הפגנת תלמידי גיאה

חוף אשקלון: שביתה אחת נגמרה ושביתה שניה מאיימת

השביתה של תלמידי גיאה הסתיימה בניצחון מבחינת התלמידים. אך מנגד ההורים בבי"ס ניצן החלו לאיים בשביתה כי בית הספר שלהם עשוי להיחלש. ברגעים אלה יושבים נציגי ההורים עם ראש המועצה בניסיון לפתור את המשבר

פורסם בתאריך: 11.9.17 16:46

     

בתום שבוע בו שבתו תלמידי מושב גיאה, החליט ראש המועצה, יאיר פרג'ון להיענות לבקשתם ולרשום את 14 תלמידי א' לבית הספר 'שדות סילבר' שבכפר סילבר. תזכורת – תלמידי המושב שהיו צריכים ללמוד בבית הספר 'חופים' שביד מרדכי, קיבלו הודעה בסוף חודש יוני כי במסגרת 'תכנית התכנסות' הוחלט כי יעברו ללמוד בבית הספר 'ניצן' הסמוך לקיבוץ ניצנים. ההורים מחו ונפגשו במהלך הקיץ עם ראש המועצה ומנהלת אגף החינוך יפית בוכריס, במטרה להמיר את ההחלטה ללמוד ב'ניצן', ל'שדות סילבר'. משלא עלה בידם החליטו לשבות עד אשר יעתרו לבקשתם. בערב שישי, לאחר שבוע של שביתה הודיע פרג'ון להורים כי הוא נעתר לבקשתם וילדיהם יוכלו ללמוד ב'שדות סילבר'.

ההודעה התקבלה בהפתעה בעיקר בקרב הורי בית הספר 'ניצן' אשר ציפו לתוספת המשמעותית של הילדים, שמשמעותה חיזוק בית הספר, פיצול כיתות לכיתות קטנות, תוספת בכוח אדם ובשעות לימוד. וועד ההורים וחברי מליאה טענו כי פרג'ון הבטיח להם שרק החלטת ממשלה תוכל לשנות את החלטתו, מרגישים כועסים ומתוסכלים וברגעים אלו הם יושבים עם ראש המועצה ומחפשים פתרון למצב שנוצר.

ההורים מוחים. פרג'ון

במוצ"ש כינסו ישיבת חירום וממנה יצאו בהחלטה כי ינקטו צעדים חריפים נגד החלטתו של פרג'ון. בהודעה שהוציאו ההורים כתבו כך: "לאור אי עמידתו של ראש המועצה יאיר פרג'ון בהבטחותיו בכל הנוגע לעתידו של בי"ס ניצן ועתיד ילדנו, ובשל חששנו מהפגיעה הצפויה כבר בימים אלו, לא ייתכן שכל הצעדים שבחר ראש המועצה לבצע ב'תכנית ההתכנסות' שלו פוגעים בסופו של דבר בתלמידי ניצן.

"ראש המועצה תאם "ועדת חריגים" לתלמידי שכבה שלמה בכיתה א' וזאת למרות שכאשר יעשה זאת 600 הילדים שלנו יפגעו, לילדים שלנו ירדו שעות התקן, לילדים שלנו יחסר כח אדם, תקציבים ושלא נדבר על תדמית בית הספר שנפגעת נואשות מהחלטה זו. אנו מתכוננים להחריף צעדינו ואף על פי צורך גם להשבית את ביה"ס כבר ביום שלישי הקרוב אם "ועדת החריגים" לא תאשר אך ורק קומץ חריג של תלמידים כפי שאמורה אם בכלל".

"כאוס". סעדון

חבר המליאה דוד סעדון אמר בתגובה לדברים: "כשאין תכנון ושיתוף פעולה פועל יוצא זה כאוס. ראש המועצה יצר הזדמנות לתושבים לבחור בין מוסדות החינוך, דבר שלא הביא בחשבון זה בא על חשבון כמות התלמידים בניצן ודלדול שהחל לפני שנתיים. אני מבין היטב את מורת הרוח של הנהלת ניצן וההורים מכיוון שלפני שנתיים החליט ראש המועצה לגרוע מניצן 3 יישובים והשבוע התווסף יישוב נוסף גיאה. כל הצדדים צודקים כי גיאה דרשו מוסד חינוכי קרוב. הורי ניצן מלינים על דלדול כמות התלמידים דבר שיביא למיקסום תלמידים בכיתה במקום להפחתה משמעותית ואף לפגיעה בהקצבת שעות לימוד. כל זה קרה ויקרה כשאין יד מכוונת, תכנון פרטני, אין שיתוף הורים והנהלות ואין שיתוף חברי המליאה זה יוצר כאוס".

"חינוך ילדינו זה לא משחק". סעדה. צילום: אדי ישראל

גם המועמד לראשות המועצה, דודי סעדה הגיב לכך ומסר: "תושבים יקרים, חינוך ילדינו זה לא משחק! הדבר דורש אחריות רבה מצד ראש המועצה והנהגתו. חינוך ילדינו דורש תכנון מוקדם וארוך טווח, חינוך ילדינו דורש העצמה של מוסדות החינוך ולא החלשתם, חינוך ילדינו דורש יציבות ומנהיגות אחראית.
חבל מאוד שכל זה לא קורה במועצה שלנו, אבל תהיו בטוחים שאנחנו לא עומדים מנגד בשילוב ידיים, אנו עמלים כיום, בעזרת צוותים של אנשים טובים ומוכשרים, לשנות את המציאות הזו, ואנחנו נשנה אותה".

ממועצת חוף אשקלון לא נמסרה תגובה.

תגיות:

תגובות

אולי יעניין אותך גם

🔔

עדכונים חמים מ"כאן דרום אשקלון"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר