נפגשו ליד הים. אילוסטרציה: ESEP

עובדת העירייה והביטחוניסט: סיפור אהבה או סיפור קנאה?

תושב העיר שחשד כי אשתו, עובדת עירייה, מנהלת רומן עם איש ביטחון ידוע בעיר, הבחין בהם במקרה כשהם נפגשים ליד חוף הים. למרות שבפרץ של זעם וקנאה הוא תקף את השניים ואיים עליהם, נגזרו עליו רק שלושה חודשי מאסר על תנאי

פורסם בתאריך: 24.2.17 12:51

     

בסיפור הזה יש איש ביטחון ידוע, מנהלת בעירייה, המוכרת בקרב העובדים ובעל קנאי שחשד כי בין השניים מתנהל רומן אסור. זה נמשך בתקיפה אלימה ובאיומים קשים מצד הבעל והסתיים בעונש קל בבית המשפט.

תחילת הפרשה בחודש אפריל 2015, אז נפגשים השניים, העובדת והביטחוניסט, לדבריהם לצורך ענייני עבודה, בחוף הים של אשקלון. הבעל של האישה, שחושד כי השניים מנהלים רומן מאחורי גבו, מגיע במקרה למקום. השניים מכחישים וטוענים כי מדובר בפגישת עבודה וכי שוררת ביניהם מערכת יחסים של ידידות בלבד. אך הכחשתם אינה מונעת מהבעל, שחש נבגד ופגוע, לתקוף אותם ולגרום להם לחבלות. יום למחרת האירוע התייצבו הקורבנות במשטרת אשקלון והגישו תלונה נגד הבעל.

תלונות הדדיות בתחנה. אילוסטרציה: משטרת ישראל

"תפסתי אותם מעשנים במקום מבודד"

"היא בדיוק יצאה מהים וקבעתי איתה ליד חוף הים. הגעתי לשם עם האוטו שלי ועישנו סיגריה, פתאום הגיע אוטו ונעצר והיא אמרה שזה בעלה. הוא יצא מהרכב והתנפל עליי", סיפר איש הביטחון לחוקרת. "זה לא שאני לא יודע לתת מכות, פשוט הקפדתי לא להחזיר. הוא השתולל ואני רק מנעתי ממנו לתת מכות". במסגרת העדות שב וטען כי השניים ידידים וכי הייתה זו פגישת עבודה בלבד.

עוד סיפר בעדותו שספג מכות אגרוף בפניו וכי הנאשם גם היכה את אישתו. "הוא נתן לה סטירות ואני עמדתי ביניהם ואמרתי לה ללכת לאוטו והיא הלכה. הוא ניסה להגיע לרכב ואז תפסתי אותו והיא נסעה משם. הוא אמר לי 'תישאר פה, אני אביא את האחים שלי ונהרוג אותך'. 'אל תדאג אני אגיע אלייך הביתה ואני ארצח אותך', 'אתה תשלם על זה הרבה כסף'". "הוא התקשר למישהו בטלפון ואמר 'תפסתי אותם מעשנים סיגריה במקום מבודד'. אני נסעתי משם והוא איים שיבוא אליי הביתה ויהרוג אותי ואת אישתי".

"קשרי עבודה וידידות בלבד"

האישה, עובדת העירייה, הציגה גם היא את גרסתה בפני החוקרים וטענה כי בעלה הפעיל אלימות גם כלפיה. "הוא הסתובב אליי, הדף אותי ואני עפתי ונפלתי והשתפשפה לי היד השמאלית ורגל שמאל", שיחזרה את רגעי האירוע. "אחר כך בא אליי לרכב פתח את האוטו ואיים לרצוח אותי, קילל במילים גסות ונתן לי מכה בפנים. הסאן רוף של הרכב היה פתוח והוא נתן לי מכה בראש מלמעלה. לאחר מכן התקשר לאמא שלי ואמר לה 'אני אשב עליה בבית סוהר'".

בעדותה סיפרה האישה כי בינה לבין הביטחוניסט, ישנם קשרי עבודה וידידות בלבד, "יחסי עבודה בעיקר וגם ידידים, מדברים מדי פעם", אמרה והוסיפה בהמשך כי החשדות של בעלה נובעים בשל רכילויות של אנשים, "אנשים קנאו בי ואמרו לו כל פעם שיש לי 'קראש' עם בחורים, אבל אף פעם זה לא היה משהו ממשי. אני אדם תוסס מתקדם, מצליח, אני פעילה ואנשים מקנאים בי. אני אדם חברמן, צוחקת עם אנשים, זה לא בקטע מיני, זה חברמנות והוא יודע את זה. הוא אמר לי שאנשים מסתכלים על זה בצורה לא טובה ואני אמרתי שככה אני מתנהגת".

עו"ד אביחי חג'בי

הבעל התוקף זומן לחקירה ובה סיפר כי הוא ואישתו ביחד מגיל 18 ונשואים 27 שנים. על אף שאישתו העידה כי מערכת היחסים ביניהם אינה טובה כבר שנים, הוא דווקא טען כי הכל היה על מי מנוחות וכי מערכת היחסים ביניהם היתדרדרה רק חודשים ספורים לפני קרות האירוע.

"אף פעם לא היו בינינו וויכוחים, לאחרונה שמתי לב שנעלם לי כסף כל הזמן", סיפר הבעל בחקירתו. "אחי, שהוא השותף שלי, אמר לי תעשה בדיקה, זרוק את הכסף לאחר שתספור ותראה אם חסר. זה מה שעשיתי, שמתי את הכסף וכשבאתי לבדוק ראיתי שחסרים 7,000 שקלים. היא הודתה שלקחה 5,000 שקלים ואמרה שהתכוונה להחזיר מאז התחיל הפיצוץ בינינו" העיד. עוד סיפר כי החל לחשוש שאישתו מנהלת רומן מאחורי גבו לאחר שניקה את תא המטען של הרכב וגילה בו מכתב, שרמז לכאורה כי בין הביטחוניסט לבין אשתו מתקיימת מערכת יחסים אסורה. הבעל סיפר בחקירתו כי במכתב שהיה ממוען לאיש הביטחון נכתב "הדבר שאתה עושה הוא אסור, היא אישה נשואה ותתרחק ממנה". הוא שאל את אשתו לפשר הדבר ואם יש לה קשר עם אותו אדם והיא השיבה לו "אנחנו רק נפגשים בקאנטרי".

"אתה לא מתבייש ללכת עם אישה נשואה?"

בחקירתו סיפר הבעל כי הגעתו אל חוף הים הייתה מקרית, שם הבחין כי אישתו עושה את דרכה לכיוון החוף והחליט לעקוב אחריה. "הגעתי לשם וראיתי את אישתי ואותו יושבים, מדברים ומעשנים, הם התחבקו והתנשקו. באותו רגע איבדתי את העשתונות, באתי והתנפלתי עליו. אמרתי לו 'אתה לא מתבייש ללכת עם אישה נשואה', ואז הוא נכנס לאוטו והעיף אותי עם הרכב שלו. עוד סיפר כי גם בבדיקה שערך בפרופיל הפייסבוק של אישתו הוא גילה התכתבויות בין השניים, שמעידות שהייתה ביניהם מערכת יחסים. "אני לא אדם אלים, אך כשראיתי את שניהם ביחד כל אדם נורמלי היה מגיב איך שהגבתי". עוד טען בחקירתו כי גם הוא הותקף ונחבל והכחיש בתוקף שהיכה את אישתו ואיים על השניים.

יום למחרת התייצבה האישה שוב בתחנת המשטרה והגישה תלונה נוספת, לפיה הבעל מצא תמונות אינטימיות שלה ושלח את אחיו לאיים עליה שתצא מביתם המשותף ותחתום על וויתור רכוש, אחרת יפיץ את התמונות ויבייש אותה בפומבי.

כחצי שנה לאחר מכן הוגש נגד הבעל כתב אישום בגין תקיפה ואיומים, על רקע חשדו כי אישתו מנהלת מערכת יחסים מחוץ לנישואים. ממנו עולה כי כתוצאה מהתקיפה אכן נגרמו למתלונן ולמתלוננת חבלות וכי הוא איים על השניים שירצח אותם וחבט בהם. בתחילת החודש הוא הודה, במסגרת הסדר טיעון, בכתב האישום המתוקן, הורשע והוטלו עליו 3 חודשי מאסר על תנאי.

השופטת נועה חקלאי. אתר בתי המשפט

סנגורו, אביחי חג'בי, אמר במהלך הדיון כי יש לכבד את ההסדר, שכן מדובר באדם ללא הרשעות קודמות, שנפצע גם הוא בתקרית וביצע את העבירה בנסיבות חריגות.

"לאחר ששקלתי את מכלול השיקולים, את העובדה שהנאשם בחר לקחת אחריות ולהודות באשמה בהזדמנות ראשונה, את היותו נעדר הרשעות קודמות, את הנסיבות הקשורות לביצוע העבירה, את טיעוני הצדדים לעונש, מצאתי כי ההסדר סביר ומאוזן, הגם שנמצא ברף התחתון של מתחם העונש ההולם, על כן מצאתי לנכון לכבד את ההסדר", סיכמה השופטת נועה חקלאי.

עורך דינו של הבעל, אביחי חג'בי מסר בתגובה: "לא בכדי בית המשפט גזר על מרשי עונש של מ"לא בכדי בית המשפט גזר על מרשי עונש של מאסר על תנאי בלבד בעבירות אלימות קשות. בית המשפט לקח בחשבון את התמונה כולה ואת המחיר האישי של מרשי ורק בשל כך גזר עונש מקל ביותר".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר