שר החינוך יואב גלנט ותומר גלאם. צילום: אלדד עובדיה.

היסטוריה מקומית: אשקלון זכתה בפרס חינוך ארצי

אין ספק שמדובר בגאווה לעיר אשקלון שזוכה השנה בפרס החינוך הארצי. "מדובר ביום חג עבור העיר אשקלון", מסר ראש מינהל החינוך, יובל זוזט

פורסם בתאריך: 10.6.21 13:21

     

שר החינוך, יואב גלנט, בישר היום לראש עיריית אשקלון, תומר גלאם על זכיית הרשות "בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות" לשנת הלימודים תש"ף. לאור זאת, המשרד יעניק לאשקלון פרס כספי בהיקף של 100 אלף ש"ח לטובת השקעה בפרויקט חינוכי ברשות.

ההחלטה על הבחירה באשקלון התקבלה על ידי ועדת "פרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות" בראשותה של הסמנכ"לית הבכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי, אינה זלצמן. חברי הוועדה סיירו באשקלון ובחנו את עשייתה החינוכית מקרוב, והתרשמו שהעיר מקדמת לצד חדשנות פדגוגית גם ערכים חברתיים שהניחו תשתית של ערבות הדדית וקהילה צומחת. תחומי המעורבות האישית והחברתית בקהילה יחד עם טיפוח האקלים החינוכי הפכו לדגלים מרכזיים וסמני דרך של אשקלון שמהוות מודל לחיקוי. מכלול העשייה העשיר זיכה אותה בפרס איכות ומצוינות.

יובל זוזט. צילום: פבל

ראש מינהל החינוך, יובל זוזט. צילום: פבל

"אנו שמחים וגאים להביא עוד בשורה חשובה ומשמעותית לאשקלון", מסר ראש העירייה, תורמ גלאם, "פרס החינוך הארצי הינו חותם המעיד על ההשקעה הרבה שנעשתה בשנים האחרונות בתחום החינוך בעיר. אני מודה לראש מינהל חינוך, יובל זוזט, לעובדי המינהל ולצוותי ההוראה, שעמלו רבות יחד עם התלמידים כדי להפוך את מערכת החינוך שלנו למערכת הראויה לפרס החשוב הזה. תודה גם להנהגת ההורים העירונית, לעובדי המינהלה בבית הספר ולכל עובדי מערכת החינוך העירונית – הפרס הזה הוא בזכותכם ושלכם. חינוך איכותי הוא תנאי הכרחי להתפתחות העיר והינו גורם מכריע בחשיבותו במערכת השיקולים של כל משפחה הבוחרת להקים כאן בית ולגדל כאן משפחה. נמשיך להציב את החינוך בראש סדר העדיפויות שלנו ולהשקיע משאבים רבים בתוכניות לימוד, בצוותי ההוראה, בתלמידים ובתשתיות הפיזיות".

ראש מינהל חינוך, יובל זוזט הוסיף: "'יגעת ומצאת תאמין'. לאחר שנים של עבודה והשקעה חסרת תקדים בחינוך, הגענו לרגע המרגש בו אשקלון זוכה בפרס החינוך הארצי. מדובר ביום חג עבור העיר אשקלון. במשך שנים רבות, מינהל החינוך בעיריית אשקלון עומל ועוסק בקדחתנות בפרטים הקטנים כבגדולים על מנת להוביל את תלמידי אשקלון לתוצאות המרשימות ביותר. ההשקעה הניבה פירות ועתה יש לנו גם הכרה רשמית לכך – לצוותי החינוך ולתלמידנו היקרים, קיימים נתונים מרשימים ביותר. מערכת החינוך העירונית המדהימה שלנו כבשה פסגה משמעותית נוספת. אני מודה מקרב לב לראש העיר, תומר גלאם, על תמיכתו והענקתו למערכת החינוך העירונית ועל דבקות במטרה ללא פשרות, תודה למר רם זהבי, מנהל המחוז ולצוותו , על כל התמיכה והליווי הצמודים, לכל המנהלים והעובדים היקרים במינהל החינוך והתנו"ס, למנהלי בתי הספר, הגננות והצוותים החינוכיים, ליו"ר הנהגת ההורים ולחבריו ואחרונים חביבים ויקרים מאד, לתלמידים היקרים: הזכייה הזאת כל כולה שלכם והוכחתם שאין דבר העומד בפני הרצון. יישר כוח, עלו והצליחו".

שר החינוך מבקר בבית הספר חמ"ד ברנע. צילום: דוברות עיריית אשקלון

שר החינוך מבקר בבית הספר חמ"ד ברנע. צילום: דוברות עיריית אשקלון

שר החינוך, יואב גלנט ברך את אשקלון ואת שאר הערים שזכו בפרס וציין: "אני שמח וגאה בשבע הרשויות והמועצות שזכו 'בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות'. מעמד זה מסמל יצירתיות, מסירות וחריצות בבתי הספר ובגני הילדים ברשויות והמועצות הזוכות. כל רשות ומועצה שזכתה רשאית להיות גאה על הישגיה ועל תרומתה לעתיד מדינת ישראל. תודה לכל השותפים על ההשקעה הרבה והשאיפה למצוינות, בייחוד בשנה מורכבת זו. מנהלות ומנהלים, מורות ומורים, גננות וסייעות – הפרס הזה הוא עבורכם, יישר כח".

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי: "הרחבת הגמישות הפדגוגית והניהולית יצרה במערכת החינוך תנופה גדולה של יוזמה וחדשנות. אני רואה את השינויים החשובים הללו במהלך הסיורים הרבים שאני מקיים ברשויות, במועצות ובמוסדות החינוך. הם חוצים את הארץ מצפון ועד דרום. אני נחשף למודלים רבים של למידה המתקיימת מחוץ לכיתה. במרחבים חדשים ופתוחים. באופן דיגיטלי, אישי, פרטני וקבוצתי. היא מעוררת סקרנות ועניין ומצליחה לבסס בקרב התלמידים ידע, מיומנויות וערכים בדרך חווייתית. לתנועת החדשנות הזו שותפות הרשויות והמועצות שרואות בחינוך את היסוד המעצב של כל אחת מהן. אני מברך אותן על זכייתן בפרס ואת המנהלים והמורים אשר עושים לילות כימים למען הצלחת ילדי ישראל".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר