הרב יהודה בן דוד
הרב יהודה בן דוד

4 שנות מאסר נגזרו על המקובל שהורשע במעשים מגונים בקטינות

הרב המקובל יהודה בן דוד שהיה אחד הרבנים הידועים באשקלון ואשדוד, הורשע בביצוע מעשים מגונים בשלוש אחיות קטינות בבית כנסת. נגזרו עליו 4 שנות מאסר ופיצוי בגובה 150 אלף ש"ח. הוא מתכוון לערער על ההרשעה ועל העונש

פורסם בתאריך: 11.10.19 10:49

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע גזר אתמול על הרב יהודה בן דוד, בן 72, עונש של 4 שנות מאסר בפועל בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים כלפי שלוש אחיות בנות משפחה אחת, בהיותן קטינות. בנוסף, פסק ביהמ"ש כי הנאשם ישלם למתלוננות פיצוי בסכום כולל של 150,000 ש"ח.

הרב בן דוד, בן 72, אבל ל-19 ילדים וסב ל-72 נכדים, היה במשך השנים, בעיקר בשנות ה-90 רב מקובל ידוע בכל אזור אשקלון ואשדוד, ותלמידים רבים היו לו גם בעיר אשקלון וגם בעיר אשדוד. בשנת 1997 הוא הורשע במעשה מגונה בבת משפחה שלו ונידון לחמישה חודשי מאסר. לאחר מכן ירדה קרנו של הרב, אך עם השנים הוא חזר וקיבץ סביבו חסידים ותלמידים אשר שתו בצמא את דבריו. עד לפני מעצרו לפני כשנה הוא קיים שיעורים ברחבי העיר אשקלון והיה אורח מכובד באירועים משפחתיים של תלמידיו.

הרב יהודה בן דוד בבית המשפט

הרב יהודה בן דוד בבית המשפט

הרב בן דוד הורשע לאחר ניהול הוכחות כאמור בביצוע עבירות של מעשים מגונים כלפי שלוש קטינות בנות 8,12 ו-14 עת הגיעו לבית הכנסת עם בני המשפחה. הנאשם ביצע את המעשים בחמש הזדמנויות שונות החל משנת 2012  סמוך למשרדו בבית הכנסת.על פי האישום הראשון – בשנת 2012 כשהיתה א' כבת 8 היא לקחה את אחיה הקטן לבית הכנסת, וכשאחיה התפלל, ישבה א' עם הנאשם בסמוך למשרדו, והשניים שוחחו. בזמן הזה ליטף הרב את רגלה של א', ובהמשך ליטף ומישש את חזה של א'.

על פי האישום השני – בשנת 2012 כשהיתה ב' כבת 12, היא הלכה עם שני אחיה הקטינים לבית הכנסת בכדי לקבל ברכה מהנאשם. בזמן שהם בבית הכנסת, הורה הרב לשני אחיה של ב' ללכת לחדר אחר במתחם ואמר לב' לבוא עימו לחדר אחר שהיה במתחם בקומה הראשונה. או אז, שאל הנאשם את ב' אם היא אוהבת אותו, ונישק את ב' על פיה. לגבי עובדה נוספת אשר נטענה באישום השני על כי הנאשם החדיר את לשונו לפיה של ב', נקבע בהכרעת הדין כי עובדה זו לא הוכחה.

על פי האישום השלישי – באישום זה מפורטים חמישה אירועים, ובגין שלושה מהם מיוחסות 9 עבירות. האירוע הראשון הינו משנת 2018 – ג' הגיעה לבית הכנסת, פגשה ברב בן דוד, אשר נצמד אליה, הצמידה לקיר, הגע בחזה, מישש את ישבנה, והתחכך עם איבר מינו באיבר מינה כששניהם לבושים.

אילוסטרציה: מוטי מילרוד

אילוסטרציה: מוטי מילרוד

האירוע השני – הנאשם הצמיד את ג' לקיר, ליטף את חזה וישבנה של ג' מעל הבגדים, נצמד אליה, ובמשך מספר דקות התחכך עם איבר מינו באיבר מינה כששניהם לבושים.

באירוע השלישי – בו לא מיוחסת עבירה – ג' הגיעה למשרדו של הנאשם בבית הכנסת, הוא ביקש ממנה לכתוב על פתק כמה היא אוהבת אותו, שאל אותה אם היא רוצה להתנשק איתו.

באירוע הרביעי – הרב הצמיד את ג' לקיר וביקש ממנה לגעת באיבר מינו, וג' עקב פחדה מהנאשם ועקב הסיטואציה בה היתה, נגעה באיבר מינו של הנאשם מעל בגדיו. אזי שאל הנאשם את ג' אם היא רוצה לראות את איבר מינו והקטינה השיבה בשלילה.

האירוע החמישי – בו לא מיוחסת עבירה – ענינו החלפת דברים בין הרב לבין הקטינה ל -ג'.

"הוכח, מעל לספק סביר, כי לנאשם היה כלפי ג', כמו גם כלפי כל משפחתה, מעמד של מי שהיה נערץ, והיה לא רק בעל מעמד של רב, אלא היתה לו מעורבות רבה מאוד בכל עניני המשפחה ובכל התחומים, לרבות מעורבות בעניינים רפואיים וכלכליים, והנאשם היה מעורב בחיי ג', וכל המשפחה, באופן ש'הכל היה עובר דרכו', ונוצרה תלות מסויימת של המשפחה כולה בנאשם, הן בתחומי קבלת עצות  רפואיות והן בתחום הכלכלי", כתב השופט יואל עדן.

השופט יואל עדן. צילום: אתר בתי המשפט

השופט יואל עדן. צילום: אתר בתי המשפט

בשלב הטיעונים לעונש, ציינה עו"ד רחלי אטיאס מפרקליטות מחוז דרום, כי "המעשים בוצעו ע"י הנאשם בבית הכנסת – מקום הקדוש עבור המתלוננות ובני משפחתן. הנאשם לא בחל ביום בשבוע ואף לא בשעות משעות היממה לביצוע מעשיו ואף היה שולח למתלוננות הודעות כתובות בשעות הקטנות של הלילה".

מנגד, מטעמו של הרב בן דוד הוצגו מכתבים משני רבנים אשר העידו כי הרב היה מסייע רבות לזולת ועוסק בגמילות חסדים, כמו כן, נשלח מכתב גם מפוליטיקאי בכיר ברשות מקומית. הרב גם הביא שורה של עדי אופי אשר הכירו אותו וטענו כי מדובר באדם טוב, וכך העידה אחת העדות: "לכל מה שהגעתי עד היום, אני יכולה להגיד באמת בפה מלא בגאווה זה בזכות ההדרכות שלו, ואני גאה בעצמי מה שהגעתי עד הלום. אני חושבת שזה מה שאני יושבת פה היום זה הזדמנות לגמול לו מעט מכל הטוב שהעניק לנו כמשפחה".

הרב יהודה בן דוד

הרב יהודה בן דוד

השופט יואל עדן, כתב כי הוא לקח בחשבון גם את הדברים הללו, אך לבסוף גזר כאמור על הרב בן דוד עונש מאסר בפועל של 4 שנים, מאסר על תנאי ופיצוי כולל למתלוננות בסך של 150,000 ש"ח.

סנגורו עו"ד משה מרוז אמר בבית המשפט כי הוא מתכוון להגיש ערעור לבית המשפט העליון הן על הכרעת הדין המרשיעה וכן על גזר הדין.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

31 תגובות
  1. אריאל

    אדם נתעב שניצל את מעמדו הרוחני כלפי מאמיניו. אני אישית הייתי בהרצאה שלו באחת החתונות . ראיתי איך קהל מאמיניו (שוטים מוחלטים) קמים לפניו כאילו הוא בכבודו ובעצמו הוא האלוקים.
    הרב הזה דיבר על כך שכולם נוהרים לקנות רכבים וכולם מחפשים רכבי יוקרה בו בעוד אפשר להסתפק אפילו בסוסיתא או בסוברו מכיוון שגם אלו עושים את אותה העבודה ולהפתעתי גיליתי שהרב הזה שלא משמש דוגמא אישית הוא הוא נוסע על בוולוו.
    זה זה נביא השקר .
    ולכל השוטים – עורו

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    ממש בושה וחרפה לרב שניצל את מעמדו כרב נגד כל הילדות שעשה מהם מה שרצה זו מכת מדינה תמיד שומעים על הרבה רבנים שמתנאגים בצורה נבזית כזו כל אדם כזה שמנצל לרעה את הבנות והנשים הנ"ל דינו למאסר עולם שם מקומו ניצול עמדתו כרב לספק את צרכיו המיניים בושה וחרפה לרבנים כמוך

  3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    הגיע הזמן להפריד בין דת ומדינה.להוריד מאתנו את פקחי הכשרות.

  4. הילה

    תגיד לי אדוני השופט אתה שפוי לא היה בכלל קיום יחסים מיניים על מה 4 שנים אתה בעצמך צריך לבדוק את עצמך אם אתה ראוי להיות שופט בהגזמה ורק אם באמת זה נכון 3 חודשים עבודות שרות לאן הלכתההההה

  5. אנונימי

    שטויות במיץ…. זה רב קדוש עם עלילות שווא!!!! אלו שונאיו שמקנאים בקדושתו ובחוכמתו…

  6. מוחמד

    מדינה עם בית משפט חולני מפלה וללא דין אמת בושה חברתית שופטיי חלם דין הזוי

  7. אני

    נכון מאד!!!!!
    ממש שטויות במיץ קינאה גדולה ואפילו מאד!!!
    חבל מאד שאנשים מגיבים בלי לדעת .
    רב צדיק מאד.
    מי שלא מפחד לדבר ולהעליל יש בורא עולם למעלה!!!
    כדאי לכם להזהר בדבריכם.

  8. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    לכול המישפחה שלו מספיק לרשום תגובות אפילו לא היתם בבית מישפט לתמוך בו ואחרי שהודע בהרבה דברים יאללה הגיע הזמן שיתפס

  9. מושיקו

    בית המשפט והשופטים שבו כבר מזמן איבדו את אמון הציבור בהם. גם בג"ץ כבר ידוע שהוא נגד העם שלו ונגד דתיים בפרט.
    מי שמחפש צדק לא יכול למצוא אותו בבתי המשפט.

  10. תרקב בכלא מנוול

    בושה וחרפה, היה צריך לקבל מאסר עולם כולל עבודות פרך. הורשע בעבר על עבירות דומות וחזר לסורו הנבל.
    רצח את הנפש של הילדות הזכות והתמימות האלו.. אין רחמים ואין חמלה!

  11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    מי אתה מושחת ומסכן כנראה שאתה הוא הפדופיל בכל העסק הזה.מי הודה במה??
    מנוול אחד.

  12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    ראו את תמונתו, יושב בבית המשפט, הוא כבר לא "מקובל", חוץ מזה, זה שהוא "רב" לא הופך אותו, קדוש! קדושים יש בנצרות! רב הוא תואר ותפקיד. רב הוא אדם לפני הכל, עוד לפני היותו נושא בתפקיד, ואם אינו יכול להשתלט על יצרו, ראוי שייתן את הדין בחומרה יתרה, משום שהוא משמש דוגמה לאחרים.

  13. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    חברה לכול אלה שמגינים לא שמעתם בכלל שהודה שאין לו הסמכה לרב כמה פעמים שקר שם ואפילו מכר את המצוות שלו כדי שיקלו על עונשו כול עוד אף אחד לא היה בפנים שקט מוחלט וגם פעם שניה שעשה עם כלתו זה עלילה נו באמת גואל רצון אפס לאומתו

  14. יניב

    חברים חברים לצערי כול מה שאני כותב הוא אמת לאמיתה
    קודם כול אני מתפלל לבורה עולם שיחוס את הרב ויתן לב של בשר לשופטים לפני שהם גוזרים עונש כזה לאדם כזה הסיפור שלי היה אותו דבר אותו אשמות שאני נשבע בכול היקר לי שלא היו דברים מעולם אף אחד לא האמין לי היה לי שני אפשרויות או לקחת עסקה או ללכת עד הסוף שזה אומר עסקה עונש קל ואים ללכת עד הסוף עונש חמור אני אמרתי בליבי השם בורה עולם זה העונש אני מקבל באהבה בסוף עשיתי עסקה ויצאתי עים עונש קל אבל בושות בלי סוף השופט כתב במו ידו אים לא הייתי עושה עסקה הייתי הולך לשנים רבות בכלא לאחר שסיימתי את הכול אחרי כול המשפטים הלכתי לדרכי בביזיון גדול כי הודאתי בדבר שלא עשיתי אף אדם לא האמין לי לאחר שלוש שנים של סבל פנימי פיתאום מופעים הצלי האנשים שבגללם אני נישפטתי הם ביקשו ממני עשרות פעמים סליחה פיצוי הכול אני אמרתי להם רק דבר אחד אני רוצה שתעמודו ליד השופט ותגידו את זה הכן זה היה השופט לא קיבל את זה לקחנו עו"ד זה לא עזר מי שעשה את כול הסיפור הזה הם המשטרה והפרקליטות יחד אטל להרוס משפחה בכלל שהם לא מכירים אותי הם רצו נקודה יפה על הכתף שלהם מי יודע כמה שוטרים ושופטים ועו"ד של הפרקליטות יש להם דם דם חי על הכתף של אנשים חפים מפשע אני אדם מאמין בתורה ובבורה עולם הוא רוצה את זה הם היו שולחים שלו אבל הם לא יצאו בלי עונש אני קיבלתי עונש קל מי יודע מה מחכה להם

  15. פנינה ....

    קשה מאוד לאמין לך אבל במקרה הזה הוא חזר על מעשים שלו פעם נוספת תשאל את השאלה עם היה מקבל אז עונש קשה הבנות הללו לא היו עוברות סבל כזה בפעם קודמת עקלו בעונש כי הוא רב ומה שהתגלה במישפט שאין לו שום הסמכה לרב כבר הוא משקר וזה לא השקר היחידי

  16. פנינה ....

    חברה אתם עיוורים לכול המצב גם אנחנו הינו שם והוא גרם לי להרבה צרות היה מדבר עם אישתי בטלפון הרבה כדי "להרגיע" אותה מימתי "רב" אמיתי מדבר עם אישה אדמור לא מדבר כמעט אף רב לא מדבר מעניין תבדקו אצלכם בבית מה קורה

  17. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    הרב אבי זרקי – ראש התנועה להגינות משפטית
    מדי יום פונים אל התנועה להגינות משפטית שבראשותי אנשים, נשים ונוער. אנו מדריכים ומכוונים אנשים בשעת צרה ובעתות משבר ללא קבלת תמורה. גם במקרה דנן קבלנו פניה אחת ופרסמנו בדף הפייסבוק של התנועה פניה לציבור על מנת לברר את הנושא לעומקו ולרחבו. הפעלנו חוקר פרטי מהבכירים בארץ שיבדוק את הנושא מכל הכיוונים והוא אמור להביא בפנינו את מסקנותיו.
    במשך השנים האחרונות ירדה קרנם של רבנים באופן דרסטי. אם פעם המושג "רב" סימל איד מורם מעם, משכמו ומעלה, ירא אלוהים ושונא בצע, פרוש ומהבלי ותענוגות העולם, הרי שהיום ההפך הגמור הוא הנכון.
    "מלחמות הרבנים" הפכו לזירת התגוששות עקובה מדם, בה לא בוחלים בשום אמצעי על מנת להכניע את היריב, לסגור את חצירו ולהוציא עליו שם רע לדיראון עולם.
    אני טיפלתי בעבר באופו אישי בפרשיות נוראיות בחצרות רבנים. אני מבקש מהציבור את אשר בקש יהודה מאחיו "אל תשפכו דם". תנו לנו לבדוק את הדברים ואנו נוציא הודעה מסודרת בעניין. אנו ארגון שלא דורש ולא מקבל אגורה מאף אחד על שום פעולה ויש לנו את כל הכלים והקשרים להגיע לחקר האמת.
    בברכה וכבוד רב, הרב אבי זרקי – ראש התנועה להגינות משפטית.

  18. שארפ

    לא ברור באיזה סמכות מדובר,אתה תחקור את השוטרים, תחקור את הבנות.את האמא,,את יהודה הרואה חשבון, תבדוק את ההקלטות,את המצלמות,את ההודעות שהוא שלח לבנות,את הנדלן שהוא רושם על שם התלמידים שלו,את העורך דין מאשקלון, תבין אנחנו לא ילדות בנות שמונה בקומה תחתונה של בית הכנסת של יהודה,יום טוב יקירי

  19. פנינה ....

    ארגון של סוטים עם רזומה של גואל רצון הרב ברלנד עד עכשיו השתיקו אנשים אימו עליהם מספיק ילדים של הפדופיל לרשום חרטה

  20. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    לילדים של הפדופיל ועבריין מין
    מספיק לרשום סיפורי אלף לילה ולילה ודמיונות
    תקבלו שתפסו וזהוא

  21. שלומית

    מאחלים לבנות ולמשפחה שקט נפשי כול הכבוד על המלחמה והלוואי עלי שהמישפחה שלי היתה תומכת בי ככה שולחת לכם חיבוקים

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר