אייל ברקוביץ'. צילום: ניר קידר
אייל ברקוביץ'. צילום: ניר קידר

הקוסם הפך לשפן: פיני ביטון נגד אייל ברקוביץ'

פיני ביטון שוחח השבוע עם אייל ברקוביץ’ ומתח בפניו ביקורת על ההתנהלות התקשורתית שלו מול בנימין נתניהו. פיני זוכר את ימיו של ברקו ככדורגלן וסבור כי בניגוד לימיו על המגרש, עכשיו ברקו הוא קטן ומובל. וגם: פיני נפרד ממכלוף בוטבול ז”ל

פורסם בתאריך: 24.4.20 10:08

יש ממשלת אחדות!

אני מניח שרבים מכם קוראיי היקרים, מקבלים – כמוני – את בשורת האחדות ברגשות מעורבים.

מחד, סופסוף יש 'פאקינג' ממשלה, אחרי קרוב לשנה וחצי של ממשלת מעבר. מאידך כמעט כולם יוצאים מהסיפור הזה עם חצי תאוותם בידם. אני, שכל הזמן דיברתי על הפער הגדול מדי בין ביבי לגנץ בכל מה שנוגע לתפקיד החשוב כל כך, אמור להתחיל להכיל (יש ברירה?) את הרעיון שבעוד 18 חודשים יהיה כאן ראש ממשלה חסר ניסיון בפוליטיקה, במדינאות, בכלכלה, ביחסי חוץ ועוד. הנושא היחיד שבו יש לו ניסיון הוא הנושא הביטחוני וגם זה ממבט של מי שממליץ ומיישם ולא של מי שקובע. ואני  מתחיל להכיל.

אם לא הקורונה וההגבלות שבעקבותיה, אני מניח שהסמיכות של חתימת הסכם האחדות ליום העצמאות הייתה מקפלת בתוכה סיבה לחגוג עצמאות כפולה. ממש ככה. הענן הזה של עוד מערכת בחירות שהוסר מביא אתו גם אנחת רווחה גדולה. תראו, אין ספק שביבי עשה כאן וויתורים גדולים. אין ספק שכאיש ימין – והתחושה שלי שרבים מקוראיי כאלה – אני יוצא עם הרבה פחות מחצי תאוותי בידי, בכל הסיפור הזה. יש לי 40% שביעות רצון ועוד 60% תקווה. ובינינו, תקווה בימים אלה היא המרכיב העיקרי של סדר היום שלנו. אני מתנחם בעובדה שבעת הקשה הזו יש לנו את ביבי לפחות עוד שנה וחצי על ההגה, כשלידו הנהג המחליף, לומד את המסלול ועובר למעשה חניכה מהמורה הכי טוב שהוא היה יכול לקבל בדרך לתואר הנכסף. אין לי ספק שביבי יעשה גם כאן לטובת  העם  והמדינה. הוא יעשה את מה שנדרש כדי שהנחיתה של גנץ על כיסא ראש הממשלה בעוד שנה וחצי תהיה רכה וחלקה. לא כי הוא אוהב את זה, אלא כי הוא יודע שגורלה של המדינה קודם לכל שיקול. זה במישור של ההנהגה.

פיני ביטון. צילום: פבל

פיני ביטון. צילום: פבל

במישור העממי יש תקווה עוד יותר גדולה: חזרה לשפיות חברתית. כמות המילים נוטפות השנאה שנשפכה ברשת וברחובות הביאו אותי לכדי פחד ממלחמת אחים של ממש. הלעג, הזלזול, הבוז, חוסר האמון שהתפתח בין הקבוצות השונות בחברה שלנו הופך את ההסכם הזה ליותר מעוד הסכם פוליטי. זה הופך את ההסכם הזה למעין עמוד ענן אליו נישאות עיני כולם שיביא מזור למחלה שהתפתחה כאן והפכה את השיח החברתי לבלתי נסבל. לשמחתי וצערי גם יחד, בעניין הזה זה תלוי בנו. בכל אחד מאתנו. אני רק מקווה שהמהלכים הבאים של ההנהגה החדשה יהיו כאלה שיראו תמיד את המשותף ולא את המפריד. וזאת משימה לא קלה לפוליטיקאים.  בינתיים נתפלל על זה. יום עצמאות שמח מדינה שלנו.

הקוסם מארץ הרייטינג

וכאילו באותו הקשר של המגעים להקמת ממשלת אחדות, קיימתי שיחה וירטואלית עם הפה הגדול של הכדורגל הישראלי, אייל ברקוביץ’. האמת היא שלאורך כל השיחה הייתי ברגשות מעורבים. מחד אהבתי תמיד את הפה הגדול של אייל. אהבתי שהוא לא דופק חשבון בשיט ואומר דוגרי מה שאחרים חושבים ולא מסוגלים. אהבתי את זה כשעשה בספורט. אחר כך אהבתי את זה כשעשה זאת כבר בתחילת דרכו בערוץ 2 עם אופירה. אני בכלל אוהב שאנשים מדברים בלי פילטרים.
לפני שאמשיך בנושא שלשמו התכנסנו, אני יודע שאם אומר שאייל היה גדול השחקנים שהצמיח הכדורגל הישראלי אבטא גם את דעתם של אחרוני מבקריו בתחום הפוליטי. כמי שהיה סקפטי (כמו רבים מכם אני בטוח) לגבי היכולת של הבחור המוכשר והצנום להשתלב בכדורגל האנגלי הקשוח, כבר במשחקים הראשונים שלו שם הבנתי שהילד החוצפן הולך להפתיע את כולנו. הילד הזה הפך בתוך 3 שנים לאחד מעשרת המוסרים הטובים בכדורגל האנגלי לדורותיו! ואת זה קבעו גדולי הפרשנים באנגליה, אתם קולטים?

נחזור לענייננו: אני מבהיר לאייל כבר בתחילת השיחה שאהבתי אליו כשחקן וכאדם שמדבר ישיר בלי מחסומים ממשיכה להתקיים, אבל הפעם מלווה אותה ביקורת קשה עד כדי סלידה מההתהפכות שלו בכל הנוגע לביבי. כמי שצפה במרבית התכניות של אופירה וברקו – לפחות בתחילת הדרך – אהבתי את הכנות שלו. הוא היה זה שאמר שאם ראש הממשלה עושה כל כך טוב למען המדינה שלו, לא מעניין כמה סיגרים הוא מעשן וכמה שמפניה הוא שותה ומי החברים שמביאים לו את זה. הוא כל הזמן אמר: לאנשים טוב כאן וזה הרבה בזכות ביבי. הוא גם היה בין היחידים במגישים שלא הסתיר את בחירותיו: הוא בחר כחלון והחמיא לו מעל כל במה. ואפילו לא התבייש לומר שהוא  בוחר בו גם כי  הם חברים. אחלה.

אני חייב לומר בכנות ששמעתי אותו אומר שאם יוגש כתב אישום נגד ביבי, ביבי צריך לפרוש. עד כאן סבבה. אכן בהמשך הוגש כתב אישום וביבי לא פרש, לשמחת כולנו, ואני ממשיך להניח שכולכם מבינים כמה חשוב שביבי על ההגה בימים טרופים אלה. אני בהחלט הייתי מבין אם אייל היה "רק" ממשיך בקו שלו ומביע מחאה נגד המהלך של ביבי. אבל כמות הטינופת שנשפכה באולפן הזה נגד ביבי, כולל התעלמות מוחלטת מכל מה שהתגלה בהמשך ויצר סימני שאלה גדולים מאוד לגבי המהלך כולו שנקרא חקירות ביבי. ולאחר מכן, הפיכת האולפן שלהם, שלו ושל אופירה, לפינת הליטוף של כל מתנגדי ביבי למול כסאח על מלא למרואיינים המצדדים בביבי, היו עבורי הקש ששבר את גב הגמל. פתאום הקוסם הפך לשפן בעצמו והכובע נותר חשוף ולא מעניין עד כדי גיחוך. חתמנו את  השיחה בינינו בזה שהוא מאוד מרוצה מעצמו, לפחות  על העובדה שאפילו אני ממשיך לצפות וזה אומר שהיא מעניינת ושאני נשאר בדעתי, שהוא יוצא קטן ומובל בניגוד למה שהיה במגרש. אבל לשנינו לפחות תפילה משותפת: שהאחדות תגלוש לתוך העם. ימים יגידו.

פרידה ממכלוף

לדאבוני, אני נאלץ להיפרד כאן מאנשים יקרים שעזבו אותנו. האמת היא שאני משתדל מאוד להיפרד מאנשים אנונימיים לכאורה. הלכאורה הוא כמובן כי מדובר במי שבסביבה הטבעית שלו הוא סוג של מגדלור. השבוע נפרדנו בצער ממכלוף בוטבול (“כילו”) ז”ל. גם הפעם מדובר על “אושיה מקומית משלבת”. מכלוף ז”ל היה שילוב מופלא של אהבת השם, אהבת האדם, אמונה גדולה בבורא עולם ואהבה לספורט בכלל ולמכבי תל אביב בפרט. הקרובים ביותר יודעים שבעבר מכבי תל אביב – בעיקר כדורגל – היתה אהבה שניה עבורו אחרי המשפחה. אחרי הכל מי עוד קורא לבנו בכורו (גיורא שיבדל”א) על שמו של כוכב הקבוצה האהודה דאז, גיורא שפיגל?

מכלוף בוטבול ז"ל

מכלוף בוטבול ז"ל

מכלוף היה עבור רבים מאתנו הצעירים של רחוב מילרוד בשנות השישים והשבעים אחד מ"כוכבי יום שישי". אותה קבוצת מבוגרים, מרביתם יוצאי מרוקו, שמשחקים במגרש שליד הפרדס במשחק/טורניר שמתחיל בשעות הצהריים ונמשך כמעט עד למקלחת שלפני כניסת שבת. אותם המשחקים היו מלווים בקטעי הומור בלתי נשכחים שנולדו משילוב קסום של ויכוחים במרוקאית /עברית על כל החלטה של השופט. מרוקאים וויכוחים זה חיבור בלתי ניתן לניתוק כידוע.

מכלוף ז"ל שהיה מוכר גם כמפעיל המיתולוגי של מוניות יעל דרומה, היה גם איש תורה ותפילה. קיום הדת והאמונה למול אהבותיו האחרות, היו עבורי סוג של היהודי לדוגמא. מכלוף היה באמת דוגמא ומופת לנועם הליכות וקיום חסד של אמת. בכל האזכרות של המשפחה והמקורבים ידעתי שאמצא אותו, נתפלל יחד ונמשיך אחר כך לדבר על כדורגל. קסם של איש. יהי זכרו ברוך.

 

אולי יעניין אותך גם

תגובות

27 תגובות
 1. רוני

  לגמד ברקוביץ…לפעמים לגמדים יש יתרון..במקרה של ברקוביץ..זה עזר לו לשרוד .באותה בעיטה של שחקן הקבוצה
  האנגלית הרטסון.אים ברקוביץ הגמד היה גבוהה ב.10 סמ
  הוא לא היה שורד בוודאות….

 2. בתי

  אייל. ברקוביץ לא רק שפן קטן
  הוא. וו. גרירה בזוי. שיבוא יום והוא ינשק לביבי את הרגלים שדיבר עליו כחה מילא הבהמה אבל אתה. סבבה תמשיך ותיראה

 3. ביתרי

  אייל ברקוביץ חושב שהוא יודע הכול טיפש ענק נמאס ממך גמד שפל

 4. חמצוץ

  ממזמן הפסקתי לראות את התוכנית .מה שאתה ראית גם אני ובטוח שגם אחרים ראו צמד קטנים שנשלט על ידי התקשורת ודעותיה

 5. תמר

  שפן פחד ועכבר.מי שראה איך הוא ליקק לשי באב"ד חבר של כחלון היה מקיא.
  תתבייש לך על חוסר הפרגון למורים.תלך אתה לעבוד חינם.
  תכניס את הלשון יצאת מגעיל ודוחה

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  פיני אני היום בחור מאושר מהסבל.. של הזוג
  ברקו והגישה שלו…הם חיים מהשינאה לביבי
  ..זה בסדר יש עוד סובלים בוגי ..טיבי..לפיד..

 7. קרן

  צודק בכל מילה, ברקוביץצבריון חלש מגעיל
  ביבי המלך נקודה.
  יפה כתבת

 8. טופמן תמר

  אייל ברקוביץ,בין הבודדים שאומר את האמת בפרצוף,כולם מתפתלים ליום מחר,אולי יתחשבנו איתםהכוונה לעיתונאים שאפו לאייל.אני בעד!!!

 9. יהודה עמנואל

  פיני. הבעייה שלך שהינך מקובע. כל עוד ביבי היה אמין ניחא. אבל ברגע שהתגלו כל מיני פרשות אפלות בעברו. עדיין להמשיך להאמין בו. כשמנהיגים משתנים גם ציבור מאמיניו משתנה. האם ביבי יורשו של בגין ז"ל ? ביבי השתנה וגם אנו. אינך רוצה להאמין. אל תאמין. זה כמו חברי הטוב שביקש ממני שאם אראה את אשתו בוגדת בו. שלא אספר לו. אתה כמוהו. כל עוד ברקו שידר משפטים האהובים עליך. קבלת אותו. ברגע שהוא התפכח. כעסת שהוא אינו כמוך. דחילק פיני. תתבגר.

 10. דורי

  לשימחת כולנו ? מי זה כולנו ? הביביסאים שמוכנים לסבול כל זבל שיטיל עלינו המשיח המלך ביבי הראשון ? ביבי המציא הכל ,לא היה ולא יהיה פה כלום לפניו ואחריו ? כמה עיוורון לאיש המושחת הזה שקלקל את החברה בישראל שגרם לשנאה בין חלקי העם שמסית אחד בשני פוחד ממשפט שבו אין כלום ,איש שהחליט לבד לאשר מכירת נשק קטלני לאוייב בלי לידע את שר הבטחון הרמטכל ומפקד חיל הים וגזר מליונים מהמניות של החברה כשהיא הפסידה בבורסה ? גאון כבר אמרנו ? איש אישתו המטורפת ובנו הזבלון המצוי נותנים לו הוראות , זו הדוגמא האישית שלו ? שעכשיו צריך עוד בית כדי שמיס פ יגי לא תצטרך לחזור לוילה ולשלם חס וחלילה מכיסה על משהו ? כן הוא גאון בקומבינות פוליטיות,אבל אנחנו רוב העם רוצה איש ישר שפועל לפי החוק ולטובת העם

 11. יצחק

  ייאלה. ביטון. אתה. כמו. כולם. יורקים עליכם. ואתם. אומרים. יורד. גשם. לקקני. תחת. אולי אתה. לא. יודע. אבל. אף. פעם. לא. היה. פילוג. לשנאה. כמו. היום. מי שאומר. משהו. על. ביבי. ישר מלכלכים. זה. מה שביבי. מכניס. ביפ. רק. שנאה. הגיע. הזמן. שלפנינו. אם. בעינכם. עוברים. זה. בסדר. אז כנראה. גם. כולכם. אפסים

 12. א.א.חיפה..

  שמאלנים אתם מצבכם הנפשי מאוד גרוע.כל משפט בשיחה רגילה זורקים משפטים.ביבי הזבל.הבוחרים שלו בבונים ופרימטיבים.לי נמאס לשמוע אותכם על הצד השני הימין.הכל התחיל בהתדרדרות ומה שקרה רק בגלל שצעקתם בבחירות רק לא ביבי. כאילו הבעיות שלנו נגמרו. אין בעיות בבריאות. החקלאות . המצב מאוד גרוע. שר החקלאות לא טיפל בבעיות שלהם. אנחנו נשלם על זה במאוחר כי ניהיה תלויים בארצות רבות שנוכל ליבא מהם. אם לא בא להם לסחור איתנו אכלנו אותה כי ברגע דתלויים מצבנו בכי רע. כל ראשי ממשלות תמיד דאגו שהחקלאות בארץ תפרח .תמיד יצאו
  לציבור בבקשות לקנות רק כחול לבן רק כדי להחזיק בחקלאות והיא מאוד חזקה. אסור שניהיה תלויים באחרים. בכל מקרה ברקוביץ לא מצביע ביבי.הוא אמר זאת בכחול לבן הצביע ובפרוש אמר אחדות העם.זה היה חשוב לו אחדוצינו בגלל שאנחנו מפולגים. לא כמו פיני ואחרים אמרו רק לא ביבי.יש הבדל גדול מה מה שאבי רצה לאחדות לא עניין אותו ביבי. ופיני ממשיך רק לא ביבי..הי נמאס לשמוע את הסיסמא הזאת.יש דברים יותר חשובים.כי חשוב לי מה קורה במדינה שיקרה לי.השמאל צריכים להבין ביבי לא לכל החיים.ותדעו לכם.שכנץ הא מהשמאל בשבילי הוא מתאים שהתברג לביבי כי התעלה על מה שאמר שלא ישב עם ביבי. החליט אחרת כי הרגיש את הכאב דל כולנו של העם. היאוש ששוב בחירות . לכן בבחירות אחרי. גנץ ימשיך וירצה שוב להבחר אנחנו נבחר בו.כי הוכיח אצלות נפש. ממש ריגש את כולנו צעד שעשה.

 13. צנוע

  שחקן ענק שדרן מצוין, חשוב שתשאל שאלות ותיתן למרואינים לדבר והרבה, כי דעותיך האישיות פחות מעניינות. לפעמים זה הופך כאילו אישי. מרואין, עושה מאמץ.דעתך חשובה, וחשוב שתאמר, לפעמים אתה הופך למרואין, תן למוזמן לדבר לאחר השאלה והרבה, כמו שיר של זמר מי מפקיע באמצע.
  תמשיך להיות אתה החיובי, הישיר, האמיתי אל תיגרר. בריאות

 14. א

  ובא לציון גואל פיני ביטון, כל הכבוד!
  כל מילה בסלע! תוכנית מרעילה כל חלקה טובה.
  כל העם חושב בדיוק כמוך. לא יעזור לשפן/עכבר
  ולגברת שלידו כלום! (דברי חכמים בנחת נשמעים)…

 15. זהא

  פשוט מבייש תכנית שכולה נגד ביבי גם המרואיינים מוטים לכיוון שלהם.לא מעניינים🙄

 16. אלה

  כל מילה בסלע…. אהבתי מאוד את ברקו בהתחלה שהיה אמיתי ומחובר לעצמו ואז משהו קרה והוא התהפך כמו חביתה והפך להיות מובל ורופס. אני עוברת ערוץ כשהתוכנית מגיעה. אין עניין, שני צווחנים, המוניים שלא נותנים למרואיין לדבר, נכנסים כל הזמן בדברי המרואיינים ולא יודעים להקשיב. שמים את עצמם כל הזמן במרכז… ממש מרגיש לי לא נח ולא נעים… מאוד רועש ולא אמיתי.

 17. טל

  אהבתי לקרוא את שכתבת בחלקו המרכזי. ואני באמת פונה אליך, באמת אתה לא חושב שיש מי שבכל זאת יכול להחליף את ביבי? אני לא מתומכיו. אבל אי אפשר להתעלם ממה שעשה עבור מדינת ישראל. וכן עשה המון. אבל לכל דבר יש גם תאריך תפוגה. ויש גם 3 כתבי אישום!! זה איום ונורא, והמשפחה ממשיכה עם בית מ"מ ר' ממשלה. ואנו ממנים את 2 הבתים הנוספים שלו. ויש את הבן ואישתו שהם קובעים מה יהיה פה. די מספיק! לא צריך לכהן יותר מ-2 קדנציות. היו פה חיים לפני ביבי. ויהיה כם אחריו. יש מספיק אנשים מוכשרים.

 18. יהודה

  סתם אנשים לא מעריכים את נתניהו רואש ממשלה אחי מוצלח שהיה פור כל המדדים מראים את זה

 19. אבי

  ברקובלוף איש קטן פה גדול המשפחה שלו התפרקה בגד בחברו הטוב בקיצור יש לו עוד הרבה לסבול בעל לשון הרע שיחזור בתשובה האיש הרע!!!!!!

 20. מיכלו

  ברקוביץ כמו כלב נובח ככל שהוא מלכלך על ביבי כך הוא מכניס כסף לכיסים בלי ליכלוך אין קידום למד שיטה מלוכלכת ביבי לא יורד לא מהביצים גועל נפש

 21. טל

  אייל כמו כלב נובח ככל שהוא מלכלך על ביבי כך הוא משריין לא את התוכנית המזובלת שיטה של שמאלנים להתעלק על ביבי ברקו בושה לראות אותך בימי שישי לך תאכל בונזו

 22. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לפרגן לעבריין נמלט? איפה נשמע דבר כזה? כשערבי יהודי פותח ג'ורה ,זה מצחין .

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר