אולם הדיונים במשפט שמעוני. צילום: דוד לוי

שמעוני בפתיחת משפטו: דורש את החומרים של תומר גלאם

משפטו של שמעוני נפתח היום עם המענה לכתב האישום שהוגש נגדו. בהתייחסו לרשימת עדים, אמר סנגורו של שמעוני כי הם מבקשים לקבל את כל החומרים שנוגעים לעדותו של גלאם

פורסם בתאריך: 7.9.17 21:45

     

היום (ה') נפתח משפטו של ראש העירייה המושעה, איתמר שמעוני. במסגרת הדיון הוא וארבעת הנאשמים האחרים נדרשו להשיב לכתב האישום. הם כמובן הכחישו את כל העבירות שיוחסו להם. רובם הגישו את המענה בכתב.

בהמשך ולקראת דיוני ההוכחות, החל דיון בעניין עדי התביעה במסגרתו טען סנגורו של שמעוני, עו"ד מנחם רובינשטיין, בעניין כמה מעדי התביעה, בהם חברי מועצה מכהנים כמו שרה זכריה ואפי מור: "עברנו על שמות עדי התביעה. בשעתו ביקשנו למחוק עד בשם הראל שמואל מרשימת עדי התביעה. לאחר שנושא זה נבדק ע"י ב"כ המאשימה, אכן שמו נמחק מרשימת העדים. עברנו על עדים נוספים וככל שהדברים מתייחסים לעד תביעה, אפרים מור, אם התביעה תהיה מוכנה להשמיט ולהשחיר מההודעה שלו את כל הנושאים שלא קשורים לכתב האישום, והכוונה בעיקר להודעה השניה שלו, ניתן יהיה להגיש בהסכמה את ההודעה ללא חקירה נגדית. האופציה האחרת זה שחברתי לאחר שתעיין בהודעות של אפרים מור, אבקש שתמחק אותו מכתב האישום. ישנה עדת תביעה מס' 142 גב' שרה זכריה. אני מודיע היום כי ניתן להגיש את אימרתה בהסכמה ואין לנו צורך לחקור אותה חקירה נגדית. ישנו עד תביעה שמספרו 92 תומר זכריה. כל עדותו מראשיתה ועד סיומה היא עדות שמיעה ואנחנו נבקש למחוק אותו מרשימת עדי התביעה. מה שלא קיבלנו עד כה זה את מי בדעת המאשימה לזמן לישיבה הקרובה. הייתי שמח אם התביעה תוכל לספר איזה מהעדים בדעתה להעיד בישיבות הבאות".

איתמר שמעוני ותומר גלאם. צילום: דוד לוי

עוד התייחס רובינשטיין במפורט לעדות שמסר ראש העירייה בפועל, תומר גלאם, "אנחנו עברנו על עדותו של תומר גלאם. נגבו ממנו 3 הודעות שהראשונה היא מיום 6.1.16, השניה מיום 14.1.16 והשלישית מיולי 2016. מתוכן הדברים עולה במפורש כי כחצי שנה קודם לכן, כבר ביוני 2015 זומן אותו תומר למשטרה. או שנגבתה ממנו הודעה שלא קיבלנו אותה או שנרשם זיכרון דברים על תשאול שלו מאותו תאריך ביולי. הפועל היוצא שהוגשה ונמצאת בידי המשטרה הקלטה שמאוזכרת בהודעה מיום 14.1.16. את ההודעה הזו לא טרחה ב"כ המאשימה להמציא לעיון וצילום ההגנה ויש בה חשיבות רבה מאד. אני מבקש לקבל כל חומר של תומר גלאם שהוא עד תביעה לא מהזוטרים, שקיים בידי המאשימה מלפני תאריך 6.1.16".

באותו עניין

עו"ד מנחם רובינשטיין. צילום: לואיז גרין

מי שהגיב לכתב האישום בעל פה, היה עו"ד אשר אוחיון, סנגורו של עופר שמעוני. הוא טען כי הכספים שהגיעו לידי עופר, הגיעו לידי בצורה כשרה וזאת לאור עסקאות התיווך שביצע. כאשר הוא התייחס לכך שעופר שמעוני פנה לאחיו בעניינו של יואל דוידי, אמר עו"ד אוחיון: "הכירו אותו כאח של ראש העירייה וכשאנשים הרגישו שהם מקופחים ולאו דווקא דוידי אלא אנשים נוספים, הם פנו אליו על מנת לבדוק האם הוא יכול לעזור למנוע את אי ההגינות שננקטת כלפיהם. אם נגיד שאנחנו לא מכירים תופעות כאלה, אז לא נעשה נכון. הפניה היא חוקית לחלוטין. לא מדובר באיש ציבור. כאדם מן הישוב הוא פשוט מעביר את הפניה ולעולם הפניה היתה פניה של מי שמבקש שהמהלכים ייעשו כשורה, כלומר שאם יש טענה של קיפוח או אי הגינות, שזו תתוקן. הוא פנה לכל מיני גורמים בעירייה שקשורים לטיב הטענה שקשורה לאי ההגינות או הקיפוח. המעשה חוקי לחלוטין".

בהמשך לבקשה של שמעוני לקבל לידיו את כלל חומרי החקירה הנוגעים בעניינו, בקשה אשר נדחתה, הוגש ערעור לבית המשפט העליון, סנגורו של שמעוני משך את הערעור בהמלצת בית המשפט, כאשר השופט אורי שהם מציין בהחלטתו כי "ככל שיהיו בידי שמעוני נתונים חדשים בהקשר לנושא התמלילים, אשר יעוררו חשש בדבר מידת דיוקו של התמלול, מלוא זכויותיו וטענותיו שמורות לו, והוא יוכל להעלות נושא זה פעם נוספת, בפני בית המשפט".

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר