הרב גלעד בן ברוך. צילום: מתן נעים
הרב גלעד בן ברוך. צילום: מתן נעים

"מחרחרי ריב": הרב גלעד בן ברוך תוקף את אנשי חב"ד באגמים

על רקע מאבקי שליטה בבית הכנסת באגמים, מחריף הטון מצד הרב גלעד בן ברוך שאומר כי אנשי חב"ד בשכונת אגמים הם "מחרחרי ריב וניסו לקבל לידם את השליטה בית הכנסת תוך שימוש בזרוע, ובאופן לא חוקי"

פורסם בתאריך: 27.5.20 18:41

המאבק על בית הכנסת בשכונת אגמים עולה מדרגה. בשבועות האחרונים אירעו חיכוכים בין אנשי הרב גלעד בן ברוך ואנשי חב"ד בשכונת אגמים על רקע מאבק השליטה במבנה בית הכנסת. המאבקים הגיעו השבוע לשיא כאשר המשטרה התערבה ופינתה את המתפללים מהמקום.

בית כנסת המריבה באשקלון: בשל מריבה על בית כנסת חדש בשכונת "אגמים" בין שתי קבוצות מתפללים, הוזעקו היום כוחות משטרה למקום. השוטרים הוציאו משם את המתפללים וסגרו את בית הכנסת

Publiée par ‎כאן דרום אשקלון‎ sur Lundi 25 mai 2020

גורמים מטעם חב"ד טוענים כי המבנה מגיע להם על רקע פעילותם בשכונה, אך לדבריהם ראש העירייה הבטיח את המבנה לרב גלעד בן ברוך על רקע תמיכתו בבחירות.

חסימה של הכניסה שבוצעה על ידי אחת הקבוצות

חסימה של הכניסה שבוצעה על ידי אחת הקבוצות

למרות שהתקיימו שיחות בין הרב לוי פלס מחב"ד לבין הרב גלעד, נדמה כי העובדות שקבעו אנשי חב“ד בשטח על ידי כניסה לבית הכנסת עצמו וקיום תפילות בו, גרמו לרב גלעד בן ברוך להחריף את הטון נגדם.

בהודעה שפורסמה ביום מטעם הרב הוא הודיע על פתיחת בית הכנסת ואף העניק לו שם – "משכן מוהר"ן" על שם רבי נחמן מברסלב.

בית הכנסת ברחוב מפל התנור באגמים. מי יפעיל אותו. צילום: אלירם משה

"בימים הקרובים ואי"ה יפתח בגיל ורון, בית הכנסת המרכזי בשכונתנו אגמים המאחד בתוכו את כל תושבי השכונה, נשים וגברים, מבוגרים וילדים, חילונים ודתיים, ספרדים ואשכנזים, ליטאים וחסידים וכל אדם באשר הוא מתוך מאור פנים חרדת קודש ויחס אישי וחם", נכתב בהודעה מטעם הרב.עוד נטען בהודעה כי כבר 18 שנים שהוא וחסידיו נודדים בין שכונות העיר תוך הבטחות מצד ארבעה ראשי עירייה.

אמנם בהודעה נכתב כי ישנה תקווה שהעירייה תמצא מקום הולם לאנשי חב"ד אשר נמצאים "בעשרות מוקדים בעיר אשקלון", אך יחד עם זאת בהתייחסו להתנהלות בשכונת אגמים נכתב מטעם הרב כי "עם זאת לא נסבול כל מעשה אלימות ואיומים בטענת כל אלים גבר, בתקופה האחרונה בו בתי הכנסת נסגרו, ולא נתנו אישורים להתפלל ברבים, הגיעו מחרחרי ריב שוודאי ששם אותו מוסד קדוש לא קרוי עליהם, ושם רבם האדמו"ר הטהור והחסיד האמיתי לא מול עיניהם, וניסו לקבל לידם את השליטה בית הכנסת ללא כל אישור מאף גורם מוסמך בעיריית אשקלון והמוסדות השונים המוסמכים, תוך שימוש בזרוע, ובאופן לא חוקי, ובשל כך נאלצו השבוע להתפנות על ידי פקחי עיריית אשקלון".

בהודעה אף יש הצהרה כי הם לא מתכוונים להשתלט על בית הכנסת אלא "כאיש אחד נמתין בסבלנות, ביושרה, במתינות וביראת כבוד לטופס 4 ולאישור העירייה". עוד נכתב כי "זכות הצדיק הקדוש והנורא רבי נחמן מברסלב אשר בכל העיר אשקלון על סך 150,000 תושביה הגיע הזמן שבית כנסת אחד יהיה קרוי על שמו הטהור".

ההודעה מצד הרב

לדברי אנשיו של הרב גלעד, בימים אלה הוא עובר לגור בשכונה, זאת לאחר שלר מעט מחסידיו עברו להתגורר בה.

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

24 תגובות
 1. דוד א.

  אנחנו תושבי שכונת אגמים דתיים וחילוניים יחד רוצים בית כנסת ומקום ראוי לבית חב"ד!
  הקהילה של חבד עושה רק למען תושבי השכונה ואפילו מעט לעצמה.
  לתת את בית הכנסת לרב שהחסידים שלו מפריעים לתפילות והם בכלל לא תושבי השכונה או האזור זה עוול לתושבי השכונה ולקהילה שמקורבת לעשייה של בית חבד.

 2. טליה

  תודה לך בורא עולם על הזכותתתתתתתתתתתתת תודה לךךך ה""
  יהי רצוןןןןן שנזכה לזהההה הרב מחכים ומצפים לךךךךך

 3. יצחק ישראל

  קודש קודשים הרב גלעדדד בן ברוך ה' ישמור אותךך זכינו כבר עשור להתפלל איתכם ביד לבנים אשר אתם עושים תפילות במהלך יום הכיפורים המזכירים את ילדינו חללי מערכות ישראללל
  יהי רצון שהשם ילחם לך ותצליח בכל

 4. טליה

  הרב גלעד בן ברוך שליטא צדיק ועניו שעשה ועושה במשך שנים רבות למען בני העיר באשר הם חבדניק אמיתי לא ידבר כך על כבוד הרב זו לא דרכו של הרבי מילובביץ לדבר רע על יהודי…..סור מרע בקש טוב בורא עולם רואה את הכל והוא יעשה את הצדק אמןןןן אז אחרי תקופה איומה של מגיפה עולמית לא למדתם כלום על אהבת חינם

 5. תמני גאה

  למה אין בית כנסת אחד לתמנים בשכונה?
  כל בתי הכנסת הינם בנוסח ספרדי/אשכנזי.
  ראש העיר צריך לתת מקום לתפילה גם עבור הציבור שמתפלל בנוסח תימן.

 6. תושבת אשקלון

  כל כך עצוב לאיזה מצב הגענו! בתור אחת שעברה במקום ןראתה את התנהלות הארועים כ"כ התביישתי עבור קהילת חב"ד- לשמוע את קריאותיהם המבזות לעבר המתפללים של הרב גלעד שהתפללו מחוץ למבנה בצניעות ובענווה חשתי את הבושה בשם כבוד התורה.
  הרב גלעד בן ברוך איש חסד שכל כולו אהבת הזולת באשר הוא זכאי למבנה ולא למטרות אישיות חלילה אלה לטובת הכלל , כל תושבי אגמים יהנו מחוויה רוחנית שאין כמותה , הרב מחזק את כולם ודואג לכל אחד בכל עניין! מאחלת לרב הצלחה ושזכות רבינו הצדיק תגן בעדך ותהיה עמך בכל אשר תעשה תצליח!

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ריבונו של עולם מחל לעמך ישראל. אנחנו בהסתרה שבתוך הסתרה. הצל אותנו ממחלוקת. אוי לאוזניים שהיום שומעות וקוראות דברים קשים אשר עליהם יש לקרוע ולבכות.. הרב גלעד בן ברוך האהוב והיקר צדיק ירא השם בתכלית, אהבת ישראל מדהימה. לכל מי שמכיר את הרב יודע שכל כולו יראת שמיים טהורה. זהו ספר תורה מהלך. מי שמחרחר ריב זה אדם שיוזם כתבה כזו על יהודי קדוש וטהור כזה. מי שמכיר את שיעורי הרב יודע שחלק נכבד ברוב שיעוריו הוא על ספר התניא ועוד שהרבי מלובביץ הקדוש זיע"א על לשונו תמיד. וודאי לי שאין לחב"ד כל קשר לכתבה הזו. לשון חדה כסכין בלב. ידע אותו אחד שיזם כתבת נאצה כזו נגד הרב, אמר רבי נתן אם יתגלה לאדם לאחר 120 שנה שטעה בשיפוט נגד צדיק וחשב אפילו בליבו מעט רע עליו, ושם בעולם האמת יאמר עליו צדיק, ידע שכל עולמו ותורתו לא יעזרו לו. כדאי שילכו לבקש מחילה מהרב. הרב גלעד אנו אוהבים אותך בלב ונפש ובוכים את הבכיה שלך… תודה לך על שנים של מסירות נפש ותפילות למעננו ולמען כל עם ישראל.

 8. פרץ

  הרבי ובעל התניא מתהפכים בקיברם!!!!!!! זו אינה דרכה של חסידות חב'ד זו דרכה של עסקנים וכבוד!!!!
  כבוד הרב בשם ה' תצליח לעולם לא אשכח מה עשית עבורי ואיך נלחמת למען הבית שלי

 9. ליאור שרון

  הזהרו בכבודם של תלמידי חכמים שכל דיבורם כאש.
  נחישתם נחישת נחש עקיצתם עקיצת עקרב וכל דיברהם כאש
  הרב גלעד בן ברוך קודש קודשים צדיק אמיתי אוהב ישראל בכל רמח איבריו ושסה גידיו אין לו שום אבק של לשון הרע .
  כל וחומר של מחלוקות.
  כל אלה שדיברו על הרב לשון הרע מציע להם לעשות תשובה כמה שיותר מהר ובקש סליחה מהרב.
  תלמיד חכם מוחל על כבודו בשמיים לא מוחלים על פגיעה בכבודו של תלמיד חכם
  השם יעזרנו על דבר כבוד שמו שנזכה להתרחק מהמחלוקות ושינאת חינם

 10. רועי

  בושה למי שיזם את הכתבה הזו. אינך מבין שלא מבדילים בין דתי לדתי??? זה חילול השם. אינני מכיר את הרב גלעד אבל שמעתי רבו עליו ועל פועלו. כאדם דתי ממליץ לך מאוד לבקש את סליחתו.

 11. שגיב

  אבא מחילה. תודה לשם על הכל. השם רואה את כל הנעשה, מה קורה לכם אחים, איך אפשר לכתוב כך על רב צדיק כמו הרב גלעד בן ברוך שליט"א. יהודי יקר שכתב את הכתבה הזו מקווה שתהיה לך מחילה.

 12. דותן

  מה?????????? איך יכול להיות ששמו של הרב גלעד בן ברוך הצדיק עולה כמחרחר ריב.. שומו שמיים. נראה לכם????? אתם יודעים מי זה? איזה ענווה, איזה קדושה, איזה מסירות נפש שאין כדוגמתה. ואתם נציגי חב"ד אנא מכם תעלו תגובה חריפה נגד המחפיש למען התורה הקדושה ולמען השם. אנחנו אחים, בני איש אחד נחנו. ברסלב בלב ובנשמה, ילד של בורא עולם שאוהב כל יהודי.

 13. לירון

  איזה פנים טובות של הרב בכתבה. אינני יודעת את הקשר ולא מכירה במה מדובר. אבל הפנים של הרב בכתבה כל כך טובות ונעימות.

 14. יודעת הכל

  יש כתבה נוספת בכאן דרום על הנושא. למיטב הבנתי גם לחב"ד וגם לרב גלעד עדיין לא הועבר מפתח. אז מדוע אנשי חב"ד ומתפללי השכונה פרצו לתוך בית הכנסת? כשהרב ותלמידיו היו מחוץ לבית הכנסת מתפללים? ובעובדה אפשר לראות ציוד כולל ספר הפטרות ותפילין של מתפללים מחב"ד שנשארו סגורים בתוך בית הכנסת לאחר שהעירייה סגרה אותו. איך נכנסתם????

 15. דור שושן

  לא הבנתי היכן בדיוק בכתבה הרב גלעד בן ברוך מחרחר ריב או תוקף את חב"ד? מי שקורא היטב את הכתבה רואה בין השורות את האמת על הרב גלעד בן ברוך. נא לקרוא שוב….

 16. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הכוונה למחרחרי ריב בכותרת כפי שצויין במכתבו של הרב גלעד בעצמו. ואכן יש מחרחרי ריב שאינם נמנים על אנשי חב"ד. בכל המכתב הרב גלעד בן ברוך ציין בפירוש את פעולם של חב"ד. תמיד בכל ההיסטוריה ישנם אנשים קטנים שגורמים למחלוקות גדולות.

 17. נתן

  תודה לך הרב גלעד בן ברוך היקר על כל פעולך שנים רבות, ועל כך שהתקרבתי לשם יתברך ממקומות אפלים השם יצילנו. כל חבריי חזרו בתשובה, ומאנשים כעסנים וממורמרים נהיינו אנשי רמת וענווה, עדינים ורחמנים… לא יאומן מה נהיה ממני… תודה לך השם יתברך על הרב גלעד האהוב.

 18. דליה וויס

  אני לא מבינה את כותרת הכתבה הזו. כותב הכתבה נתן כותרת שלא באה לידי ביטוי בכתבה. זו המצאה של העיתונאי שהחליט לכתוב משפט קשה שלא נאמר ע"י הרב גלעד בן ברוך וליצור סתם אנטגוניזם מיותר. שימו לב למכתב שהרב כתב : שקמו מחרחרי ריב … שלא נימנים בוודאי על שמו של הצדיק הקדוש האדמו"ר (הרבי מלובביץ' – חב"ד).. אז די.. גם ככה העם מפולג, זה הזמן לאחד ולהתאחד.

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הגיע הזמן שיהודים ידעו ל הסתדר ביניהם, אם פוליקאים מסתדרים בכנסת, יהודים עליהם להסתדר בבית הכנסת די ממריבות!!! חג מתן תורה המורה לנו להתנהג אחרת. חג שבועות שמח!!!

 20. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני רוצה להודות לרב גלעד בן ברוך על פועלו בעיר אשקלון איה השוקל איה הסופר את תלמידיו ורבים השיב מעוון ועליו נאמר הפסוק מוציא יקר מזולל כפי תהיה ומגיע לרב מקום שבו ינהיג עדה נאמנה וקדושה וכל כתב מנסה ליצור מחלוקת במקום ערב חג שבועות לכתוב דברי תורה נסים ליצור מחלוקת שאיננה ולא הייתה שתי חסידויות קדושות

 21. יהודי

  הרב גלעד בן ברוך צריך להתבייש, איך הוא מעז להילחם בחב"ד לא מייצג שום חסידות אני צאצא של רבי נחמן מברסלב ולהפיץ שרים שהוא חסיד שלו בושה תתבייש לך, כבר קבעו בשמים " שיד החסידים על העליונה" ואתה לא חסיד אז תסתום ולכל המגיבים תתייבשו לכם שככה אתם מדברים על חב"ד, הרב גלעד לא חסיד.

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר