עליה מתמדת בתאונות. רוכבי אופניים חשמליים באשקלון. צילום: אלירם משה

בקרוב: הפקחים יתנו קנסות ויפנצ'רו גלגלים לרוכבי אופניים עבריינים

העירייה אישרה אמש לתת לפקחיה סמכות להטיל קנסות על רוכבי האופניים לסוגיהם כולל קורקינטים. הם אפילו יוכלו להחרים את האופניים או לעכב את הרוכב עד להגעת המשטרה

רוכבים באופניים באשקלון? שימו לב, בקרוב ייתכן שפקח של העירייה יעצור אתכם באמצע הרכיבה וירשום לכם דו"ח על שרכבתם בניגוד לחוק.

אמש אישרה מועצת העיר אשקלון להסמיך פקחים עירוניים לטובת אכיפת תנועת אופניים, אופניים חשמליים, קורקינטים ואופנועים במדרכות, במעברי חצייה ובשבילי האופניים.

אופניים חשמליים. צילום: אלירם משה

בהתאם לחוק, רשאים הפקחים להפעיל סנקציות שונות כנגד הרוכבים בניגוד לחוק לצורך אכיפת זכויות הדרך, החל ממתן קנס, דרך הוצאת האוויר והשסתומים מצמיגי האופניים (חשמליים ולא חשמליים או קורקינט), תפיסה והרחקה של האופניים ועד לסמכות עיכוב אדם עד לבואו של שוטר. נדגיש כי, הפקחים יעברו קורס הכשרה בנושא.

בעיריית אשקלון רואים את המהלך כבשורה של ממש עבור הולכי הרגל, בהם נושאי עגלות וכסאות גלגלים, שייהנו מעתה ממדרכות ומעברי חצייה בטוחים, עד כמה שניתן, מרוכבי אופניים לסוגיהם, שלעיתים, מהווים סכנה הן לעצמם והן למשתמשי הדרך השונים.

הכל עניין של תחבורה. רוכבי אופניים חשמלים. צילום: יח"צ.

ההצעה שיזמה העירייה בראשותו של ראש העירייה בפועל, תומר גלאם אושרה והיא חלק מהפעילויות המניעתיות וההסברתיות שמבצעת עיריית אשקלון, באמצעות המטה העירוני לבטיחות בדרכים, על מנת למגר ולצמצם את תופעת הרכיבה על אופניים שלא כחוק.

, תודה על הרשמתך.
עתה אשר את קבלת הדיוור במייל וקבל את הידיעות החמות בעיר למייל שלך
תגיות:
אולי יעניין אותך גם

תגובות

הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר