אוכפים את הסגר. צילום: דוברות המשטרה
אוכפים את הסגר. צילום: דוברות המשטרה

הסגר השלישי: מה מותר ומה אסור בשבועיים הקרובים?

מתי מותר לצאת מהבית וכמה קנס מקבלים על הפרת הסגר? איזה כיתות ממשיכות ללמוד ואיזה מקומות עבודה יעבדו חלקית? כל הפרטים על הנחיות הסגר

פורסם בתאריך: 27.12.20 16:56

בדקות אלה החל הסגר השלישי שמוטל על מדינת ישראל בשל משבר הקורונה והעלייה בתחלואה.

לאחר שהממשלה אישרה בסוף השבוע את  התקנות הבאות, הן יהיו בתוקף למשך 14 ימים מהיום, יום ראשון 27.12.20, בשעה 17.00, עד ליום 9 בינואר 2021:

1. הגבלות על יציאה ממקום המגורים מעבר ל-1,000 מטר, למעט חריגים כמו: יציאה להתחסן, טיפול רפואי או סוציאלי, הפגנה, הליך משפטי, יציאה לצורך פעילות ספורט (שלא בדרך של הגעה למקום בכלי רכב), העברת קטין בין הוריו הפרודים, יציאה למקום עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת, יציאה לצורך השתתפות בהלוויה, בחתונה או בברית (בכפוף למגבלת ההתקהלות).

קנס על הפרה: 500 ש"ח.

שוטרי משטרת ישראל אוכפים סגר. צילום: דוברות המשטרה

שוטרי משטרת ישראל אוכפים סגר. צילום: דוברות המשטרה

2. איסור יציאה ממקום המגורים לצורך שהייה במקום מגורים של אדם אחר.

3. סגירה של מקומות ציבוריים ועסקיים למעט חנויות חיוניות: מזון, היגיינה, אופטיקה, בית מרקחת, מוצרי חשמל ומוצרים הדרושים לתיקונים חיוניים בבית.

צילום: אליהו הרשקוביץ

מרכולים יהיו פתוחים. צילום: אליהו הרשקוביץ

4. סגירה של יחידות אירוח וצימרים, גן חיות, ספארי שמורת טבע, גנים לאומיים, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה; מקום למתן טיפול שאינו רפואי, לרבות מספרה ומקום למתן טיפולי יופי וקוסמטיקה; מקום למתן טיפול רפואה משלימה; דרייב אין לצפיה בסרטים; קניון או שוק קמעונאי ומוזאון, וכן ביטול האפשרות לפתיחת בית אוכל בדרך של איסוף עצמי.

5. בנוגע למקום המשמש לאימוני ספורט – תתאפשר הפעלה של מקום המשמש לאימון או תחרות של ספורטאי מקצועי בלבד.

המשאית שבה בוצעו הטסטים. צילום: דוברות המשטרה

לא יתקיימו שיעורי נהיגה. צילום: דוברות המשטרה

6. ביטול האפשרות לקיים שיעורי נהיגה מעשיים ואיסור על ארגון או השתתפות בטיול מאורגן.

חינוך:

  • לימודים כרגיל בגילאי 0-6 ובכיתות א'-ד'. באשקלון לא ילמדו כיתות י"א י"ב בגלל שמדובר בעיר כתומה.
  • לא יקוימו לימודים מכיתה ה' ועד י'. הדבר דורש אישור נוסף, מאחר וועדת החינוך של הכנסת דחתה הגבלה זאת. יחד עם זאת, מאחר ואשקלון כאמור, היא כתומה גם כך אסורים בה לימודים בכיתות אלו.
  • תיאסר פעילות בשטח פתוח, יאסרו לימודים מעשיים במוסד להשכלה או הכשרה מקצועית לבגירים, לימודים בכיתות י"ג ו-י"ד שהם לימודי המשך ללימודים בתיכון המיועד לנוער נושר או בסיכון, ופעילות של תנועות נוער.
  • תמשיך להתקיים פעילות לתלמידים בחינוך המיוחד ולנוער נושר ונוער בסיכון, וכן פנימיות, לימודים בכיתות עולים וגישה למוסד להשכלה או הכשרה מקצועית לבגירים לצורך למידה מקוונת ממנו לתלמידים הזקוקים לכך.
  • ייאסר קיום טיולים.

מערכת החינוך תפעל חלקית. אילוסטרציה: אילן אסייג

מקומות עבודה:

כמו כן, ועדת השרים לקורונה קבעה בסוף השבוע כי מהיום בשעה 17:00 עד יום 9 בינואר 2021 מקומות העבודה המעסיקים מעל 10 עובדים לא יוכלו לאפשר שהייה בו זמנית של עובדים בשיעור שעולה על 50% ממצבת העובדים במקום העבודה, או 10 עובדים, לפי הגבוה מביניהם, למעט חריגים אלה:

  • מקומות עבודה המספקים שירותים חיוניים
  • מפעלים למתן שירותים קיומיים
  • מפעלים בעלי היתר מיוחד להעסקת עובד בשעות המנוחה
  • מקומות עבודה שעוסקים בעבודות בינוי או תשתית
  • תעשייה ביטחונית ומפעלים תומכי ביטחון (שלגביהם יחולו מגבלות אחרות)

מעבר למגבלה האמורה, יידרש המעסיק להמשיך לעמוד בתנאי התו הסגול.

ביטול איים ירוקים

בנוסף, ועדת השרים לקורונה אישרה את הצעת ההחלטה של משרד הבריאות לביטול ההכרזה על אילת וים המלח כאיים ירוקים. ביטול ההכרזה ייכנס לתוקף מחר, יום שני, 28.12.20.

על מנת לאכוף את הוראות הסגר, אלפי שוטרי משטרת ישראל ייפרסו החל מהשעה 17:00 בהיערכות מיוחדת ומוגברת ברחבי הארץ, לפעילות פיקוח ואכיפת הגבלות התנועה וההתקהלות שהוטלו על ידי הדרג המדיני.


רוצים להישאר מעודכנים?

"כאן דרום אשקלון" בוואטסאפ

באינסטגרם

בטלגרם

בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


במשטרה אומרים כי עיקר הפעילות המשטרתית תתמקד בפיקוח ואכיפת התקנות, בדגש על התקהלויות אסורות, פיקוח ביצוע הבידוד של חולים וחייבי בידוד והגבלות תנועה בכל הארץ.

אוכפים את הסגר. צילום: דוברות המשטרה

הפעילות היזומה לפיקוח ואכיפה תתוגבר, הן בכבישים הבין עירוניים והן בתוך הישובים עצמם, באמצעות מחסומים קבועים שיפעלו החל משעה 18:30, וכן מחסומים מדלגים לצד סיורים בכניסות לערים ובתוכן, "במטרה למנוע התקהלות אסורה ויציאה אסורה של אזרחים למרחב הציבורי בניגוד לתקנות, וכן לפקח אחר פעילות תקינה של בתי עסק שהורשו לפעול, ומנגד לוודא שאין פעילות בבתי עסק שפעילותם נאסרה", נמסר מהמשטרה.

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר