והשנייה בשכונת אגמים. אתמול בטקס חגיגי הן נחנכו בהשתתפות ראש העירייה והרב יצחק ברדא

פורסם בתאריך: 30.6.21 17:18

     

בכללית אשקלון חגגו אתמול את פתיחתן של שתי מרפאות חדשות וחשובות: בקניון חוצות חנכו את היחידה להתפתחות הילד שהחלה לפעול למעשה לפני מספר חודשים, לאחר מכן התקיים טקס חנוכת מרפאת אגמים החדישה הפועלת החל מחודש פברואר לטובת תושבי השכונה.

בכללית אומרים כי המרכז שנפתח בקניון חוצות הוא בשורה אמתית לילדי העיר, הזוכים כעת למרפאה רחבת ידיים, מותאמת לשירותים הרבים הניתנים בה. רופא התפתחותי, ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת פיזיותרפיה, דיאטנית ועובדת סוציאלית. בטקס השתתף ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, הרב שמעון לוגסי, מנהלות מרכז חוסן, המרפאות ובני משפחותיהם.

טקס חגיגי חנוכת מרפאה

מנהלת מחוז דרום הגב חדווה אמונה אמרה כי "פתיחת היחידה להתפתחות הילד מביאה תקווה לדרום ולאשקלון, במיוחד בשנה כל כך מורכבת לילדים ולמשפחותיהם. אנו מודעים לצורך וגם לקושי בזמינות, הנובע ממחסור באנשי מקצוע וגם בחזית זאת אנו פועלים להביא להכשרות בדרום. אשקלון זכתה במקום מיוחד וייחודי, בצוות שרואה את טובת הילדים לנגד עיניו".חפצי שגיא מנהלת היחידה הוסיפה: "תקופת הקורונה מעמידה אותנו במבחן של יצירתיות, מחשבה מחוץ לקופסא והזדמנות לנצל כל משאב יקר בתחום התפתחות הילד. היום הוא בהחלט יום חגיגי ותחילת הדרך למימוש התוכניות שבנינו, כולי תקווה לנו ולכל תושבי אשקלון שהקורונה תיעלם ושלא נעמוד באתגרי המצב הביטחוני, כדי שנוכל לתת את מלוא השירות המגיע לילדי אשקלון והסביבה".

ראש העירייה נואם בטקס

כשעה לאחר מכן התקיים טקס חנוכת מרפאת אגמים החדישה הפועלת החל מחודש פברואר לטובת תושבי השכונה. במרפאה יינתנו שירותי רפואת משפחה, רפואת ילדים, דיאטנית מעבדה ושירותי משרד, את המרפאה מנהלת ד"ר אנג'לה קוזמינסקי. ד"ר רפאל קרסנר, מומחה ברפואת משפחה ורופא אהוד בעיר הצטרף למרפאה עם פתיחתה.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
הרב יצחק ברדא, אורח הכבוד בחנוכת במרפאה בירך על הקמתה ואמר" "זה היום עשה השם נגילה ונשמחה בו! העיר שאין בה רופא אסור לגור בה, למה? כמו שהבבא סאלי היה אומר לי, שהשם יתמיד בריאותך, למה יתמיד? כי גם לגוף האדם יש שחיקה, לכן, בכל פעם שאתה הולך לרופא, שהשם ישרה שכינה במעשי ידיו, כתוב בתורה 'ורפא ירפא', מכאן שניתנה לרופא רשות לרפאות, הוא יודע ולמד, יש לו מעלה. לכן עיר שיש בה רופא זה מה שחשוב וכמה שיותר רופאים, יותר טוב. אני מברך את כל העוסקים בעניינים של רפואה בעיר הקדושה הזאת, בבריאות, שתשרה שכינה במעשי ידיכם, שתמיד תקפידו לתת את המענה לכל חולה, שהשם יתברך ויעזור, שלא נצטרך אבל שתהיו לימינם, חיזקו ואמצו".

אחת ממטופלות המרפאה, אורנה עובדיה, בירכה את הצוות בטקס ואמר: "מאחלת שמכאן יצאו לאור איכות חיים, תרופה לתחלואים, מאחלת לעצמי לבקר כאן רק לפעמים. שתתחילו ברגל ימין ושתהיה מכאן רק הצלחה".

מברכים בהצלחה

חדווה אמונה מנהלת המחוז "אני שמחה להיות פה ולחנוך סוף סוף את המרפאה השכונתית החדשה שנבנתה בשיתוף מלא עם התושבים, בשיח וחשיבה משותפת. את הקורונה חווינו בעוצמות גדולות כך גם את מבצע שומר החומות בוודאי באשקלון. במהלך השנה הגדושה שעברה הרחבנו שירותים ופתחנו חדשים. אגמים הא שכונה חדשה ואנחנו כבר חושבים על עוד מרפאה, בשנתיים האחרונות הצטרפו לצוות הכללית באשקלון 60 עובדות ועובדים חדשים, אנחנו עושים כל שניתן כדי להביא את כל מה שאפשר לקהילה והתאים את השירותים למקום ולתושבים, בחודשים שהמרפאה עובדת הצטרפו יותר מ1,700 מטופלים חדשים למקום וזה מעיד על המקום, על עבודת הצוות המסורה, על החיבור לאנשי השכונה. הצוות פועל רבות כדי להתאים את השירות למטופלים, לגילם למצבם הבריאותי. תודה לראש העיר, שותף אמת שפועל מתוך דאגה למטופלי ומטופלות הכללית תושבי העיר, אני מודה לצוות המרפאה שעושה כאן עבודה מסורה, תמשיכו לעשות טוב ולשפר את נעשה הכל כדי להמשיך ולהצמיח את שירותי הרפואה בעיר".ראש עיריית אשקלון מר תומר גלאם הוסיף: "זכינו לחנוך שתי מרפאות היום, היחידה להתפתחות הילד ומרפאת אגמים, באחת השכונות היפות בישראל. העיר מתפתחת ואלו הסטנדרטים שאנחנו מציבים לעצמנו. בתוך כל זה צריך לתת שירות לתושבים ואתם כאן כדי לעשות זאת ביחד איתנו בתחום בריאות הציבור. לפני תשעה חודשים שנפגשנו מנהלת המחוז ואני, התרשמתי מתפיסת השירות, החשיבות של הענקת השירות הכי טוב בכללית. אנחנו פה לשירותכם, השותפות ביננו היא אמיתית. מי ייתן שנמשיך נעשה וגם נצליח".

הקהל בטקס

ד"ר אנג'לה קוזמינסקי מנהלת אזור נגב צפוני בכללית ומנהלת המרפאה הוסיפה: "אני באשקלון משנת 93, הגענו לכאן לביקור מחיפה ואבא שלי התעקש שנגיע לכאן, מאז אנחנו כאן, אפילו באותו הבית. שכונת אגמים החדשה היא שכונה יפיפייה, השם משרה מיד שלווה ורוגע ואנחנו כל כך שמחים שלמרפאה החדשה הענקנו את אותו השם. שתהיה לנו הזדמנות להעניק לכם הרבה אהבה ובריאות שלמה".תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר