מירי רגב ואייל ברקוביץ. צילומסך: קשת 12
מירי רגב ואייל ברקוביץ. צילומסך: קשת 12

דעה: מירי רגב, טעית בהתנהלות מול ברקו | פיני ביטון

פיני ביטון סבור שמירי רגב הייתה מועילה אם היא הייתה מתעלמת, אבל במעשיה היא רק תרמה לרייטינג של “אופירה וברקו”. ולמה החשיפה של שיחות מנדלבליט-נוה הותירו אותו שאנן?

פורסם בתאריך: 16.10.20 08:54

פיני ביטון. צילום: פבל

פיני ביטון. צילום: פבל

להיות ירוקים

כשכבר כעת מדברים שוב על תכנית הרמזור כתכנית לביצוע בשלב הבא לאחר היציאה מהסגר, אני מניח שמה שנעשה בירוחם ובכפר קאסם למשל, הולך להוות מעין מודל לחיקוי עבור ישובים שהוגדרו אדומים על ידי משרד הבריאות. באשקלון שלנו שהייתה כבר אדומה וכעת צבועה בצהוב נעשים דברים. האכיפה המוגברת מורגשת. אני חייב לציין שעד כה האכיפה פועלת יפה גם כי מופעל הרבה שיקול דעת של האוכפים.

מעטים המקרים בהם נשמעו תלונות על אכיפת יתר או התנהגות לא נאותה האוכפים (פקחים ושוטרים). אני מבקר תדיר ברצועת החוף שמהווה למעשה המדד המרכזי להתנהלות שפויה במהלך הסגר. אנשים שוחים, גולשים ומבצעים פעילות ספורט יחידני ומקצועי, והכל נשלט ברמה טובה תוך הפעלת שיקול דעת מושכל. החוק כפי שאתם יודעים הוא פונקציה יבשה. כאן במהלך הסגר שמופעל מתוקף חוק החירום יש מרחב שיקול דעת לאוכפים. שיקול דעת לא נכון יוליד עימותים יגביר הפרות וייצר עבודה מיותרת למערכת.

אכיפה נגד מפירי ההנחיות. צילום: משטרת אשקלון/שיטור עירוני אשקלון

אכיפה נגד מפירי ההנחיות. צילום: משטרת אשקלון/שיטור עירוני אשקלון

לדעתי, מדובר בניהול מיטבי של מקבלי ההחלטות ושל ראש העיר. יחד עם זאת, ככל שייפתחו עוד בתי עסק מן הסתם האינטראקציה בין התושב לרשות תגדל. ואז נוכל גם לבחון אם הזרעים שנזרעים עכשיו של אכיפה מתחשבת מסבירה וידידותית תימשך ותקבל גם מענה בדמות שיתוף פעולה של התושבים. ואני בהחלט מסכים עם האמירה של תומר גלאם שאשקלון בכיוון הנכון וכולנו מקוים שיהיה לזה המשך. רוצים ירוק!

גול עצמי

אין לי עניין להציף מחדש את פרשת ההתבטאות המכוערת של ברקוביץ’ נגד הליכוד. אני מדגיש, נגד הנהגת הליכוד. לא, אין בפי ללמד סניגוריה על האיש ובטח לא להמעיט מעוצמת הגועל שאני חש כמו רבים מכם לנוכח הדברים שנאמרו. הדגשתי “נגד הנהגת הליכוד” כי אני יודע שהוא התכוון להנהגת הליכוד ולא לציבור בוחרי הליכוד.

אני לא מתכוון להתווכח עם מה שאמרה השרה מירי רגב שלטעמי, עשתה שירות מצוין לרייטינג של אופירה וברקוביץ בראיון הזה (למה? אסביר בהמשך) אני רק מתעקש לכתוב אמת בבואי לבקר מאן דהוא. ויש לי ביקורת קשה על אייל ברקוביץ. הביקורת שלי על אייל נובעת גם ובעיקר כי מאוד רציתי שהוא יהיה המאמן הבא של הנבחרת. אני חושב באמת ובתמים שהגיע הזמן לנסות מישהו או משהו, שעוד לא ניסינו בדרך לטורניר הנכסף (גביע העולם, אליפות אירופה, אסיה… משהו!) אבל למרבה הצער, אייל בהתנהלותו בזמן האחרון, לא רק שסתם את הגולל על האפשרות שיאמן את הנבחרת אלא מיצב עצמו כאיש תקשורת שייצר הרייטינג גובר אצלו על כל שיקול. כולל הסתה וליבוי היצרים בחברה השסועה ממילא.

אייל ברקוביץ'. צילום: ניר קידר

אייל ברקוביץ'. צילום: ניר קידר

הרייטינג הוא עגל הזהב אליו הוא משתחווה ואחריו המבול. לא נפגעתי כאיש ליכוד. נפגעתי תחילה כאזרח ואחר כך כאוהד כדורגל שהאמין באמת ובתמים שהאיש ראוי. גילוי נאות: פניתי אליו באופן אישי במהלך השבוע לנוכח הדברים. ניסיתי להביא אותו לצאת בהתנצלות והבהרה גורפת והדגשתי את הצורך במניעת המשך ליבוי היצרים המתחולל בכל מדיה אפשרית וגם ברחוב, לצערנו. הסברתי שאני רואה בו לא רק איש תקשורת המקושש רייטינג, אלא מוביל דעת קהל שיש משקל לא קטן לאמירותיו ולהתנהלותו. לצערי תגובתו הייתה פושרת, משהו בסגנון: "הבנתי, תודה אבל לא מתנצל". שם זה נשאר. ולאחר שסיכמתי עם עצמי שהאיש לא ראוי, אני מחזיר את הכדור אלינו, אנשי הימין ובכלל.

השרה מירי רגב. צילום: אוהד צויגנברג

אסור לנו להיגרר לשם. אסור לנו לתת לכעס להשתלט ולנהל את השיח. אם הגברת רגב הייתה מתעלמת ממנו הייתה מועילה הרבה יותר. הרייטינג של ברקו יעלה כי זו דרכו של עולם בימינו. אנשים אוהבים להתפלש בבוץ. והתוצאה: מיקי זוהר אמר שלא יתארח יותר בתכנית הזאת, מירי רגב הצהירה כנ"ל ואף קראה לכל הנהגת הליכוד לעשות כמוה. ניחוש מושכל שלי, זה לא יחזיק. התקשורת והפוליטיקאים תלויים זה בזה כל כך, בטח בימי בחירות המתרחשות כאן כל הזמן. נמתין ביחד ונראה מי יהיה המתראיין הבא וכמה זמן יחזיק ה"חרם".

שי ואביחי סיפור אהבה בהמשכים

כשנחתה הפצצה התורנית יום שלישי בערב חדשות 12 ,הקלטות מהשיחה בין אפי נוה למנדלבליט, הופתעתי מעצמי. אני יושב מול המרקע מקשיב לחשיפה של גיא פלג, מקשיב לאופי השיחות, לתוכן המלל, ואני עדיין אדיש. אדיש, אשכרה. נכנס אחר כך לקיר בפייס, כל הרשת גועשת: “הנה ההוכחה” “מנדלבליט נסחט על ידי שי ניצן” “התיקים תפורים”. ואני שפעם הייתי נפעם ומתרגש / מתכעס מכל גילוי פתאום אדיש. מוזר לא? וכאילו אני אומר לעצמי “מה קרה לך פיני? הנה ההוכחות למה שאתה ורבים טוענים, הכל תפור”.

חשיפת השיחה בין שי מנדלבליט ונווה בערוץ 12

חשיפת השיחה בין שי מנדלבליט ונווה בערוץ 12

מצאתי את עצמי תוהה לפשר האדישות שנפלה עליי. האמת היא שהתשובה הגיעה די מהר – זפזופ נוסף בפוסטים ותגובות שבעקבותיהם כאילו סיפרו לי את האמת. והאמת היא שזה בעצם לא משנה כבר. הרי מה שנחשף כאן זה בסך הכל עוד סדק בחומה שבורה. חומה של ניקיון כפיים לכאורה. ניקיון כפיים בהם רוחצים אנשי הפרקליטות והיועמ"ש, לכאורה. כן רק לכאורה. וכשהחומה הזאת כל כך שבורה מה כבר ישנה עוד סדק גדול ככל שיהיה?

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


כשהקורונה עדיין כאן, מסרבת לנטוש, האנשים בסגר, הכלכלה בשפל עצום, העתיד לא ברור ואדם לאדם זאב על כל צעד ושעל. וכשממשלה שחרטה על שמה את המילה "אחדות" עושה הכל חוץ מאחדות, כשמלחמת אחים ממש על הפרק, אתה לא באמת יכול להתרגש מעוד גילוי שרק מחזק את מה שידעת קודם. אתה רוצה להיות ממוקד בעיקר. והעיקר כרגע זה להגיע ביחד למספרים שיבשרו לנו שחוזרים לשפיות, לסוג של שגרה כלשהי, למשהו שאומר שהחיים מתחילים לחזור למסלולם. ואתה יודע שכדי שזה יקרה אתה צריך את כל המערכות ממוקדות מטרה וציבור שמבין את מה שנאמר לו ומאמין.

אז עם כל הכבוד לידיעה המרעישה אני אומר "יופי". תוסיפו לרשימת ההוכחות למה שאנחנו טוענים כבר מזמן ואל תמחקו, להיפך, תמשיכו לנבור בטוח תמצאו עוד. וכשתמצאו עוד אני מקווה שאנחנו נהיה כבר במצב שפוי. מצב של שיגרה. וכשתהיה כאן שוב שיגרה אף אחד לא יוכל לחמוק ממתן תשובות. תשובות לכל כך הרבה שאלות שאסור שמשהו אחר יאפיל על ההתעסקות בהן. ואז לא רק שהצדק ייראה וייעשה, אלא שנוכל להתחיל בתיקון. אחרי הכל, לא חפצי נקם ושילם אנחנו. אנחנו רוצים צדק תחילה ואחר כך סדר חדש. סדר מערכתי, מנגנוני, ממשלתי, מוניציפלי, חוקתי, סדר! ובשביל זה אני מוכן אפילו לשתוק בשלב זה.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

18 תגובות
 1. לינדה.

  זהו, זה כל מה שיש לך ךהגיד על מופע האיימים של רגב? רק אל ברקוביץ אתה בא בטענות? ככה אתה מרפרף על דבריה הבוטיים ועל האיומים שפיזרה באולפן? שלא רק שלא הפריכו את הטענה של ברקוביץ אלא רק אוששו אותה.
  צא מהבועה ותנסה להתבונן ולשפוט אותה מבחוץ אם אתה מחפש אמת. מבחוץ, באוביקטיביות.
  אין ימין ושמאל, אתה לא משרת אדיאולוגיה ימנית. אתה משרת אידאולוגיה של אדם אחד.
  ולגבי העניין של מנדלבליט.
  למי אתם "הליכודניקים" באים בדיוק בטענות? ידענו, אכלנו לנו, שתו לנו, עשו לנו, חומה, שבורה, סדק. למי אתם באים בטענות.
  כמה זמן הליכוד בשלטון?
  מי מינה את מנדלבליט?
  מתי מונה שי ניצן?
  האם יחסי הכוחות והמתח בין פרקליט המדינה ליועץ המשפטי, תמיד היה?
  האם היו זמנים שזה שירת את ביבי בכל 25 שנותיו בכנסת?
  האם הוא רצה לשנות או רק עכשיו שזה מפריע לו אז הוא מתבכיין?
  תדוק עם עצמך כמה מהסוגיות הנ"ל.
  רק תעשה לי טובה, אל תקרא לזה ימין או שמאל.
  זה לא קיים.
  הא

 2. אורלי

  אהבתי לקרוא את מה שכתבת. עורר בי געגוע לתקופה שאפשר היה לא להסכים, אבל עדיין לדבר, להתווכח ולכבד אחד את השני. אני לא ליכודניקית, ומתקשה להבין איך אנשי ליכוד לא מנסים להציל את הליכוד מביבי, אבל אני מכבדת אותך על דרכך.

 3. אפי

  צדקה מירי רגב, גס רוח חסר תרבות מכנה אותה ארגון פשע, היא היתה צריכה לסתור לו בפרצוף, בושה של מראיינים, מי שצופה בהם הוא גם בהמי, הצהלות והצווחות מתאים לקהל רדוד.

 4. יוסל

  1.אייל ברקוביץ' אינו מתאים לאמן את הנבחרת.אין לו שום רקורד, מוכח או נטען, כמאמן. למעשה, מנותק מפעילות הקשורה לכדורגל כבר 15 שנה.בעלות על קבוצה אינה נחשבת.
  2.לענין מנדלבליט-הסיבה שאינך מתרגש היא שזו סתם רכילות זולה, גם אם אינך מודה בכך.אין(ולא יכול להיות) קשר לארבעת האישומים נגד נתניהו, מאחר שניצן הבהיר למנדלבליט, מה שהובהר לו, שהוא אינו יכול לגעת בתיק של מנדלבליט מכיון שקיים ניגוד ענינים, כך שהוא אינו יכול "לסחוט" את מנדלבליט, וכל השאר קשקוש.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אדון פיני ביטון מה אתה רציני שמירי רגב לא הייתה צריכה להגיב על מה שאמר הנחנח של ברקוביץ תגיד על אדם מסויים אבל למה על מיליון וחצי איש. ומעניין שתמיד איש אשכנזי אומר אימרות אומללות כזכור לך צחצחים

 6. קלוד

  אדון פיני ביטון מה אתה רציני שמירי רגב לא הייתה צריכה להגיב אל תבלבל את המח ועוד איך הייתה צריכה להגיב אפילו בצורה אגרסיבית יותר. כי לא ניתן להכליל מיליון וחצי אנשים באימרה כה אומללה מהנחנח של, ברקוביץ הילד כפות הזה תשים לב מר, ביטון שכול המילים האומללות האלה נאמרו על ידי אשכנזים. לא שאני נגדם עד, רבה חברי הרוב אשכנזים.

 7. אשדודי

  לא כתבת כאן על שיטת ההסתה של הגברת שבכח הכניסה את כל הליכוד למישוואה בשעה ששמענו בפירוש שהוא דיבר על חבורת הלקקנים המצומצמת מה שבמציאות נכון וחצי .

 8. אשדוי

  הלו, מה שאתה עושה פה זהליבוי יצאים. ענראה יעברו עוד 70 שננ עד שתפסיקו להתלהם

 9. גבי

  לפני שנים למדתי דבר חכם, כאשר אומרים למישהו משהו והוא קופץ בכעס זה סימן שמה שנאמר זו אמת. מה יפה בתגובה של מירי? כי עצם התגובה מוכיחה את הטענה, איך מגיב ארגון פשע? מאיים ומיד. אבל מה, היא עשתה את זה כי זה מה שהבוחרים שלה אוהבים לשמוע, כי לצערנו רבים רבים מהם לא מוטרדים מהעובדה הזו כי כל עוד הארגון הזה דופק את האשכנזים השנואים הכל מותר

 10. שרה

  למה טעות מירי מכלוף עמסאלם קרעי ועוד מחבורת הליצנים של ביבי. אני בטוחה שהם לא חלמו שזה יהיה התפקיד שלהם. ביבי מנצל חולשות של אנשים

 11. חני

  אנשים מתבלבלים, התוכנית של אופירה וברקוביץ׳ היא תוכנית אימים. בכל פעם כשצפיתי בה, הייתי בלחץ ובמתח, צעקות, ויכוחים, צחוקים מתגלגלים ומלגלגים, העדר תרבות הדיבור והשיח, לא ניתן לשמוע משפט שלם אחד בן 3 מילים…. המון הסתה, ליבוי יצרים… שני אנשים שמנצלים את הבמה והפורמט כדי להתנגח ולהשתלח במרואיינים (לרוב מהימין, טרנסג׳נדר, ערביה ועוד) אח מול ציבור רחב מאוד בארץ ובעולם שצופה בה. לא אשכח איך ברקוביץ׳ הביך את סתיו סטרשקו כאשר נכנס ממש לחיי המין שלה… אני התכווצתי בשבילה… כך עם נסרין קדרי, עם מני מפתלי ועוד, העליבו, הביכו והשפילו אותם. והם עוד בכל הזדמנות מציינים שחשוב להם לשמש דוגמא לילדיהם… אוי ואבוי❗️❗️❗️❗️

 12. חני

  למגיב גבי, מי אמר שמה שלמדת לפני שנים הוא חכם? לא כל מי שמגיב בכעס למה שמישהו אומר לו זה בגלל שזו אמת. כשאומרים לי ומטילים בפניי שקרים וסילופים אני מגיבה בכעס רב. אז לך תלמד באמת דברי חוכמה מאנשים חכמים באמת❗️

 13. תל אביבי

  תקשיבו גם לדעה של תל אביב…ברקו אמר דבר אחד נכון מנהיג מריך 61 כדי להיבהחר לראשו את הממשלה אבלללל וזה האבל הכי חשוב עוד רבע לא מקבלים אותו מעניין אדיולוגי והרבע האחרון מקבל כברירת מחדל . אבל מה יש לנו היום 30 חכים רק ביבי 15 רק שלא יאפשרו לנסוע בשבת ותנו כסף בלי לעבוד ועוד כמה לא לפנות שטחים …

 14. יעקב

  גם חלק מהאשכנזים בליכוד היו נגד מירי רגב, הם רואים במירי רגב האנרגטית פועלת למען עדות המזרח לדאגה לזמר המזרחי, לאחר שנתנה לשרית חדד בטקס העצמאות להופיע, וקידומה של האומנות המזרחית, להם נראה שזה על חשבון האשכנזים, וזה השנאה וההסתה נגדה

 15. זיכח

  הטעות (מעבר להתלהמות הסטייק) שברגע שברקו תיקן ואמר שהוא מכוון לקבוצה קטנה (של פוליטיקאים) היה צורך להתעקש שינקוב בשמות כדי שיחליטו אם לתבוע אותו או שלא.

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר