חצרוני. צילום: ניר קידר

"אנשים שזקוקים למקלחת": הפרובוקטור חצרוני על תושבי אשקלון

הפרופסור השנוי במחלוקת ביקר באשקלון וכתב פוסט משפיל: "בשכונת שמשון אפשר למצוא שילוב נדיר של בניינים שצריכים שיפוץ עם אנשים שזקוקים למקלחת"

פורסם בתאריך: 16.4.18 19:26

פרופ' אמיר חצרוני שכבר הקים עליו לא אחת קולות גינוי קשים לאחר שהתבטא בצורה מזלזלת ובוטה כלפי בני עדות המזרח מכה שוב. חצרוני הגיע בשבת לגן הלאומי באשקלון והבילוי הנפלא בחיק האשקלונים גרם לו להפיק תובנות חדשות כלפי העיר ותושביה.

חצרוני נזכר נשכחות  בשיחת הטלפון במהלכה נקרא בשנת 2005 לעבוד במכללת אשקלון. הניסוח נראה תלוש מהמציאות, אך לפחות לדידו של חצרוני, זו היתה רוח הפניה: "לומדים אצלנו סתומים בני סתומים, דור שני של מסגרים וקוסמטיקאיות לא רפואיות שמתעקשים לשחק אותה אשכנזים ולקבל תואר במדעי הכלום במקום להמשיך את המסורת היפה של הוריהם. האם תוכל לעשות את הלא יאומן ולהפוך מסגר ליצור שמסוגל לקרוא אנגלית?"

בשבת כאמור חזר חצרוני לבלות באשקלון פגש צעירים אשקלונים שעשו להנאתם 'על האש' ואפילו שרו לו שירים וביקשו חתימות. אבל חצרוני לא פספס את ההזדמנות ויצא עם תובנות משפילות כהרגלו, שאותם תיאר בפוסט שכל כולו, כך זה נראה, ליצור עוד פרובוקציה ערב עצמאותה ה-70 של מדינת היהודים. וזו לשון הפוסט:

"לעיר אשקלון שמורה פינה חמה בליבי. אפשר להיות ציניים ולמר שזו עוד עיר פיתוח מכוערת שתושביה הערבים גורשו עד האחרון שבהם בפשע מלחמה ציוני לא לפני שהכריחו אותם למכור את רכושם יקר הערך בפרוטות לבני עדות המזרח שהתנחלו על אדמתם – ממש כמו שעשו הנאצים ימ"ש ליהודים. אבל למרות שאין התיישנות על פשעי הציונות, וחרף העובדה שבשכונת שמשון אפשר למצוא שילוב נדיר של בניינים שצריכים שיפוץ עם אנשים שזקוקים למקלחת – קשה לי לשנוא את אשקלון בגלל שהיא מילאה תפקיד חיובי בחיי.
בשנת 2005 פנו אלי ממכללת אשקלון ואמרו פחות או יותר את הדברים הבאים: "לומדים אצלנו סתומים בני סתומים, דור שני של מסגרים וקוסמטיקאיות לא רפואיות שמתעקשים לשחק אותה אשכנזים ולקבל תואר במדעי הכלום במקום להמשיך את המסורת היפה של הוריהם. האם תוכל לעשות את הלא יאומן ולהפוך מסגר ליצור שמסוגל לקרוא אנגלית?" כדי להבין מדוע הסכמתי, צריך לזכור שחצרוני של שנת 2005 הוא לא חצרוני של 2018. אמנם כבר בימים ההם הבנתי שמקומם הטבעי של עדות המזרח הוא במזרח, אבל האמנתי שניתן עם הרבה מאמץ להפוך אפילו עולה חדש מאתיופיה לאורגניזם שאוכל בסכין ומזלג. בדיעבד, ברור שהייתי נאיבי. אי אפשר להפוך בובליל לשפרה. אחרי סמסטר אחד הגשתי את התפטרותי ממכללת אשקלון.

בשבת חזרתי לעיר הדרומית כאורח הכבוד בפיקניק של תלמידיי לשעבר. האשקלונים הצעירים עשו קבבים על האש כדרך אבותיהם מימים ימימה, שהיו רוצחים חיות ומטגנים אותן בשומן טראנס עוד כשהבאבא סאלי היה בחיים. הם הודו לי כי בזמן שמרצים אחרים השלו אותם לחשוב שאפילו אם אתה מזרחי שנולד בעיר פיתוח ולמד במכללה – יש סיכוי שתעשה אקזיט, אני אמרתי להם בגלוי שייעודם בחיים הוא לעבוד במוסך כמו אבא שהיה מתקן למלך מרוקו את המרכבה.
אמרתי לאשקלונים שהם אמנם לא הטופ של האנושות, אבל אני מעריך אותם כי הם לפחות מבינים את מקומם ולא מרימים את האף כמו תושבי אשדוד. רק בזכותם הבנתי סופית שכל שקל שהולך למכללות בפריפריה הוא שקל מבוזבז".

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

21 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יופי, אז אמר. לא בעדו. אך, יש להשיב לו באותה מטבע.
  זאת הדמוקרטיה לטוב ולרע. ספרדי גאה.

 2. חיים

  אם מה שפורסם בכתבה נכון, אז יש כנראה חשד לביצוע עבירה פלילית, משום שגילויי גזענות ופרסומם ברבים בישראל, זו עבירה פלילית; בלי שום קשר, ראשוני המתיישבים באשקלון משנת 1948 ואילך היו ממגוון אזורי עלייה: ממוצא רומני, פולני, הונגרי, גרמני ועוד, מכל קצוות תבל-האם כולם ״מזרחים״ והאם כל עובדי הייצור, לפי שיטת חצרוני, הם ״נחותים״ (גם פועלי הייצור במפעל ב.מ.וו וקדילאק ופורשה הם אנשים חרוצים ועובדים מעולים – מה פסול בלהיות עובד ייצור?)

 3. אשקלונית

  מה הוא עושה צחוק ? הוא נראה כאילו הוא בעצמו לא עשה מקלחת איזה 15 שנים נראה מזונח ומכוער ופרופסור הוא ממש לא חחחחחחחחח פשוט פרובקטור שמצליח בגלל גזענות

 4. יגאל

  אומלל שזקוק נואשות לתשומת לב….ומדי פעם מקבל אותה בעזרת אמרות שפר שהוא מוציא מפיו… .סתם טמבל ששום תואר אקדמאי לא ישנה….ישאר טמבל

 5. דודי וליטובסקי

  אני אשקלוני גאה.
  שבכלל לא מתייחס לשטויות שהוא מדבר.

  אשכלה לא מושפעת מעדה.
  ובטח שלא עיסוק מקצועי.

 6. אשקלונית גאה

  ממש זילזול באינטיליגנציה של אנשים!!!!!מה זה משנה מהיכן אתה?????מה זה התיוג הזה??!!
  פשוט בושה של בן אדם אם אפשר לקרוא לו כך….
  מבחינתו הוא תחת כיבוש הציונים אז מה מעשיו פה??
  פשוט שיקום וילך לגור עם הערבים ואז נראה אותו מדבר גיבור גדול!!!!
  בושההה שלאחד כזה נותנים במה פרופסור של כלום ושום דבר!!!!

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הוא צודק. שכונת שמשון מזעזעת איפה שלא תדרוך יש שקיות פחיות ומלא אשפה לכלוך עיריית אשקלון צריכה להתבייש.

 8. חן

  לצערנו הוא צודק בחלק מהדברים..
  השכונות הדרומיות באשקלון אכן זקוקות למתחית פנים והשקעות כספיות גדולות ועדיף כמה שיותר מהר

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חביב אדם שנברא בצלם.גם אם הוא זקוק למקלחת.

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה נגיד ומה נאמר הרי זה לא בן אנוש ידוע שאמא שלו כנראה ילדה מפלצת מכוערת ומי נתן לו במה בכלל התקשורת הגזענית כמוהו חלאה כזה צריך לקבל צו גירוש מהארץ הקדושה שלנו שהרגליים המלוכלכות שלו מטמאות אותה אז מפלצת תעוף לנו מהעניים כי נמאסת ואתה לא מעניין אתה גורם לי להקיא מגועל מכוער

 11. איילה קרני

  ההשוואה לשואה מקוממת חצרוני משווה בין התשלום הזעום כפי שהוא מציין ששולם לתושבי אשקלון הערבים עבור פנוי בתיהם כפי שעשו הנאצים ימח שמם וזכרם יש לציין שהנאצים גרשו יהודים מבתיהם אך העלו בעשן את יושביהם ובוחר חצרוני להתעלם מכך שרבים היהודים יוצאי עדות המזרח שגורשו ממדינות ערב ואולצו להותיר בהן את רכושם ויש לציין שלא זכו לפיצוי כלל אף לא של פרוטות ובנוסף הידע של חצרוני לקוי בתור אשקלונית ידוע לי היטב שנותרו בה משפחות ערבים בשכונת מגדל שהתגוררו ושתיים מהן אף מתגוררות בה עד עצם היום הזה זאת בנוסף למשפחות רבות של בדואים מן הפזורה הבדואית ומתל שבע שבוחרים להתגורר באשקלון שאר דבריו על האנטלגנציה הנמוכה ורמת הנקיון הירודה תושבי אשקלון אינם ראויים להתייחסות פרט לכך שצחנת תאי מוחו המרקיבים של חצרוני עולה בהרבה על טענתו לצחנת אשקלונים שזקוקים למקלחת

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני אשכנזי תושב אשקלון, למדתי במכללה בפריפריה (בסמי שמעון באשדוד), כיום מהנדס מכונות וכלל לא מתבייש בעיר.
  העיר אשקלון מכילה את כל העדות וכולם מכבדים אחד את השני.
  זו כלל לא בושה להיות רתך או מכונאי, אני בטוח שחצרוני לא יודע אפילו להחזיק מברג אלא רק לבלבל את השכל בשביל יחס.

  אני מקווה שאנשים מזרחים לא יפגעו מדברי ההבל של המטומטם, זה לא משנה אם אני אשכנזי, מזרחי, אתיופי או רוסי, כולנו יהודים שאוהבים את המדינה ועדיף לנו פשוט להוקיע אנשים טיפשים כמו חצרוני.

  אני לא מבין מדוע האתר פרסם את דברי ההבל של המטומטם.

 13. אנונימי

  אם כל כך נורא באשקלון ואנשים תת רמה לדעתו מדוע הוא חוזר לתלמידיו שתיאר אותם במילים בוטות כלכך מעניין……

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כאחד ששיך לגזע הארי, אשכנזי מלומד ויפה , מוצלח ומלומד הייתי מצפה שתגיע רחוק מאוד ותצליח בגדול . הפתעת, בגילך לגור עדיין בבית ההורים שהורישו לך בכרמי יוסף, בודד, רווק , ללא חברים, ללא אישה או ילדים וללא הישגים מלבד גיבובי לשון חלולים שיוצאים לך מידי פעם מהפה.
  מסכן אבל ממש

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר