אורט הנרי רונסון. צילום: אלירם משה

משפטני העתיד של רונסון

תכנית חדשה שהחלה בבית הספר 'אורט הנרי רונסון', תכשיר את התלמידים לבצע משפטים מבוימים, חלקם גם בשפה האנגלית

פורסם בתאריך: 17.11.19 13:28

     

מלבד הנושאים הרגילים שנלמדים בבית הספר אורט הנרי רונסון מקפידה הנהלת בית הספר, להכניס לתכנית הלימודים תכנים מגוונים מעניינים, שיסייעו להם בעולם האמיתי אותו יפגשו בעתיד. תכנית שהחלה לאחרונה בבית הספר מכשירה תלמידים לעמוד בפני קהל, לטעון להוכיח ולטעום את העולם המשפטי. אולי התכנית החדשה תכוון אותם לפנות בעתיד לתחום המשפטי ולעשות במקצוע הנחשב עורך דין.

מטרת התכנית היא לקיים בעוד מספר חודשים 4-6 משפטים מבוימים בכיתות, בהם ייטלו חלק התלמידים חלקם כעורכי דין, אחרים כשופטים שיכריעו ויתנו פסקי דין ואחרים ישמשו כעדים, יצוין כי התלמידים יבצעו את המשימות לבד, כאשר המורה משמש כמנחה בלבד.

תלמידי התכנית החדשה. יהיו עורכי דין בעתיד? צילום: יח"צ

באמצעות משפטים מבוימים אלו, בנושאים הקשורים בחיי היום יום של התלמידים, יעסקו הילדים בנושאים חברתיים, הבוערים ביותר עבורם, ירכשו ערכים של אזרחות טובה ויפתחו יכולת רטורית, כמו כן באמצעות קבוצות דיון שונות מפתחים התלמידים יכולות של עבודת צוות, איפוק וערכים של כבוד הדדי וקבלת דעות של החברים בקבוצה.

במסגרת התכנית, שמתקיימת בכיתת מופ"ת תקשורת של שכבת ט', התלמידים ילמדו נושא משפטי מעניין, באמצעות כתבות מעיתונים או מאתרי אינטרנט, קטעים מסרטים או מתכניות טלוויזיה. לאחר שילמדו את הנושא, יחלו להתכונן להופעה במשפט המבוים, כל תלמיד על פי תפקידו.

בנוסף, במסגרת התכנית, מתוך הרצון לחשוף אותם לעולם המשפטי, יערכו התלמידים סיורים בבתי משפט, יצפו במשפטים אמיתיים ויכירו מקרוב את עולם המשפט, על העניין והמורכבות שהוא מכיל בתוכו. יצוין כי חלק מהמשפטים ייערכו בשפה האנגלית, כחלק מהפעילות של אותה כיתת מופ"ת, המתמקדת בדיפלומטיה ויחסי חוץ, מתוך הרצון לקדם את האנגלית המדוברת בקרב התלמידים. בבית הספר מייחסים חשיבות רבה לתכנית.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
"חשיבות הפרויקט הינה בעובדה שהתלמידים עסוקים במסגרת המשפט המבוים בנושאים הרלוונטיים לעולמם" מסרה השבוע מנהלת חטיבת הביניים בבית הספר שרון אטלן "התלמידים גם מתמודדים עם ההשלכות המשפטיות הכרוכות בכך. חשיפת התלמידים לעולם המשפט מעשירה ומגוונת את תכניות הלימודים ומעצימה את יכולותיהם בתחום הרטורי בעברית ובאנגלית ויכולת הסקת מסקנות והפקת לקחים מאירועים המתרחשים בחיי היום-יום שלהם".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר