ניידות המשטרה במקום
ניידות המשטרה במקום

"מקללים ומשליכים אבנים": תקיפת שוטר ומעצר בהקפות שניות אמש באשקלון

אמש התקיים אירוע "הקפות שניות" בבית הכנסת "שובה ישראל" של הרב פינטו בשכונת ברנע. שוטרים שהגיעו למקום בעקבות תלונה על הפרת התקנות לשעת חירום, תיארו התלהמות כלפיהם והשלכת אבנים. אחד המשתתפים חנק שוטר והפיל אותו לקרקע, לאחר מרדף נעצר חשוד במעשה אשר מכחיש קשר לתקיפה

פורסם בתאריך: 11.10.20 13:14

אמש התקיימו אירועי הקפות שניות בבית הכנסת "שובה ישראל" שברחוב הסוכה בשכונת ברנע שבאשקלון. אל בית הכנסת הזה, אשר מזוהה עם אנשי הרב יאשיהו פינטו, הגיעו אמש עשרות מתפללים לקיים את מצוות ההקפות השניות, בחצר בית הכנסת ולא בתוכו.

אלא שבעקבות תלונה של שכנה על רעש ועל התקהלות בניגוד לחוקי הקורונה הגיעו למקום שני שוטרים שדרשו מהמשתתפים לפזר את ההתקהלות, אך לדברי המשטרה המשתתפים סירבו להתפזר ולכן השוטרים החלו ברישום דו"חות למשתתפים. אחד השוטרים תיאר כי במקום הייתה התלהמות כלפיהם עם קללות והשלכת אבנים וכאשר הם ניסו לעצור את אחד המשתתפים, כך מספר אחד השוטרים, המשתתפים ניסו למנוע זאת מהמשטרה ואחד מהם אף החל לתקוף את אחד השוטרים, "במסגרת הניסיונות של הקהל במקום למנוע את המעצר של האחר, קפץ על השוטר מאחור, חנק אותו והפיל אותו לרצפה", סיפר עו"ד ערן צמיר נציג המשטרה בדיון בהארכת מעצרו של החשוד בתקיפה, "לאחר מאבק ביניהם השוטר שהותקף, רדף אחרי המשיב עד שהמשיב נעצר בעקבות חומה שהפריעה לו לברוח".

צפו בתיעוד הניידות וההתקהלות במקום:

בעקבות תלונות של תושבים על רעש והתקהלות בלתי חוק, נשלחו ניידות משטרה לבית כנסת ברחוב הסוכה בשכונת ברנע באשקלוןאם ידוע מי צילם, אנא עדכנו אותנו

Publiée par ‎כאן דרום אשקלון‎ sur Samedi 10 octobre 2020

יחד עם זאת, גורמים בקהילה טוענים כי האלימות הייתה דווקא מצד השוטרים שמיהרו לפזר גז מדמיע כלפי המשתתפים וגרמו להם לצריבות רבות.

החשוד בתקיפת השוטר נעצר כאמור לאחר מרדף. עוד אמר צמיר כי החשוד הראשון שהשוטרים היו אמורים לעצור, הצליח להימלט, "הוא ברח בגלל שההמון ובכלל זה המשיב מנעו את המעצר שלו", הסביר. בעקבות המקרה, הוזעקו למקום ניידות משטרה נוספות.

החשוד כאמור, נעצר ונחקר ובחקירתו הכחיש כי תקף את השוטר והסביר כי השוטר הותקף ואז נפל עליו ולכן הוא ראה אותו. במשטרה לא קיבלו את גרסתו והוא הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום באשקלון. עו"ד אלון קוצר שייצג את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, טען כי אין כל הוכחה שמרשו הוא זה שתקף את שוטר, "המגע עם השוטר היה מאחור. השוטר לא ראה את האדם שתקף אותו. היו עשרות אנשים במקום", הסביר קוצר.

ההתקהלות במקום

ההתקהלות במקום

השופטת דורית בונדה סירבה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד ושחררה אותו למעצר בית. בהחלטתה כתבה השופטת כי אחד השוטרים "אשר נכח במקום ותיאר בדו"ח הפעולה כי במקום קהל רב, מספר אנשים שמתלהמים, מקללים ומשליכים אבנים" והוסיפה כי בדו"ח פעולה שכתב שוטר אחר הוא ציין כי בעודו אוחז בחשוד אחר, קפץ עליו אדם מאחור, תוך שהוא חונק אותו בצווארו ומפיל אותו לקרקע. בעת הזו לא הופעלה מצלמת גוף של השוטר. השוטר מתאר בדו"ח הפעולה כי הוא קם והבחין באדם בורח ממנו, רדף אחריו רגלית על מנת לעצור אותו ולאחר מכן עצר אותו והפעיל את מצלמות הגוף. "כך או כך ומחומר החקירה עולה כי במקום נכחו אזרחים רבים ומעדות השוטר הנוסף עולה כי הייתה התלהמות של הקהל וכן השלכת אבנים", כתבה השופטת.

היא הורתה לחשוד להיות במעצר בית בבית הוריו למשך ארבעה ימים בערבות של 5,000 ש"ח. אלא שהמשטרה הודיעה כי היא שוקלת לערער על ההחלטה הזאת ולכן השוטפת הודיעה על עיכוב ביצוע החלטתה עד למחר, מה שאומר שהחשוד יישאר בינתיים במעצר.

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


במשטרה אומרים כי החקירה נמשכת בניסיון לאתר את המעורבים הנוספים בתקיפת השוטרים, "אנו רואים בחומרה את האירועים של תקיפות שוטרים המבצעים את עבודתם הנאמנה ונטפל באירועים האלה עד תום", כך נמסר.

עו"ד אלון קוצר אשר ייצג את החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית מסר בתגובה: "מסתבר שהראיות לא ראיות מבוססות, כי ברגע שהתוקף חנק את השוטר מאחורה הוא לא ראה מי זה. השוטרים גם לא צילמו במצלמות גוף שלהם. גם השוטר השני לא ראה אותו תוקף ולכן השופטת החליטה לשחרר".

 

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

30 תגובות
 1. צחי גובר

  דתיים חיות ברברים ערסים אלימים,
  בארה"ב השוטרים היו יורים למרכז מסה ומנקים את הרוחות מטינופות כאלו,
  רק פה הם מעזים לתקוף שוטרים בנוסף להפצת מגיפה קטלנית, ובית המשפט עוד משחרר את המנוולים!
  ביזיון.
  חיות.

 2. ..

  עלק זרקו עליהם אבנים שקר וכזב!!!..השוטרים ריססו גז מדמיע על הילדים הקטנים ימח שמם.
  ילדים קטנים חפים מפשע חסרי אונים מזכיר כמו בשואה לאיפה הגענוו???

 3. .

  שקר וכזב לא זקרו שום אבנים!!! השוטרים ריססו גז מדמיע על כל הילדים..כמו בשואה ימח שמםםם!

 4. דגנית

  פורעי חוק בשם הדת, מחללי דת בשם הדת היחודית של הכת שלהם. מתביישת שהמשטרה לא מתמודדת עם טיפוסים כאלה. חמור מאוד מאוד שראש העיר תומך בהם.
  ראש העיר מוזמן ללמוד מחיים ביבס ורון חולדאי איך לנהל עיר ולא מאפיה

 5. אשר ביטון

  שקר וכזב,אני הייתי במקום ,איך שהשוטר הגיע התחיל לרסס פלפל בלי לשאול בלי לדבר ליד ילדים קטנים.
  אחד ההורים של הילדים התחיל לצעוק על השוטרים ומשם התחיל כל הבלאגן
  השוטר שהגיע התנהג בצורה מגעילה גועל נפש ועוד מוציאים את האנשים בעין לא יפה

 6. ו

  ככה לא מתנהגים יהודים. אתם הדבר הרחוק ביותר שקיים מיהדות.
  כת של עובדי אלילים שאיבדו את הצפון.

 7. אלכס

  ראיתי את כל הסיפור בעצמי.
  יכול להיות אני טועה, אבל ההרגשה שלי שהשוטרים לא רצו לבאו ולטפל בבלגן שהיה כאן.
  בסוף כן הגיעו שוטרים, קיבלו מכות והלכו.
  שתבינו מה היתה התנונה: חלק מהאנשים של "שובה ישראל" רקדו וצעקו (זה היה מטורף), חלק מהאנשים של "שובה ישראל" היה מרביצים למשטרת ישראל (זה היהעצוב ומפחיד).
  כך לפחות זה היה נראה מהצד.

  אציין, שאשים בשכונה סובלים ממש מבבית הכנסת"שובה ישראל" של הרב פינטו בשכונת ברנע.
  ברנע הוא אזור צפוף ודורש "נשימת אוויר" ולא "מלחמות".
  אף אחד לא מתחשב בבעיה – לא תומר גלאם, לא משטרה.

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל ברנע האלה צפונבונים
  יאלה יקקות לא ראינו אותכם כאלה זועמים על ההפגנות של השמאל שהיו
  מהסיבה הפשוטה שאתם שונאים יהדות ומחכים לכל רגע איך להקטין אותה
  ומי שבא פה להגיד שככה בדת לא מתנהגים או חרטא כזו או אחרת אל תבוא ותטיף מוסר אם הכף רגל שלך לעולם לא דרכה בבית כנסת או אי פעם שמע דבר תורה
  אנשים באו לשמוח אבל אתם מרוב שאתם קילפות הנשמה שלכם לא מסוגלת לסבול את האור של התורה

 9. שימי לוי

  אילו תגובות.. איזו שפה… עם הפה הזה אתם מנשקים את אמא שלכם?
  ערסים מטומטמים. עיר פח אשפה.
  השוטרים לא עשו את העבודה. היו צריכים לפתוח באש חיה, אולי אז כל האנרכיסטים החיות היו נרגעים.

 10. .

  כתבה לא נכונה בכלל!! אני נכחתי במקום. השוטרים נכנסו להקפות ומייד ריססו ילדים בגז פלפל! תקפו את הנוכחים במקום ולכן החזירו להם. חבל מאוד שאתם מתבססים על עדויות לא נכונות אף אחד לא חנק יש צילומים של הכל היחידים שצריכים לעצור זה את 2 השוטרים שהגיעו בניידת הראשונה. הדתיים לא ברברים. הם קיבלו את השוטרים בשירים וקיבלו בתמורה גז פלפל ומכות. תבדקו את עצמכם לפני הפרסום!!

 11. יעקב

  מדוע לא עושים קריה חרדית בברנע על שם הרב פיניטו, כמו בנתיבות על שם הצדיק הבבא סאלי. אדון תומר גלם חסר בברנע בתי כנסת ואין מקום פשוט אכזבה.

 12. אודי

  כל הכתבה שקר אחד גדול המשתפלים שם שמו משיכות הגיעו שוטרים וישר ריססו גז פיפל על כולם כולל הילדים הקטנים אף אחד לא זרק עליהם אבנים והשוטרים לא חילקו דוח אחד שלא יבלבלו תמח כל התקשורת האלה היום שם מלא שכנים וכל הקהל שיגיש ההפך מכל מה שרשום כאן

 13. רונית

  אני גרה ממול לבית כנסת הזאת ובאמת זה שק הכתבה..לא היו שום אבנים .. השוטרים באו בצורה משךילה וריססו על ילדים גז
  הילדים בכו..ואז נהיה באלגן.
  את זה לא רשמו פה..רק שקרים מה שיש בכתבה..כצוב

 14. גרה בברנע

  חמודים. מתלוננים כל היום ומתמרמרים ומתבכיינים עשו לי ולקחו לי. לא נאה לכם תחזרו לרוסיה שמה זה מדינת גויים פהההה זה מדינת היהודים וכאן יש יהדות.
  אתם לא יכולים לבוא למדינת היהודים ולהחליט אם יהיה פה דת או לא.
  דבר שני. לא היה ולא נברא כתבת שקר תיכנסו לחמל ותראו את האמת. שקרנים כמו בטלויזיה שאתם מורעלים ממנה.
  ריססו בפוזה על הילדים גז פלפל בלי שום התראה מוקדמת כי סתם בא לשוטר העבריין הזה שבעצמו שצריך לשבת בכלא. ילדה בת 6 התעלפה
  ילד עם מחלת הנפילה קיבל פלפל לפנים. ותינוק בן שנתיים וחצי צרח כמעט נחנק למוות.אם היו עושים ככה לילד שלכם גם אתם היתם דופקים לו מכות. כי אדון בהמה שוטר כנראה ראה הרבה התנהגות גויית ואלימות כמו שדומיכם מחקים ולא מתיימרים להכיר את בוראם וכמה דרך התורה נעימה וטובה לא כמותכם צרי עין מסתכלים על הילדים שלנו ברחוב כמו היטלר שהילדים שלכם לא מתקרבים לציפורן ברגל שלהם. כגון רוצחים נואפים אנסים מסניפי סמים ולא צריך לומר מה עוד תזרקו אותם בטיולים בהודו ואז תגידו החרדים מפיצים מחלות.
  אל תשכחו שכל הבית כנסת הזו זה חוזרים בתשובה שהיו בג'ורה שאתם נמצאים בה היום. ההורים שלנו חילונים בדיוק כמוכם.אנחנו שותקים לכם רק כי יש לנו את ה י ה ד ו ת ואת התורה. אחרת הינו חיות אדם כמוכם. אם היה שם חילוני מעניין אם היית מעיזה לפתוח את הפה שלא יוריד לך את הראש בטעות.
  תתחילו להכיר את היהדות לפני שאתם מבלבלים במוח או את האנשים בכל אופן אנחנו בני אדם. אף אחד מעולם לא דיבר איתך פשוט קשה לכם לראות אנשים טובים בסביבתכם. על מה יש לכם צער? כי אין מקום לנשום.. כפרה כל הבניינים בברנע לא תצליחי לנשום בחיים תעברי לקיבוץ. אין שכל אין דאגות תשבי בבית כל היום כמו ממורמרת במרפסת ותתקשרי למשטרה כל שעה. תבחרי מקום רלוונטי ככה לא תצטרכי להתבכיין על מר גורלך כל יום…

 15. גרה בברנע

  לא היו דוחות ולא נעליים המשטרה באה בהמוניה לא מהתלונה אלא מזה שביקשו את המפקד להתלונן על הילד כאפות שהרגיש גבר על תינוקות.
  ממש סובלים אף אחד לא מבין ממה אתם סובלים חוץ מבעיות נפשיות מהילדות שלכם.. תלכו להורים שלכם תתמרמרו על איך הם הרסו לכם את החיים עם הדרך ההזויה שלכם והמלחמות שאתם בעצמכם עושים. אף אחד לא מדבר איתכם בכלל אתם יושבים לנו על הווריד.
  פחדנים מזמינים משטרות יושבים בישיבה מצלמים באים לבושים כמונו כדי לגשש בפנים.. שכחתם שאנחנו מכירים כבר את הכל גם אנחנו הינו חילונים ובמקומות הכי פחותים. המקום הזה רק הרים אותנו ועזר לנו וזיכה אותנו ללכת בדרך של אהבה שמחה אמונה שלום וכל הטוב. רק שתמיד בכל הדורות היו רשעים שניסו להרוס לעם ישראל ותמיד זה היה קנאה. אתם בוחרים אם להשתייך אליהם או ללכת בדרך טובה.

 16. רבנו יאשיהו פינטו זכות.תורתך תעמוד לנו ולבני ביתנו וקהילתנו

  לאלכס ואנונימי וו וכל ההיטלרים שמגיבים פה אתם למעלה ואו ואו ואו ואו מה יטגנו אותכם אתם קליפות של הסיטרא אחרא ועל אפכם ועל חמתכם תהיה ישיבה ושוב ישראל מעל כולם וזכות מורנו ורבנו ואבותיו וסבותיו ה'יביא לנו גאולה במהרה יגאל אותנו ממכם ואתם המקום שלכם הוא שם בכף הקלע ינאצים אתם בדיוק כמו השוטר הבן מסיקה הזה שמרוב שהבין שהוא גרם להכול איך שבאו כל התחנה יר העלימו אותו כי ידעו שהוא גרם לכל הפרובוקציה

 17. ט

  איזה מגיפה קטלנית ממש מתים מאה בכל יום!!??! הורגים אותם בבית חולים עם כל מיני טיפולים ניסיוניות. ואז אומרים שמת מקורונה. ידוע מה עשו הרופאים עם התימנים עכשיו הכל נחשף. תחכו בסבלנות עוד שלושים שנה ואז נדע מה באמת היה בקבינט השקרונה.

 18. י

  איזה שקר!!! זה ממש לא מה שהיה… אני נכחתי במקום השוטרים הגיעו אמרו קדימה להתפזר ובאותה שניה ריססו גז מדמיע! לא עניין אותם שבמקום נכחו ילדים קטנים ואף תינוקות אשר נפגעו מהגז! מעניין מדוע השוטר לא הפעיל את מצלמת הגוף. הם בעצמם יודעים שעשו טעות נוראית. הרגשה של אושוויץ

 19. האמת לאמיתה חייבים לקרא!

  אשקלון צועדת בצעדי ענק לקראת הפיכתה לעיר אוהבת תורה ושומרת מסורת כשלצידה קהילות קהילות של שומרי תורה ואברכי כוללים, ישתבח שמו לעד. כל כך שמחתי לשמוע כל ערב וערב בחג סוכות את השירים האלה שנשמעו מניידות מוזיקה שעברו בברנע. אפילו נראה לי שהשירים נלקחו ממש משכונת מאה שערים.

 20. נעם

  מעניין מאוד איך כל מי שמגיב לכתבה ותומך בישיבה והאברכים מתבא בצורה גסה, מכלילה ושפה ירודה.

 21. שלומי

  כאדם דתי, אני מתבייש בהתנהגות ובהתנהלות של פוקדי המקום. היכן הביטוי לצניעות, הענווה וטוהר המידות שהתחנכתם עליהם?
  למה להיגרר לעימותים?
  מה המניע לעשות צעדים שמתגרים באוכלוסיה ששונה בעמדותיה ותפיסותיה?
  ראיתי את הסרטונים של ההתלהמות ואני מתבייש. כך לא נוהגים אנשים דתיים באמת.
  חברים אתם התבלבלתם. דרך ארץ קדמה לתורה.
  ההתנהלות של העמותה מבזה את דרכה של התורה.
  אתם דורכים לתושבים על היבלות ומתנהגים בצורה חסרת רסן ומתפלאים מדוע אלו החילונים מפתחים סלידה מהדת.
  גם בחב"ד פועלים לקירוב הלבבות והפצת התורה, אבל עושים זאת בנועם ותוך הקפדה יתרה על טוהר המידות ובטח שלא מתגרים באף אחד.
  ותודה רבה לך אדון ראש העיר מר תומר גלאם על התרומה שלך למלחמת האחים בתוך השכונה. עדיין באפשרותך לתקן

 22. יהודית

  אשקלונים וכל אלו שהתלוננו על המתפללים של שובה ישראל תלכו כפרה על העפר שהם דורכים עליו
  אתם שנאי דת ויהדות בזכות המתפללים והשמחה שהם קיימו בשמחת תורה אתם קיימים .

 23. מנשה

  גברת יהודית היקרה, את והחברים התכשיטים שלך יכולים כלשונך ללכת כפרה על הלוחמים שמסכנים את חייהם בצבא כדי שהחברים שלך יעשו מסיבות קורונה, ללכת כפרה על כל אותם ההורים שמחנכים את הילדים שלהם ללמוד, להשכיל ולהצליח מבלי להיות תלויים באנשים אחרים, ללכת כפרה על האנשים בני מעמד הביניים שעובדים ללא הפסקה כדי לשרוד ועל הדרך גם מצמיחים את הכלכלה והמשק במדינת ישראל, ללכת כפרה על הרופאים שעובדים יומם וליל כדי להציל חיים, כן גם את החיים של אלו שבמודע לא מקפידים על הנחיות משרד הבריאות והמדינה.
  בקיצור, עדיף שתשמרו על צניעות. את מביישים את עצמכם בכל פעם מחדש. תנו לנו שקט מאנשים כמוכם

 24. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  גועל נפש להכפיש ככה תלמידי חכמים לבוא ולהתיז גז מדמיע על ילדים שסך הכל רצו לשמוח בשמחת התורה הם לא עברו על שום חוק ועוד שמחו בחוץ אני ראיתי מהבית שלי מה היה ובכיתי שזה מה שמגיע לתלמיד חכמים שככה יבזו אותם ויתנהגו איתם כאחרוני העברינים השוטר מתחבא מאחורי החוק עשה טראומה לילדים קטנים מה כלכך כואב שמתפללים וזאת העיר שלנו בדיוק כמו של כל הקליפות של הסטרא אחרא שהגיבו כאן לא ראיתי שאת ההפגנה שעשו הערב רב פנייתם ככה אני פשוט מתביישת בשבילכם ולא אנחנו קופים בהתנהגות הבהמית היא שלכם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר