תחנת הכח דוראד. צילום: יגאל גורן.
תחנת הכח דוראד. צילום: יגאל גורן

עיריית אשקלון שוב לא התנגדה, ותחנת הכוח דוראד עשתה עוד צעד קדימה

למרות שהתבקשה להגיש התנגדות מפורשת בכתב ולמרות שהיה לה זמן לעשות זאת, מתברר כי עיריית אשקלון, החליטה שלא להגיש התנגדות רשמית לתוכנית ההרחבה של תחנת הכוח דוראד. התוכנית עשתה עוד צעד קדימה, עברה עוד ועדה ובשעה זו מתקיים עוד דיון גורלי בתוכנית ללא השתתפות העירייה. "הצטרפנו להתנגדות הוועדה המחוזית", נמסר מהעירייה

פורסם בתאריך: 11.1.21 09:03

     

לפני כשלושה שבועות נחשפה ב"כאן דרום" העובדה כי תחנת הכוח דוראד מקדמת תוכנית להרחבת התחנה והגדלת כושר הייצור שלה מ-850 מגה ואט ל-1,500 מגה ואט. התוספת הזו נועדה לשמש את תושבי אזור המרכז ולא את תושבי נפת אשקלון שכבר היום מייצרים חשמל הרבה מעבר לצריכה שלהם.

אלא שכפי שנחשף ב"כאן דרום" עיריית אשקלון ואיגוד הערים לאיכות סביבה לא הביעו התנגדות לתוכנית בשלבים שונים. רק לאחר הפרסום הודיעה העירייה על שינוי עמדה.

אלא שלמרות שינוי העמדה שנעשה באופן פומבי, ולמרות שהעירייה והוועדה המקומית נדרשו להכין התנגדות ולשלוח לוועדה לתשתיות לאומית (ות"ל), מסתבר כי העירייה לא עשתה זאת.

תחנת דוראד אשקלון. צילום: דני כתרי

תחנת דוראד אשקלון. צילום: דני כתרי

כזכור, הוועדה לתשתיות לאומיות, ועדה אשר בכוחה לקדם תוכניות למרות התנגדויות שונות, בוחנת קידומם של מספר תוכניות להקמת תחנות כוח בגז. במסגרת זאת היא ביקשה מכל רשות מקומית וועדה מקומית ומחוזית אשר בשטחן הולכת להיבנות תחנת כוח בגז, שיגישו השגות והתנגדויות.

כך למשל, מקודמת גם תוכנית במסגרת תחנת הכוח OPC שבמישור רותם. שם, כפי שהתבקשו, הוועדה המקומית של המועצה האזורית תמר הגישה 13 השגות על התוכנית ולצידה היחידה לאיכות הסביבה נגב מזרחי הגישה עוד 10 השגות. לכן בישיבה האחרונה של הוות"ל, דנו בהשגות הללו, היזמים של תחנת הכוח נאלצו להגיב והוועדה החליטה מה לקבל ומה לדחות מאותן השגות.

ומה אצלנו? גם העירייה וגם איגוד ערים לאיכות סביבה לא הגישו התנגדויות והשגות לתוכנית. איך זה נגמר? הועדה לתשתיות לאומיות החליטה לקדם את התוכנית עוד שלב והודיעה כי כעת מליאת הוועדה תדון בתוכנית הזאת.


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
הדיון אמור להתחיל בשעה זו ובסוף הדיון תחליט מליאת הוועדה אם התוכנית מתאימה ותעביר את הכדור לממשלת ישראל. אז מי ישתתף היום בדיון? את העמדה בנוגע תחנת הכוח דוראד ישמיעו נציגי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז דרום ללא נציגי עיריית אשקלון או הוועדה המקומית.

לעומת זאת, את העמדה בנוגע לתחנת הכוח קסם שאמורה לקום בסמוך לכפר קאסם יציגו ראש עיריית ראש העין, שלום בן משה, אחד המתנגדים הקולניים לתוכנית ומהנדס הוועדה המקומית קסם וזאת לצד אנשי הוועדה המחוזית מרכז. כך גם בנוגע להרחבת תחנת כוח בחדרה, שם תישמע דעתם של אנשי הוועדה המקומית בחדרה, אנשי הוועדה המקומית מנשה אלונה וזאת לצד נציגי הוועדה המחוזית.

איך הסבירו זאת בעיריית אשקלון? שם אמרו כי לא נשלחה התנגדות רשמית מטעם העירייה מאחר והם הצטרפו להתנגדות של הוועדה המחוזית והיו מתואמים איתם שהם מגישים ויחד איתם הם לוקחים חלק בוועדות.

הדיונים היום במליאת הוועדה אמורים להתקיים החל מהשעה 9:00 בבוקר ועד השעה 17:30.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר