ניצב דוד ביתן
ניצב דוד ביתן

לאחר 42 שנות שירות: סגן המפכ"ל דוד ביתן שפיקד על תחנת אשקלון ומרחב לכיש פורש מהמשטרה

ניצב ביתן, תושב הדרום ומהקצינים הוותיקים והבכירים במשטרה הודיע למפכ"ל על פרישה משירות ארוך שנים במשטרה. "אני מביט לאחור בסיפוק ובגאווה על הזכות שניתנה לי לשרת את המדינה ועל תרומתי לארגון ולמדינה", אמר ביתן

פורסם בתאריך: 19.12.22 11:56

     

מוקדם יותר היום הודיע סמפכ"ל המשטרה ניצב דוד ביתן למפכ"ל המשטרה על בקשתו לפרוש מהמשטרה לגמלאות בתום שירות ממושך וארוך שנים במשטרה.

ניצב ביתן, בן 63, המתגורר באופקים, מכהן בתפקיד סגן המפקח הכללי בשנתיים האחרונות. לאורך שירותו במשטרה הוא כיהן בין היתר בתפקידים הבאים: מפקד מחוז ת"א, מפקד המחוז הדרומי, ראש אגף תכנון לוגיסטי, מפקד המכללה לקצינים בכירים, מפקד מרחב לכיש ומפקד תחנות אופקים ואשקלון.

ביתן כמפקד מרחב לכיש, לצד תנ"צ בדימוס אפי מור וניצב בדימוס אורי ברלב

ביתן כמפקד מרחב לכיש, לצד תנ"צ בדימוס אפי מור וניצב בדימוס אורי ברלב

ביתן כמפקד מרחב לכיש לצד ראשי הרשויות במרחב

ביתן מסיים את תפקידו כמפקד מרחב לכיש לצד ראשי הרשויות במרחב דאז

ניצב דוד ביתן הודיע למפכ"ל שפרישתו תתבצע עם סיום סבב המינויים בתאום עם השר לבט"פ והשלמת חפיפה סדורה למחליפו לכשיקבע.

מפכ"ל המשטרה ניצב יעקב שבתאי כיבד את בקשתו של הסמפכ"ל, איחל לו בהצלחה בהמשך הדרך וציין: "עם מינויי לתפקיד המפכ"ל ובניית סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה ביקשתי מניצב דוד ביתן להשאר בשרות ולהתמנות לסגן המפקח הכללי. לשמחתי ניצב ביתן נענה לבקשתי ומראש זה נקבע לפרק זמן קצוב עד שנייצב יחד את הארגון. לאורך התקופה שבה הובלנו יחד את משטרת ישראל ביקשתי מניצב ביתן להשאר בתפקיד על אף שהיו מספר הזדמנויות שהוא פנה וביקש לסיים אך לבקשתי נשאר כיד ימיני להובלת תהליכים ושינויים בארגון בתקופה בה משטרת ישראל מתמודדת עם אתגרים עצומים. ניצב ביתן ניכר בידע עצום בעבודת המשטרה על כל רבדיה ומשטרת ישראל השתמשה בנסיונו הרב להובלת תהליכים חשובים תוך שניצב ביתן מטביע חותם בהובלת הארגון. בשמי ובשם כלל משטרת ישראל אני רוצה להודות לניצב ביתן על עשרות שנים בהן שרת בארגון ופיקד על שורה ארוכה של יחידות ומאחל לו הצלחה בכל אשר ייפנה".

ביתן כמפקד מרחב לכיש, מארח בסוכתו את פיקוד המרחב

ביתן כמפקד מרחב לכיש, מארח בסוכתו את פיקוד המרחב

ביתן בפגישה עם בכירי מרחב לכיש בעבר ובהווה

ביתן בפגישה עם בכירי מרחב לכיש בעבר ובהווה

ניצב דוד ביתן ציין: "בימים אלה אני מסיים 42 שנים בשרות המדינה, מהן כ-37 שנים במדי משטרת ישראל. את צעדי הראשונים במשטרה התחלתי כקצין צעיר האחראי על נקודת המשטרה ביישוב עומר שבנגב. בהמשך, מלאתי שורת תפקידים בליבת העשייה המשטרתית. פיקדתי על תחנות המשטרה בנתיבות, אופקים, ארז, ואשקלון. פיקדתי על מרחב לכיש בתקופה מאתגרת במיוחד. הובלתי את המכללה לקצינים בכירים של משטרת ישראל. מלאתי ארבעה תפקידי ניצב. הייתי ראש אגף הלוגיסטיקה. פיקדתי על מחוזות דרום ותל אביב. ובחודשים הקרובים אסיים את תפקידי כסגן המפקח הכללי של משטרת ישראל".

ביתן כמפקד מחוז דרום לצד מפקדי תחנת אשקלון לשעבר, סנ"צ שמעון פורטל וסנ"צ משה לוי

ביתן כמפקד מחוז דרום לצד מפקדי תחנת אשקלון לשעבר, סנ"צ שמעון פורטל וסנ"צ משה לוי

עוד הוסיף ביתן: "במהלך שנות שירותי הקמתי יחידות ותחנות משטרתיות חדשות, הובלתי מהלכים ארגוניים משמעותיים, ניהלתי אין ספור מבצעים, וגידלתי דורות של שוטרים ומפקדים. לאחר שרות של למעלה משנות דור בארגון הגיעה העת לתלות את המדים. ההחלטה על סיום תפקידי ופרישתי התקבלה בתיאום מלא עם מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי ומתוך כבוד והערכה הדדית רבה. משטרת ישראל והמשרתים בה יקרים לי מאוד והם חלק בלתי נפרד מקורות חיי. אני מביט לאחור בסיפוק ובגאווה על הזכות שניתנה לי לשרת את המדינה ועל תרומתי לארגון ולמדינה. ומביט לעתיד בבטחון ובאמונה שדור המפקדים הבא ימשיך להצעיד את המשטרה קדימה".

השניים סיכמו כי ניצב ביתן יפרוש במהלך החודשים הקרובים עם סיום הליך חפיפה סדור.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר