תומר גלאם ונפתלי בנט. צילום: דוברות עיריית אשקלון

הממשלה אישרה: ממ"דים בחינם למעוטי יכולת באשקלון

במסגרת התוכנית שעלותה 330 מיליון ש"ח, מקלטים ומרחבים מוגנים ברחבי העיר יעברו הליכי מיגון ושיפוץ ויינתנו הלוואות בריבית מופחתת לכלל תושבי אשקלון לצורך בניית ממ"ד

פורסם בתאריך: 14.3.22 18:57

     

הממשלה אישרה היום את הצעת ראש הממשלה, נפתלי בנט, לתכנית רחבה בהיקף של 330 מיליון ש"ח למיגון העיר אשקלון.

התכנית, שגובשה בשיתוף עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר, שר האוצר אביגדור ליברמן, ושר הביטחון בני גנץ, עוסקת במיגון דירות ומרחבים ציבוריים משותפים, חיזוק החוסן האזרחי בעיר והקלות רגולטוריות ותכנוניות במיגון.

הצבת מיגוניות בדרום העיר. צילום: סיון מטודי

"אנחנו משקיעים 330 מיליון ש"ח במיגון של אשקלון", אמר רה"מ בנט, "השקעה שתעמיק את הביטחון של תושבי הדרום – במעשים, לא במילים. בעולם שלנו, שדה הקרב הוא גם העורף, למרבה הצער, ואנחנו נחושים להגן על אזרחינו, בכל מחיר".

אלה עיקרי ההחלטה:

  • מימון מלא לבניית ממ"ד עבור אוכלוסיות פגיעות ומעוטות יכולת, קשישים בעלי הכנסה נמוכה, קשישים בדיור הציבורי, וכן רתוקים לכיסא גלגלים המתקיימים מקצבת אי-כושר השתכרות.
  • הלוואות בריבית מופחתת (על פי חוק הלוואות לדיור) לבניית ממ"ד עבור כלל תושבי העיר אשקלון.
  • מיגון מרחבים ציבוריים ומקלטים משותפים, שיפוץ מקלטים קיימים מקלטים משותפים ומיגון חדרי מדרגות
  • הקמת מרכז חוסן חדש וממוגן בעיר, והקמת מרכז לטיפול בטראומה באמצעות בעלי חיים.
  • ההחלטה קובעת בנוסף הקלות רגולטוריות לתכנון עירוני במטרה לסייע בקידום מיגון, בהן הקלות בהליכי רישוי ממ"ד וקידום תכנית להתחדשות עירונית.

נפתלי בנט עם תומר גלאם וח"כ קושניר. צילום: דוברות עיריית אשקלון

יו"ר ועדת הכספים ותושב אשקלון, ח"כ אלכס קושניר: "אני מודה לראש הממשלה, נפתלי בנט, ולשר האוצר, אביגדור ליברמן, שאפשרו את החלטת הממשלה ההיסטורית שאנחנו מובילים כבר שנתיים. מרגע הקמת הממשלה ניהלתי מו"מ אינטנסיבי, כדי להביא בשורה אמיתית לתושבי הדרום שהופקרו במשך כל שנות שלטון נתניהו. במהלך דיוני התקציב הוקצה על פי בקשתי סכום של כרבע מיליארד ש"ח למיגון הדרום, וכעת יתווסף סכום של עוד 70 מלש"ח להחלטת הממשלה. אחרי שנים של הבטחות כוזבות, אנחנו עושים צדק עם תושבי אשקלון, העיר המופגזת ביותר בישראל, ומביאים אותה לראש סדר העדיפויות".

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם: "נפגשתי אתמול עם ראש הממשלה, נפתלי בנט, לקראת אישור החלטת הממשלה על מיגון בעיר אשקלון. בחודשים האחרונים פעלנו בצורה אינטנסיבית ונמרצת כדי להביא לשולחן הממשלה הצעה צודקת עבור תושבי אשקלון הזכאים, שיוכלו ליהנות ממימון מלא עבור מיגון. בנוסף, הצלחנו להביא בהחלטה גם הקמת מבנה ממוגן חדש עבור מרכז החוסן בעיר ומרכז עירוני לטיפול בטראומה על ידי בעלי חיים. ההחלטה החשובה הזאת היא תחילתו של תהליך שיביא לצדק מיגוני בעיר אשקלון. אנחנו מתקנים בכך עוול של שנים ושמים את אשקלון, שוב, בפעם השלישית בתוך שנתיים, על סדר היום הציבורי והממשלתי. אני רוצה להודות לראש הממשלה, לשר האוצר, לשר הביטחון, ולכל השותפים לקידום ההחלטה. כפי שהבאנו שורה של בשורות עבור תושבי אשקלון, נמשיך לפעול כדי להביא לבשורות נוספות עבור תושבי העיר, גם בתחום ההטבות הכלכליות, המגיעות להם בזכות ולא בחסד".


רוצים להישאר מעודכנים?
הורידו את אפליקציית "כאן דרום – אשקלון"
תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר