השודד במדים
השודד במדים

מעצרו של השוטר האשקלוני החשוד בביצוע שודים הוארך

למח"ש הגיע מידע שמעלה את החשד שהשוטר אלכסנדר גיטין ביצע עוד מספר שודים. באחד מהם שדד אריתראים. גיטין מכחיש, לא מספק אליבי וטוען שלא זוכר מה עשה בימים שבהם התרחשו השודים

פורסם בתאריך: 15.11.17 18:31

     

כל נראה השודד במצלמות האבטחה. האם זה אכן גיטין? צילום: דוברות המשטרה

"התבצעו פעולות חקירה רבות. החשדות רק מתחזקים ומתגלים אירועים נוספים שיש לבדוק" כך הגדירה נציגת המחלקה לחקירות שוטרים הדרה וילק לבית המשפט את ההתפתחויות האחרונות בחקירתו של השוטר אלכסנדר גיטין, תושב אשקלון אשר חשוד בביצוע מספר שודים בעודו לובש את מדי המשטרה.

תחילת הפרשה לפני כחודש וחצי. לדירת מגורים בתל אביב הגיע שוטר ובידו צו חיפוש מזויף. הוא ביקש לבצע חיפוש בדירה ויצא ממנה כשבידו 10,000 שקלים. האירוע הגיע למשטרה שהחלה לברר את התלונה. תחילה לא ידעו האם מדובר באדם שמתחזה לשוטר או שמא שוטר אמיתי שמנצל את המדים שלו לביצוע השוד.

המשטרה ביקשה מהציבור לעזור לה לזהות את האיש. למח"ש הגיעו מספר מידעים המצביעים ומזהים בתמונה את אלכסנדר גיטין, תושב אשקלון בן 34, המשרת ביס"מ דרום. למחרת הגיעו החוקרים לביתו באשקלון ועצרו אותו אחרי מסע חיפושים בן כמה שעות. בחקירתו גיטין מכחיש את המיוחס לו.

נציגת מח"ש מסרה כי מלבד אירוע השוד בדירת המגורים בתל אביב, עלו חשדות שהוא ביצע עוד מספר שודים נוספים, לפחות ארבעה. על פי החשד אחד מהשודים הנוספים נעשה על נתינים אריתראים. המיקומים והפרטים הנוספים של השודים אסורים כרגע לפרסום. לדברי מח"ש, כשהציגו בפניו את האירועים הנוספים הוא טען שאינו זוכר מה עשה באותם רגעים.

על מי מידע שנמסר ל'כאן דרום' באירוע השוד בדירת המגורים הגיע גיטין עם רכב סוואנה משטרתי. ביום המעצר שלו, כשהגיעו השוטרים לביתו, הוא נעלם בלי הטלפון שלו ורק אחר הצהריים התקשר לאשתו שמסרה לו שמחפשים אותו בכל מקום. הטלפון אותר על ידי השוטרים לאחר שהוחבא בסל הכביסה בביתו, דבר שמעיד על כך שהיה לו מה להסתיר.

"אני מבקש שבית המשפט יצפה בתמונות. אני בכל אופן לקחתי את התמונה, ראיתי וביקשתי לראות האם יש קשר בין החשוד לתמונות ולא מצאתי. שנית, מדובר באדם שמשך למעלה מעשור היה ביחידת המסתערבים במשטרה, זכה לכל השבחים האפשריים שיש ואף סיכן חיים למען המדינה. לזכותו של החשוד עומדת חזקת החפות בשלב זה והוא הצטיין בכל רמ"ח אבריו" כך ניסה עורך דינו, אבי עמירם לשכנע את בית המשפט לשחרר את השוטר ממעצר. עוד טען עמירם כי ישנו שעון עבודה במשטרה שיתכן שיכול להסביר איפה היה בכל אירוע שבו הוא חשוד וישמש לו אליבי. עוד הוסיף עמירם "אם יתברר שזה לא האיש, אנו מכתימים אדם ומקעקעים אותו".

הגיע לשדוד עם הסוואנה המשטרתית. אילוסטרציה: דוברות המשטרה

השופטת חיותה כוחן עומר לא השתכנעה. "מאז הוארך מעצרו של החשוד, ביצעה היחידה החוקרת פעולות חקירה רבות שיש בהן כדי לחזק את החשד כנגד החשוד גם באשר לזהותו. החשוד מסר גרסה בחקירתו וחלק מהדברים שמסר נבדקו ונמצאו כלא נכונים" כתבה כוחן עומר בהחלטה "התגלו ארבעה מקרים נוספים שלגביהם קיים חשד שהחשוד ביצע אותה עבירה ובאותה שיטה".

מעצרו כאמור הוארך עד ליום ראשון הקרוב ומח"ש תצטרך למצות ולבצע עשרות פעולות חקירה נוספות שטענה שהיא זקוקה לבצע.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר