מכה בחגורה. אילוסטרציה: א.ס.א.פ קריאייטיב / INGIMAGE
מכה בחגורה. אילוסטרציה: א.ס.א.פ קריאייטיב / INGIMAGE

"אבא, תראה מה עשית לי": ערנות של תושבת אשקלון חשפה אלימות כלפי ילד בן 8

אישה שישבה בגן שעשועים באשקלון, הבחינה בחבלות על גופו ילד בן 8. בזכות התושייה שגילתה, היא הצליחה לחשוף מקרה חמור של אלימות והביאה למעצרו של אבי הילד המואשם כי הצליף עם חגורה בגופו של בנו וגרם לו לחבלות ושטפי דם רבים. "חבלות כאלה לא ראיתי המון זמן", מודה מפקח אורית מרקוביץ' שחקרה לא מעט מקרים של אלימות במשפחה

פורסם בתאריך: 9.12.20 18:57

שוב אלימות כלפי קטינים באזור אשקלון. החשדות כלפי אב תושב אשקלון שהיכה את בנו באמצעות חגורה וגרם לו לחבלות רבות הבשילו לכדי כתב אישום שהוגש לבית משפט השלום באשקלון. וזה המקום גם להזכיר להורים שמשתמשים עדיין בשיטות חינוך ישנות שהן כבר אינן מקובלות ובתי המשפט לא יעשו הנחות להורים שממשיכים להשתמש באלימות כדי לנסות לחנך.

במשטרה שמטפלים באירועי אלימות במשפחה לעתים קרובות, הדגישו שמדובר בסימני חבלות שכבר זמן רב לא הגיעו לפתחם ואילולא ערנותה של תושבת אשקלון, שנותרה בינתיים אלמונית, ייתכן שהילד היה ממשיך לספוג את האלימות הקשה מצד אביו.

הצלפות בכל הגוף

סיפור המקרה מתחיל לפני שבועיים. ילד בן 8 מסיים את הלימודים בבית הספר וממשיך לבית חברו, לאחר מכן הם יוצאים לשחק בגן השעשועים. השעות חולפות ואביו של הילד מתחיל לחפש אותו. האב מתקשר לטלפון הנייד שלו ומורה לו לשוב הביתה מיד.

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לוואטסאפ של "כאן דרום אשקלון"

הצטרפו לטלגרם של "כאן דרום אשקלון"

חדש! "כאן דרום אשקלון" בטוויטר

אפליקציית "כאן דרום אשקלון" באנדרואיד או באייפון


סמוך לשעה 20:00 מגיע הילד הביתה ואביו שכועס עליו, הכניס אותו לאחד מחדרי השינה בבית, וסגר את הדלת. האב שהחזיק בידיו בחגורה החל להצליף באמצעותה בבנו. על פי כתב האישום האב הצליף בבנו פעם אחר פעם בבטנו, באזור המותניים, בירכיו, בישבנו ובפניו, כאשר הילד נאנק מכאבים. את המעשים ביצע האב כאשר האם ושאר בני המשפחה נמצאים בבית.

בשלב כלשהו, כאשר הילד נשכב על גבו, הניח האב את אחת מברכיו על בטנו של הילד וניסה להכות אותו שוב, אלא שהילד אחז בחוזקה בחגורה ומנע מאביו מלהמשיך ולהכות אותו. האב השאיר את החגורה בידיו של בנו, אך לא ויתר ולקח חגורה אחרת, אחז בגופו של הקטין והכה אותו באמצעות החגורה האחרת בישבנו.

רק בשלב זה, אמו של הילד אשר שמעה את קול הבכי שלו, ביקשה מבעלה שיחדל ממעשיו ורק אז הוא הפסיק להכות את הילד.

כתוצאה מהמכות, נגרמו לילד חבלות של ממש. למעלה מעשר חבלות נראו על גופו של הילד, בכל חלקי גופו, בין היתר באזור הצוואר, המותניים, הרגליים ואף מתחת לעינו. החבלות ושטפי הדם היו בגדלים של בין סנטימטר אחד ועד עשרה סנטימטרים.

בזכות אזרחית ערנית

יום למחרת מתקבל דיווח בבית ספר בו לומד הילד, מבחורה אנונימית שסירבה למסור את הפרטים שלה. היא מסרה שהיא מבקשת לדבר עם יועצת בית הספר. בשיחה עם היועצת היא מספרת לה שראתה בגן השעשועים ילד בן 8 שעל חולצתו סמל בית הספר. לדבריה, כשהחולצה שלו התרוממה היא הבחינה בחבלות נרחבות וחמורות על גופו. עוד סיפרה שפנתה לילד ושאלה אותו מי גרם לחבלות, הילד אמר שאבא שלו גרם להן ועזב את המקום.

גן שעשועים באשקלון. צילום: דוברות העירייה

האלמונית תיארה איך הילד נראה ובבית הספר נערכה בדיקה והילד אותר. הילד שיתף עם הצוות החינוכי את האלימות שהוא חווה מצד אביו. הנהלת בית הספר העבירה דיווח לרווחה וזו העבירה את המידע למשטרה שנכנסה לתמונה, חקרה את הילד וחוץ מהמקרה הקשה, עלה חשד לאירועים נוספים כשאחד התרחש ימים בודדים לפני האירוע הקשה.

כאשר ילד חזר לביתו הוא סיפר להורים שלו כי נחקר בבית הספר על הסימנים והאב אומר לו “תגיד שנפלת מהאופניים, אל תגיד כלום, אם תדווח על מה שקרה אנחנו ניכנס לכלא”.

האב עוכב לחקירה בתחנת המשטרה, הכחיש את המיוחס לו וטען כי הילד הוכה על ידי ילדים אחרים בבית הספר. במשטרה החליטו לעצור אותו ומאז מעצרו הוארך פעמיים. האם נחקרה גם היא בגין אי חובת דיווח, לא שיתפה פעולה עם החוקרים ולא יודעת להסביר ממה החבלות.

יחד עם כתב האישום הוגשה גם בקשה להארכת מעצרו של האב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

“חבלות בכל חלקי הגוף”

“לא מדובר בסימן קל, מדובר בסימנים ממש חמורים על הגוף של הילד, בכל חלקי הגוף שלו. המטומות, שטפי דם בפריסה על שטח נרחב בגוף שלו, זה לא משהו פשוט”, סיפרה השבוע מפקח, עו”ד אורית מרקוביץ’ והוסיפה: “אני שנים רבות במשטרה, טיפלתי הרבה בנושא הזה של אלימות כלפי חסרי ישע. חבלות כאלה לא ראיתי המון זמן זה משהו ממש חמור”.

במהלך החקירה ביצעו החוקרים חיפוש בטלפון של האב ומצאו תמונה של חבלה שהקטין בעצמו שלח לאביו למחרת האירוע והוא כותב לו “אבא, תראה מה עשית לי אתמול”.

תחנת משטרת אשקלון. צילום: אלירם משה

תחנת משטרת אשקלון. צילום: אלירם משה

“אנחנו מכירים מקרים של אלימות של הורים כלפי ילדים, אבל אלימות כזו הרבה זמן לא ראינו”, מספרת מרקוביץ’, “מאוד חשובה הערנות של האזרחים, במקרה הזה הערנות הייתה כל כך חשובה ובאמת: זה מקרה בגן שעשועים, מקום שכל אחד יכול להימצא בו ולראות משהו שמעורר את החשש, וזה המקום כן להזכיר שיש חובה לדווח לרווחה או למשטרה אם יש חשש סביר שנעברה עבירה בקטין או בחסר ישע בידי מי שאחראי עליו, וכן חשוב לדעת שמי שלא מקיים את חובת הדיווח עובר עבירה על החוק וצפוי לענישה פלילית של מאסר בן שלושה חודשים. זו עבירה על החוק ולא נראה לי שכולם יודעים על זה. לולא אותה אנונימית שדיווחה על החבלות לא היינו יודעים על המקרה החמור הזה ואותו ילד מסכן היה ממשיך לחוות התעללות קשה, משהו שהיה יכול להשפיע עליו לאורך כל החיים שלו”.

כתב האישום הוגש כאמור לבית משפט השלום באשקלון על ידי עו”ד חימנות חנה מוצ’ה מפרקליטות מחוז דרום. בכתב האישום מיוחסים לאב שני סעיפים: תקיפת קטין על ידי אחראי והדחה בחקירה.

סנגורו של האב, עו”ד כפיר בן שטרית מסר בתגובה: “בתחילת החקירה טענה המשטרה כי מדובר ברצף של אירועים. אלא כעת, כפי שעולה מכתב האישום, וכפי שטענתי כבר בדיון הראשון להארכת מעצרו של מרשי – מדובר באירוע נקודתי בלבד שאף הוא מוכחש על ידי מרשי. לאחר שנקבל את חומר החקירה, נמסור את תשובתנו לכתב האישום בבית המשפט”.

 

תגיות:

אולי יעניין אותך גם

תגובות

32 תגובות
 1. אבי, אשקלוני שלא באשמתו ולא מרצונו!!!

  עד אשר לא יהיו עונשים מרתיעים המצב יימשך כך.

 2. המשלח

  זבל אבא חרא במקום להגן עליו אתה מכה אותו ועוד בחגורה אדיוט גם אם עשה דבר רע אפשר להפליק על הישבן עם היד או להעניש בצורה אחרת אבל להכות עם חגורה רשע מרושע אין על זה מחילה

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חובה להחמיר הענישה ולשלוח האב לטיפול אחרת זה לא ייפסק ק אני פשוט מרחמת על הילד – והאמא מה איתה לעזאזל ? לא כאב לה בגוף כשהאב הצליף בילד ?

 4. פרד

  כלכך שמח שהזמנים השתנו.
  בכיתה ד' התלוננתי למורה שלי שאבא שלי מרביץ לי עם חגורה באופן קבוע. המחנכת פשוט סיפרה לו שהתלוננתי עליו, הוא הכחיש, והיא הניחה לזה. באותו היום חטפתי אל זה שוב.
  לא לתאר כמה זבל היה בחינוך של הדור הקודם. שמח נורא שזה משתנה.

 5. אנונימי

  חראאאאאאא
  של הורים חבל שבכלל נולדתם
  לא צריך זבל כמוכם בעולם
  איך אפשר לפגוע ככה בנשמות של אלוקים
  וזה לא משנה מה הוא עשה לא צריך לדבר עם ידיים מספיק לדבר ללב של הילד והוא יבין
  קיבלתם מתנה מאלוקים שמרו עליה יש כאלה שלא זוכים לקבל את המתנות האלה
  מאסר לשניהם ולקחת להם את הילדים זוג חולי נפש

 6. לי

  ואין מצב שהיא לא יודעת ובטח לא מנעה שותפה בדיוק כמו האבלמה האמא לא מוזכרת

 7. רחלה.

  אב רשע עוד אומר לילד שיכניסו אותנו לכלא..חסר לב

  חובה שיכנס לכלא למען יראו ויראו..מסכנים הילדים מי יודע כמה עוד ילדים סובלים מאביהם..כל הכבוד לאנונימית ולמוסדות.

 8. אשקלונית

  חינוך דרך מכות רק מחמיר את חינוך הילד ומוביל אותו להיות אלים , חבל שלא מקיימים הרצאות להורים בבתי ספר ומסבירים שאסור לחנך באלימות
  בזמנו לפני 20 שנה היו הרצאות בבית ספר של ילדיי
  וזה עזר להמון הורים מקווה שימשיכו כךא

 9. טן

  מי מה, מה השם, למה לפרסם??? ילד מסכן,חמוד..מקווה שאוכל שפויה הפעם!!!!!!

 10. דניאלה

  איך עורך דין מסוגל להגן על חלאה כזה?? להגיד שזה מקרה נקודתי?!
  והאמא, איך באותו הרגע לא לקחת את הילדים שלך ועזבת אותו.
  אלימות של הורים כנגד הילדים זה הדבר הכי נורא שיש בעולם הזה

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דור מפונק וחבר משמעת, מחובר כל היום למסמכים! גם אני חטפתי מכות בילדות כשהגיע לי, חגורה , ענף מכל הבא ליד, אמא אבא ואפילו המורה בבית הספר,

 12. בדוי

  חתיכת חראאא מסריח
  איל עורכי דין מייצגים רשעים כאלה איך ?!
  מאחל לך שכל החיים שלך תשאר בין סורגים אסירים אוהבים אנשים כמוך
  חכה תראה איך יתעללו בך בכלא
  יצור מאופס גועל

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אבא בן זונה איך אפשר להכאיב לילד קטן נמאס כבר לשמוע אל האבות חסרי מוח נמאאאס

 14. אליעזר

  כלב בן כלב שירקב בכלא עד סוף ימיו .הוא לא חשבשיום הוא יתפס החלאה הזה והנבלה שלו הכלא טלמון זה במקום שלה עד יומה האחרון שיהיה בקרוב עם הערבים שם שישעשעו אותה ימח שמם ויובד זיכרם

 15. מלי

  צריך לתת לילד חגורה שיחזיר. ולשאול את האבא האם נעים לך. גם לאמא. צריך להוציא את הילד מהורים כאלה.

 16. דורות קודמים מנוולים ודת מגעילה מקור השחיתות

  הדורות הקודמים והדת המושחתת שמנסה לצייר שקר שכאילו פעם היה יותר טוב, בדת המנוולת והגזענית מעודדים להכות ילדים ואומרים הפרימיטיביים הטיפשים חוסך שבטו שונא בנו (כאילו מי שלא מכה את הילד שונא את הבן שלו)

 17. סיגלית

  כל הכבוד לבחורה שהתערבה, שאלה, פנתה לביה"ס ואיפשרה לסיפור לצאת לאור. כולנו צריכים לפתוח עינים ואם צריך, גם את הפה כשאנו נתקלים באלימות.
  מעבר להענשת האב צריך לוודא שיש למשפחה הזו ממה להתפרנס – פעמים רבות אמהות משתפות פעולה עם אבות מכים מפחד שיכנסו לכלא והמשפחה תתמוטט כלכלית.

 18. זמיר

  צריך להחטיף לך עם חגורה לעיני כל מידה כנגד מידה ולהשפיל אותך יותר ממה שעשית לבנך.
  אב צריך לאהוב את ילדיו בטירוף ולא להכותם.
  אינך ראוי לגדל ילדים חלאה.

 19. סיון

  זה אבא זה??? נבחה, חלאה!!! והאמא גם מטומטמת שותפה לפשע!!! שניהם לכלא.עדיף לילד משפחה מאמצת.

 20. שלמה

  הנזק של המכות, זה לא החבלות שרואים, זה החבלות שלא רואים, זה החבלות בנפש של הילד, שישפיעו עליו לאורך שנים, בתקווה שאי ישתחרר מזה. הלוואי.
  אנחנו נולדים כך שאנחנו מרגישים חוסר ביטחון מוחלט, וההורים הם מקור הביטחון שלנו. וכשההורים פוגעים בביטחון, או אנשים שאחראים לביטחוננו, ילד יכול לאבד את הביטחון שלו, לנצח.

  אני מטפל, והשתתפתי לפני מספר שנים בקורס בנושא "התעללות בילדים", כולל התעללות על ידי בן משפחה או הורים. וזה לא רק מכות. כי א]שר גם אם הפה, לפעמים להרוג ילד. בנפש שלו.

  הכלל הנכון בחינוך ולגבי מכות שלמדתי מהחיים, זה:
  1. לעולם אל תרים יד "לצורך חינוך", אם אתה לא מוכן לחטוף את אותה מכה, בעוצמה חזקה בהתאם לגיל,. כי יש הורים שמרביצים מתוך עצבים, וגם אם יש צורך במכה קטנה סמלית. נגיד. אז הם נותנים פי 20. כי החינוך זה התירוץ, והעצבים זה האמת.
  2. גם אילו היה צורך להרביץ, אז זה רק באופן שהילד יודע, בשעה שהוא מקבל את המכה, שההורים אוהבים אותו, והיו מוכנים לסבול את זה לבד.

  אני זוכר את אבא שלי שהעניש אותי, פעם על דיבור גס (פעם היה דבר כזה), והוא נתן לי על הלשון פלפל שחור חריף. אבל לפני זה, הוא בעצמו טעם את הפלפל. הורים, תבדקו טוב טוב, מה גורם לכם להביא את העונש. האם זה הכעס, או הרצון לגדל ילד בריא. כל סוג של עונש.

  תחשבו שכל מכה, הייתם צריכים לשלם נניח 500 ש קלים בלבד. כמה הייתם מרביצים
  או כל פעם שהילד שלכם מקבל מכה, היה כואב לכם הראש במשך שלושה ימים.

  הילדים הם לא "שלנו", אנחנו כן אחרים על הגידול שלהם, ועל החינוך שלהם, כדי שיגדלו להיות מבוגרים בריאים.
  נכון שאנחנו מתעצבנים לפעמים, בשביל זה אנחנו בוגרים ויודעים להירגע
  ואם גם אנחנו קיבלנו מכות כילדים. זה הזמן לעצור את השרשרת, ואם צריך, ללכת לעזרה מקצועית.

  כי ההשקעה הכמעט יחידה שיש לנו כאן בעולם שנשאר נצחי. אלו הילדים שלנו.

  תשקיעו בילדים לא רק כסף ובגדים אוכל ומתנות
  תנו להם את המתנה הגדולה ביותר
  שירגישו שאתם אוהבים אותם
  ושירגישו ביטחון בנוכחות שלכם

  אל תגדלו ילדים מוכים
  אל תגדלו ילדים פחדנים
  אל תגדלו ילדים פגועים

  אני בטוח שהאבא הזה בן אדם טוב
  כולנו טובים
  וזה שאנשים יש להם קשיים
  זה לא מצדיק פעילות אסורה פלילית
  או פגיעה בחסר ישע
  אפילו שהוא הילד שלך
  ובמיוחד שזה הילד שלך.

  אבל נבין שלפני הכול, במידה ולא מדובר באדם חולה או פושע
  ככל הנראה מדובר בבן אדם
  שצריך עזרה נפשית.
  והדגש תהיה על לתת לו את זה
  כי שנה בכלא או יותר
  לא מרפאים את הנפש

 21. הציוני

  אמא נפטרה מהעולם נפטרה מאבא,נפטרה טרם זמנה להבנתינו.
  אמא מצא גברת חדשה ,הקפיד לחזר ודאג בכל מרצו שזו החורגת לא תסבול את נוכחותינו בחתונה. הכל היה צריך להיות נקי…
  החיים נמשכו,משכנה החדש הפך לבית קשה,אלים מאוד מפחיד מאוד,מלווה צעקות רמות השפלות קשות ומתמשכות-כל השנים מאת החורגת בגיבוי מוחלט אטום ועיוור של אבינו!
  אהא נפטר והוריש לגברת הכל ונתן לה מנדט מלא לעשות כל מה שעולה על רוחה.כולל נישול מהירושה ושאר צעדים מזעזים כמגד בני אבי ובברכתו ההזויה!
  עוד הוריש לה זה האחרון,שבניו הם הכי לא אמינים,מסוכנים ,אין לסמוך עליהם. החורגת הקפידה שנים רבות לסכסך ללכלך,לפצל להתעלל לנצל ולהעליב אותנו ,את נשותינו את ילדנו. טך לא עוד!
  גמרתי אומר עם עצמי ועם הבורט שקשר איתה משול לשתייה של כוס תרעלה כי דליליץ היא שקרנית היר מרשעת וממורמרת קשות.
  לא מאובחנת אך מזיקה חייה ומושמת.צלאה ובפוגנ ב"דבש אהבה"
  ניגר….
  מעדיפה עו"ד חלקלק ממולח מונחה אינטרסים צרים ןלא תור ים,אך מעדיפה אותו מאשרמאותנו. האל ברוע יטפל ואני מסוך ובטוח בכך שאמי היקא האהובנ המנוחה תסייע ממקופ הימצאות נגמתה הזכה!

 22. לילך

  המכות פוצעות את הנפש וגם בגיל בוגר הילד יסבול מדכאונות והדימוי העצמי שלו יהיה נמוך.
  זה לא אבא זה מפלצת ועדיף לילד להיות רחוק ממנו.

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר