מח"ט גבעתי עם התלמידים ביום המילה הטובה

יום המילה הטובה: מח"ט גבעתי הפתיע את תלמידי צור ברק

פורסם בתאריך: 16.2.20 18:45

     

בשנים האחרונות מתקיימת ברחבי ישראל יוזמה ברוכה של רשת החינוך אורט הנקראת 'יום המילה הטובה'.

בכל בתי הספר של הרשת ברחבי הארץ מתבצעות פעילויות שכל כולן היא מילה טובה לגורמים שונים העוסקים במלאכה למען הציבור והמדינה.

השנה התקיים ביום תחת הכותרת "מנהיגים שיח אחר", ואולי בתקופת הבחירות רוויות ההשמצות ההדדיות מקבלת הסיסמה הזו משנה תוקף וחשיבות.

פעם בשנה למשך יום אחד התלמידים עוצרים ונותנים מילה טובה, לכל מי שתורם להם להתפתחותם ולא רק. במסגרת פעילויות אלו מודים התלמידים לצוות החינוכי, לוועד ההורים, לעובדי המנהלות של בתי הספר השונים ועוד.

בבית הספר הטכנולוגי, 'אורט צור ברק' וממוקם בתוך המחנה הצבאי ג'וליס, המהווה גם תיכון מקצועי וגם בית חם לתלמידים שנפלטו ממסגרות אחרות – ביניהם גם לא מעט כאלו מאשקלון החליטו השנה לתת מילה טובה מלבד לעובדי בית הספר, לנהגי ההסעות ולכל מי שקשור לבית הספר, גם לחיילים הנמצאים בבסיס הסמוך להם, ועובד פעמים רבות בשיתוף פעולה עם בית הספר, שחלק מבוגריו נקלטים בבסיס לשירות משמעותי בצה"ל.

הפעילות, כחלק מעידוד התלמידים לשרות משמעותי, כללה פגישה עם אנשי הבסיס, חלוקת מתנות טעימות לחיילים ואמירת תודה. החיילים והמפקד הנרגשים הגיבו בחום ליחס המיוחד מהשכנים הצעירים מבית הספר.

 

השנה, בהפתעה גמורה, הגיע לפעילות מפקד חטיבת גבעתי איציק כהן, ששמח להיפגש עם התלמידים ולקבל מהם חיוך ומילים טובות.

הנהלת בית הספר לא הסתפקה בכך, ובסוף השבוע, לצד העצים הוותיקים הממלאים את שטחו של בית הספר, נערכו נטיעות לכבוד יום ט"ו בשבט. התלמידים נטעו עצים חדשים בשטח בית הספר.

התלמידים עצמם הגיבו בהתלהבות לשתי הפעילויות, "אין ספק שמגיעה מילה טובה לחיילים שלנו ששומרים עלינו מקרוב כל השנה" סיפר אחד מהם.

"הפעילויות האחרונות משמעותיות במיוחד מכמה היבטים", התייחס השבוע לנושא מנהל בית הספר עופר יחיא והוסיף "ראשית שיתוף הפעולה עם הבסיס הוא מדהים וחשוב שגם התלמידים ידעו להוקיר תודה לחיילים, כמו גם לכל צוות בית הספר שנמצא ופועל יום יום ושעה שעה למענם. בנוסף הנטיעות מהוות חיבור נפלא לאדמה, התגובות שקיבלנו הוכיחו לנו שהיה שבוע מוצלח במיוחד".

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר