תלמידי ארלוזורוב המשתתפים בתחרות
התלמידים המשתתפים בתחרות

תחרות חברתית בבית הספר ארלוזורוב

תחרות "הכיתה של בית הספר" המתקיימת בבית הספר "ארלוזורוב" באשקלון מעודדת תלמידים למעורבות חברתית, כבוד למורים ותרומה לקהילה. "השפעה של ילדים על ילדים, יותר חזקה מהשפעתו של מורה או איש צוות", מסביר מנהל בית הספר

פורסם בתאריך: 5.5.17 07:16

     

תחרות "הכיתה של בית הספר" המתקיימת בבית הספר "ארלוזורוב", מפתחת את הערכים החברתיים בקרב התלמידים. שופטי התחרות הם המורים המקצועיים בבית הספר. הערכים שעליהם צריכים להקפיד התלמידים מבוססים על מספר קטגוריות:

כבוד בין תלמידים – קטגוריה הכוללת הימנעות מאלימות, קבלת האחר, יחס מכבד ושיתוף חברתי.

התנהלות לימודית – הגעה בזמן, הבאת ציוד לימודי, הקשבה והשתתפות בשיעור.

קבלת סמכות של מורה – הקשבה למורה, מילוי המשימות וכבוד למורים.

למען הקהילה – פעילויות למען הקהילה שכל הכיתות מבצעות בגנים בבתי הספר ובחינוך המיוחד.

מטרת התחרות היא יצירת שותפות בין התלמידים, כאשר גם הורי התלמידים יכולים להביא רעיונות משלהם לתחרות. בכל מספר חודשים נפתחת תחרות, ולאחר תקופה שנקבעת מראש דנים המורים המקצועיים בתוצאות ומכריזים על שלוש כיתות זוכות. השבוע זכו בתחרות כיתות ו'3 כיתה ו'4 וכיתה ג'2 שזכו בפעילות אתגרית ובצפייה בסרט קולנוע בתלת מימד.

"ההשפעה של קבוצת השווים – ילדים על ילדים, היא הרבה יותר חזקה מהשפעתו של מורה או איש צוות", הסביר מנהל בית הספר, אריאל סעדון. "לקחנו את האחריות על האקלים ממקום של אווירה חיובית, אחריות קבוצתית וערבות הדדית. הילדים ישפרו את תפקודם הלימודי וההתנהגותי וכך נטפח מנהיגות בקרב התלמידים ונגביר גם את מעורבות ושותפות ההורים בהכוונת האווירה החיובית , מתוך דאגה לכלל התלמידים ולא רק לילד האישי שלהם. העתיד מדבר על עבודה בקבוצות ושיתופי פעולה ואנו חייבים לטפח איכויות אלו באותה רצינות והשקעה שאנו משקיעים בהישגים לימודיים".

הקרן שתומכת בפרויקט 'white rock rose' היא קרן פרטית שמטרתה היא לסייע לילדים ונוער. מי שמנהלת את הקרן היא ליאת משרקי שאמרה: "מטרת התחרות היא לעשות שותפויות גם עם ההורים ולגרום לילדים לקחת אחריות ולתת להם כלים להצליח".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר