מתוך הקמפיין. צילום: סיון מטודי
מתוך הקמפיין. צילום: סיון מטודי

"הילד הזה הוא אני ואני ניצחתי": קמפיין הצדעה לשורדי השואה באשקלון

קמפיין מצולם שעלה בשלטי חוצות מציג שורדי שואה תושבי אשקלון לצד תמונות ילדות שלהם מתקופת השואה

פורסם בתאריך: 7.4.21 13:43

     

עיריית אשקלון העלתה בימים אלה פרויקט מצולם ומרגש על גבי שילוט חוצות בו לוקחים חלק שורדי שואה תושבי העיר אשקלון. הפרויקט לוקח אותנו לעברם של השורדים כילדים, בטרם או בעת השואה, באמצעות תמונה מילדותם ואל ימינו אנו, באמצעות תמונה עדכנית שלהם, תחת הכותרת "הילד הזה הוא אני ואני ניצחתי".

לצורך הפקת הפרויקט נוצר קשר עם עמותת "עמך" הפועלת בעיר שאיתרה ואספה את תמונות השורדים כילדים ובמקביל, באמצעות אגף הדוברות בעירייה, תואמו הצילומים המסמלים אותם כיום, בבית השורדים עצמם, והם תועדו על ידי הצלם המקצועי אדי ישראל.

מתוך הקמפיין. צילום: סיון מטודי

מטרת הפרויקט הינה להעלות על נס את ניצחון שורדי השואה על הרוע ועל מכונת ההשמדה הנאצית, ולהמשיך להנציח את סיפורם המרגש ומעורר ההשראה כחלק משימור הזיכרון הקולקטיבי של ניצחון וגבורת השורדים.

בפרויקט משתתפים שורדי השואה קלרה לודפק, יוני יוגב, מרקו הכט, יפה ינקוביץ, שלמה שינגוט ואברהם שטרן, שהביעו את התרגשותם מהפרויקט ומחשיבותו להנצחת השואה למען דור ההמשך.

מתוך הקמפיין. צילום: סיון מטודי

"השנה החלטנו לציין את היום החשוב הזה בקמפיין עירוני נרחב שנותן במה לשורדי השואה, מי שכילדים חוו את הטרגדיה האנושית הקשה מכל, ושרדו כדי לספר לדורות הבאים", מסביר ראש העירייה, תומר גלאם, "התיעוד המרגש הזה של שורדי השואה לצד תמונות הילדות שלהם מהימים ההם, כבר עלה על שילוט חוצות ברחבי העיר ובקרוב יעלה גם בקמפיין דיגיטל נרחב, כעדות נוספת לניצחון האישי שלהם ושלנו כעם".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
מנהלת סניף עמך באשקלון, מרלן מאור הוסיפה כי "התמימות המשתקפת מפני הילד שהיו הניצולים, אי אז בעבר הרחוק, הילד שלא זכה בכלל לחוות ילדות בצל השואה, לצד הפנים היום, – חרושות הקמטים, פנים בהם כל קמט וקמט יודע לספר על הסבל, האובדן, הכוחות שאגר כדי להתגבר על המצוקות, והאומץ לעשות הכל בעולם המטלטל בו הוא חי. זה הילד הנמצא בכל אחד מהניצולים, הילד שלא זכה להיות ילד ובכל זאת ניצח את הרוע. תודה מיוחדת לעיריית אשקלון שיזמה את הפרויקט ולניצולי השואה, לכם אנו מצדיעים היום".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר