לימודים דרך זום. צילום: אייל טואג
לימודים דרך זום. צילום: אייל טואג

מיום שני: תלמידי אשקלון חוזרים ללימודים דרך הזום

מערכת החינוך העירונית באשקלון חוזרת למסגרת - מרחוק. בחינוך המיוחד תתקיים פעילות הפגתית במוסדות החינוך להורים המעוניינים בכך

פורסם בתאריך: 2.11.23 17:50

     

החל מיום שני הקרוב ,06.11.23, תחל מערכת החינוך העירונית באשקלון בחזרה הדרגתית למסגרות אבל – מרחוק.

הפעילות תתקיים, בשלב זה, בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים והעל יסודיים, בכלל המגזרים, ובין השעות 10:00 עד 13:00. כל בית ספר, יסודי ועל יסודי, יציג להורים ולתלמידים תוכנית שבועית שתכלול את מערכת השעות שתתמקד בשיחות על המצב ותגבור חומר לימודי בצורה חוויתית.

בעירייה מדגישים כי ההשתתפות אינה חובה וכי לא תהיה התקדמות בחומר הפדגוגי ולא יינתנו שיעורי בית/עבודות/בחינות. כמו כן, השיעורים יוקלטו ויופצו לקהילת בית הספר מה שיאפשר לתלמידים לצפות בהם בכל שעה שתתאים להם ולהמשיך להישאר מעודכנים.

כמו כן, מסגרות החינוך המיוחד ייפעלו במתכונת הפגתית במוסדות עצמם להורים המעוניינים בכך, וגם זאת, לאחר הערכת מצב שנערכה עם הורי החינוך המיוחד ולבקשתם. בתי הספר יעמדו בקשר ישיר עם ההורים.

בגני הילדים יתוגברו הפעילויות ההפגתיות בזום.

בעירייה מציינים כי ההחלטה התקבלה בישיבה שנערכה היום בין הנהלת העירייה, מינהל חינוך ופורום ההורים העירוני, יו"ר הפורום ונציגי בתי הספר, וזאת במטרה להשיב את התלמידים למסגרת חינוכית שגרתית מלווה בצוותים חינוכיים.

מנכ"ל העירייה, רה"ע וראש מינהל החינוך בשיחת זום

מנכ"ל העירייה, רה"ע וראש מינהל החינוך בשיחת זום

ראש מינהל חינוך יובל זוזט: "חשוב לנו, במיוחד בימים אלו, ונוכח התמשכות ימי הלחימה, לשמר את התלמידות והתלמידים במסגרת חינוכית אך חוויתית. אני רוצה להודות לראש העיר, למנהל המחוז ולמפקחיו, לכל המנהלים וצוותי החינוך ולמנהלים ולעובדים במינהל החינוך על שיתוף הפעולה בימים אלו ובכלל".

יו"ר פורום ההורים העירוני, דודו לוי, מסר כי "פורום ההורים עושה הכל על מנת לשקף את דעות ההורים ולהביא למסגרת הטובה ביותר שתתאים לרוב האוכלוסיה בימים קשים אלה. הועלה ע"י פורום ההורים הצורך בקשב למענה רגשי לילדים, להורים וחשוב גם כן למורים. הוצגה הסכמה מלאה בין ראש העיר ושותפיו לבין עמדותינו כפורום ההורים. אנו מודים לראש העיר מר תומר גלאם ראש מינהל חינוך יובל זוזט ולחזי, מנכ"ל העירייה על הקשב והמענה לצרכים שהוצגו".

מאז תחילת המלחמה שמו דגש במינהל החינוך על מתן תמיכה רגשית לתלמידות ותלמידי העיר. בהתאם לזאת, קיימו הצוותים החינוכיים בבתי הספר וגננות גני הילדים שיחות בזום עם התלמידים על מנת לשמור עמם על קשר שוטף ולעמוד מקרוב אחר הצרכים השונים שעולים כתוצאה מהמצב.

בתוך כך, נציגות מינהל החינוך בעיריית אשקלון עבדו במרץ בשבועות האחרונים וביצעו שיחות טלפון לכ-1,500 משפחות עם צרכים מיוחדים, אשר ילדיהם נמנים בין תלמידי העיר, על מנת לשאול לשלומם ולעמוד אחר צרכיהם. בין יתר הצרכים שעלו, העניקה העירייה לאותן משפחות ערכות הפגה, חבילות מזון, מנות חמות, סיוע באיסוף תרופות, פניות בנושאי חוסן ועוד.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר