המועצה הדתית אשקלון. צילום: ארז מנשה
המועצה הדתית אשקלון. צילום: ארז מנשה

"הילד שלך יודע להגיד קדיש?": איים על מפקח כשרות ונעצר

צעיר מאשקלון נעצר לאחר שעל פי החשד איים על מפקח כשרות ותקף את מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית. בחקירתו אמר הצעיר כי לא התכוון לאיים והכחיש כי תקף את מנהל המחלקה. מעצרו הוארך

פורסם בתאריך: 6.9.17 11:21

     

תושב אשקלון בן 22 נעצר ביום שני, לאחר שעל פי החשד איים על פקח כשרות וכן חשוד בתקיפתו של מנהל מחלקת הכשרות במועצה הדתית באשקלון. החשוד אמר בחקירתו כי לא התכוון לאיים והכחיש את התקיפה.

הרקע למקרה הוא העסק אותו הקים הצעיר והשקיע בו כסף רב, אך לאחר פרסום של המקום בתור עסק "כשר", המפקח של המועצה הדתית הודיע כי המקום אינו כשר. הצעיר לטענתו אמר כי לא הוא פרסם את העסק שלו ככשר וכי הדבר נעשה על ידי אדם אחר. בשיחה עם אותו מפקח כשרות, כך על פי החשד, הוא איים עליו ואמר לו "בן כמה הילד שלך, הוא יודע לומר קדיש, כדאי שתלמד אותו כי אני בא לרצוח אותך". לאחר מכן הגיע לעסק שלו, מנהל מחלקת הכשרות ועל פי החשד הצעיר תקף את מנהל המחלקה.

הצעיר נחקר כאמור ואמר כי לא התכוון לאיים והכחיש כל תקפה של מנהל המחלקה. בינתיים הוא הובא לפני שופט להארכת מעצרו ושם טען נציג המשטרה כי "החשוד לא בחל באמצעים ואיים באופן ישיר וממשי על העובד שאחראי על הפרסום ואף תקף אחר שקשור לאותו עניין. כל זאת על רקע ביצוע עבודתם, הדבר מצביע על מסוכנות". הסניגורית של הצעיר אמרה כי הצעיר החשוד "לקח אחריות ואמר 'נכון התעצבנתי וראיתי פרסום ופוגע בעסק שלי, מעולם לא התחזיתי בכשרות העסק ובהליכים להסדיר כשרות ובקשר עם הרבנות ועושים הכל', והפרסום לא נכון, שהוא כוזב, פוגע בעסק, נכון שאמר שהתעצבן ודיבר לא יפה, לקח אחריות על מה שאמר, אך לפני כן אותו פקידי ציבור קילל וצעק עליו, אחרי שאמר לו את המילים ושלח לו הודעה שמחכה לו וממשיך להתגרות בו".

אילוסטרציה. צילום: משטרת ישראל

בהחלטתו כתב השופט חיים נחמיאס: "מדובר בעבירות חמורות ביותר, העלבת עובד ציבור, במילות עלבון בוטות, גסות, איומים חמורים על חייו, ותקיפה נוספת של עובדת ציבור, מדובר באנשים שמופקדים על בדיקת שמירת הכשרות וכפי שטען בצדק ב"כ המבקשת, הדבר לא מעלה או מוריד מי פרסם של העסק כביכול יש תעודת כשרות, אם לאו, הראיה שהמשיב לא התבושש מילולית או פיזית לתקוף עובדי ציבור הממונים על אכיפת הפרסום הראוי בענייני כשרות". והאריך את מעצרו של החשוד עד ליום חמישי.

בעקבות כך ערער הצעיר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, באמצעות עו"ד אוהד טמם ושם בדיון טענה נציגת המשטרה נגד הערעור ואמרה כי הצעיר החשוד "הציג פרסום כאילו העסק כשר, בתגובה האחראי על האכיפה שזה תפקידו, הגיב שהעסק אינו כשר מכאן מקבל טלפון הביתה בשעה 18:00 בערב, לטלפון הפרטי שלו בביתו בחיק משפחתו. הוא מוודא שהוא האדם שכתב את הדברים. הטלפון השני בהפתעה גמורה שואלים אותו, הוא אומר, יש לנו הקלטה, בן כמה הילד שלך, הוא יודע לומר קדיש, כדאי שתלמד אותו כי אני בא לרצוח אותך, איום ספציפי מדויק, שואל אותו היכן הוא גר.זה מחריף את האיום מברר עליו פרטים, זו שיחה יזומה מכוונת עם כוונה שעומדת מאחוריה על מנת להפחיד. בהמשך יש לנו גם על פי החשד אירוע של תקיפה של אדם אחר, מנהל מחלקת הכשרות, לזה גם יש ראיות".

עו"ד טמם אמר בדיון בתגובה כי "יש כאן רק איומים. אותו מתלונן לועג לו" וכי מרשו "הולך למשטרה בלילה, שמע שהיא מחפשת אותו, אחרי שהוא נרגע הלך למשטרה, ביקש שיחקרו אותו. יותר מזה, הוא הודה. איזה אדם מסוכן זה?? מצד שני הוא לא הודה בתקיפה. התברר שזה נכון".

השופט ישראל פבלו אקסלרד כתב בהחלטתו כי אין די ראיות לעבירת התקיפה "עיון בתיק החקירה מעלה כי קיימות ראיות המקימות חשד סביר לביצוע עבירות האיומים והעלבת עובד הציבור. אשר לעבירת התקיפה, הרי לטעמי, לא ניתן לומר כי די בראיות שבתיק החקירה כדי להצביע על מעורבות של העורר בעבירה מסוג זה. יחד עם זאת, אני סבור שעילת המסוכנות קמה במקרה הזה וזאת נוכח האיום הברור והמפחיד אשר העורר איים כלפי נציג הציבור. האיום נאמר בלשון מפחידה לפיה על המאוים ללמד את בנו הקטן להגיד קדיש שכן בכוונת העורר להרוג את המאוים באופן מידי". השופט קיבל את הערעור חלקית וקיצר את המעצר ביום אחד.

היום אמור להתקיים דיון נוסף בהארכת מעצרו של הצעיר.

עו"ד אוהד טמם מסר בתגובה: "אנו נלמד את החומר ונגיב בבית המשפט".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר