הדירה שנפגעה מרקטה באפרידר
הדירה שנפגעה מרקטה באפרידר

הממשלה צפויה לאשר ביום א' תקצוב חירום לאשקלון: זה מה שנקבל

לאחר שההחלטה לעכב תקצוב חירום לעיר אשקלון עורר סערה, צפויה התוכנית חזור לישיבת הממשלה ביום ראשון, במתכונת מעט מצומצמת מהתוכנית המקורית. כל הפרטים

פורסם בתאריך: 7.2.20 16:36

הפרסומים על כך שהממשלה מעכבת תקצוב חירום למיגון העיר, עוררו סערה גדולה בעיר ובעיקר אכזבה בקרב התושבים שסובלים כבר שנים ארוכות מהמצב הביטחוני.

חברי הכנסת של "כחול לבן" ניצלו את ההזדמנות וביקרו את הממשלה במהלך סיורים בעיר, אליהם הצטרף גם המשנה לראש העירייה, איתי סהר. על פי הדיווחים, גם ראש העירייה, תומר גלאם זעם על כך והורה לעצור את המשך ביצוע הסכם הגג באשקלון.

הבניין שנפגע ביום שני בלילה ובו מצא את מותו גבר

הבניין שנפגע ביום שני בלילה ובו מצא את מותו גבר

כעת, הוחלט להעלות ביום ראשון לישיבת הממשלה "תכנית סיוע לאשקלון בשל המצב הביטחוני". מדובר בתוכנית מצומצמת יותר מהתוכנית המקורית. כך:

 • משרד הפנים יקצה לעיריית אשקלון מיליון ש"ח למימון הוצאותיה הביטחוניות בשני סבבי הלחימה בחודשים מאי ונובמבר 2019. במקום 4.5 מיליון ש"ח שהוקצו בתוכנית המקורית.
 • יוקצה סכום של 9 מיליון ש"ח (במקום 10.5 מיליון ש"ח) לצורך היערכות בחירום שזה אומר: שיפוץ נדרש ומיידי ב-60 מקלטים ציבוריים שאינם תקינים לשימוש בשעת חירום, רכישת מערכת לפתיחת מקלטים מרחוק בשעת חירום, רכישת ציוד למחסני החירום של הרשות והתקנה דחופה של 6 מצלמות גבהים לניטור נפילות והתמודדות עם תרחישי הביטחון בעיר.
 • בוטל לגמרי: הסעיף של הקצאת 3 מיליון ש"ח ממשרד הבינוי והשיכון לצורך סיוע בהתמודדות בגיל הרך עם המצב הביטחוני.
 • משרד העבודה והרווחה יקצה חצי מיליון ש"ח (במקום 5 מיליון ש"ח) למיגון מרכזי יום. כמו כן יצקה המשרד חצי מיליון ש"ח לתגבור הפעילות הקהילתית לאוכלוסיות רווחה בעיר.
 
 • משרד החינוך יקצה 2.3 מיליון ש"ח לטיפול רגשי בתלמידים וללווי ותמיכה בצוותי החינוך וההורים בעיר.
 • משרד הכלכלה והתעשייה יסייע בסכום של עד 3 מיליון ש"ח בהקמת גדר לאזור התעשייה הדרומי באשקלון בשל האיום הביטחוני של חדירה ימית לאורך רצועת החוף וקרבתו אליה.
 • המשרד לביטחון הפנים יקצה 1.2 מליון ש"ח לשם הקמה של מערך מצלמות בחוף הים באשקלון שיסייע למשטרה בפיקוד ושליטה ובמתן התרעה מוקדמת ומענה מבצעי לאירועי טרור החודרים לאשקלון מהים.
 • משרד הבריאות יקצה 100 אלף ש"ח לביצוע קורסי עזרה ראשונה נפשית לעובדי העירייה.
 • מרכז החוסן שיחל לפעול השנה יקבל 1.5 מיליון ש"ח נוספים על 1.5 מיליון ש"ח שכבר הוקצו.
 • פיקוד העורף יקצה 30 מיגוניות נוספות לפריסה ברחבי העיר.
 • כמו כן, הממשלה תפנה להנהלת הקרן לשמירת הניקיון בבקשה כי תבחן אפשרות להקצות לעיריית אשקלון 8 מיליון ש"ח לצורך הקמת מערך לניהול פסולת בניין ועוד 8 מיליון ש"ח לצורך הקמת מתקן לטיפול בגזם העירוני.
 • בעניין ההתחדשות העירונית ישנה בשורה כאשר הממשלה תאפשר, במסגרת הסכם הגג, להקצות כ-15 אחוז מיחידות הדיור בהסכם כולו לטובת התחדשות עירונית. מדובר ב4,768 יחידות שישמשו במסגרת מגרשי השלמה לקבלנים שיבצעו התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות.

ההחלטה כבר מופיעה בסדר היום של הממשלה לישיבתה ביום ראשון הקרוב, ונכון לעכשיו רוב שרי הממשלה כבר הודיעו כי יתמכו בה ואם לא יתרחש דבר בלתי צפוי, היא אמורה לעבור.

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר