מעצבי פנים באשקלון. תמונה ממאגר Shutterstock By Photographee.eu
מעצבי פנים באשקלון. תמונה ממאגר Shutterstock By Photographee.eu

מעצבי פנים באשקלון שכדאי להכיר

מחפשים את הטאצ' המושלם שחסר לדירה שלכם? רוצים להפוך את המקום בו אתם גרים לבית חלומותיכם? הנה כמה מעצבי פנים באשקלון שיוכלו להפוך את כל החלומות שלכם למציאות

פורסם בתאריך: 29.6.19 21:29

אדוה לבוצ’קין – תכנון ועיצוב פנים.

בניגוד לאנשים רבים המגיעים לתחום העיצוב והיצירה בפרק ב' או כהסבת מקצוע, אדוה לבוצ’קין ידעה כבר מגיל צעיר שזה היעוד שלה. "למדתי בטכניון, בשלוחה ללימודי חוץ בתל אביב" מספרת אדוה, "והיו איתי בכיתה הרבה נשים בוגרות, כאלה שמגיעות ללמוד את זה כקריירה שנייה. אצלי זו הייתה הבחירה הראשונה. התחלתי את לימודיי בשנת 2008 ותוך כדי הלימודים, הדיקן והמרצים זיהו בי פוטנציאל והציעו לי עבודה אצלם במשרד. אלה היו הלימודים האמתיים שלי. בתוך משרד זה שונה לגמרי מלימודים, כמו בכל תחום. שם באמת נתנו לי אפשרות ללמוד מהקצה, מפגישת ההכרות ועד לרגע מסירת המפתחות. זה פתח לי את הדרך להיות עצמאית. בשנת 2010 החלטתי לפתוח את העסק, ובמהלך השנים גם מאד עניין אותי הנושא של הדרכה וללמד, אז בהמשך גם לימדתי במכללת אשקלון את התחום, לצד לימודים פרטניים בתכנון ועיצוב. זה היה כל כך כיף ומספק, להעביר את כל הידע שלי לאחרים".

יוצאים למסע משותף

היום עוסקת אדוה במגוון פרויקטים בתחומי המגזר הפרטי, העסקי והציבורי. "הרבה אנשים חושבים שעיצוב פנים זה לבחור צבע ומה יהיה על הקיר" אומרת אדוה, "אבל זה רק חלק מהתהליך עם הלקוחות. השלב החשוב והמשמעותי יותר, בעיניי, הוא שלב התכנון: תכנון חללים, תכנון חשמל ואינסטלציה, העמדת הריהוט. אלה הנקודות שקוסמות לי. לקוחות שמתחילים איתי תהליך יוצאים למסע משותף לתכנון הבית שלהם, שהוא בעצם יצירה שלי. אני רואה אותו בראש, מבינה את החומרים הנדרשים, את האקססוריז, הציוד שהולך להיות בו, הכל נבנה אצלי במחשבה ומתורגם לשרטוטים, הדמיות וחומרים שמותאמים כמו כפפה ליד. כשאני מתחילה מאפס, הלקוחות הופכים להיות המשפחות שלי, הבתים הופכים להיות הבתים שלי. יש לי עד היום כבר קרוב ל-100 בתים שהם שלי. הקשר עם הלקוחות נשמר גם לאחר סיום הפרויקט וזה הופך אותנו למשפחה גדולה. כימיה זה כל הסיפור – אני אדם של אנשים ומסופקת מאד מהקשרים שאני יוצרת עם לקוחות. אני מרגישה שליחות לתכנן אורח חיים חדש עם המשפחות שלי".

אדווה לבוצ'קין. צילום: סטודיו מעיין

אדווה לבוצ'קין. צילום: סטודיו מעיין

צילום: מאור מויאל סטודיו

צילום: מאור מויאל סטודיו

תהליך העבודה

אדוה מצהירה על עצמה שעם כל לקוח, תהליך העבודה הוא שונה. "אני מאד אוהבת את מה שאני עושה ואחת הסיבות היא שמדובר בתחום מאד דינמי" מספרת אדוה. "אני כל הזמן לומדת, מגלה עוד, כל הזמן מעמיקה בתחום אחר, ובגלל זה כל בית אצלי הוא שונה. אין לי בית שנכנסים אליו ומבינים את הקו או החזרתיות, או אומרים 'זה בית שאדוה עיצבה'. לכל משפחה יש צרכים אחרים, אהבות אחרות, סגנון אחר. אני תמיד מתחילה את התהליך בבית הלקוח, וזה תורם להכרות עמוקה כבר מההתחלה, לשבירת דיסטנס ולהבנת הצרכים תוך כדי הכרות עם החיים שלהם, עם כל האינטימיות שכרוכה בכך. כך, בעבודה משותפת, אני יוצרת להם את הבית שמתאים להם. לפעמים זה אולי לא בית לז'ורנל, אבל אלה בתים שהלקוחות חיים בהם, אוהבים ומרוצים מהם, וזה יותר חשוב לי מהכל, יותר חשוב ממה מצטלם טוב. חשוב לי לייצר בית פרקטי ופונקציונלי, אפילו בית שקל לנקות אותו, בית שעובד בשביל הלקוחות ולא שהם עובדים בשבילו. גם מאד חשוב לי להיצמד לתקציב, וזו אחת השאלות הראשונות שאני אשאל לקוחות חדשים. עם תקציב מדויק, אני יודעת לאיזו רמת גימור ניתן להגיע, מה סדרי העדיפויות ומה ניתן להשאיר לשלב הבא. המטרה היא לא להתפשר, חשוב לחשוב כל הזמן על פתרונות יצירתיים שפועלים בצורה חכמה ופרקטית. אני מחברת בעלי מקצוע שונים שאיתם יש לי ניסיון בעבודה לאותם לקוחות, על מנת להגיע לתוצאות מושלמות. אנחנו יוצאים למסע משותף, בקשר רציף כל הזמן, ליווי אישי לכל אורך הדרך, תהליך אמוציונלי ומרגש. בסוף התהליך, כשאני רואה את הלקוחות מרוצים ומודים על הדרך והתוצאה, אני חוזרת הביתה למשפחה שלי, בעלי ושתי בנותיי, עם חיוך ענק וסיפוק הכי גדול בעולם".

אדווה לבוצ'קין

טלפון: 052-4206420

מעבר לאתר

מעבר לעמוד הפייסבוק

קרדיט: אדיסון תאורה

קרדיט: אדיסון תאורה


יוסף אטיה

הבתים הראשונים שיצר יוסף אטיה, מעצב פנים, היו בכלל לציפורים, ומשם הדרך נפתחה בפניו. "מגיל מאד קטן היה לי עניין בבנייה ויצירה" מספר יוסף. "בגיל 12 או 13 הייתי בונה שובכים של יונים לי ולחברים שלי. הפרקטיקה הזו, של לראות את המוצר בראש ולהוציא אותו לפועל הייתה נראית לי טבעית לחלוטין, חשבתי שזה משהו שכולם יודעים לעשות. כל העולם הזה תמיד עניין אותי, הייתי משרטט, מקשקש פרספקטיבות, לא ברמה של לימודים, זה פשוט הגיע לי מהיד. כמו משורר שפתאום מתחיל לכתוב שיר מבלי שאף אחד לימד אותו איך".

קרדיט הדמיה: יוסי אטיה

קרדיט הדמיה: יוסי אטיה

אלוהים בחר את המקצוע

במקרה של יוסף, החיים כטבעם משכו במקצת לכיוונים אחרים ולקח זמן עד שהגיע לייעוד האמיתי שלו. "במהלך הצבא התעסקתי עם בניה, שיפוצים" אומר יוסף, "תמיד המשכתי לעבוד בתחביב הזה שלי ולטפח אותו, ללמוד עוד. הייתי בונה דברים מעץ כמו מיטות, שידות, ארוניות. הבנתי עם עצמי שאלוהים בחר לי את המקצוע כבר מגיל מאד קטן. אחרי הצבא עברתי לתל אביב, במטרה ללמוד אדריכלות, אבל התחלתי לעבוד בכל מיני תחומים וזה הניב שכר הולם לבחור צעיר, אז הלימודים פשוט נדחו. היו לי כל מיני עיסוקים, כשאחד מהם היה תחום העיצוב והשיפוצים. לצדו גם היה לי בית קפה בדיזינגוף סנטר, וגם הייתי רקדן סלסה. אחרי 5 שנים בתל אביב, הייתה שריפה בדיזינגוף סנטר ששרפה גם את בית הקפה שלי והבנתי שזה הזמן לחזור לאשקלון ולהתמקד. התחלתי לעבוד, ללא הדמיות, ללא תוכניות, הייתי רואה את החזון לבתים בראש ופשוט מבצע את זה. הייתי מצליח להגיע בדיוק מוחלט למה שדמיינתי בראש כי לא הייתי צריך להעביר את זה דרך צד ג' שאולי לא מבין או לא מדמיין – כל מה שראיתי בראש, מימשתי באמצעות הידיים".

קרדיט הדמיה: יוסי אטיה

קרדיט הדמיה: יוסי אטיה

להשלים את המעגל

עם חזרתו לאשקלון, לקח יוסף את אהבתו לעיצוב לשלב הבא. "באשקלון המשכתי לעצב, בניתי גבס, עשיתי חנויות, דירות, וילות, מסעדות, בחרתי חומרים מהדמיון. זה הראה לי שבכל הנוגע לעיצוב, אדם פשוט נולד עם איזה גן מסוים, אני מרגיש שנולדתי כבר עם הייעוד והמקצוע שלי. בגיל 35, אחרי שנים של עבודה בתחום, החלטתי שהגיע הזמן להשלים את המעגל וללכת ללימודים, אלה שתכננתי בגיל 21 אחרי הצבא. למדתי אדריכלות במכללת ספיר ומשם כבר נפתח הסכר. המודעות לעיצוב פנים הפכה להיות גדולה יותר כאן באשקלון. פעם לא הייתה חשיבות לנושא, היית מקבל דירה מקבלן, ארבע קירות, שתי מנורות ומיטה. היום אנשים רוצים ומבינים את הצורך במשהו מעבר".

מהראש אל העיפרון

עוד במהלך לימודיו, פתח יוסף את משרד האדריכלות שלו, ומאז מקבל לקוחות למגוון רחב של פרויקטים. "כשהלקוח מגיע" מספר יוסף, "הוא מגיע עם שלל פנטזיות שלאו דווקא מתאימות למה שהבית שלו מאפשר מבחינת נתונים או מבחינה כלכלית. החוכמה היא לזהות את הטעם האמתי שלו, את הצרכים שלו, ולנסות להתאים הזה כדי שיבוא לו כמו כפפה ליד, גם מבחינת העיצוב וגם מבחינת התקציב. אני יודע כמה כל דבר עולה, אז קל לי להתאים את עצמי לתקציב של הלקוח. במהלך הפגישה אני כותב הכל, הטעם, הסגנון, כל מה שאני מזהה אצל הלקוח, ואז כשאני יושב לבד ליצור סקיצה, אני נעזר ברשימה שיצרתי. בונה מתוך הרשימה, אל הראש, ומשם אל הידיים, ואל העיפרון. כשאני מגיע ליום הפגישה עם מצגת מפורטת לרמה ריאליסטית לגמרי, הלקוחות תמיד אומרים לי שהצלחתי לקלוע בול, וזה מגיע מזה שאתה קשוב ללקוח. אני כמו חייט שתופר חליפה בדיוק למידות הלקוח, יודע איפה צריך להסתיר, מה צריך להבליט, וכך הגוף נראה הכי יפה ונכון שאפשר, בחליפה שיצרתי עבורו".

יוסף אטיה

כתובת המשרד: המחוגה 25, אשקלון.

טלפון: 052-3551795

מעבר לאתר

מעבר לעמוד הפייסבוק

קרדיט הדמיה: יוסי אטיה

קרדיט הדמיה: יוסי אטיה


הירשמו עכשיו לקבלת עדכונים על הנושאים שמעניינים אתכם

כתבה שיווקית


 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר