שוד. אילוסטרציה א.ס‏.א‏.פ‏ קריאייטיב‏/INGIMAGE

השוד המבוים: המוכר תיאם את שוד הכספת עם השודד

המשטרה חושדת כי שוד כספת שהתרחש לפני כשבוע בפיצוציה בעיר, הוא בכלל שוד מבוים בין המוכרן במקום לבין חברו השודד

פורסם בתאריך: 15.7.17 22:38

     

חקירת משטרה שנפתחה בעקבות אירוע של שוד פיצוציה באשקלון, העלתה כי השוד בוים וכי המוכרן בפיצוציה והשודד סיכמו מראש על השוד. השודד נעצר ובית המשפט שחרר אותו.

ביום ראשון השבוע, אירע שוד מזוין של פיצוציה באשקלון, במהלכו איים השודד, תושב העיר בן 19, בנשק, תקף את המוכרן וגנב כספת עם כסף מהמקום.

המשטרה פתחה בחקירת השוד ובמהלך החקירה של המוכרן התברר לחוקרים כי למעשה השודד פנה אל חברו שעובד כמוכרן במקום ותיאם עימו את ביום השוד.

המוכרן סיפר לחוקרים כי בסמוך לאירוע, פנה אליו השודד ואמר לו "אני אעשה שוד, ונתחלק ברווחים… אני אשדוד אותך וכל מה שאתה צריך לעשות זה לשתף פעולה". המוכרן סיפר את הדברים בחקירתו, אלא שהשודד עצמו הכחיש את הדברים והמשטרה ביצעה עימות בין השניים.

פיצוציה. אילוסטרציה: מוטי מילרוד

ביום שישי הובא השודד להארכת מעצרו בבית משפט השלום באשדוד. סנגורו של השודד שראה שרק מרשו נעצר ואילו המוכרן שהיה שותף לשוד, לא הובא לבית המשפט התקומם על כך. ונציג המשטרה בדיון השיב לו כי "החשוד הוא המבצע בפועל והקורבן הוא שותף פאסיבי, שחזר בו ממעשיו, ושיתף פעולה עם המשטרה ומסר את כל המידע הנדרש, ואנו לא סבורים בשלב הזה כי ישנה מסוכנות או חשש לשיבוש. אני מזכיר שמדובר בשותף פאסיבי שרק "לא התנגד" למעשיו של החשוד בעבירה ולא בשותף אקטיבי לתכנון".

שוד. אילוסטרציה א.ס‏.א‏.פ‏ קריאייטיב‏/INGIMAGE

הסנגור מחה על כך "אני פשוט בהלם מהדברים", אמר הסנגור והסביר מדוע אי אפשר לטעון שמרשו ביצע שוד: "אם נלך לפי גירסת אותו מוכרן, הרי שמדובר באדם שהמשטרה בעצם מאמצת באופן מלא כל מילה שהוא אומר וזה בגלל שהוא "שיתף פעולה" עם המשטרה, אם מה שהוא אומר זה נכון והאירוע הזה בוצע בתיאום מולו ובהסכמתו כאשר הוא בעצם זה שנותן את הכסף ומאפשר את האירוע, החשוד לא הגיע על דעת עצמו כמו באירוע קלאסי, תוקף, שודד, ודורש כספים אלא הוא ידע שהוא מגיע לאירוע מבויים שאלמלא הסכמתו ושיתוף הפעולה של האחר האירוע לא היה מתרחש".

הסנגור אף העלה גרסה שאולי המוכרן הוא שיזם את כל השוד הזה ותהה מדוע המשטרה מאמינה לו ולא עוצרת אותו, "בכל הכבוד מדובר בהתנהגות בלתי תקינה בעליל, מגמתית מאוד ובית המשפט שמפעיל שיקול דעת לא יכול להשלים עם מצב דברים שכזה, המשטרה תמיד דואגת לבוא ולומר כי הם מבהירים לחשודים כי גם אם ישתפו פעולה במשטרה הם לא ישוחררו ולא יקבלו הטבות, אבל מה קרה כאן מה הוביל להנחה שעשה אותו קצין עם המוכרן אפשר לראות בתיק".

גם השופט יהודה ליבליין, הסכים עם הסנגור שאי אפשר לטעון שהצעיר ביצע שוד, "עיון בחומר החקירה מעלה חשד כי החשוד אכן היה מעורב בעבירת רכוש, ספק רב לאור חומר החקירה המצוי באם ניתן לייחס לו עבירת שוד…אינני מוצא בחומר החקירה די כדי לבסס חשד סביר שהחשוד ביצע את העבירה המיוחסת לו וזאת במנותק מהשאלה אם החשוד ביחד עם האחר, ביצעו עבירת רכוש שאיננה כרוכה באלימות ולגביה קיימות ראיות אך היא איננה מצדיקה מעצר לתקופה המבוקשת על ידי היחידה החוקרת".

בעקבות כך, הורה השופט לשחרר אותו בהמשך היום למעצר בבית אמו.

 

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר