ישיבת מועצת העיר אשקלון
ישיבת המועצה

מופע אימים בישיבת מועצת העיר

טונות של אגו, יוהרה, חוסר רגישות וחוסר ניסיון התכנסו יחד באולם ישיבות המועצה ביום חמישי האחרון. הישיבה האחרונה תיזכר בעיקר בשל מה שלא היה בה: כבוד לציבור ששלח את חברי המועצה

פורסם בתאריך: 5.5.17 08:42

     

ראש עיריית אשקלון בפועל, תומר גלאם, לא ממש הספיק ליהנות מרגעי התהילה ומהר מאוד מצא את עצמו בתוך מעמקי המדמנה הפוליטית שהכל בה אישי. ביום חמישי התכנסה מועצת העיר לישיבה בה אושרו המינויים החדשים של סגני ראש העירייה, ממלאת המקום, עוזרי ראש העירייה ושאר ממלאי התפקידים.

גלאם חשב שעם קצת התנגדות, הישיבה תעבור מהר מאוד והמינויים יאושרו, אלא שנכונה לו הפתעה והישיבה שארכה למעלה משלוש שעות, הציבה מכשולים רבים בדרך להצבעה על המינויים שלבסוף אושרו. אפילו את ניהול הישיבה לא התאפשר לתת לגלאם, מאחר ומישל בוסקילה התעקש כי הוא יו"ר המועצה והוא עדיין בתפקידו. אטיאס שתקף את בוסקילה ושאל אותו: "אתה רוצה לנהל פה ישיבה או קרקס? עוד פעם האגו עובד כאן?" קיבל תגובה מבוסקילה שאמר לו: "אתה חצוף! אתה מתפרנס מזה שסידרתי לך עבודה, חצוף אחד! תתבייש אתה" ועורר מהומה.

גלאם הבין כי המצב רק מידרדר ואמר: "אני מבקש לכבד את המעמד, כל תושבי אשקלון צופים בכם, תכבדו את עצמכם. הטענה של בוסקילה צודקת או לא,  תיבחן על ידי היועצת המשפטית. אני ראש העירייה". בוסקילה עצמו אמר: "אני עדיין לא זזתי מכהונתי, בואו ננהל את הישיבה כמו שצריך".

גלאם פנה ליועצת המשפטית ושאל "הילה, האם אני יכול לפתוח את ישיבת המועצה?". היא השיבה לו כי הוא יכול לומר דברי פתיחה.

ישיבת מועצת העיר אשקלון

"אני ראש העירייה". גלאם בישיבת המועצה

 

הברכות והעקיצות

בסופו של דבר בוסקילה פתח את ישיבת המועצה, אמר אני מאחל הצלחה לתומר גלאם, יש פה מערכת שיכולה להצעיד את העיר קדימה. אני מאמין בכל ליבי שאתה אכן תצליח במשימה" והזמין את חברי המועצה לברך את גלאם. ד"ר ריקי שי לא פספסה הזדמנות לעקוץ אותו ואמרה: "אני מקווה שתשקם את העיר, שתהיה מוביל ולא מובל, לא על ידי חברי מועצה ולא על ידי בעלי תפקידים. הצלחה שלך היא הצלחה של העיר אשקלון".

חבר המועצה, שלמה כהן, התייחס למהומה ואמר: "צר לי על הפתיחה, אני ציפיתי לפתיחה קצת יותר חגיגית. אני חייב לציין שזו ישיבה ראשונה מאז שתומר נבחר, אני מקווה שתביא רוח חדשה שונה ממה שידענו עד עכשיו . כמי שישב באופוזיציה, אני יודע שהחולאים מתחילים ממה שקורה בישיבת המועצה. אם היא לא מתנהלת כחוק, זה משפיע על עירייה. כשמדברים לפעול על פי חוק, זה לפעול על פי חוק".

חבר המועצה, בני וקנין הוסיף: "אני רוצה בטובתך, מעולם לא הייתה מועצה בשמונה וחצי בערב, כבר בישיבה ראשונה לא מכבדים את חברי המועצה. אני אומר לך כדי שלא יכשילו אותך, אותם אלה שנמצאים לידך ומפילים אותך בפח. אל תיתן שיובילו אותך".

סופה סיפור

כאשר נדרשו חברי המועצה לאשר את מינוי ממלאת מקום ראש העירייה, סופה ביילין, שוב עלתה האופוזיציה להתקפה וטענה כי אסור להצביע על כך מאחר והדבר נוגד את החוק. כשהגיעו לסעיף אישור  ממלא המקום שוב נשמעו צעקות וטענות כי הדבר נוגד את החוק ודרשו לקיים את הישיבה לאחר יום העצמאות. היועצת המשפטית לעומת זאת, השיבה להם כי ניתן להמשיך ולהצביע ודבריה עוררו שוב סערה באולם הישיבה.

שלמה כהן. צילום דוד לוי

"ציפיתי לפתיחה קצת יותר חגיגית". כהן. צילום: דוד לוי

 

ממלא המקום הקודם, טען כי לא מכבדים אותו, "הייתי מצפה מבחינה אתית שיעבדו איתי בצורה חוקית ושיגידו לי 'שמע אתה סיימת את תפקידך, וזה בסדר'", אמר אפי מור. "אני אומר כאן לתומר ואני באמת מאחל לו בהצלחה, הוא אדם עם נשמה טובה, אבל סדר היום הוא מחורר. יש כמה שסובבים אותו ומסובבים לו את הראש. תיזהר מהסביבה ואתה יודע בדיוק למי אני מתכוון, מתכוונים להפיל אותך, תיפטר מהם".

שמעוני: "תקבלו בעיטה"

על הטענות להסכם סודי בין שמעוני לגלאם, אמר שמעוני כי אין לו הסכם כלשהו עם גלאם והוסיף: "כל מי שיושב פה יודע שאני פעלתי בכל הכח כדי שאפי ימשיך להיות ממלא מקומי. פניתי לרב אביטן והרב אביטן לא רצה, פניתי לסופה ביילין ורציתי שיהיה אפי מור אבל לא היו ארבעה כי בוריס מנור ודוד בן אברהם לא רצו. אי אפשר היה לגייס ארבעה. יש לי הזדמנות להפריך את כל השמועות. כל החברים שיושבים פה.  פניתי לרב עשור שאמר לי שיתמוך באפי מור". עשור טען כי שמעוני משקר, אך שמעוני המשיך בדבריו ואמר: "אני רוצה לאחל לתומר בהצלחה, אל תתרגש מהצעקות שלהם ואל תסתנוור מהברכות שלהם. המועצה עכשיו בחרה ממלא מקום לראש העירייה. עוד שנה וחצי יש בחירות ואתם תראו בדיוק מה הציבור חושב עליכם. אני מאחל לכם שהתקופה הזאת לא תעבור מהר כי אתם תקבלו בעיטה כמו שקיבלתם לפני חמש שנים".

בינתיים, גלאם התקשה לאשר את מינויה של ממלאת מקום ראש העירייה, "למה ההתעקשות הזו?", שאג שלמה כהן, "למה אתה מאלץ אותי להצביע נגד סופה ביילין? זה מה שאתה מחפש? רד מהאגו ותבנה סדר יום חוקי, אני אעריך את זה יותר. ההצבעות הן בלתי חוקיות בעליל. למה ללכת ראש בקיר?".

גלאם הורה על יציאה להפסקה בת רבע שעה שלאחריה הודיע כי הוא ממשיך בהצבעות. חברי האופוזיציה נטשו את האולם בהפגנתיות ולאחר מכן אושרו כל המינויים שביקש גלאם לאשר.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר