ישראל גנון ומישל ז'אנו (משמאל). צילום: אילן אסייג

אישום: מישל ז'אנו תכנן לסחוט קבלן ידוע מאשקלון

אסיר העולם מישל ז'אנו מואשם בעבירות נשק וסמים וכן בתכנון לסחוט קבלן ידוע מאשקלון ולקבל ממנו מיליוני שקלים או דירות. כמו כן נחשף כי ז'אנו תכנן להימלט מהכלא

פורסם בתאריך: 20.9.17 14:44

     

אסיר העולם מישל ז'אנו מי שהורשע ברצח את הנערה שקד שלחוב מאשקלון, מואשם כעת בשורה של עבירות חמורות בנשק וסמים. בפרקליטות ביקשו להאריך את מעצרו של ז'אנו וחשפו כי בשיחות שקיים ז'אנו עם סוכן סמוי הוא תכנן להימלט.

"קיים יסוד סביר לחשש כי שחרורו ממעצר, יביא להתחמקות מהליכי שפיטה ולשיבוש הליכי משפט. חשש זה נובע מעדותו של הסוכן לפיה בתאריכים 26.8.17־25 שוחח עם ז'אנו שסיפר לו שהוא מתכנן בריחה מהכלא. ז'אנו שיתף את הסוכן בכך שהוא מתכוון להיתפס עם סבוטקס (תחליף סם) במהלך ביקור, אז יגיעו "שוטר ושוטרת ילדים" לקחת אותו לחקירה בתחנת משטרת בית שאן. בשלב זה צריך לפגוע בהם ברכב, לאיים עליהם באקדח וכך למלט אותו".

שקד שלחוב. צילום רפרודוקציה: אלברטו דנקברג

הסוכן שהפליל את ז'אנו היה אדם מאוד קרוב אליו וזה עולה מהשיחות ביניהם. על פי כתב האישום שהוגש נגד ז'אנו, האו הציע לסוכן לסייע לו בעסקאות נשק והבהיר לו כי הוא שותפו לכל דבר, "אני שולח אותך בחוץ, אני זה אתה. אתה הרגליים שלי אמה הידיים שלי אתה האיש שלי אתה הכל… תכניס לך את זה, אבל תכניס לך את זה לראש לא מעכשיו, מההתחלה שאנחנו בקשר ככה אני ואתה. אז תקשיב בפרה אם אתה הולך למישהו בשמי, אתה הרגליים שלי, אתה הידיים שלי, אתה הכל שלי. מה שאתה מחליט אני גם איתך, לא שובר מילה לא לך ולא לי…"

על פי אחד מהאישומים תכנן ז'אנו לסחוט קבלן בניין ידוע באשקלון. ז'אנו שהחזיק בידיו את חומרי החקירה מתיק הרצח של שקד שלחוב, מצא שם את עדותו של אותו הקבלן, "יש לי עוד בן אדם כפרה עליך, יש לי פה חבילה יש לי קלסר שאף אחד לא יודע עליו שבזמן שהתחיל הבלאגן הוא היה עצור על התיק של שקד… עכשיו יש פה כל זה שהוא היה המודיע המשטרתי הגיע אליי קלסר בטעות מהפרקליטות נכנס לתיק שלי. הנח קח את הקלסר תקרא עכשיו מה הוא היה עושה בזמן? הוא היה מלשין על שלום, על זה על זה על כולם והיה מלשין גם עלינו אתה מבין? …הוא עשיר כקורח אתה בא אליו אתה זורק לו את זה אתה אומר לו 'תשמע יש לך קח תקרא את זה יומיים יש לנו העתק', עם הכל להביא 3-4 מיליון שקל, לא? זה הולך להתפזר בכל העיר הוא לא ירצה את כל הבלאגנים… הוא יעדיף לשתוק ואתה עוד תבוא תגיד לו מישל עושה לך פה טובה.. הוא לא רוצה לפרסם את זה הנה קח את המקור קח את ההעתק תביא מה שמגיע, תהיה בריא, נגמר. לא? זה ילך יתפזר, הוא ישר ייתן לך הבנת?".

"מישל בצרות". ישראל גנון ומישל ז'אנו (משמאל). צילום: אילן אסייג

בשיחה נוספה שנערכה בעניין הסחיטה, אמר ז'אנו: "נו כן אני ישלח אותך קח את כל הניירת אף אחד לא יודע על הניירת, לא הצד הזה ולא הצד הזה…  אתה נותן לו לקרוא את הכל, אומר לו יש לי העתק יש לך החלטה ב…זה, או שאני נותן את זה לחצי ממדינת ישראל ולכל האנשים השניים או שאתה בוא, אתה יודע מישל בצרות עורכי דין בלאגנים הכל מישל יש לו טיפה רגש אליך או שתביא לנו את הבית או שתיים שלוש ארבע בלוקים…".

הסוכן נסע משם לבת משפחה של מישל ז'אנו, קיבל לידיו את המסמכים והעביר לה 1,000 שקלים. על מעשה זה מואשם ז'אנו בעבירה של ניסיון שידול לידי עשיית עבירה של סחיטה באיומים.

סנגורו של מישל זאנו, עו"ד עלי אבו לבן מטעם הסנגוריה הציבורית מסר בתגובה: "לאחר שנקבל את חומרי החקירה נלמד אותם ונגיב בבית המשפט".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר