"הופ! לאן הם נעלמו?". שמעוני ומספר 2 שלו, עו"ד אייל אביטל
"הופ! לאן הם נעלמו?". שמעוני ומספר 2 שלו, עו"ד אייל אביטל

"אשקלון כמעט הפכה לבדיחה לאומית" | טור מאת ג'וש בריינר

הבחירות הסוערות באשקלון, הסתיימו ביומיים מורטי עצבים, וג'וש בריינר, שהשקיף עליהן מהצד, התפנה לסכם אותן בשבע נקודות. מי ריגש אותו? מי הביך את עצמו? מי המנצחים הגדולים באמת? ותומר גלאם, תעדכן את העמוד שלך בוויקיפדיה כבר

פורסם בתאריך: 2.11.18 11:09

1. רק מאות בודדות של קולות הצילו את אשקלון מלהפוך רשמית לבדיחה לאומית. עיר שהייתה בוחרת ראש עיר שעומד לדין בגין קבלת שוחד כדי לעמוד בהסכמים שהשתיקה יפה להם בעודו יושב בלשכת ראש העיר, שהביא את הסנגור שלו לשעבר מבאר שבע כדי שיהיה מספר 2 שלו, רק כדי שלכשיושעה, עורך דינו ישמש כבובה שלו וינהל את העיר וכדי להלבין את כל הבוכלטריה הזו הביא גם תת ניצב בדימוס כדי שישווה לעניין ארומה לגיטימית – הייתה הופכת את העיר היקרה לפארסה שלא נראתה כמוה בישראל. נכון שלאיתמר שמעוני עומדת זכות החפות, וראוי שיאבק עליה, אבל מהבית ולא כמי שמקבל מימון מכספי משלם המיסים. לצערנו, כאמור, רק כמה מאות קולות הפרידו בין הקומדיה הזאת מלהפוך לתכנית מציאות. למזלנו, זה קרה. תושבי אשקלון הראו לשמעוני את הדרך החוצה, הפעם רשמית.

מדהים היה לראות ששמעוני מדבר על חשש שעבריינים השתלטו על העיר, בעודו ממשיך להיות בעצמו נאשם בעבירה פלילית שהעונש עליה הוא עד עשר שנות מאסר. מי שיש לו חמאה על הראש ויצא לשמש, כנראה עוד לא פגש את שמעוני. מהיכן היה מביא רכבת קלה לאשקלון, מכיסא הנאשמים בבית משפט המחוזי בתל אביב? הרי ברור היה שביום למחרת בחירתו היה מושעה, אבל למזלנו קולות החיילים עמדו על המשמר וחסכו מהיועץ המשפטי לממשלה את הדיו לשגר את הבקשה למשרד הפנים. למרבה העצב, כמעט 40% מתושבי אשקלון האמינו להוקוס פוקוס של שמעוני, אבל אין מה לדאוג. "לקסם הבא אצטרך חשוד, עורך דין מבאר שבע ושוטר. עכשיו תעצמו עיניים והופ! לאן הם נעלמו? לא חשוב, העיקר שפקחתם עיניים". נאחל רק לשמעוני הצלחה במשפטו, שיצליח להוכיח שלא היה דבר ויחזור אלינו זך ונקי.

תומר גלאם. צילום: אלדד עובדיה

"קורא המונים קרא את ההמונים". תומר גלאם

2. תומר גלאם הוא תעלומה בעיניי. דמות אלמונית לחלוטין לציבור הרחב, אלמונית מעט פחות לאשקלוני אבל חסר ניסיון ניהולי להוביל עיר מדהימה כמו אשקלון. ויקיפדיה עוד מחפשים פרטים על האיש ושם מפעילים את טובי אנשיהם לאתר מידע נוסף. אבל את מה שלא שמלמדים באוניברסיטה, הבין גלאם לבדו. בעקשות הוא פילס את דרכו בפוליטיקה המקומית. הבין את עוצמת כוחו של הרב יצחק ברדא, הלך על התפר של האהבה למסורת לצד ישראליות אמיתית ויותר משדיבר לשכל, דיבר את הלב של האשקלונים.

לגלאם שיחק קלף לאורך כל הדרך ובהיעדר אלטרנטיבה אמיתית, העמיד את עצמו נגד הכח הפוליטי העצום של שמעוני וניצח את מנגנון הבחירות המשומן שלו. האם אהבה תספיק לנהל עירייה מסובכת ומתוסבכת, עיר שגדלה בקצב מהיר ושרחוקה מלממש עשירית מהפוטנציאל שלה? חמש שנים זה מספיק זמן כדי לבדוק האם דווקא מי שצמח מלמטה יכול להצליח. דבר אחד בטוח: גלאם, קורא מונים בחברת החשמל בעברו, עשה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב: קרא את ההמונים והכניס חשמל לעיר.

איתי סהר

"חובת ההוכחה מוטלת עליו". איתי סהר

3. הצלחה נוספת היא של המועמדים הצעירים – משה אטיאס ואיתי סהר. האחד בולדוזר, מזיז דברים, שצבר קילומטרז' במועצה, השני איש עסקים ועו"ד שהציע אלטרנטיבה שונה. שניהם ניהלו קמפיין נקי, ללא השמצות וסימנו עצמם בעיקר לבחירות הבאות. הסרטונים המבריקים של אטיאס עומדים בסטנדרט של בחירות ארציות ורק על זה מגיע לו ציון לשבח. סהר לעומת זאת עוד חייב להשתפשף, אבל הבעלים של הג'ק הצהיר שהוא מתכוון להפליג במרחב עוד הרבה שנים וטוב שכך. השניים גם חזקים מאוד במועצה וכעת חובת ההוכחה מוטלת עליהם לדאוג לדור הצעיר. בכל מקרה, ברור שאחד מהשניים מהווה יריב ראוי ב-2023 לגלאם ועליהם לנהוג לאורך כל הקדנציה כמי שרואים את עצמם מחליפים את מקומו. אבל בין שמעוני וגלאם, בעיר שהוציאה מתוכה רבים וטובים, מוזר שלא נמצא מועמד שלישי שהוא גם בעל ניסיון וגם מספיק אהוד כדי לגרוף את כל הקופה.

הרב יצחק ברדא והרב יעקב אביטן. צילום: אורי קריספין

"המנצחים הגדולים". הרב יצחק ברדא והרב יעקב אביטן. צילום: אורי קריספין

4. ואחרי הכל, המנצחים הגדולים של מערכת הבחירות הם הרבנים. קודם כל הרב יצחק ברדא שהוכיח מעל לכל ספק שהוא השולט בעיר. על פיו ישק דבר ועל פיו ייקבע זהות היושב בקומה הרביעית. יחד עמו הרב אביטן וצרפו להם את הבית היהודי, סה"כ 7 מנדטים למפלגות דתיות או לכאלה הנמתכות על ידי רבנים. אביטן אהוב מאוד, פתוח ולו היה מתמודד בעצמו לראשות העיר לא בטוח שהיה מתאכזב. אך לאור סאגת הקמת קריה חרדית בעיר והמשך מגמה התחזקות הגורמים הדתיים, מישהו חייב לעמוד בפתח כדי לשמור על הסטאטוס קוו שמאיים להישבר. אחרי הבעיטה שקיבל יורם שפר, שבעצמו התמודד בבחירות הקודמות במפלגה של ברדא, לא ברור מי שבמועצת העיר ידאג לכך.

"הימור נכון". סופה ביילין

5. בעוד שבפוליטיקה הארצית מפלגות הפונות לקהל יוצאי ברית המועצות כמעט נעלמו מהמפה, באשקלון הן חיות ובועטות מתמיד. סופה ביילין הבלתי נלאית הימרה נכון והקהל שלה אמר 'דא' לגלאם. המשמעות היא שלצד הרבנים, הכח של יוצאי ברית המועצות בעיר רחוק מלהתפוגג.

ארבעת ההורים. עפר סורין, יורם גניש, מלי ברלינסקי ויוסי בן יעקב

חברי סיעת "משפחה מיוחדת במועצה": עפר סורין, יורם גניש, מלי ברלינסקי ויוסי בן יעקב

6. מאוד מרגש שסיעה שכולה מוקדשת לילדים עם צרכים מיוחדים נכנסה למועצה. כל הכבוד, הלוואי ויצליחו.

7. ומילה אחרונה לאבי עייש. אתה עורך דין ונוטריון אז אני פונה אליך בקריאה אישית: מספיק.

הכותב הוא תושב אשקלון לשעבר וכתב המשטרה של עיתון "הארץ"

אולי יעניין אותך גם

תגובות

15 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  40% מתושבי אשקלון?! ממש לא!! זה 40% מהמצביעים. מעניין כמה אתה, "מנהל האתר" קיבלת שוחד מתחת לשולחן מחבורת העבריינים של ראש העיר החדש?! הבדיחה היחידה פה זה "תומר גלם"!.

 2. אשקרה

  אני כבר יותר משבוע מספר לחברים כי בן משפחה שלי ממקסיקו סיטי שמע וקרא הודות המועמד שמעוני . הוא סיפר שכולם בחברה בברים במקסיקו לועגים לישראל והביעו פליאה למה גיחכו וטענו לפני שנים בתקשורת הישראלית שהמקסיקנים בוחרים לנשיאים עברינים מראשי קרטלי הסמים .

 3. תושבי אשקלון האיכותיים

  כותה הכתבה הוא חלאת המין האנושי שמייצג את העבריינים "שהריצו" את גלאם שסה"כ הוא בחור טוב וטו לא !! כותב הכתבה לא תגיע לאגליו של איתמר הן בחפותו בצדקתו ובמיוחד בכושרו הכריזמתי והעשייה שלו למען הציבור אתה אפס מאופס לעומתו ואנחנו לא צריכים תושבים רדודים כמוך כל העיר ז ה איתמר !! ורק בכח השחחיתות הבזיון בקלפיות גניבת הדעת והזיופים שנתגלו ויתגלו בהמשך לטובת גלם שהעפעיל העבריין מס' אחד באשקלון ששלט ללא עוררין והרס את אשקלון ומשיך לשלוט מאחרי הקלעים בגלם התמים ואז נחזור 60 שנה אחורה בושה וחרפה לעיתון ותשקורת שמזרה שקרים שחיתות והכפשות בעליל !! שאין להם שום אמת !!! שקרים וכזבים

 4. אלמוני

  גם במפלגה החרדית יש מישהו ששילם דמי שתיקה?? מי שרץ לפוליטיקה בשביל הכבוד שידע שהוא חשוף

 5. חיים

  גוש בריינר צודק בכל מילה. זוכר אותך מלפני הרבה שנים, מהתקופה שהיית מסקר את אליצור אשקלון תמיד היית עינייני ומדויק. הגמל לא רואה את הדבשת שלו.
  ולא הוא לא עבריין ואנחנו לא עבריינים וזה שתגידו כל הזמן שמי שלא הצביע לאיתמר הוא עבריין לא יהפוך את זה לנכון. כולם אגב יודעים מי העבריין בעיר הזאת

 6. דוד

  בריינר או פריינר איך שלא יקראו לך איתמר שמעוני צדיק יש אלהים והוא שופט בגלל זה הוא כמעט ניצח תבחירות מי שינהל את העיר אשקלון עכשיו זה גורמים עברייניים

 7. אלי

  האים איתי סהר לוחם מגלן ישב בקלואציה עים עברינים מה יגידו תושבי ברנע על זה.

 8. אבי

  גו`ש טוב שאתה תושב העיר לשעבר
  כמו המעסיק שלך עיתון הארץ לא נותנים לעובדות לבלבל אותם,העיקר האג`נדה האישית שלכם
  במקום להתמודד עם העובדות אתה מבטל את האשמות של שמעוני בגלל שכל חטאו שהוא נחשד בהאשמות אילו ואחרות,אז המסקנה שלך כל מי שרק שנאשם ויש האשמות נגדו ושעדיין לא הורשע בבית משפט אז אסור לו להתלונן גם לכאורה כשהוא צודק? ואתה עוד כתב פלילים?
  אני מציע לך שתעשה את עבודתך העיתונאית נאמנה ותתחיל לבדוק מי עומד מאחורי תומר גלאם
  קבוצה של עבריינים ואינטרסטים למיניהם וחצר של רב מקומי ,ראש עיר לשעבר שהודח בבושת פנים שצבר הון עתק ,ויו"ר עובדי עירייה שלא בחל בשום דרך לעזור לתומר הרבה אינטרסים התחברו כאן , ומה עוד שהפרש כאן כלכך קטן שכל טעות קטנה בין שהיא בזדון ובין שהיא לא בזדון מכריעה את הבחירה.
  עוד נקודה מעניינת למה לא נתנו לעובדי העירייה המנוסים לעבוד בתור מזכרי קלפי שיש להם ניסיון מבחירות קודמות ,למה אסרו עליהם לעבוד דווקא עכשיו? כדאי שתבדוק את זה .
  בתור אחד שעבד בבחירות ראיתי טעיות בגלל חוסר הניסיון של מזכרי הקלפי,אני מציע לך שתפתח קלפי לבדיקה ותפתח פורטוקול ואת הספירה אני בטוח שתמצא טעיות
  ואם זה עדיין לא מדליק לך נורה או פנס אדום?אז אתה סתם קשקשן וחובבן
  הרי ידוע שכל עיתון מקומי שלא מקבל פירסום מהעייריה מתחילים לכתוב על כתבות שליליות ראש הרשות

 9. אמנון גלולה

  כאן דרום תמיד הייתם כנגד איתמר שמעוני כך שאנחנו לא נופלים מהכסא על שאתם כותבים בערמת ניירת שלכם שמתיימרת להיקרא עיתון , אין ספק שלא בתמימות כתבתם כנגד איתמר , ואין כל ספק שאם איתמר היה מנצח היית כותב דברים הפוכים ב 180 מעלות , ואל תשכח איתמר נוצח ב 300 קולות בסה״כ כך שדבריך רחוקים מהמציאות , אני מציע לך להתרכז בזיופים ובמרמה ולא להתחנף כדי לשרת את האינטרסים של ערמת הניירת שלכם

 10. אבי

  אדון גו`ש הנכבד
  עוד נתון מעניין מעל 4 % מהקולות הבוחרים בפועל נפסלו באשקלון ,שזה 2574 קולות שנפסלו ,וההפרש שתומר ניצח פחות מ-400
  זאת אומרת קולות הפסולים כמעט גבוהים ב7 מהפרש הקולות המנצחים שזה לעצמו נורא מחשיד
  הנתון הזה לא נמצא כמדומני בשום רשות אחרת שהפרש בין המנצח לבא אחריו בהפרש של פחות מחצי אחוז
  בא נראה איך אתה מגיב לזה
  דעתך היא דעתך,אבל אתה לא יכול לבטל את הטענות של שמעוני בהינף יד
  אתה לא חושב שזה שווה בדיקה?
  אם היית תושב העיר הייתי נחשף לחשד לקנוניה שרקמו
  על הגב של תומר
  אני מכיר את תומר גלאם ,באמת בחור טוב
  רק מה רקמו מעל ראשו קנונייה שעריותית

 11. שמעון

  אני חושב שתומר עוד יפתיע את תושבי העיר עוד שנתיים שלוש ישנה את פני העיר לטובה

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  למה אתה פונה לאבי עייש בבקשה אישית ואומר מספיק!!
  אבי עייש המתמודד הכי ישר וטהור שיש ללא כוונות והבטחות לשווא
  אשקלון הפסידה את אבי עייש כראש עיר ללא ספק

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר